SB: Smrt u Mostaru-Epidemija AIDS-a uzeti ce hiljade zrtava!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

BECHO

SB: Smrt u Mostaru-Epidemija AIDS-a uzeti ce hiljade zrtava!

Post by BECHO » 11/11/2004 21:37

Smrt Ukrajinke Olene Popik (21), koja je prošle nedjelje u Mostaru umrla od AIDS-a, kao nijedan drugi događaj u posljednjoj deceniji proizvela je nezapamćen strah širom nekadašnje Jugoslavije; panika je zahvatila Sloveniju gdje je Ukrajinka "djelovala" prije dvije godine, masovni strah od zaraze vlada i u Srbiji u kojoj su seksualne usluge Popikove koristili i ljudi iz samog vrha vlasti, dok je u srednjoj Bosni i Hercegovini, te pograničnim dijelovima Hrvatske zavladala prava histerija među hiljadama "korisnika" seksualnih usluga HIV-om zaražene ukrajinske prostitutke koja je posljednjih pola godine svog života proživjela u Bosni i Hercegovini; naša novinarka otkriva početak i kraj tragičnog životnog puta Olene Popik, te istražuje dimenzije mogućih posljedica ove užasavajuće seksualne i medicinske afere

STRAVIČNO: Olena Popik je virusom AIDS-a zarazila više od 5 hiljada ljudi u BiH!!!

Zalosno! Da li nam se sprema jos jedan VELIKI problem poslije svih ovih silnih poslijeratnih? Nadam se da ce zarazene osobe i potencijalni prenosioci virusa biti evidentno hospitalizovani a epidemija sirih razmjera na vrijeme sprijecena! :(

Image

nostalgicar

Post by nostalgicar » 11/11/2004 21:49

STRAVIČNO: Olena Popik je virusom AIDS-a zarazila više od 5 hiljada ljudi u BiH!!!

Samo ?!?

ipak ja mislim da je njih duplo vise....

debela

Post by debela » 11/11/2004 21:52

odakle izvlacite ove cifre? predvidjam da ce se na petoj strani teme vec baratati sa milion zarazenih

BosnjakAga

Re: SB: Smrt u Mostaru-Epidemija AIDS-a uzeti ce hiljade zrt

Post by BosnjakAga » 11/11/2004 21:53

BECHO wrote:Smrt Ukrajinke Olene Popik (21), koja je prošle nedjelje u Mostaru umrla od AIDS-a, kao nijedan drugi događaj u posljednjoj deceniji proizvela je nezapamćen strah širom nekadašnje Jugoslavije; panika je zahvatila Sloveniju gdje je Ukrajinka "djelovala" prije dvije godine, masovni strah od zaraze vlada i u Srbiji u kojoj su seksualne usluge Popikove koristili i ljudi iz samog vrha vlasti, dok je u srednjoj Bosni i Hercegovini, te pograničnim dijelovima Hrvatske zavladala prava histerija među hiljadama "korisnika" seksualnih usluga HIV-om zaražene ukrajinske prostitutke koja je posljednjih pola godine svog života proživjela u Bosni i Hercegovini; naša novinarka otkriva početak i kraj tragičnog životnog puta Olene Popik, te istražuje dimenzije mogućih posljedica ove užasavajuće seksualne i medicinske afere

Zalosno! Da li nam se sprema jos jedan VELIKI problem poslije svih ovih silnih poslijeratnih? Nadam se da ce zarazene osobe i potencijalni prenosioci virusa biti evidentno hospitalizovani a epidemija sirih razmjera na vrijeme sprijecena! :(

Image

Osuneceni muskarci imaju mnogo manji riziko da se inficiraju

Beschnittene Männer sind weniger AIDS-gefährdet

"HIV-Rezeptoren" an der Innenfläche der Penisvorhaut ziehen Viren und Bakterien magnetisch an

Beschnittene heterosexuelle Männer haben ein wesentlich geringeres Risiko, sich mit dem HIV-Virus zu infizieren als nicht-beschnittene Männer. Dies behaupten australische Wissenschaftler, die rund 190 Männer in Uganda untersucht haben. Über den gesamten Studienzeitraum von 30 Monaten hat sich keiner der 50 beschnittenen Männer mit HIV infiziert.

http://www.infoline.at/aids/beschneidung.htm
---------------------------------------------------------------------------------------
Osuneceni muskarci imaju mnogo manji riziko da se inficiraju sa sidom

Australski naucnik koji je testovo 190 muskaraca iz Ugande dokazao je tu tezu.

U vrijemenu od 30 mjeseci se nijedan od 50 osunecenih muskaraca zarazio sa sidom.

