SBB i SDP skupa?

StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#76 Re: SBB i SDP skupa?

Post by StupskaBitanga »

ko god misli da bi Zlaja sa Utemeljiteljem u koaliciju je blago receno sasav
Nakon izjave da je doticni R trazio zabranu politickog djelocanja Zlaje
Sve vam je jasno
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#77 Re: SBB i SDP skupa?

Post by mirash »

dakle, da iskoristim priliku da nako odlezanog bana kazem drugovima fahrovcima sledece:


uci cete u vlast kad meni nokat naraste tamo gdje mi nikad nije rasto.
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#78 Re: SBB i SDP skupa?

Post by fedor »

SDP treba u koaliciju sa HDZ 1990. To je naš čovjek, Dr.Božo Ljubić, legenda! 8-)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#79 Re: SBB i SDP skupa?

Post by StupskaBitanga »

Izgleda da će SBB sa SDP u vlast na nivou TK
Image
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#80 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Co0l »

Ma bitno je bit u vlasti :D a s kim-to su vec detalji :D Eno i u USK najvjerovatnije ce koalirati sa DNZ pa kad mogu sa tim izdajnicima i zlocincima cudilo bi me da ne koaliraju sa SBB-om gdje im je to u interesu...
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#81 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Komrad »

Co0l wrote:Ma bitno je bit u vlasti :D a s kim-to su vec detalji :D Eno i u USK najvjerovatnije ce koalirati sa DNZ pa kad mogu sa tim izdajnicima i zlocincima cudilo bi me da ne koaliraju sa SBB-om gdje im je to u interesu...
Ako mi Bosnjaci mozemo da se mirimo sa Srbima i Hrvatima a nasi predstavnici izvinjavati agresoru ... onda mozemo poraditi i na medjusobnom pomirenju i da napokon savladamo razlike medju nama
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#82 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Co0l »

Komrad wrote:
Co0l wrote:Ma bitno je bit u vlasti :D a s kim-to su vec detalji :D Eno i u USK najvjerovatnije ce koalirati sa DNZ pa kad mogu sa tim izdajnicima i zlocincima cudilo bi me da ne koaliraju sa SBB-om gdje im je to u interesu...
Ako mi Bosnjaci mozemo da se mirimo sa Srbima i Hrvatima a nasi predstavnici izvinjavati agresoru ... onda mozemo poraditi i na medjusobnom pomirenju i da napokon savladamo razlike medju nama
Ma sve je to uredu samo po cemu se onda SDP razlikuje od dosadasnjih stranaka u vlasti ako tako nastavi?!Ionako ih polako pocinju vezati sa kojekakvim aferama a jos sad i ulaze u koalicije sa onima sa kojima su govorili prije izbora da nema sanse da ce koalirati a cim je to potrebno za fotelje odma se zaboravljaju predizborna obecanja...i sta smo onda dobili novo ovim izborima ako se tako nastavi :-) :-)
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#83 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Komrad »

Co0l wrote:
Komrad wrote:
Co0l wrote:Ma bitno je bit u vlasti :D a s kim-to su vec detalji :D Eno i u USK najvjerovatnije ce koalirati sa DNZ pa kad mogu sa tim izdajnicima i zlocincima cudilo bi me da ne koaliraju sa SBB-om gdje im je to u interesu...
Ako mi Bosnjaci mozemo da se mirimo sa Srbima i Hrvatima a nasi predstavnici izvinjavati agresoru ... onda mozemo poraditi i na medjusobnom pomirenju i da napokon savladamo razlike medju nama
Ma sve je to uredu samo po cemu se onda SDP razlikuje od dosadasnjih stranaka u vlasti ako tako nastavi?!Ionako ih polako pocinju vezati sa kojekakvim aferama a jos sad i ulaze u koalicije sa onima sa kojima su govorili prije izbora da nema sanse da ce koalirati a cim je to potrebno za fotelje odma se zaboravljaju predizborna obecanja...i sta smo onda dobili novo ovim izborima ako se tako nastavi :-) :-)
za koga je SDP rekao prije izbora da nece u koaliciju?
da bi se SDP mogao ocijeniti trebamo sacekati 2-4 godine ...
ne znam kakva je furka kritivoat stranku a nije jos na vlasti
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#84 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Co0l »

