Savjet za kupovinu mobitela??

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#1 Savjet za kupovinu mobitela??

Post by jasko__ »

Znam da sam 100-ti sa slicnim pitanjem al jbg..trebam savjet
Pozdrav
Imam na raspolaganju oko 300-350 eura I treba mi pomoc za kupovinu smartphone-a...vec sam se 2 puta zeznuo u istom poslu (Nokia x7 I ZTE Grand X Pro) tako da cu sad dooobro razmisliti I raspitati se.

Eh sad koliko sam uspio saznati za te pare se mogu kupiti slijedeci modeli izmedju kojih se zelim odluciti

Lg G2
Samsung Galaxy S4
Xperia Z1 (mada nju ne bih jer supruga ima Xperiu Z)
Oneplus One (znam da je Kinez ali svi ga samo hvale)

Ili recimo koristene (koje bih najvise volio ;-) )
Lg G3
Note 3...
Al hajd plati tolike pare za polovan uredjaj...

Sta bi vi na mom mjestu...iskustva savjeti..moze I neki drugi prijedlog koji nije nabrojan..

P.S. Bitna mi je kamera I displej da je minimalno 5 incha..pozeljno 5.5. B-)
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by avaks »

Za te pare možeš uzeti nov LG G3 doduše sa upitnom garancijom (univerzalno recimo) ali novo je novo. Mada ni s Note ne bi pogriješio a možeš pogledati i Sony Z2.
LG G2 koristim i prezadovoljan sam, bolji je od S4 i od Z1.
Sretno!
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by Maharadza »

G2 na pik-u možeš naći za ~450KM, odlično očuvan i sa garancijom i to onom oficijelnom kod stanića!

A za taj budžet od 350 Eura se može i G3 ubosti na piku, sve isto kao gore, oficijelna garancija itd. :thumbup:

Iskreno ne bi ni ja za polovan dao tolike pare OSIM ako ima spomenutu garanciju i to OFICIJELNU (LG - stanić, Samsung - kimtec)! Sretno! :thumbup:
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#4 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by jasko__ »

Hvala na savjetima
Čudi me da niko ne naginje na Note 3
Inače, G3 bih najviše volio..ali sumnjam da mogu naći za recimo 650 KM onaj od 32 GB...a da je dobar polovnjak...
Prijatelj je prije 3 mjeseca kupio polovan G2 za 500 KM i prezadovoljan je, mob je praktički nov...al hajd naleti na nešto tako.. :?

Inače, koliko bi mogao G3 pojeftiniti do recimo kraja januara??
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#5 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by agent_zero »

Zar ti nemaš ono xperiu Z? Nedavno smo pričali o njoj i kameri...
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#6 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by jasko__ »

agent_zero wrote:Zar ti nemaš ono xperiu Z? Nedavno smo pričali o njoj i kameri...
Hehe, imam ali to je ženin mobitel...njega sam u zamjenu za svoja 2 stara dobio...
Sad ganjam sebi nešto, za keš...i zato se raspitujem da se ne zaje... opet kao kad sam kupovao ZTE :D

Prijedlog???
Pol_Pot
Posts: 508
Joined: 23/01/2014 11:10

#7 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by Pol_Pot »

Iphone 5
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#8 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by jasko__ »

Pol_Pot wrote:Iphone 5
Nisam ti ja druga za toga...ja bih na poznato, ako nije problem :D
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#9 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by w0rld »

A sto je bio zajeb u predhodna dva telefona
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#10 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by jasko__ »

Ma kupio i Nokiu i ZTE bez imalo razmišljanja...i jedan i drugi nisu zadovoljavali potrebe, a dao fine pare za njih...a kad ih treba prodat, jbt kao da su radioaktivni - neće ih niko :D
User avatar
Ce-de-vi-ta
Posts: 133
Joined: 23/07/2008 02:27

#11 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by Ce-de-vi-ta »

Kupis fino Galaxy S4 ili S5 ako imas sredstava... i miran si! Sigurno najpouzdaniji Samsung telefoni... Također i LG2 i G3 su u haman istom rangu sa ovim Samsungovim, ali opet moja preporuka za Galaxy...

