SBB i SDP skupa?

almanesic
Posts: 151
Joined: 09/02/2009 12:46

#1 SBB i SDP skupa?

Post by almanesic »

Po "ritmu" avaza moze se mozda zakljuciti da je SBB i SDP sklopio primirje - jer odjednom se objavljuju sdpova saopcenja, odjednom nema vise kritike prema lagumdziji. mozda su fahro i lagumdzija sklopili vec dogovor poslije izbora.

ima li ko kakvih informacija sa "terena"? :D

tako da sdp-ovci koji su prisutni na forumu, sada mozete da odahnete po pitanju ko ce s kim u koaliciju.
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Truba »

nije primirje već nema toliko naslovnica da pljuje na sve istovremeno
osim toga mislim da ne ciljaju na isto biračko tijelo :mrgreen:
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#3 Re: SBB i SDP skupa?

Post by gurabija78 »

almanesic wrote:Po "ritmu" avaza moze se mozda zakljuciti da je SBB i SDP sklopio primirje - jer odjednom se objavljuju sdpova saopcenja, odjednom nema vise kritike prema lagumdziji. mozda su fahro i lagumdzija sklopili vec dogovor poslije izbora.

ima li ko kakvih informacija sa "terena"? :D

tako da sdp-ovci koji su prisutni na forumu, sada mozete da odahnete po pitanju ko ce s kim u koaliciju.

ja sam cuo da ce Fahro sa Seferom potpisati koaliciju? :P :P :P
User avatar
Adriatic
Posts: 3391
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#4 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Adriatic »

Radi se samo o tome da ne može da udara istovremeno na Sulju, Hareta i Zlatka.
Previše je to i za Fahru.
Ali treba malo sačekati.
Vratiće se to na svoje, pa će Zlaja opet biti dežurna mušterija.
Bitte_Halt_ja_ja
Posts: 670
Joined: 08/03/2009 12:25

#5 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Bitte_Halt_ja_ja »

idu sbb i sdp 100% zajedno ako sdp uzme izbore a sbb izvuce potreban procenat. Zlatko vazda beskicmenjak bio i svi oni sto ih za ruku drzi dok su unistavali sdp
User avatar
Adriatic
Posts: 3391
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#6 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Adriatic »

Bitte_Halt_ja_ja wrote:idu sbb i sdp 100% zajedno ako sdp uzme izbore a sbb izvuce potreban procenat. Zlatko vazda beskicmenjak bio i svi oni sto ih za ruku drzi dok su unistavali sdp
I ZATO ti glasaš za vladajuće, naravno.
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#7 Re: SBB i SDP skupa?

Post by nokia6170 »

Titovim stazama revolucije do Fahrinog tornja :D
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#8 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Better Man »

Dali će SDP i SBB praviti koaliciju ne znam, ali znam da SDA, SBiH, HDZ i ostale stranke u vlasti moraju nakon 3 oktobra preseliti se u opoziciju. nN smije se ni jednom kadru bilo koje stranke na vlati dozvoliti da obnaša bilo kakvu funkciju. I nema koalicije sa s strankama na vlasti ni pod razno. Izetbegović i Silajdžić su grobari BiH i građani moraju glasati protiv ove dvojice i njihovih stranaka. Njih dvojica su simbol korupcije i kriminala, kao i njihove stranke i mora im se reči ne. A da ne spominjem Čovića, Ljubića, Borjanu Krišto itd.
Last edited by Better Man on 23/07/2010 13:21, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Truba »

borjana pomilova ljude koji dana nisu u zatvoru bili :lol: :lol: :lol:
Bloger
Posts: 359
Joined: 18/05/2010 12:05

#10 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Bloger »

Zlatousti se opet preračunao, mislio je da će SDA kandidirati Tihića, a ne Izetbegovića koji se protivi koaliranju sa SADP-om. A kakao je i Hare prokužio Zlatoustog, ovom je ostalo još samo da se dodvori Fahri - ako gaa buude htio.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#11 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Better Man »

