savjeta kako govoriti djeci o homoseksualnosti

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Glumica
Posts: 590
Joined: 15/03/2002 00:00
Location: Sarajevo

#101

Post by Glumica »

daysleeper, nemoj bezveze da se nalazis uvrijedjenim, vidis da stoje smajliji u postu...
jednostavno se radi o tome da nemam na tu temu stvarno vise nista da kazem... protiv sam diskriminacije BILO KOGA u BILO KOJEM OBLIKU...
i bezveze mi je to pisanje idilicnih postova "mama, tata + sretna nasmijana djecica", jer svi znamo da je stvarnost za hiljade ljudi drasticno razlicita... zlata je to vec par puta napisala... i priznanje toga se ni na koji nacin ne kosi sa ostalim njenim stavovima o ovome ili onome...
uostalom, vidis da se zezamo ja i kame... pa svima nam je dodijalo o ovome razglabati... nema potrebe da se mi naduravamo oko ovoga, ako niko od homesexualaca nema nista da kaze...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#102

Post by DaysleepeR »

Onda nek se mir uspostavi, ako je rata i bilo :D

Samo nemam ni ja iluzije o idili u mama+tata+djeca, ali nemam ni o odnosu okoline prema drugacijima.
I sam sam bio zrtva na neki nacin kad sam nosio dugu kosu, pa sam odmah za sve bio narkoman.
Samo kazem da je okolina okrutna prema svakom ko je drugaciji.
k@me
Posts: 170
Joined: 16/03/2004 19:15
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#103

Post by k@me »

Glumice, moram jos jednom. :oops: Samo da nesto dodam.

Slazem se da za milione djece nije ni malo idilicna slika. :shock: Tacno. Nema se tu sta dodati.

Ali bude mi pravo krivo kad na filmu vidim kako homoseksualce prikazuju kao ljude iz snova. I izvana i iznutra. :oops: I oni su kao savrseni u svakom pogledu. I bili bi bolji roditelji od heteroseksualaca. I tu se stvarnost razlikuje od onoga sto se propagira. 8-)

Ljudi bez obzira na seksualnu orijentaciju mogu ugroziti djecu svojim bolesnim porivima i losim ponasanjem.
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#104

Post by giordania »

:zzzz: :zzzz: :zzzz:
Last edited by giordania on 30/12/2008 14:15, edited 1 time in total.
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#105 Re: Homosexualci, pedofili, zoolozi itd.

Post by mrmot »

Engram wrote:
bajkacha wrote:Jedno ozbiljno pitanje upuceno forumasima a i Bechi.
Sta bi uradio kada bi tvoj otac tebi rekao da je pedofil?

Ili

Sta bi ti uradio kada bi ti sin rekao da ga sexualno privlace zivotinje?



Homoseksualizam je u rangu sa zoofilijom i nekrofilijom ili voajerizomom i skupa predstavljaju poremecaj seksualnog nagona

uspjesno se tretiraju sa mnogim drugim poremecajima u nasem klinickom centru
ne postaje se homosexualac iz hira moj ragibe. mozda se iz hira moze imati homosexualni odnos, ali to su radili i oni u zajednicama u kojima se o sexualnosti mnogo manje znalo. pa to nije bilo strano ni nasim predcima moj ragibe
upravo jeste hir...jeste nastrana priroda..a usporedba sa zivotinjama je u redu onoliko koliko je sama homoseksualnost bliska zivotinjskom upraznjavanju strasti..

primjer medu zivotinjama...isti kao primjer hermafrodita ili bespolnog razmnozavnja..ali mi smo ljudi..mada to neki ponekad "iz hira" zaborave

i nece nikada peder izaci iz kuce vjernika...jer vaspitanje, rezon i intelekt se grade i nadograduju od radanja pa do smrti..ne dolaze tek tako
da li ti je poznato, da pogotovo u sredinama u kojima je pozeljno da se djevojke kao djevice udaju, jako cesto dolazi do prakticiranja homosexualnih odnosa. a to su pogotovo zemlje u kojima je islam dominantan
hahaha, glupost u nedostatku argumenata...ne negiram mogucnost da se peder javi ma gdje na svijetu i u ma kom vaktu...ali prebacivati lopticu u jedno uredeno drustvo gdje je moralnost vrijednost je argument samo za homo-populaciju :)
Autor: mucsa Poslano: 18/03/2004 14:20
ne ocekujem od tebe da mislis drugacije i mislim da to nije mjerilo zaostalosti! sama cinjenica da o tome vodimo polemiku je vec jako pozitivna...

