savjeta kako govoriti djeci o homoseksualnosti

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#126

Post by mrmot »

Ne govori Sojka o tome ko sa kim spava, već govori upravo o mentalnom sklopu tipova koji mrze homoseksualce, jevreje... etc.
no sikiriki
Posts: 191
Joined: 25/05/2004 15:38

#127

Post by no sikiriki »

Iz svih ovih priloga mogu samo konstatovati da je dosta onih koji odobravaju homoseksualnost.
Mozda se radi o nekoj vrsti prikrivene homoseksualnosti.
Bozji zakoni su jasni i glasni, bilo da se radi o Bibliji ili Kuranu, takvi ce biti unisteni od strane Boga.
Nase je da djeci jasno i glasno skrecemo paznju na razvratnosti danasnjeg covjecanstva i da im to potvrdimo citatima iz Biblije ili Kurana.
svemir28
Posts: 2
Joined: 18/06/2004 21:37

#128

Post by svemir28 »

Ja mislim da mi ne bi trebali vijerovati u sve sto nam religija ili svete knjige savjetuju. To je samo interpreatcija necega sto niko jos ne zna.
ljudima treba religija da imaju neku nadu u zivotu ali mi ne bi trebali biti ograniceni i zatvoreni u nasem razmisljanju.
Mislim da nema nicega loseg u homoseksualnosti. Mislim da je bog stvorio razlicite ljude i razlicite nacine na koje se ljubav moze izjasniti.
Ja to govorim iz licnog iskustva.Ljudi se radaju kao homoseksualci.Veoma je tesko za malde da se izjasne u tom pogledu jer malo ko ce ih prihvatiti.Neko moze biti najveci vijernik,postovati sve u vezi religije ali opet osjecati da ga ne privlace osobe suprotnog pola.neki ljudi uniste cijeli njihov zivot zbog osjecaja krivice.imaju porodicu,dijecu i pokusavaju da urade sve da bi priklili njihovu seksualnu orijentaciju.Ja mislim da to ne vodi nicemu jer oni mrze svoj zivot.Niko ko ne prolazi kroz ove osjecaje ne moze pricati o tome sta je pravilno a sta ne.Mozda vecina vas nije ni svijesna koliko gay ljudi ima oko nas.
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#129

Post by mrmot »

E jesi im ga! Yo! (pojebana sva vremena Bo!)
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#130

Post by CiCiban »

AAAAAAAaImagemHMMM!!111
!!11111Image!1
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#131

Post by winetou »

http://dpestova2.home.att.net/web/hkfront.jpg

Ako mali ne konta ovakve stvari govorio ti njemu ili ne... :D
no sikiriki
Posts: 191
Joined: 25/05/2004 15:38

#132

Post by no sikiriki »

[quote="svemir28"]Ja mislim da mi ne bi trebali vijerovati u sve sto nam religija ili svete knjige savjetuju. To je samo interpreatcija necega sto niko jos ne zna.
ljudima treba religija da imaju neku nadu u zivotu ali mi ne bi trebali biti ograniceni i zatvoreni u nasem razmisljanju.

E svasta u bozijoj basti! Izgleda da se i kod tebe radi o prikrivenoj homoseksualnosti.
Ti treba prvo da spoznas sta kazu bozje objave pa da tek onda skuzis sta Bog odobrava a sta ne!!!!!

Priblizavamo se zapadu ali kopirajuci sve negativne stvari koje se tamo desavaju!!
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#133

Post by hananah »

Ma ja, u pravu ste vi, treba zabraniti ono sto je u ljudskoj prirodi. A covjek se moze roditi kao gay. I natjerati ga da se ozeni (knjige tako kazu) i kad se ozeni nek marise zenu i dijete (kao jedan Sarajevski frizer). Ma ja, sto da neko bude ono sto hoce. Nek bude ono sto mu knjiga i mahala kaze. A najtuznije je sto je ta mahala polupismena pa nije te knjige ni procitala.
no sikiriki
Posts: 191
Joined: 25/05/2004 15:38

#134

Post by no sikiriki »

To uopce nije u ljudskoj prirodi, nego su to stecene navike koje se sticu jos u djetinjstvu pogresnim odgojem.
Ja sam rekao da takve ceka bozja kazna, a nije na ljudima da im sude nego da im pomognu da se izlijece.
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#135

Post by hananah »

Lijecenje je povezano sa bolescu, dakle ako je neko bolestan treba ga lijeciti. A homoseksualnost nije bolest, pa zaista ne vidim zasto se treba lijeciti. I nema veze ni sa odgojom ni sa okolinom, vez sa genima. To je dokazano. Puno znam gay ljudi i puno sam provela vremena s njima i ovo ne govorim napamet.
Mislim da se prije trebaju podvrgnuti lijecenju oni koji vode tudju brigu. A osudjivanje homoseksualaca jeste vodjenje tudje brige. Neka svako cisti prvo ispod svoga praga, kladim se da neki nece imati vremena glavu dici.
no sikiriki
Posts: 191
Joined: 25/05/2004 15:38

#136

Post by no sikiriki »

Bolesna si, lijeci se pod hitno.
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#137

Post by hananah »

ma tjesi me da mi ti to kazes, s takvima cemo daleko stici :D
blago tebi i na tvojim uskim pogledima, blago tvojoj majci sto ima uzornog sina, blago tvojoj okolini sto te ima, blago ovoj planeti sto te ima, a posto te ova planeta voli najbolje ti je da se zavuces u njena njedra, tj. u neku pecinu, jer tu ti i jeste mjesto
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#138

Post by Engram »

hananah wrote:Lijecenje je povezano sa bolescu, dakle ako je neko bolestan treba ga lijeciti. A homoseksualnost nije bolest, pa zaista ne vidim zasto se treba lijeciti. I nema veze ni sa odgojom ni sa okolinom, vez sa genima. To je dokazano. Puno znam gay ljudi i puno sam provela vremena s njima i ovo ne govorim napamet.
Mislim da se prije trebaju podvrgnuti lijecenju oni koji vode tudju brigu. A osudjivanje homoseksualaca jeste vodjenje tudje brige. Neka svako cisti prvo ispod svoga praga, kladim se da neki nece imati vremena glavu dici.
hano ne lupaj, pomislit ce neko da nesto znas...

stanje potpune harmonije duha i tijela, stanje potpunog odsustva fizicke, psihicke i dusevne boli, zdravstvena, socio-ekonomska i drustvena harmonija...sve su ovo definicije zdravlja

homoseksualci su klasicni egzibicionisti, svrstani medu osobe sa poremecajem seksualnog nagona

ima tu i histerije, egoizma i neuravnotezenih rekacija...ali to ipak treba vidjeti uzivo

homos. ima veze sa genima? ne lupaj hano-cisti izbor pojedinca i nikakve veze nema sa predispozicijom vec sa svjesnom sklonoscu

i kako rece no sikiriki, ne treba ih osudivati ili napadati, vec im pruziti ruku i pokusati pomoci

na klinici kosevo postoji savjetovaliste te dipl. seksolog kao i neuropsihijatar
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#139

Post by hananah »

Jekoslave, ti si protutim homoseksualaca, naslucivala sam ja to vazda :D
Sta ces, eto biti gay nije prirodno, a biti jeko jeste, cccc :D
glasnost
Posts: 396
Joined: 20/08/2003 00:00

#140

Post by glasnost »

:lol:
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#141

Post by hananah »

:-D
Post Reply