-Kamera po danu/noci super...
-Jako brz softver
-Mozes ubaciti karticu po zelji (8,16,32gb...)
- LG cini mi se ima na ovim G2 i G3 modelima integrisanu memoriju, dakle ako kupis 8gb onda ti je to to...

Eto u kratkim crticama :) :bih:
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#12 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by febo_acm »

Ce-de-vi-ta wrote:Kupis fino Galaxy S4 ili S5 ako imas sredstava... i miran si! Sigurno najpouzdaniji Samsung telefoni... Također i LG2 i G3 su u haman istom rangu sa ovim Samsungovim, ali opet moja preporuka za Galaxy...

-Kamera po danu/noci super...
-Jako brz softver
-Mozes ubaciti karticu po zelji (8,16,32gb...)
- LG cini mi se ima na ovim G2 i G3 modelima integrisanu memoriju, dakle ako kupis 8gb onda ti je to to...

Eto u kratkim crticama :) :bih:
Svaki mobitel ima integrisanu memoriju, samo je pitanje da li se može proširiti sa micro SD... :D
G2 je sigurno bolji od S4, a G3 i S5 su tu negdje. Imao i G2 i S4, a sada koristim G3. Prije kupovine sam testirao i S5 i meni je bio razočarenje... Sad koliko je taj famozni touchwiz brz to je pitanje da posebnu diskusiju. G2 nema micro SD slot, ali G3 ima. Evo G3 dobio i lizalo i sve leti na njemu :D
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#13 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by jasko__ »

Ako ko ima dobru G3-cu od 32 GB za male pare - EVO MUŠTERIJA :thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#14 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by febo_acm »

Imam ja bijeli 32GB bez packe za 21 mjesec garancije od Stanića... Kolko je to malo para? :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#15 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by Maharadza »

jasko__ wrote:Hvala na savjetima
Čudi me da niko ne naginje na Note 3
Inače, G3 bih najviše volio..ali sumnjam da mogu naći za recimo 650 KM onaj od 32 GB...a da je dobar polovnjak...
Prijatelj je prije 3 mjeseca kupio polovan G2 za 500 KM i prezadovoljan je, mob je praktički nov...al hajd naleti na nešto tako.. :?

Inače, koliko bi mogao G3 pojeftiniti do recimo kraja januara??
Ma note3 je logično tu najbolji, bez konkurencije ali kao što ai naveo: teško da ćeš naći i G3 dobar i sa garom za te pare a kamo li Note3. ;)

A što se tiče TouchWiz-a, mislim da je dovoljno da kažem kako se buraz počeo žaliti da na njegovom note3 sve češće dolazi do štekanja i laga a lik je 'prototip' stock korisnika, znači ništa root, ništa pretrpavanje, gaming ili sl. samo ga koristi za posao, nema ukupno 30 app-ova instaliranih pa opet problemi... Znači touchwiz bio i ostao njesra, mada ne znam kakav je na s5 i da li je išta poboljšano?!
LINQ
Posts: 68
Joined: 04/09/2014 14:54

#16 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by LINQ »

Dobar je G3 ali Note je Note :-D

Evo ga nov u centru za 630 KM, provjeri garanciju

PIK ID: 15071708 (kopiraj ID u pretragu)
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#17 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by jasko__ »

febo_acm wrote:Imam ja bijeli 32GB bez packe za 21 mjesec garancije od Stanića... Kolko je to malo para? :D
Bujrum ponudi..zacijeni..mozda I bude nesto
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#18 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by agent_zero »

jasko__ wrote:
agent_zero wrote:Zar ti nemaš ono xperiu Z? Nedavno smo pričali o njoj i kameri...
Hehe, imam ali to je ženin mobitel...njega sam u zamjenu za svoja 2 stara dobio...
Sad ganjam sebi nešto, za keš...i zato se raspitujem da se ne zaje... opet kao kad sam kupovao ZTE :D

Prijedlog???
Prijedlog g2. Taman veličina, a nije prevelik.

