Savo Milošević - nekadašnji selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#476 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Haris.ba »

MehmedPasaMoric wrote: 23/03/2024 11:09 Nemoguce je bilo kome dati odrijesene ruke kad u toj Miki Maus selekciji iz zadnjeg sesira mora biti zadovoljen nacionalni kljuc
I menadjerski kljuc isto....

https://faktor.ba/sport/fudbal/marko-to ... ija/183749


Marko Topić, bivši fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine, često je u posljednje vrijeme s argumentima kritikovao igre Zmajeva.

U razgovoru za Sport Centar osvrnuo se na okršaj izabranika Save Miloševića sa Ukrajinom u polufinalu baraža za odlazak na EURO 2024 i poraz bh. tima - 1:2.
- Kao što sam rekao, Ukrajina je ozbiljna reprezentacija koja ima dobre igrače. Utakmica traje dok sudija ne svira kraj. Imali smo 1:0 i to smo morali zadržati - istakao je nekadašnji napdača bh. tima, naglasivši greške šefa državnog tima:



- Selektor je od 60. minute morao mijenjati Krunića i Cimirota i ubaciti svježe igrače. Nije kriv Ćivić, nego selektor. Rebrov vadi najskupljeg igrača Ukrajine i kapitena u 76. minuti, a Milošević Krunića u 92. minuti - istakao je Topić.
Premda mnogi istču da nismo imali sreće, Marko apostrofira.

- Ne znam čime smo zaslužili da nas sreća prati poslije svega što su osobe koje vode FSBiH napravile Petevu, Hadžibegiću i Kodri. Dotakli smo dno što se tiče svih selekcija - zaključio je Topić za SCsport.
User avatar
Point.
Posts: 27809
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#477 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

Jos Sava nije pronasao obraz i ponudio ostavku?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#478 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Thorgerson »

Point. wrote: 24/03/2024 09:24 Jos Sava nije pronasao obraz i ponudio ostavku?
Nece je ni ponuditi. Nit ce ga ovi otpustiti.
Polako covjek pravi tim za naredne kvalifikacije.

:lol:

Ublehasi sve redom.

Tacno vidim kakve su to hulje. Jer znam po ovim lokalnim klubovima kad se iskupe ti znalci koji to vode. Joj, ma kakav Guardiola kakvi su to strucnjaci. I nafurano sve ko da vodi ne znam, altetiki madrid. A to je sujetno...uf. I znaju sve. Sve.

E sad mogu mislit kad zasjednu ovi gore u vrhu NS, il selektor.

A kad skontas sve da ih skupis, nemaju skole ko tri doktora. Svi zajedno.

I mi gubimi zivce oko tih ubleha.
Mislim ja ne gubim, ok pratim repku, al se pomirim da smo taraba. Al znam ljud3 koji prevale po drzavu dvije, prate gostovanja, lude za fudbalom..
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#479 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Haris.ba »

Otvorimo oci. Ili bolje - osnujmo udruzenja i istjerajmo foteljase....


https://faktor.ba/sport/fudbal/zasto-ze ... nja/183764
O čemu se zapravo radi? Predstavnici raznih udruženja zaposjeli su sve odgovorne pozicije u FSKS i oni očito ne mare previše za fudbalom, nego gledaju svoje interese. Možda u tome i leži odgovor na pitanje zašto dva najveća bh. kluba nemaju zaštitu u FSBiH.
Fuad Čolpa, potpredsjednik FSKS, član Izvršnog odbora FSKS i FSBiH, na ove funkcije je došao ispred Udruženja sportskih radnika KS. I ne samo on. Kako se može vidjeti na zvaničnoj internet stranici FSKS u "fudbalskoj vladi KS" sjede još i Medžid Gvozden, Adnan Kapo, Edim Hadžialagić i Elmir Pilav, koji su predstavnici raznih udruženja...
Šta kaže Statut FSKS? U Članu 33. piše da od 13 članova maksimalno njih trojica mogu biti predstavnici Udruženja sportskih fudbalskih radnika, a da isti broj mogu imati i klubovi iz elitnog razreda bh. fudbala! To znači da recimo Željo ili Sarajevo mogu ostati bez svojih predstavnika u IO FSKS (ukoliko budu izabrani predstavnici drugih kluba iz ženskog fudabala ili futsala). Postavlja se pitanje da li se fudbal igra zbog famoznih grup(ic)a ljudi okupljenih u razna udruženja ili zbog klubova iza kojih je armija navijača?