Komrad wrote:
za koga je SDP rekao prije izbora da nece u koaliciju?
da bi se SDP mogao ocijeniti trebamo sacekati 2-4 godine ...
ne znam kakva je furka kritivoat stranku a nije jos na vlasti
Za SBB;
nema potrebe cekati toliko,mogu se vec nazrijeti rezultati po kolaicionim partnerima;
svi ti ljudi koji su u toj stranci su godinama na politickoj sceni ovdje i itekako su odlucivali o mnogocemu iako se svim silama trude da tvrde suprotno i izbjegnu da podjele odgovornost sa ostalima(doduse njihova krivica je manja nego kod nekih)za sveobuhvatnu situaciju u drzavi...
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#85 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Komrad »

Co0l wrote:
Komrad wrote:
za koga je SDP rekao prije izbora da nece u koaliciju?
da bi se SDP mogao ocijeniti trebamo sacekati 2-4 godine ...
ne znam kakva je furka kritivoat stranku a nije jos na vlasti
Za SBB;
nema potrebe cekati toliko,mogu se vec nazrijeti rezultati po kolaicionim partnerima;
svi ti ljudi koji su u toj stranci su godinama na politickoj sceni ovdje i itekako su odlucivali o mnogocemu iako se svim silama trude da tvrde suprotno i izbjegnu da podjele odgovornost sa ostalima(doduse njihova krivica je manja nego kod nekih)za sveobuhvatnu situaciju u drzavi...

Volio bih da mi das neki link ili nesto slicno da se uvjerim u to ... posto ja nikad nisam cuo da je SDP rekao da nece s nekim... koliko znam uslov za koaliranje je relevantan izborni rezultat i pravljenje zajednicke platoforme na principima 5 politika ..
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#86 Re: SBB i SDP skupa?

Post by edinbug »

Vodeci ljudi SDP-a (Lagumdzija, Komsic ...) su u nekoliko navrata rekli, jos prije izbora, da su otvoreni za razgovor i dogovor sa politickim strankama ali na bazi programskih nacela, a ne samo matematickih rjesenja.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#87 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Co0l »

Komrad wrote:
Co0l wrote:
Komrad wrote:
za koga je SDP rekao prije izbora da nece u koaliciju?
da bi se SDP mogao ocijeniti trebamo sacekati 2-4 godine ...
ne znam kakva je furka kritivoat stranku a nije jos na vlasti
Za SBB;
nema potrebe cekati toliko,mogu se vec nazrijeti rezultati po kolaicionim partnerima;
svi ti ljudi koji su u toj stranci su godinama na politickoj sceni ovdje i itekako su odlucivali o mnogocemu iako se svim silama trude da tvrde suprotno i izbjegnu da podjele odgovornost sa ostalima(doduse njihova krivica je manja nego kod nekih)za sveobuhvatnu situaciju u drzavi...

Volio bih da mi das neki link ili nesto slicno da se uvjerim u to ... posto ja nikad nisam cuo da je SDP rekao da nece s nekim... koliko znam uslov za koaliranje je relevantan izborni rezultat i pravljenje zajednicke platoforme na principima 5 politika ..
Pa ocito nisi gledao zadnju predizbornu emisiju Zlatkovih 60 minuta :D
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#88 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Co0l »

edinbug wrote:Vodeci ljudi SDP-a (Lagumdzija, Komsic ...) su u nekoliko navrata rekli, jos prije izbora, da su otvoreni za razgovor i dogovor sa politickim strankama ali na bazi programskih nacela, a ne samo matematickih rjesenja.
Onda je do mene,nisam znao da SDP i SBB i DNZ imaju iste programe :D
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#89 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Komrad »