Isto tako nexus 5, a također i lumia 830.


Ti ako voliš veće mobitele (a ja ne volim) idi onda na g3 i note. Meni su to preveliki mobiteli (bolje rečeno phableti) i ja ih nikad ne bih sebi lično uzimao.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#19 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by jasko__ »

Dobra je ponuda ova za Note 3 na piku

Al opet ja bih prije G3...nekako mi se strava sviđa kod G2 i G3 što je iskorištenost ekrana na maximumu...tj ovi rubovi oko ekrana su skroz uski i mobitel iako je preko 5 incha i dalje ne izgleda ogromno...što se za Note 3 ne bi moglo reći...a kamo li za ovu moju Xperiu Z
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#20 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by Maharadza »

jasko__ wrote:Dobra je ponuda ova za Note 3 na piku

Al opet ja bih prije G3...nekako mi se strava sviđa kod G2 i G3 što je iskorištenost ekrana na maximumu...tj ovi rubovi oko ekrana su skroz uski i mobitel iako je preko 5 incha i dalje ne izgleda ogromno...što se za Note 3 ne bi moglo reći...a kamo li za ovu moju Xperiu Z
Evo ja ti koristim G2 već nešto duže od pola god. i mogu reći da sam se toliko navikao na ove tanke "rubove" (engl. bezels) da su mi svi ostali telefoni postali totalno neprivlačni, osim naravno ostalih sa tankim rubovima kao G3 i sl. :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#21 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by supercali »

Meni su ti rubovi recimo bas korisni kad drzis tel i gledas recimo slike film i sl
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#22 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by jasko__ »

Može li se kako promjeniti ime teme u " LG G3 ili NOTE 3"...kao neka anketa...jer sam sveo odluku na ova 2 modela :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#23 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by Maharadza »

jasko__ wrote:Može li se kako promjeniti ime teme u " LG G3 ili NOTE 3"...kao neka anketa...jer sam sveo odluku na ova 2 modela :D
Ako je između ta 2, ja bi išao na Note 3! Jedino ako ti smeta veličina uređaja, ali inače note po meni nije ni uporediv sa ostalim smartphone uređajima tipa g3, z3, s5 itd. jer olovka (i sve "čari" i opcije koje dolaze uz nju) svrstava uređaj u zasebnu "kategoriju" koju još NIKO nije uspio ugroziti! :wink:
Nokian808
Posts: 934
Joined: 13/05/2013 20:50

#24 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by Nokian808 »

LG G2 ti je sigurno tu bestbuy. Realno je bolji od S4 u svemu osim u autofokusu kamere.
S druge strane LG je s G3 napravio za$eb zbog QHD ekrana - rezolucija je tu ali je kontrast los i taksa koju rezolucija donosi u smislu trajanja baterije je prevelika. S5 je po meni bolji mob. od G3.
Ako ti je veliki ekran prioritet note 3 je telefon za tebe iako mu je kamera iz nekog razloga dosta losija od od S5 koji ima odlicnu kameru (osim noću).
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#25 Re: Savjet za kupovinu mobitela??

Post by jasko__ »

Nokian808 wrote:LG G2 ti je sigurno tu bestbuy. Realno je bolji od S4 u svemu osim u autofokusu kamere.
S druge strane LG je s G3 napravio za$eb zbog QHD ekrana - rezolucija je tu ali je kontrast los i taksa koju rezolucija donosi u smislu trajanja baterije je prevelika. S5 je po meni bolji mob. od G3.
Ako ti je veliki ekran prioritet note 3 je telefon za tebe iako mu je kamera iz nekog razloga dosta losija od od S5 koji ima odlicnu kameru (osim noću).
Citao sam o tom kontrastu na G3,kazu da to samo jako upuceni I oni ostrog vida mogu primjetiti :-)
Ja ne spadam medju njih garant..
Post Reply