A da je sve "skromno, u krugu porodice" potvrđuju i mnoge rodbinske veze koje se prepliću u FSKS. Tako je Čolpin sin Ermin sekretar FSKS, kćerka je jedan od osnivača jednog udruženja. I Gvozden ima sina. Zove se Haris, a on je jedan od osnivača Udruženja fudbalskih delegata KS.
Zanimljivo je još jedno ime među osnivačima pomenutog Udruženja - Berin Pilav. Delegat sa Premijer lige BiH koji je na listu delegata u elitnom razredu bh. fudbala došao pod čudnim okolnostima u vrijeme koronavirusa, o čemu je Faktor pisao. Berin je rođeni brat Elmira Pilava, člana IO FSKS, popredsjednika Komiteta za sudije i suđenje FSBiH, izvršnog direktora Sektora za takmičenje i suđenje FSBiH, Komesara za određivanje sudija Druge lige FBiH - grupa Centar (ima još mnogo funkcija, koje je teško i pobrojati, te mu se unaprijed izvinjavamo za one koje nismo nabrojali i nadamo se da se neće naljutiti zbog toga).
Generalni sekretar pomenutog Udruženja je Emir Alečković, bivši UEFA sudija, a koji je zaposlen u FSKS...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#480 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Thorgerson »

Arminovski wrote: 23/03/2024 00:38
Thorgerson wrote: 22/03/2024 23:20
Arminovski wrote: 22/03/2024 21:10 Nemojte me previše napadat :) što imam mišljenje. Imam na to pravo. Rekao sam u početku da mi nije namjera da budem forumski trener. Nisam rekao ni da podržavam Savu, što su neki tako protumačili niti da sam zadovoljan tim što sam vidio do sad. Rekao sam samo da li je pametno tražiti novog 101. novog selektora sada, opet. Šta misle igrači? To će neko drugi odlučiti, ja i da imam neku ekspertizu opet ne znam sve šta se događa iza zatvorenih vrata da nešto zahtijevam. Na meni je da volim BiH i svakoga ko joj želi dobro i hoću da vidim dobre stvari u nama čak i kad nam ne ide. Pljuvati neću nikad. Pozz.
Kad smo vec krenuli onda moramo nastaviti tako. Ako se drzimo nekog standarda. Sto onda nismo Faruka ostavili? Kodru?

Savo mora ici jer ima najlosiji skor ikada. I kraj price. Da je 10.001 selektor.
Ja mislim da riba smrdi od glave i da novi selektor to neće promijeniti.
Slazem se s tim.

U rijetkim trenucima kad je malo osoba koje znaju materiju uslo u repku, napravio se rezultat. Istina, tada smo imali ekipu mozda i najbolju u historiji, al nebitno. Bilo je dobrih sastava prije i poslije, pa nista. Osim je bio nakratko tu, napravili smo to sto smo napravili. Nije ni tada selektor bio Vaha.

Cim su se opet neznalice umijesale, vratili smo se na stare staze.

Jbg, dovoljno govori to kad vidis ko je npr predsjednik fudbalsko saveza Ukrajine, a ko je nas.

Mi moramo dovesti opet te osobe, inace dzaba da dovedemo i Guardiolu. Mora se sve iz temelja mijenjati.

A imamo ljude. I sto se tice menadzerskih. A i trenerskih pozicija.
last mohicans
Posts: 11992
Joined: 09/08/2012 23:19

#481 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by last mohicans »

Haris.ba wrote: 25/03/2024 09:14 Otvorimo oci. Ili bolje - osnujmo udruzenja i istjerajmo foteljase....


https://faktor.ba/sport/fudbal/zasto-ze ... nja/183764
O čemu se zapravo radi? Predstavnici raznih udruženja zaposjeli su sve odgovorne pozicije u FSKS i oni očito ne mare previše za fudbalom, nego gledaju svoje interese. Možda u tome i leži odgovor na pitanje zašto dva najveća bh. kluba nemaju zaštitu u FSBiH.
Fuad Čolpa, potpredsjednik FSKS, član Izvršnog odbora FSKS i FSBiH, na ove funkcije je došao ispred Udruženja sportskih radnika KS. I ne samo on. Kako se može vidjeti na zvaničnoj internet stranici FSKS u "fudbalskoj vladi KS" sjede još i Medžid Gvozden, Adnan Kapo, Edim Hadžialagić i Elmir Pilav, koji su predstavnici raznih udruženja...
Šta kaže Statut FSKS? U Članu 33. piše da od 13 članova maksimalno njih trojica mogu biti predstavnici Udruženja sportskih fudbalskih radnika, a da isti broj mogu imati i klubovi iz elitnog razreda bh. fudbala! To znači da recimo Željo ili Sarajevo mogu ostati bez svojih predstavnika u IO FSKS (ukoliko budu izabrani predstavnici drugih kluba iz ženskog fudabala ili futsala). Postavlja se pitanje da li se fudbal igra zbog famoznih grup(ic)a ljudi okupljenih u razna udruženja ili zbog klubova iza kojih je armija navijača?