haha, ne zaboravni homo egzibicionizam..predlazem da se obratite prof. kucukalicu u kcu kosevo...a postedite ostatak koliko-toliko zdrave populacije sa vasim NASTUPIMA zeljnim paznje :?


i jos nesto za kraj, djeca ciji su roditelji homosexualci obicno nisu homosexualna. dakle, to nije naslijedno
konacno prva istina...jos da priznate da je u osnovi strast i poremecaj seksualnog nagona i suocio si se sa problemom na pravi nacin
Homoseksualci se radjaju kao homoseksualci.Tu nema lijeka i to je stvar gena,odnosno genetskog poremecaja..
by weasel

dokaz veseli?
homoseksualizam je (ponavljam po koznakoji put) poremecaj seksualnog nagona i da se lijeciti

o iskustvu sarajevskih neuropsihijatara sam pisao vec na proslom forumu

na kraju...
http://www.islam.co.ba/razmisljanja/ind ... 1070747704

Jebo te, ja se sa psihopatom dopisujem. (Opet me stid.)
TIFA29
Posts: 364
Joined: 09/11/2002 00:00
Contact:

#106

Post by TIFA29 »

Procitao sam samo zadnji komentar (kao i citirano u njemu), i vec vidim toliko gluposti napisanih od samo jedne osobe. :)

Kazite mi onda, zasto postoje homoseksualne zivotinje? Ne, ne mislim pri tome na psa ili macku (za koje bi neki ovdje mozda tvrdili da su takvi postali pod uticajem covjeka - odgoj, bla..bla...). Mislim na sve ostale zivotinje. Uzmi kao primjer lavove, slonove, ribe, kengure, pcele, ptice itd. I medju njima postoje homoseksualci. Ko je njih onda stvorio kao homoseksualna bica... ili i te zivotinje imaju slobodnu volju za izbor svojih seksualnih prohtjeva kao i covjek? Tj., kao i covjek, oni mogu da biraju na koga ce da se "pale"?

Zatim, ne bira nas um da li cemo da budemo homoseksualno opredjeljeni. Homo- ili biseksualnost nije stvar vlastitog izbora. S time ne tvrdim da se ne moze svojom voljom seksati i sa istim polom, ali kada se to cini svojom voljom (suprotno svojem nagonu)... tada to i nije homo- ili biseksualnost.

Glupo bi bilo i tvrditi, da postoji neki gen koji odredjuje nasu seksualnu opredjeljenost. U slucaju homoseksualaca nesto kao: Gen za homice. Po takvoj logici, mi bi mogli da optuzimo uvijek neki gen, koji nam odredjuje nasu "nastranost". Za beskucnike bi onda postojao gen-beskucnik, za besposlicara neki gen-besposlicar itd. :)

Takodje je glupo tvrditi da homoseksualnost kod covjeka je njegov izbor. A taj izbor je suprotno bozijoj volji za seksualnu opredjeljenost kod covjeka. Ili tvrditi da seksualnost je tu iskljucivo i samo za reprodukciju.

Embrio u periodu 6-8 sedmice dobiva povecu dozu muskih spolnih hormona. Takve spolne hormone nazivamo androgenima. Do tog perioda, embrio je odredjen da biva zensko. Bradavice taj embrio posjeduje, ali ne i razvijen (niti odredjen) spolni organ. Bez te doze androgena, taj embrio bi se razvio kao zensko. I sada, kada dobiva te androgene, oni prvo odredjuju rast/razvijanje mosnica (tj. muda :D ). Nedugo tome, embrio dobiva slijedecu dozu androgena koji prepravljaju osnovnu strukturu tog embria. Drugim rijecima: Od odrednice da embrio se razvije u zensko, sada biva odrednica razvoja u musko.