Bloger wrote:Zlatousti se opet preračunao, mislio je da će SDA kandidirati Tihića, a ne Izetbegovića koji se protivi koaliranju sa SADP-om. A kakao je i Hare prokužio Zlatoustog, ovom je ostalo još samo da se dodvori Fahri - ako gaa buude htio.
Kad bi Zlatko na bilo koji način pravio koalciju bilo sa SDA ili SBiH, to bi bila izdaja građana koji glasaju za SDP i time bi sve kritike na račun SDA i SBiH pale u vodu, jer bi im time Zlatko odao priznanje da su dobro radili i vodili državu.
MmeDeLafayette
Posts: 433
Joined: 03/06/2009 13:13
Location: Sarajevo, BiH

#12 Re: SBB i SDP skupa?

Post by MmeDeLafayette »

Ja cu pociniti samoubojstvo ako SDP udje u bilo kakvu simbiozu da tako kazem sa SBB-om :D
Pa bogte, zna se ko glasa za SBB :D ... :run:
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#13 Re: SBB i SDP skupa?

Post by klixober »

Fahro je previse zaokupljen pljuvanjem Harisa i Tihica,jer cilja na njihovo biracko tijelo.U Avazu nema mjesta vise za pljuvacinu.
all star
Posts: 66
Joined: 22/01/2010 10:43

#14 Re: SBB i SDP skupa?

Post by all star »

almanesic wrote:Po "ritmu" avaza moze se mozda zakljuciti da je SBB i SDP sklopio primirje - jer odjednom se objavljuju sdpova saopcenja, odjednom nema vise kritike prema lagumdziji. mozda su fahro i lagumdzija sklopili vec dogovor poslije izbora.

ima li ko kakvih informacija sa "terena"? :D

tako da sdp-ovci koji su prisutni na forumu, sada mozete da odahnete po pitanju ko ce s kim u koaliciju.
ma hajde,ma daj :dance:
dina_arajevo
Posts: 3711
Joined: 09/04/2007 18:15

#15 Re: SBB i SDP skupa?

Post by dina_arajevo »

Ma nisu sklopili primirje SDP i SBB , ali ne mere se na sve strane stic' odjednom :D
A sto se tice koalicije BPS Sefer Halilovic i SBB pa zar vi stvarno mislite da je to moguce, nakon svega, sto se izdesavalo izmedju Sefera i Fahre :?:
almanesic
Posts: 151
Joined: 09/02/2009 12:46

#16 Re: SBB i SDP skupa?

Post by almanesic »

mislim da je koalicija SDP i SBB vrlo izvjesna i moguca. fahro nikoga ne prestaje napadati tek tako, a pogotovo nikoge ne promovise eto tek tako jer nema koga.

sdp odjednom ima promociju u avazu a recimo BPS je uopce vise nema.

sto se tice BPS-Sefer Halilovic i SBB od tog posla nema nista. Sefer je za razliku od lagumdzije ozbiljan covjek.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#17 Re: SBB i SDP skupa?

Post by udrch »

U ovoj zemlji je sve moguće..
Samo je vlast bitna svima, nas ko jebe..
Vi kao da ste juče rođeni, čuj da u ovoj zemlji nije moguća neka koalicija..
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#18 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Suti i trpi »

Better Man wrote:Dali će SDP i SBB praviti koaliciju ne znam, ali znam da SDA, SBiH, HDZ i ostale stranke u vlasti moraju nakon 3 oktobra preseliti se u opoziciju. nN smije se ni jednom kadru bilo koje stranke na vlati dozvoliti da obnaša bilo kakvu funkciju. I nema koalicije sa s strankama na vlasti ni pod razno. Izetbegović i Silajdžić su grobari BiH i građani moraju glasati protiv ove dvojice i njihovih stranaka. Njih dvojica su simbol korupcije i kriminala, kao i njihove stranke i mora im se reči ne. A da ne spominjem Čovića, Ljubića, Borjanu Krišto itd.
Kad bi Zlatko na bilo koji način pravio koalciju bilo sa SDA ili SBiH, to bi bila izdaja građana koji glasaju za SDP i time bi sve kritike na račun SDA i SBiH pale u vodu, jer bi im time Zlatko odao priznanje da su dobro radili i vodili državu.
Sve je receno u ova dva citata :!:
pemanapemani
Posts: 5357
Joined: 09/09/2008 15:12

#19 Re: SBB i SDP skupa?