Ipak za Bosnje nema zime :lol:

Odakle ti ta cifra 5000? Daj link

winetou

Post by winetou » 11/11/2004 21:55

5000, ali sa pretpostavkom da nijedan nije koristio kondom :-) ,ali naravno slobodnobosanci znaju bolje :D
A ako i jeste 5000 zaraženih nema u tome ništa loše, prirodna selekcija :D
Popik je za vrijem obitavanja u Mostaru i drugim mjestima trebala biti već dobro bolesna. Ako budale nisu skontali onda je do njih :D
Last edited by winetou on 11/11/2004 21:57, edited 1 time in total.

Hotty

Post by Hotty » 11/11/2004 21:57

Tako to ide. Kad se misli da se sve zna na kraju se glava gubi. Pomislite koliko je njih imalo seks bez kondoma s ovom prostitutkom i koliko je nesiguran seks uopste bio. A, malo koga interesuje da se obrazuje o seksualno prenosivim bolestima, zaštiti, itd.,itd. Sve balkanske muškarčine. E, nek se sada hvataju za glavu, mislim, za obje!))))
I tako balkancima sidu ne donesose pederi nego 'normalni' muškarci koji, zaboga, nisu imali nikakve šanse da budu zaraženi. I šta nam to govori. Primitivizam, neobrazovanost i predrasude donose užasne posljedice sve dok se ljudi ne opamete. Ovo je jako dobra lekcija. I za sve one koji su pametovali cijelo vrijeme. Sada se samo pokazuje da sidu mogi dobiti svi i to vrlo lako. A, sada pamet u glavu i u akciju kupovanja kondoma!

nikita

Post by nikita » 11/11/2004 22:15

VId ovog gore sto se nasladjuje jos :-?

albus

Post by albus » 11/11/2004 22:21

Australski naucnik koji je testovo 190 muskaraca iz Ugande dokazao je tu tezu.

U vrijemenu od 30 mjeseci se nijedan od 50 osunecenih muskaraca zarazio sa sidom.

:shock: :shock: .......:lol: :lol: ja :lol: :lol: :lol: zajebane :lol: :lol: :lol: metode :lol: :lol:

Ne znam da li je Senad Avdic licno i personalno radio testove ali ova brojka od 5000 je totalno iz nafatalina. :roll: ...De razmislite malo.
ps. ne tvrdim da ovo nije problem, da ne bude zabune.

winetou

Post by winetou » 11/11/2004 22:22

nikita wrote:VId ovog gore sto se nasladjuje jos :-?

Ah jel treba da suzu pustim :?

nikita

Post by nikita » 11/11/2004 22:25

Ah jel treba da suzu pustim

Nije tebi bilo upuceno, ali mozes oplakati ako zelis :D

NeKi_LiK

Post by NeKi_LiK » 11/11/2004 22:30

Jes' hotko, oni što su pametovali su prozivali samo pedere, nikad ne spomenuvši prostituciju :roll:

"Jako dobra lekcija" jel de... jebeš žene zaraženih i ostale "nevino" nastradale, neka su naučili lekciju oni koji su te prozivali što ga primaš u shupchitj...

margareta

Post by margareta » 11/11/2004 22:30

Obrezivanje nema nishta zajednicko sa HIV-om.To su nebuloze.
Drugo muskarci su krivi jer ne misle glavom nego dr.organom.
Na kraju ako se zaraza proshiri onda momci i djevojke nishta prije braka osim testiranja.

BECHO

Post by BECHO » 11/11/2004 22:31

Samo da kazem, da nisam JA citirao ove brojke od 5000 i vise (koje su i po mom misljenju neadekvatne i na prvi pogled izvucene iz rukava) nego Mirha Dedic u novom izdanju Slobodne Bosne! A evo i link:

http://www.slobodna-bosna.ba/

;)

Ipak bez obzira na sve, situacija je kranje alarmantna i sokirajuca s obzirom na dosadasnje stanje u kojem je dosada jako mali broj ljudi u BiH zarazen virusom HIV a neprimjetan broj onih koji podlegnu svake godine ovoj opakoj bolesti (statisticki gledano)!

rajvosa4ever

Post by rajvosa4ever » 11/11/2004 22:38

Eh kad su je mogli ovakvu gadnu zegati, onda... :(
Hm, ne znam ipak je zajebano svima koji su bili u kontaktu s njom. Jadna ti majka pa kako mogu mirni spavati?? (Ako ikako i mogu)
Treba ba razmisliti kad se upustas u posao sa niskoprofilnim prostitutkama, a samo takve i dolaze kod nas. Ko je spao ovo da zega, neka sada razmislja.
A Ja bih onog sto ju je doveo dozivotno zatvorio...
Ima ba dovoljno udovica "boraca" VRS na Dobrinji i Lukavici, a vjerujem i u drugim dijelovima Bosne. Cuo sam da nisu ni skupe. :-D :-D :-D,

margareta

Post by margareta » 11/11/2004 22:43

BECHO wrote:Samo da kazem, da nisam JA citirao ove brojke od 5000 i vise (koje su i po mom misljenju neadekvatne i na prvi pogled izvucene iz rukava) nego Mirha Dedic u novom izdanju Slobodne Bosne! A evo i link:

;)

Ipak bez obzira na sve, situacija je kranje alarmantna i sokirajuca s obzirom na dosadasnje stanje u kojem je dosada jako mali broj ljudi u BiH zarazen virusom HIV a neprimjetan broj onih koji podlegnu svake godine ovoj opakoj bolesti (statisticki gledano)!

Mi smo bili zdrava zemlja sve dok nam nisu doshli 'psi rata' . Rat izgleda da ce josh dugo uzimati svoj danak.Jedno se barem treba poshteno - upozoriti javnost jer nije sama ta djevojka radila nego oko 2.500 njih je 'proshlo' kroz Bh. Ako je ova cifra tacna onda je velika vjerovatnoca da
ima i vishe zarazenih ali bez simptoma. Ili se shuti o tome.

Qwert

Post by Qwert » 11/11/2004 22:45

Koliko se glavonja sada znoji :? :D

debela

Post by debela » 11/11/2004 22:48

rajvosa4ever wrote:Ima ba dovoljno udovica "boraca" VRS na Dobrinji i Lukavici, a vjerujem i u drugim dijelovima Bosne. Cuo sam da nisu ni skupe. :-D :-D :-D,

cemu ovakav neumjesan komentar? zelis ispasti simpatican u 'raji'?

Hotty

Post by Hotty » 11/11/2004 22:49

E, pa dragi neki lik, ne bi mi sekunde bilo žao da si to, na primjer, bio ti, jedan onih koji je imao kontakta sa jednom zenom sa sidom. A, znas zbog cega? Samo zbog toga da osjetis kako je biti stigmatiziran. Volio bih samo da dozivis to bar jednom, da u tvojoj mahali znaju da si jedan od njih pa da vidis. A, to sto spominjes zenu i djece tih eventualno zarazenih je pravo licemjerstvo i dvolicnost. I pederi su necija djeca, samo ti to ne zelis da vidis zbog svog kratkog i ogranicenog vida. E, sada vidis kako je biti na meti. Stoga, ja nemam nikakvog sazaljenja za one koji nisu razmisljali svojom glavom a trebali su. Zasto bi njihove majke, zene, djecu trebalo vise zaliti od majki pedera cija su djeca stalno na meti. Kakva podlost, dvolicnost, i balkanski barbarizam. E, zato je bila potrebna ovakva jedna lekcija. I kako kaze winetou, zar treba da suzu pustim zato što su oni mislili da su najpametniji pa uradili to što su uradili? Sami su krivi. I, niko im nije kriv, kao ni tebi, sto su takvi kakvi jesu.
A,bojim se da ti jako malo znaš o tome da li ja i šta primam u moj šupčić, niti ćeš ikada znati jer ne znaš razgovarati. Tvoj dvije rečenice u postu govore sve o tebi odnosno koliko ti je sažaljenja potrebno zbog tog pjenjenja. :(

margareta

Post by margareta » 11/11/2004 22:54

Ima ba dovoljno udovica "boraca" VRS na Dobrinji i Lukavici, a vjerujem i u drugim dijelovima Bosne. Cuo sam da nisu ni skupe.

Mislish da si duhovit ? Jadna je ta provokacija.Ruzno.

BosnjakAga

Post by BosnjakAga » 11/11/2004 22:59

BECHO wrote:Samo da kazem, da nisam JA citirao ove brojke od 5000 i vise (koje su i po mom misljenju neadekvatne i na prvi pogled izvucene iz rukava) nego Mirha Dedic u novom izdanju Slobodne Bosne! A evo i link:

;)

Aaa slobodna bosna onda mora sigurno da stima :lol:

Jednom su pisali da je prodato 100 000 bosanskih pasosa, dobro 10, 20 al 100 hiljada :lol:

http://www.slobodna-bosna.com :lol:

oportunist

Post by oportunist » 11/11/2004 23:07

Meni je najvise zao tih kretena (jer su zaista samo za sazaljenje) koji su placali tu ukrainku sa top full bolesturama danasnjice , pocev od onih srbijanskih poliricara pa nadole svih ostalih ,nje mi nije zao jer opet podvlacim svaka od njih zna gdje ide , cak i ako nezna imale su sansu da zbrisu u svaku policijsu upravu ,svaki dan mate ne smo ocevidci kako setaju gradom pored policajaca ili policijskih stanica, same bez pratnje "lokalnih boysa" ,nemojte da vam preciziram gdje ih dovlace , malte ne pod nos STOP tima i nikom nista ne reaguju ni one ni oni koji su ovlasteni od medjunarodne zajedni ce da to sprjecavaju

moro sam na edit
molim da nepostiraju ono kolumnu o kurvama (neko je postiro vec jednom imam osjecaj da je pise iz rodnog kraja pokojnice) HVALA
Last edited by oportunist on 11/11/2004 23:11, edited 1 time in total.