Kada embrio u tom periodu ne dobije dovoljno (znaci premalo) tih spolnih hormona, mogu se dvije stvari dogoditi: On moze imati mozdanu strukturu razvijenu vise u zensko nego li u musko. Ili, on ima potpunu strukturu mozga kao zensko (pri tome mislim na "razmisljanja, osjecaje i sl.", a ne na drugaciji oblik :)), a tijelo muskarca.

U prvom slucaju razvijanje tog muskarca u muskarca sa homoseksualnim opredjeljenjem je skoro neminovana. U drugom slucaju je razvoj u transeksualca neminovan.

U prvom slucaju sam podvukao rijec skoro, jer takodje postoji mogucnost tada u razvijanje muskarca sa biseksualnim sklonostima. Kod zena (koje postaju lezbejke ili biseksualke) je doziranje tih muskih spolnih hormona zakasnilo. Tj. one su vec odredjene bile kao zene da se rode, i tek nakon toga su pristigli ti muski spolni hormoni.

I jos jednom da ponovim pitanje za bajkacha i mrmota (posto se ovaj drugi sa prvonavedenim slaze):

Zasto postoje homoseksualne zivotinje, ako je homoseksualnost samo stvar hira?
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#107

Post by Engram »

TIFA29 wrote:Procitao sam samo zadnji komentar (kao i citirano u njemu), i vec vidim toliko gluposti napisanih od samo jedne osobe. :)
:)


Kazite mi onda, zasto postoje homoseksualne zivotinje?

valjda radi komparacije...
:evil:




Ne, ne mislim pri tome na psa ili macku (za koje bi neki ovdje mozda tvrdili da su takvi postali pod uticajem covjeka - odgoj, bla..bla...). Mislim na sve ostale zivotinje. Uzmi kao primjer lavove, slonove, ribe, kengure, pcele, ptice itd. I medju njima postoje homoseksualci. Ko je njih onda stvorio kao homoseksualna bica... ili i te zivotinje imaju slobodnu volju za izbor svojih seksualnih prohtjeva kao i covjek? Tj., kao i covjek, oni mogu da biraju na koga ce da se "pale"?

:D

pretpostavljam da si se malo zanio i zaboravio da kompariras hajvana i inasana..sve ostalo su nijanse :D




Zatim, ne bira nas um da li cemo da budemo homoseksualno opredjeljeni. Homo- ili biseksualnost nije stvar vlastitog izbora.

apsolutno stvar izbora i svjesne volje



Glupo bi bilo i tvrditi, da postoji neki gen koji odredjuje nasu seksualnu opredjeljenost. U slucaju homoseksualaca nesto kao: Gen za homice. Po takvoj logici, mi bi mogli da optuzimo uvijek neki gen, koji nam odredjuje nasu "nastranost". Za beskucnike bi onda postojao gen-beskucnik, za besposlicara neki gen-besposlicar itd. :)

:D nisi li malo kontradiktoran...ne postoji gen-dakle nismo predodredeni ali ipak nije stvar nase volje i izbora?

:D




Embrio u periodu ...itd.

ipak znam embriologiju jer mi je fah i poziv medicina

no nista ne dokazujes sem sto potvrdujes cinjenicu razno-raznih malformacija u formiranju lika ali pod jasnim uticajem sredine...dakle sa uzrokom..

podjednako su, kao i sve druge malformacije i razvoj polova i primarnih seksualnih odlika, pod uticajem dobro poznate genske slike-genotipa koji moze, ali i nazalost ne mora, da se razvije u "predvidljivi" fenotip..punu sliku insana




Zasto postoje homoseksualne zivotinje, ako je homoseksualnost samo stvar hira?

zasto svinja izjeda okot, zasto postoji uobicajeni incest medu zivotinjama, zasto koka papa kaku itd.

postajes mi zanimljiv ali ipak halali jer imam puno obaveza da bi redovno pratio tvoje nastupe
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#108

Post by mrmot »

Engram, znam da se bliže izbori, i da se nema puno vremena, ali ako možeš obrati pažnju na ostale sportove, specijano padobranstvo, mislim da bi tvoji stručni savjeti dobro došli!
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#109