Co0l wrote:
edinbug wrote:Vodeci ljudi SDP-a (Lagumdzija, Komsic ...) su u nekoliko navrata rekli, jos prije izbora, da su otvoreni za razgovor i dogovor sa politickim strankama ali na bazi programskih nacela, a ne samo matematickih rjesenja.
Onda je do mene,nisam znao da SDP i SBB i DNZ imaju iste programe :D
Pomirenje krajisnika, ozivljavanje Agrokomerca, izgradnja putne infrastrukture su programi na kojima ce raditi SDP.SDA i DNZ
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#90 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Co0l »

Komrad wrote:
Co0l wrote:
edinbug wrote:Vodeci ljudi SDP-a (Lagumdzija, Komsic ...) su u nekoliko navrata rekli, jos prije izbora, da su otvoreni za razgovor i dogovor sa politickim strankama ali na bazi programskih nacela, a ne samo matematickih rjesenja.
Onda je do mene,nisam znao da SDP i SBB i DNZ imaju iste programe :D
Pomirenje krajisnika, ozivljavanje Agrokomerca, izgradnja putne infrastrukture su programi na kojima ce raditi SDP.SDA i DNZ
Ma ne sumnjam ja da ce oni svaku koaliciju u koju udju opravdati nekim oprobanim floskulama i demagogijom,cudi me samo da jos uvijek ima onih koji nasjedaju na te price o 'programskim' koalicijama.Bas me zanima kako su namjeravali da opravdaju koaliranje sa SDS-om da ih nisu bili odbili u korist SNSD-a.Mozda i sa SDS-om imaju isti program koji je meni nepoznat,mora da je to,jer 'principijelna' stranka kao sto je SDP ne bi ni pomisljala da ulazi u pregovore o stvaranju koalicija sa bastinicima politike Radovana Karadzica...
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#91 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Komrad »

Co0l wrote: Ma ne sumnjam ja da ce oni svaku koaliciju u koju udju opravdati nekim oprobanim floskulama i demagogijom,cudi me samo da jos uvijek ima onih koji nasjedaju na te price o 'programskim' koalicijama.Bas me zanima kako su namjeravali da opravdaju koaliranje sa SDS-om da ih nisu bili odbili u korist SNSD-a.Mozda i sa SDS-om imaju isti program koji je meni nepoznat,mora da je to,jer 'principijelna' stranka kao sto je SDP ne bi ni pomisljala da ulazi u pregovore o stvaranju koalicija sa bastinicima politike Radovana Karadzica...
Moguce je da bi i sa SDSom imali neki program sto da ne ...
Samo programi ... programi ... treba radit druze .... i naravno dati sasnu ljudima
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#92 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Co0l »

Komrad wrote:
Co0l wrote: Ma ne sumnjam ja da ce oni svaku koaliciju u koju udju opravdati nekim oprobanim floskulama i demagogijom,cudi me samo da jos uvijek ima onih koji nasjedaju na te price o 'programskim' koalicijama.Bas me zanima kako su namjeravali da opravdaju koaliranje sa SDS-om da ih nisu bili odbili u korist SNSD-a.Mozda i sa SDS-om imaju isti program koji je meni nepoznat,mora da je to,jer 'principijelna' stranka kao sto je SDP ne bi ni pomisljala da ulazi u pregovore o stvaranju koalicija sa bastinicima politike Radovana Karadzica...
Moguce je da bi i sa SDSom imali neki program sto da ne ...
Samo programi ... programi ... treba radit druze .... i naravno dati sasnu ljudima
Ma nemas pojma kolko bi ja bio sretan kad bi se ispostavilo da sve to na kraju bude uspjesno ali do tad,sve mi to lici samo na demagogiju i opetovano ispiranje mozga ljudima,sve te fraze tipa bas tih koje si ti spomenuo,'programi','5 politika','dajmo sansu ljudima'....a prvi poslijeizborni potezi i nisu bas tolko obecavajuci,sve vise lici na onu 'Tresla se gora,rodio se mis'...
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#93 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Komrad »