Post by pemanapemani »

Koalicija sa SBB-om bi bila izdaja birača, možda još gora nego koalicija sa ovim šljamom koji je sad na vlasti.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55628
Joined: 15/12/2008 16:53

#20 Re: SBB i SDP skupa?

Post by ultima_palabra »

Pa ljudi, zar je toliko komplikovano? :-D
Dok je radio za interese SDA/SBiH, razvalačio je SDP koji je bio jedina ozbiljna opoziciona stranka.
Sad kad ima svoju stranku, hoće da joj priskrbi što više glasova. Kako? Pa napadajući stranke na čije biračko tijelo cilja, a to su SDA i SBiH. Teško da će ijedan SDP-ovac toliko okrenuti ćurak da glasa za Fahra.
Vjerovatno jeste primirje, ali iz razloga što Fahro štedi municiju za legitimnije mete :D Poslije izbora će biti druga priča...
Bitte_Halt_ja_ja
Posts: 670
Joined: 08/03/2009 12:25

#21 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Bitte_Halt_ja_ja »

Adriatic wrote:
Bitte_Halt_ja_ja wrote:idu sbb i sdp 100% zajedno ako sdp uzme izbore a sbb izvuce potreban procenat. Zlatko vazda beskicmenjak bio i svi oni sto ih za ruku drzi dok su unistavali sdp
I ZATO ti glasaš za vladajuće, naravno.

prije 4 godine sam glasao za sdp a na lokalnim uglavnom za NS. Na ovim izborima SDP ne dolazi u obzir i ako uopste izadjem onda cu staviti na NS da ne bude da nisam glasao ali ni NS mi nije ni solidan izbor...jednostavno nema nista "bolje"


uci ce sdp u koaliciju sa sbb to sto ce biti izdaja biraca ne interesuje ih, odavno oni nisu gradjanska radnicka stranka sto se i vidi po njihovim potezima koji su totalno suprotni od stava njihovih biraca.
Nije u sdp-u problem ljigavi zlatko nego cijeli vrh koji ga podrzava
Bloger
Posts: 359
Joined: 18/05/2010 12:05

#22 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Bloger »

Naravno da nije problem samo Zlatko, ali je upravo on najviše odgovoran jer se okružio ljigavcima i klimoglavcima. Jedna stara izreka kaže da prvorazredni lideri biraju prvozaredne saradnike, dok drugorazredni lideri biraju trećerazredne saradnike. Zlatko je očito drogorazredni.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#23 Re: SBB i SDP skupa?

Post by Co0l »