Post by sojka »

MIslim da je Engram ogorcheni, latentni homosexualac. Ne samo da mislim- znam. Kad bi on to sam sebi priznao, mislim da bi unio malo vishe mira, svjetlosti u svoj zhivot, ne bi druge "kazhnjavao" sa tim.
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#110

Post by mrmot »

Ne mora uopće biti latentni.
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#111

Post by sojka »

Mrmot,

potiskuje to u sebi do te mjere, da to ne samo shto sam sebi nece da prizna ..osudjuje sebe zbog glasova komshiluka i samim tim se sveti svim homosexualcima, kazhnjavajuci ih za izbor za koji on nije imao smjelosti. :( :( :(
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#112

Post by mrmot »

Aaaaa, ja mislio da on utjehu traži u IZ, ali ne, traži je on znači u Reisu. Vidi, vidi... (Da ne griješim dušu, Reis je naočit muškarac.)
Glumica
Posts: 590
Joined: 15/03/2002 00:00
Location: Sarajevo

#113

Post by Glumica »

On moze imati mozdanu strukturu razvijenu vise u zensko nego li u musko. Ili, on ima potpunu strukturu mozga kao zensko (pri tome mislim na "razmisljanja, osjecaje i sl.", a ne na drugaciji oblik ), a tijelo muskarca.
jao boze dragi... :-) :roll: i to sve embrio... :(

ne znam je li tuzno ili smijesno
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#114

Post by mrmot »

Mozak, hm.
ragazzo_
Posts: 15
Joined: 05/05/2004 23:13

#115

Post by ragazzo_ »

Evo provedoh pozamašno vremena da bih se posvetio ovoj jako zanimljivoj temi i pokušao nanovo shvatiti razmišljanja naših lijepih Bosanaca i Hercegovaca o homoseksualizmu.

Ja sam gay. To nisam otkrio jednog dana, nisam se tek tako probudio i rekao sebi: "Znaš šta, mogli smo probati ovo malo, pa da vidimo kako je, pa ako nam se ne svidi, da se vratimo na staro!" Ne! To se nikada nije dogodilo tako. Nego, kada sam prvi put shvatio da sam seksualno biće, tamo sa svojih nekih 11, možda 12 godina, mi je sinulo da mene privlače muškarci, a ne cure. Prvo mi to nije ništa značilo, ali sam ubrzo shvatio da se "to", fenomen čije sam ime "homoseksualizam" ubrzo naučio, kod nas ne smatra normalnim. Preciznije, shvatio sam da to nije normalno. Barem sam tako mišljenja bio jedno dugačko vrijeme. I normalno, kao svako biće koje se trudi uklopiti u zajednici ljudi među kojima živi, pokušao sam svim silama ići protiv toga, pokušao sam biti "straight". Nikada nisam bio "feminiziran" ili nešto slično, tako da pretvaranje nije bilo problem.

Onda sam otišao u "the Land of Dreams", dakle Ameriku. E prije nego što počnem o ovome razglabati, disclaimer: Amerika nema nikakve veze sa time što sam ja gay, jer ja gay nisam postao, već sam oduvijek bio. U Americi sam jednostavno došao u sredinu u kojoj se to tolerira. I za razliku od argumenata mnogih da u sredini koja podržava homoseksualce, ljudi postaju homoseksualci, ponuditi ću vam jedan posve suprotan argument: u takvoj sredini ljudi (poput mene) se osjećaju dovoljno slobodnim da bi podijelili taj dio svoje osobnosti sa onima oko njih. Tako da sam ja "izašao iz ormara" uz puno muke i nakon vremena privikavanja i navikavanja, vremena u toku kog su me svi moji prijatelji prihvatili, upoznao sam svog momka kojeg i dan danas volim, iako smo daleko jedan od drugoga preko 7.000 kilometara. Tako da je moja priča ljubavna.

I istina, dosta "gay zajednice" svijeta samo ide naokolo spavajući sa svima koji naiđu, ali to je posve istinita tvrdnja i za heteroseksualce. Jedini razlog što se to toliko primjećuje sa homoseksualcima je što velika većina njih nikada neće moći iskusiti normalan život, tako da se okreću jedinom čemu ostaje: seksu. A zbog čega ne mogu imati normalan život? Zbog zajednica u kojima žive: zajednica u kojima ih svi čudno gledaju i ne odobravaju njihovo "bolesno" ponašanje.