Co0l wrote:
Komrad wrote:
Co0l wrote:
Ma nemas pojma kolko bi ja bio sretan kad bi se ispostavilo da sve to na kraju bude uspjesno ali do tad,sve mi to lici samo na demagogiju i opetovano ispiranje mozga ljudima,sve te fraze tipa bas tih koje si ti spomenuo,'programi','5 politika','dajmo sansu ljudima'....a prvi poslijeizborni potezi i nisu bas tolko obecavajuci,sve vise lici na onu 'Tresla se gora,rodio se mis'...

Kazem ti vidjet cemo ... ja ne bih da prejudiciram... za godinu dvije ce se znati da li se radi kako treba ...
ako ne bude kako treba ima brate izbori za 4 godine i to je to ...
SDP je propustio priliku 2000-2002 vjerujem da ovu sansu nece propustiti da nesto urade
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#94 Re: SBB i SDP skupa?

Post by mahalik »

ljudi jesam li ja pijan mahmuran ili čvaknuo i vidim da je koalicija SDA-SDP propala i prije ozvaničenja i da su sada SBB i SDP skupa???

ja ništa više ne kontam
meni je kisla glOOva
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#95 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Komrad »

mahalik wrote:ljudi jesam li ja pijan mahmuran ili čvaknuo i vidim da je koalicija SDA-SDP propala i prije ozvaničenja i da su sada SBB i SDP skupa???

ja ništa više ne kontam
meni je kisla glOOva
Ne moze nesto propasti ako nije napravljeno ...
a to sto su SDP i SBB razgovarali ne znaci da su skupa ...

SDP i SDA jos nisu imali zvanican sastanak
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#96 Re: SBB i SDP skupa?

Post by edinbug »

mahalik wrote:ljudi jesam li ja pijan mahmuran ili čvaknuo i vidim da je koalicija SDA-SDP propala i prije ozvaničenja i da su sada SBB i SDP skupa???

ja ništa više ne kontam
meni je kisla glOOva

Ko vam je kriv kada "trcite pred rudu". :run:
convict
Posts: 2988
Joined: 10/02/2008 01:20

#97 Re: SBB i SDP skupa?

Post by convict »

Ništa manje zlo nije ni koaliranje sa SDA. Nikako da izvagam šta je gore. O Fahri mislim sve najgore, oličenje post-ratne promjene društvenih vrijednosti, ali kad skontam da će u slučaju ostanka SDA na vlasti ostati i svi korumpirani kadrovi koji puštaju korijenje već 2 decenije, onda pomislim da je i Fahro bolji partner. A ima i treća opcija, ali ako je naglas kažem, reći će mi odakle ti pravo da to govoriš kad svakako nisi glasao za SDP.
butragenjo
Posts: 10
Joined: 20/11/2010 16:49

#98 Re: SBB i SDP skupa?

Post by butragenjo »

[quote="senada99"]evo nas...
izbori prosli...
vlast jos nije formirana....
da li ce SDP izdati povjerenje naroda i ipak koalirati s SBB????[/quote]


A sta bi ti uradila da si na mjestu rokovodtsva SDP-a? Koalirala sa SDA , ili opzicija.
Svi ste pametni u p.m.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#99 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Co0l »

Kad konacno skontate da su ovi u SDP-u skoro isti ko i svi ostali bice vam malko lakse :D :D
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#100 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Co0l »

Pa nije bas da samo postoje ta dva izbora,ili jedno ili drugo.ima tu puno vise kombinacija.Ja licno mislim da nece biti ni jedno od te dvije opcije koje si ponudila.
Post Reply