Pa od kad ja pratim pisanja Avaza(a pratim od prvog broja,tu mi je negdje u sobi bas i prvi broj Avaza koji izasao,ne iz sentimentalnih razloga :) ) taj dnevnik je pljuvao po svim mogucim politicarima,strankama i politickim opcijama u BiH u jednom periodu da bi dojucer pljuvane u sledecem periodu dizao u nebesa,i tako naizmjenicno,sve u zavisnosti od toga kako je vlasniku tog dnevnika u datom trenutku odgovaralo,od koga mu je sta trebalo tad,sa kim je namjeravao u politicke ili poslovne planove,koji su izbori u pitanju i slicno tako da kad bi se odredjivalo sa kim ce u koaliciju SBB nakon izbora po tome jel nekog(u ovom slucaju SDP)ta novina pljuvala onda nema te stranke u BiH sa kojom bi SBB mogla koalirati jer je Avaz svaku stranku u datom periodu maksimalno crnio.U tom slucaju nije iskljuceno ni koaliranje sa SDP-om a bilo je vremena kad je i ta stranka u Avazu imala povlasten polozaj,skladno prevrtljivskom karakteru vlasnika .Jedino sto moze da utjesi poklonike SDP nesklone ovom deal-u je to sto,bez obzira na sve narucene i frizirane ankete o pobjednicima predstojecih izbora koje svakodnevno osvanu na stranicama Avaza,SBB nece biti u prilici da se pita nakon izbora sa kim ce koalirati jer ce i najavljivani trijumf da izostane,tako budite mirni SDP-ovci,ne vjerujem da ce biti koaliranja izmedju ovih stranaka,ne sto ce to vlasti gladan Lagumdzija odbiti(jer ne budite u zabludi,prihvatio bi on tu ponudu sigurno)nego zato sto nece Fahro bit neki bitan faktor da mu to ponudi.
Samo jos da dodam nesto-pomalo mi naivno zvuci ova stalna podjela na vlast i opoziciju kod nas.Nema kod nas opozicije,sve su tu isti ljudi od ranih 90.-tih pa sve do danas,ukljucujuci i SDP kao tu neku nazovi glavnu opozicionu stranku kod nas.Ima opstina u kojima su i oni vlast pa se ni po cemu ne razlikuju od onih koje prozivaju za lopovluke,mito i korupciju,sto me i ne cudi uopste.Ali eto,shvatam da im je etiketa opozicije potrebna da bi se poistovjetili sa necim,nesto poput slogana za izbore,SBiH ima 100% BiH,SNSD neda 'Srpsku',HDZ stiti interese Hrvata,SDA bastini Alijinu zaostavstinu,SBB kao je 'nova snaga,neopterecena ratnim i poratnim aferimima' a predsjednik im cijelo vrijeme ucestvovao u kreiranju politickih prilika u BiH mozda i vise od svih politickih lidera danas ma BiH sceni putem Avaza i na taj nacin formirao politicku klimu barem u ovom dijelu BiH,da ne nabrajam dalje,svaka stranka ima neki slogan pa tako i SDP se dici time da je opozicija ali to je samo deklarativno,u praksi se ne razlikuje puno od vlasti,jedino mozda sto nije u prilici da krade kao ostali al tamo gdje jeste nimalo za vlascu ne zaostaje po tome,na zalost.Zna se da je opozicija korektiv pozicije,tako bi barem trebalo da bude da je u pitanju prava opozicija a ne samo ona deklerativna,ne kaze se dzaba kakva opozicija takva i pozicija....Al' skrenu ja malo sa teme...uglavnom,ne vjerujem da je na snazi trenutno neki pakt izmedju SBB i SDP,to sto ih sad stede u Avazu je puno vjerovatnije zato sto jednostavno potencijalni Komsicevi glasaci nisu u intersnoj sferi Radoncica i njegovog Avaza,njima i odgovara da opet sto veci broj Bosnjaka opet glasa za Komsica kao na proslim izborima da ne bi slucajno glasali za Silajdzica ili Izetbegovica i time sto vise razvodnili bosnjacko biracko tijelo.Samo na taj nacin Radoncic racuna da moze dobiti neki ozbiljniji broj glasova na izborima a licno smatram da mu to nece biti dovoljno da pobjedi na istim.Ali zivi bili pa vidjeli :-D
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#24 Re: SBB i SDP skupa?

Post by mirash »