Zašto smo mi gay, bi, ili bilo što drugo? Kada bi imali odgovor na to pitanje, onda ove polemike ne bi ni bilo. Da li je to znanstvena stvar, da li je to nešto naučeno, da li je to nešto što smo pokupili dok smo disali zrak u Danskoj? Nemam pojma. Odrastao sam u "normalnom" domu sa majkom i ocem i dvoje braće, u "normalnoj" zajednici gdje se loše govorilo/govori o homoseksualnosti, te sam odgojen da mislim o tome kao o nečemu lošem. Smatram se inteligentnom osobom, postigao sam određene stvari u životu kojima se izuzetno ponosim, i uzor sam mnogim poznanicima. Nažalost, u našoj zemlji moji poznanici bi izgubili svo poštovanje za mene kada bi znali da sam ja "peder", da to tako simbolično prikažem.

Život nije pravedan, i mi ne dobijamo puno izbora. Ja imam izbor: mogu ići protiv svojih osjećanja i seksualnosti i staviti na svoje pravo lice heteroseksualnu masku koja pokriva samo jedan maleni djelić moje osobnosti koja nažalost utiče mišljenja svih oko mene u tolikoj mjeri, da bi mi to mogo izmijeniti čitav život. Ali mogu i živjeti svoj život onako kako ga osjećam, mogu voljeti i činiti ono što je dobro i za mene i za druge. Ne vidim kako mogu učiniti išta dobroga ako lažem svima?

Ja sam ko jesam i zbog toga se volim. Ja sam zaljubljen i uvjeren sam da je ono što osjećam ispravno.

Ja volim život i volim ovaj svijet. Zašto traćiti i život i svijet na laži?

Sretno vam svima.
glasnost
Posts: 396
Joined: 20/08/2003 00:00

#116

Post by glasnost »

sojka wrote:MIslim da je Engram ogorcheni, latentni homosexualac. Ne samo da mislim- znam. Kad bi on to sam sebi priznao, mislim da bi unio malo vishe mira, svjetlosti u svoj zhivot, ne bi druge "kazhnjavao" sa tim.
neki kazu da je hitler bio homoseksualac, a drugi idu i dalje, pa vele da je uz to imao jevrejske korijene. bio je ogorcen zbog toga i zestoko se obracunao i sa homicima i sa jevrejima. rezultat znamo ... :-? ... holokaust... :oops: ... !!!
Last edited by glasnost on 16/06/2004 01:54, edited 1 time in total.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#117

Post by Fair Life »

Bravo Ragazzo ! Isrpavno i iskreno receno.

Long Life Ragazzo !
Last edited by Fair Life on 16/06/2004 01:55, edited 1 time in total.
Hotty
Posts: 36
Joined: 21/08/2002 00:00

#118

Post by Hotty »