TheGame

Post by TheGame » 11/11/2004 23:09

rajvosa4ever wrote:Eh kad su je mogli ovakvu gadnu zegati, onda... :(
Hm, ne znam ipak je zajebano svima koji su bili u kontaktu s njom. Jadna ti majka pa kako mogu mirni spavati?? (Ako ikako i mogu)
Treba ba razmisliti kad se upustas u posao sa niskoprofilnim prostitutkama, a samo takve i dolaze kod nas. Ko je spao ovo da zega, neka sada razmislja.
A Ja bih onog sto ju je doveo dozivotno zatvorio...
Ima ba dovoljno udovica "boraca" VRS na Dobrinji i Lukavici, a vjerujem i u drugim dijelovima Bosne. Cuo sam da nisu ni skupe. :-D :-D :-D,

sram te bilo, sta se tudjoj nesreci rugas :roll:

NeKi_LiK

Post by NeKi_LiK » 11/11/2004 23:16

Hotty wrote:E, pa dragi neki lik, ne bi mi sekunde bilo žao da si to, na primjer, bio ti, jedan onih koji je imao kontakta sa jednom zenom sa sidom. A, znas zbog cega? Samo zbog toga da osjetis kako je biti stigmatiziran. Volio bih samo da dozivis to bar jednom, da u tvojoj mahali znaju da si jedan od njih pa da vidis. A, to sto spominjes zenu i djece tih eventualno zarazenih je pravo licemjerstvo i dvolicnost. I pederi su necija djeca, samo ti to ne zelis da vidis zbog svog kratkog i ogranicenog vida. E, sada vidis kako je biti na meti. Stoga, ja nemam nikakvog sazaljenja za one koji nisu razmisljali svojom glavom a trebali su. Zasto bi njihove majke, zene, djecu trebalo vise zaliti od majki pedera cija su djeca stalno na meti. Kakva podlost, dvolicnost, i balkanski barbarizam. E, zato je bila potrebna ovakva jedna lekcija. I kako kaze winetou, zar treba da suzu pustim zato što su oni mislili da su najpametniji pa uradili to što su uradili? Sami su krivi. I, niko im nije kriv, kao ni tebi, sto su takvi kakvi jesu.
A,bojim se da ti jako malo znaš o tome da li ja i šta primam u moj šupčić, niti ćeš ikada znati jer ne znaš razgovarati. Tvoj dvije rečenice u postu govore sve o tebi odnosno koliko ti je sažaljenja potrebno zbog tog pjenjenja. :(

Samo da se zahvalim na lijepim željama o spolnom općenju sa ženom zaraženom sidom :D

Ako se to desi, vjerujem da neću kriti od mahale a vala neću ni nosati majice sa natpisom Proud to be HIV positive ili vješati transparente po mahali.

BECHO

Post by BECHO » 11/11/2004 23:17

margareta wrote:

;)

Mi smo bili zdrava zemlja sve dok nam nisu doshli 'psi rata' . Rat izgleda da ce josh dugo uzimati svoj danak.Jedno se barem treba poshteno - upozoriti javnost jer nije sama ta djevojka radila nego oko 2.500 njih je 'proshlo' kroz Bh. Ako je ova cifra tacna onda je velika vjerovatnoca da
ima i vishe zarazenih ali bez simptoma. Ili se shuti o tome.

To je tzv. zapadna demokracija moja margi! Dosli stranci a sa strancima i sida, crvene zmije, plavi gustere i svasta nesto sto je za nas prije bilo nezamislivo! Za vrijeme rahmetli Sabana, nismo ih mogli vidit ni u tranzitu a sad ih im na sve strane, plus (a to je po meni najtragicnije) sto ovisimo o njima! Nego, vezano za ovaj slucaj, mislim da je sada doslo krajnje vrijeme da policija i organi pravosudja preduzmu konkretnije odgovarajuce mjere da se suzbije sva ova silna trgovina bijelim robljem! Da li je to uopste moguce pored svih ovih silnih klanova i lanaca koji su kao pupcanom vrpcom povezani u svim novonastalim drzavama bivse SFRJ? :-?

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Post by manijak1 » 11/11/2004 23:20

Šta su vidjeli u njoj :D :D ??????

Post Reply