Co0l wrote:Pa od kad ja pratim pisanja Avaza(a pratim od prvog broja,tu mi je negdje u sobi bas i prvi broj Avaza koji izasao,ne iz sentimentalnih razloga :) ) taj dnevnik je pljuvao po svim mogucim politicarima,strankama i politickim opcijama u BiH u jednom periodu da bi dojucer pljuvane u sledecem periodu dizao u nebesa,i tako naizmjenicno,sve u zavisnosti od toga kako je vlasniku tog dnevnika u datom trenutku odgovaralo,od koga mu je sta trebalo tad,sa kim je namjeravao u politicke ili poslovne planove,koji su izbori u pitanju i slicno tako da kad bi se odredjivalo sa kim ce u koaliciju SBB nakon izbora po tome jel nekog(u ovom slucaju SDP)ta novina pljuvala onda nema te stranke u BiH sa kojom bi SBB mogla koalirati jer je Avaz svaku stranku u datom periodu maksimalno crnio.U tom slucaju nije iskljuceno ni koaliranje sa SDP-om a bilo je vremena kad je i ta stranka u Avazu imala povlasten polozaj,skladno prevrtljivskom karakteru vlasnika .Jedino sto moze da utjesi poklonike SDP nesklone ovom deal-u je to sto,bez obzira na sve narucene i frizirane ankete o pobjednicima predstojecih izbora koje svakodnevno osvanu na stranicama Avaza,SBB nece biti u prilici da se pita nakon izbora sa kim ce koalirati jer ce i najavljivani trijumf da izostane,tako budite mirni SDP-ovci,ne vjerujem da ce biti koaliranja izmedju ovih stranaka,ne sto ce to vlasti gladan Lagumdzija odbiti(jer ne budite u zabludi,prihvatio bi on tu ponudu sigurno)nego zato sto nece Fahro bit neki bitan faktor da mu to ponudi.
Samo jos da dodam nesto-pomalo mi naivno zvuci ova stalna podjela na vlast i opoziciju kod nas.Nema kod nas opozicije,sve su tu isti ljudi od ranih 90.-tih pa sve do danas,ukljucujuci i SDP kao tu neku nazovi glavnu opozicionu stranku kod nas.Ima opstina u kojima su i oni vlast pa se ni po cemu ne razlikuju od onih koje prozivaju za lopovluke,mito i korupciju,sto me i ne cudi uopste.Ali eto,shvatam da im je etiketa opozicije potrebna da bi se poistovjetili sa necim,nesto poput slogana za izbore,SBiH ima 100% BiH,SNSD neda 'Srpsku',HDZ stiti interese Hrvata,SDA bastini Alijinu zaostavstinu,SBB kao je 'nova snaga,neopterecena ratnim i poratnim aferimima' a predsjednik im cijelo vrijeme ucestvovao u kreiranju politickih prilika u BiH mozda i vise od svih politickih lidera danas ma BiH sceni putem Avaza i na taj nacin formirao politicku klimu barem u ovom dijelu BiH,da ne nabrajam dalje,svaka stranka ima neki slogan pa tako i SDP se dici time da je opozicija ali to je samo deklarativno,u praksi se ne razlikuje puno od vlasti,jedino mozda sto nije u prilici da krade kao ostali al tamo gdje jeste nimalo za vlascu ne zaostaje po tome,na zalost.Zna se da je opozicija korektiv pozicije,tako bi barem trebalo da bude da je u pitanju prava opozicija a ne samo ona deklerativna,ne kaze se dzaba kakva opozicija takva i pozicija....Al' skrenu ja malo sa teme...uglavnom,ne vjerujem da je na snazi trenutno neki pakt izmedju SBB i SDP,to sto ih sad stede u Avazu je puno vjerovatnije zato sto jednostavno potencijalni Komsicevi glasaci nisu u intersnoj sferi Radoncica i njegovog Avaza,njima i odgovara da opet sto veci broj Bosnjaka opet glasa za Komsica kao na proslim izborima da ne bi slucajno glasali za Silajdzica ili Izetbegovica i time sto vise razvodnili bosnjacko biracko tijelo.Samo na taj nacin Radoncic racuna da moze dobiti neki ozbiljniji broj glasova na izborima a licno smatram da mu to nece biti dovoljno da pobjedi na istim.Ali zivi bili pa vidjeli :-D

i tako.... nepropusti se prilika da se ocrni lagumdzija. primjetio sam taj manir kod svih gadova.
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#25 Re: SBB i SDP skupa?

Post by mirash »

moj glas ide sdp-u. i uvjek je isao.

zasto?

zato sto sdp nije klerofasisticka partija, nije satelit klerofasistickih partija i nije minorna partija.
sve ostale partije su ili klerofasisticke ili su sateliti klerofastickim partijama ili su minorne.

podrazumjeva se da sdp nikad nece uci u koaliciju sa gusinjcem.
Post Reply