Uvijek kažem, hvala bogu da ne moram razmišljati onako kako mi drugi kažu odnosno islamske i ine vjerske zajednice, i hodže na svojim vazovima koji na politički i drugi način usmjeravaju svoja polupismena stada. Hanka bi na ovo sve rekla - 'Nedime dragi, šta nam ovo rade?' :shock:
Ali, hajde, i takvih ljudi na svijetu treba jerbo kome bismo se smijali ispred naših malih monitora. Mene je uistinu nasmijao post ove cure iz neke islamske zemlje koja se ubi od svoga muslimanstva koje je iznad svakoga, i iznad svijeta, i koje je rjesenje za sve probleme, kojim ti zivot pritiskom na dugme postaje bolji, elem, ljepoti i rahatluku nikad kraja kako nam napisa ova nasa proleterka ' iz neke od islamskih zemalja'. E, pa drugarice draga, vidiš ja sam peder, homoseksualac, gay. Imam momka, fantasticnog, pametnog, lijepog, vrijednog, patriotu, Bošnjaka koji se vratio u RS a nije pobjegao u 'jednu od islamskih zemalja' ili 'na prljavi Zapad', kako bi branio svoju zemlju od uvoznih produkata. Mi se volimo, svepametna gospođice, ma koliko to smetalo vašem islamskom njuhu i odgoju, i ne pada nam napamet da zbog takvih kao ti odmaknemo i korak unazad jer nas svetost tvoje riječi, tobože, baca na koljena zbog činjenice da smo to mi 'bolesni' ljudi. Ako smo mi bolesni, onda si i ti bolesna, islamska partizanko, a ta se bolest zove ljubav. Pretpostavljam da si zaljubljena u toj islamskoj zemlji. Ti si, gospođice draga, mjerilo stvari u ovoj zemlji onoliko koliko i ja i svi ostali. Koliko znam, svi ljudi su ovdje ravnopravni, bez obzira na vjeru, naciju, pa čak i seksualnu orijentaciju, dakle, u zemlji koja se zove Bosna i Hercegovina. Ne vidim niti jedan smislen razlog za tvoju lažnu superiornost nad ljudima koji su bilo kako drugačiji, pa bili oni i pederi, jer si sasvim mala, obična, poput svih ostalih. Pišeš s neke visine samo zbog činjenice da sada živiš u nekoj islamskoj zemlji. Kakve li blagodeti za naše mubarek uši i oči! Pa šta?!
Kakvo ti liječenje predlažeš homoseksualcima? Možda nešto slično što je talibanski režim radio homoseksualcima - rušenje zidova na njih? Ako je to tvoja želja, ja, uz Allahovu pomoć, želim i tebi da se liječiš u sličnom sistemu u kojem je žena manja od čestice prašine i gotovo ne postoji, pa da onda osjetiš svaku blagodet liječenja koje želiš drugima. Pusti se ti djevojko savjeta homoseksualcima i okreni si vazovima svojim istomišljenicima, jer od prazne priče nama ti nema hajra. I sestro draga zašto kao muslimanka lažeš? Slagala si da u islamskim zemljama nema homoseksualaca. Pogledaj malo sajtove na internetu poput GayMiddleEast.com i provjeri da li ih ima, ukoliko ti dozvoljavaju da slobodno surfaš internetom u tom dzenetu na zemlji gdje zivis. Njih ima itekako ali su slobodni onoliko koliko i drugi ljudi koji odudaraju od vladajućeg sistema, da bi ih najminimalnije strpali u zatvor.
A, što se tiče nas u BiH, tvojih sugrađana homoseksualne orijentacije (ako si još uvijek Bosanka) mi se borimo za svoja prava i za slobodno društvo u BiH, jer se u demokratijama bori za svoja prava i slobode koje mu pripadaju. Mi prema tebi sigurno nećemo biti pristrasni, nećemo te diskriminirati kada se pojaviš na našim web stranicama na http://www.queer.ba. A, ti bude čovjek prvo a ne musliman pa pokušaj shvatiti neke stvari.
Što se ostatka diskusije tiče, svaka čast genijima koji me pokušavaju uvjeriti, pri čistoj savjesti i zdravoj pameti, da sam ja ODABRAO da budem homoseksulac. E, vidite, nisam ni znao da se to odabira pa me vi prosvjetliste. Ja sam se nekako više oslanjao na svoje osjećaje i njima se povodio a ne odabirao između muškaraca i žena kao što se to radi pri kupovini i odabiru omiljene čokolade. Svašta!
Vi razgovarate o osjećajima kao da se radi o vrećama brašna, pa je lako odabrati ono koje ti se više sviđa. Volio bih upoznati to savršenstvo od čovjeka koji tako lako može mijenjati osjećanja između jednog i drugog spola kao da pritišćeš dugme na daljinskom. Mislim da je to, ako postoji, utjelovljenje genetski savršene individue koja posjeduje te nadnaravne moći da tek tako lako manipulira svoji osjećajima i zaljubljuje se čas u ovog čas u onog. Ali, eto, vama više mjesta za raspravu. Ja se sa svojim dragim spremam za Tunis. Pozdrav svim latentnim homoseksualcima u okviru ovog topica uz poruku da se ne boje toga i samih sebe. Ostajte mi u zdravlju.
glasnost
Posts: 396
Joined: 20/08/2003 00:00