A da je sve "skromno, u krugu porodice" potvrđuju i mnoge rodbinske veze koje se prepliću u FSKS. Tako je Čolpin sin Ermin sekretar FSKS, kćerka je jedan od osnivača jednog udruženja. I Gvozden ima sina. Zove se Haris, a on je jedan od osnivača Udruženja fudbalskih delegata KS.
Zanimljivo je još jedno ime među osnivačima pomenutog Udruženja - Berin Pilav. Delegat sa Premijer lige BiH koji je na listu delegata u elitnom razredu bh. fudbala došao pod čudnim okolnostima u vrijeme koronavirusa, o čemu je Faktor pisao. Berin je rođeni brat Elmira Pilava, člana IO FSKS, popredsjednika Komiteta za sudije i suđenje FSBiH, izvršnog direktora Sektora za takmičenje i suđenje FSBiH, Komesara za određivanje sudija Druge lige FBiH - grupa Centar (ima još mnogo funkcija, koje je teško i pobrojati, te mu se unaprijed izvinjavamo za one koje nismo nabrojali i nadamo se da se neće naljutiti zbog toga).
Generalni sekretar pomenutog Udruženja je Emir Alečković, bivši UEFA sudija, a koji je zaposlen u FSKS...
To je ta kriminalna hobotnica. Zato je meni bila čudna ona skupština udruzenja sudija gdje je oponentna struja sa Deljkovićem htjela skinuti Pilava. Znači da je i on došao preko udruzenja. Pa sve je banda balijska poklopila i zauzela, pa imaš takve idiote na bitnim funkcijama u savezu.
User avatar
luckylaka
Posts: 22532
Joined: 15/01/2010 06:28

#482 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

Jesi li gledao jebeni i glupi savo Tabakovica i Tahirovica.Garant jesi ali boli tebe qrac za njima jer si trener koji max.moze voditi Podrinje
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#483 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by dječak sa šibicama »

Pilava je u savez ubacio sudija, necu o imenima, u njemu prepoznao potencijal. Tada je bio tek guster, u medjuvremenu covjek zavrsio fakultet (ne kupio kao mnogi) izobrazovao se po Nionu i slicno, vjerovatno i najobrazovaniji lik u savezu.

To sto je mufljuz kao i ostali, vec je stvar valjda mentaliteta. Nije on Vicin, samo pliva kao i ostali.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#484 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Piaty »

luckylaka wrote: 31/03/2024 14:22 Jesi li gledao jebeni i glupi savo Tabakovica i Tahirovica.Garant jesi ali boli tebe qrac za njima jer si trener koji max.moze voditi Podrinje
Ja baš gledao obojicu.

I stvarno se ne može reći da mi nemamo tih nekih igrača da se plasiramo negdje na EP ali eto
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#485 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by tap3ah75 »

Eto ... ja sam otpočeo temu - ja ću zatražiti da se zaključa jer SM nije više selektor
:lol:
User avatar
luckylaka
Posts: 22532
Joined: 15/01/2010 06:28

#486 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

tap3ah75 wrote: 14/04/2024 19:02 Eto ... ja sam otpočeo temu - ja ću zatražiti da se zaključa jer SM nije više selektor
:lol:
Daj boze da je istina
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#487 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Arminovski »

luckylaka wrote: 14/04/2024 19:24
tap3ah75 wrote: 14/04/2024 19:02 Eto ... ja sam otpočeo temu - ja ću zatražiti da se zaključa jer SM nije više selektor
:lol:
Daj boze da je istina
Eno piše
https://www.klix.ba/sport/nogomet/savo- ... /240416108
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#488 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

Rezime ovog selektora je "dobrih" 80 minuta u jednoj utakmici. :D
User avatar
luckylaka
Posts: 22532
Joined: 15/01/2010 06:28

#489 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

Arminovski wrote: 16/04/2024 18:30
luckylaka wrote: 14/04/2024 19:24
tap3ah75 wrote: 14/04/2024 19:02 Eto ... ja sam otpočeo temu - ja ću zatražiti da se zaključa jer SM nije više selektor
:lol:
Daj boze da je istina
Eno piše
https://www.klix.ba/sport/nogomet/savo- ... /240416108
Jebo te kakva je razlika izmedju Save i Barbe.Obojica bosanci,izgledaju ko dobri ljudi ali u ovom poslu obojica su 0.E sad sto mi svrsavamo na Barbu pa cemo i njemu ako krene po zlu jebati sve po spisku
Post Reply