#119

Post by glasnost »

respect ... :-D
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#120

Post by Engram »

sojka wrote:MIslim da je Engram ogorcheni, latentni homosexualac. Ne samo da mislim- znam.
aferim na znanju

sjecam se prakse "momcine" pod nickom denis, sa pocetaka ovoga foruma, da malo-malo "prokuzi" sve neistomisljenike kao homoseksualce u sjeni..:D

valjda je to neka samoodbrana...cudan je to mentalni sklop...i kako rekoh sinoc na chatu-mi ne govorimo o tome ko sa kim spava, vec o mentalnom stanju takvih osoba ;)
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#121

Post by Shoba »

ma, svugdje mu je bolje neg' u gacama... :-) :D :-) :D

Ja samo ne kontam one po manastirima sto se cijeli zivot ustezu, i na kraju postanu pedofili....
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#122

Post by Zox »

giordania wrote:hajde eto sad smo moderni i napredni i pismeni svi,pa sto se ne pojavi neki novi poslanik,pa ne moze,jer se fino kaze da je muhammes as zadnji poslanik i kuran zadnja objava.
Pojavio se u proslom (sad vec pretproslom) stoljecu onaj poslanik mormona, sto je dobio zlatne table od Boga.
Pa Rastafari, pa Reul, ili kako se vec zove onaj sto kaze da je klonirao djevojcicu, isto kaze da je poslanik.
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#123

Post by Engram »

i govorili ti to sta..ovih zadnjih 1400 godina..?
TIFA29
Posts: 364
Joined: 09/11/2002 00:00
Contact:

#124

Post by TIFA29 »

Embrio u periodu ...itd.

ipak znam embriologiju jer mi je fah i poziv medicina
Zaista? Onda obnovi svoje gradivo. :) Pitanje, zasto postoje homoseksualne zivotinje ako je ista samo stvar hira (ili, kako ti kazes: svjesno i vlastitim izborom)... je upuceno vama, koji takvo sto tvrdite. Stoga ocekujem odgovor od vas. Dakle: Zasto postoje homoseksualne zivotinje, ako je homoseksualnost samo stvar hira? :)


P.S: Nema kontradiktornosti u mojem komentaru. Ako smatras da ima, dokazi to. Koristi formalnu logiku, i dokazi. :)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#125

Post by Fair Life »

Prvenstveno za one koji vjeruju da znaju "kontati", ali i za one koji se ustrucavaju za istim stolom sa homoseksualcem popiti salicu kave.
Vrijedi procitati !

PRILOG A(NA)RHEOLOGIJI (HOMO)SEKSUALNOSTI

Apstrakt: Autor pokušava da rasvetli konstrukciju seksualnosti (na primerima plemena Sambija i stare Grcke) koristeci foucaultovski intoniranu genealogiju - tezu da ne postoji kontinuirana istorija homoseksualnosti od primitivne zajednice pa do danas. U tom kontekstu fenomen "istopolne ljubavi" obradjuje se sa pozicija tzv. društvene konstrukcije, kao zavisan od svog društveno-istorijskog simbolickog okruzenja, pobijajuci popularnu tezu o postojanju homoseksualnosti pre XIX veka.

kljucne reci: (homo)seksualnost, priroda, dekonstrukcija, genealogija, (gay)-identitet, kultura, dihotomija, mit, zelja, kapitalizam.

Dusan Maljkovic - PRIRODNOST, MIT NAUKE I INTERPELACIJA
Prvi dio:___Intro: rec, dve o društvenoj (de)konstrukciji__http://www.dijafragma.com/school/textmalj.htm
Drugi dio:___ Slucaj Tarzan i genealogija '(ne)prirodnosti': od plemena Sambija do stare Grcke__http://www.dijafragma.com/school/textmal2.htm
Nikola Dedic - POGLED DRUGOG (povodom video rada Quattro Stagione Ivane Smiljanic)
Treci dio:___Izlazak iz mita (u novu igru sa mitom)__ http://www.dijafragma.com/school/textmal3.htm
_______________
Respekt TIFA29 !
Post Reply