SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
J_H
Posts: 51
Joined: 21/11/2009 12:35

#151 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by J_H »

@karanana: vjerovatno bi to za pdf bilo odmah izvodljivo, da je situacija takva da se knjiga vise nikad nece stampati/prodavati. Ali nije. Mi hocemo napraviti jos jedno izdanje najmanje i pustit u prodaju, jer bosansko izdanje treba da finansira sve druge aktivnosti oko knjiga (prijevod na engleski itd.)

Ali cemo recimo englesko izdanje ako ne uspijemo naci izdavaca na engl. govornom podrucju, sigurno staviti besplatno na web u pdf-u.

To za pdf ne ide, jer je ovaj problem sa daljim radom na promoviranju Saudinovih knjiga privremene i tehnicke da kazem prirode. Cim se rijesi, nastavit cemo. Ako neko ima jos bilo kakvih pitanja, samo recite :bih:
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#152 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by brazzo19 »

Zaista bih volio kad bi se mogao negdje naci onaj komplet zajedno sa kutijom jer to mi je nesto najljepse sto je bilo ako neko ima ovo u kompletu http://www.dnevnikbosanskogvojnika.com/ ... omplet.jpg ili ako ovo mislite ponovo ovako stampati molim vas sto prije ili ako ima bilo ko da proda nek mi se javi placam odmah !!!!
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#153 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by kv99 »

Danas je 2 godine odkada je preselio SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO. Neka je rahmet duši Bosancu , gaziji, prijatelju, suprugu i nadasve jednom velikom Čovjeku , El -Fatiha.


Smrt je propadanje tvari a ne duse.
Govorio sam:
Smrt je promjena stanja.Dusa pocinje da zivi sama.
Dok se nije rastala od tjela,ona je prihvatila rukom,gledala okom,slusala uhom,ali je sustinu stvari znala sama sobom.
Govorio sam:
Na dnu moje smrti,kad bude nosen taj tabut,ne misli da cu osjecata bol za ovim svjetom.
Ne placi i ne govori;steta,steta.
Kad se mlijeko pokvari,veca je steta.
Kad vidis da me poloze u grob,ne necu nestati.
Zar mjesec i sunce nestanu kad zadju?
Tebi se cini smrt,a to je radjanje.
Grob ti se cini tamnica,a dusa je slobodna postala.
Koje to zrno ne nikne kad se stavi u zemlju?
Pa zasto da sumnjas u zrno covjekovo?"
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#154 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by zlajaBHF »

Rahmet mu dusi !!!
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#155 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by Privatna poruka »

"Kada bi trebalo sve ponoviti, siguran sam da bih ponovo bio gdje sam bio i 1992, jer – i pored svih problema i nepravdi – velika je čast bilo biti dio Armije Republike Bosne i Hercegovine."

Neka ti je vjecni rahmet, Pospanko.
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#156 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by cucamonga »

rahmet mu duši...

nadam se da je na ljepsem svijetu od ovog....
User avatar
USAblues
Posts: 1461
Joined: 15/06/2008 23:07

#157 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by USAblues »

Neka je vjecni Rahmet i Lahka Bosanska zemlja Saudinu.... :sad:
T4h
Posts: 159
Joined: 02/12/2008 23:20

#158 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by T4h »

Neka mu je rahmet dusi. :(
jaskov
Posts: 50
Joined: 16/02/2011 17:10

#159 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by jaskov »

Neka je vjecni Rahmet
XTech
Posts: 73
Joined: 01/12/2012 23:37

#160 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by XTech »

Pozdravi svima,
citao sam nekada davno postove rahmetli Saudina na njegovom blogu, sada, jako bih bio zahvalan ukoliko neko ima da posudi ove dvije knjige (ili proda) kako bih mogao u cijelosti procitati...
Na scribd-u sam nasao jedan dokument ali ne zelim da ga citam, knjiga je ipak knjiga. Odgovoriti mozete ovdje u temi ili na PP, unaprijed hvala.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#161 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by Eborg »

S obzirom da ih dosta ljudi traži čudi me da nisu napravili i drugo izdanje.
djes_ba
Posts: 665
Joined: 25/08/2009 17:22

#162 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by djes_ba »

XTech wrote:Pozdravi svima,
citao sam nekada davno postove rahmetli Saudina na njegovom blogu, sada, jako bih bio zahvalan ukoliko neko ima da posudi ove dvije knjige (ili proda) kako bih mogao u cijelosti procitati...
Na scribd-u sam nasao jedan dokument ali ne zelim da ga citam, knjiga je ipak knjiga. Odgovoriti mozete ovdje u temi ili na PP, unaprijed hvala.
u knjizari svjetlost kod vjecne vatre imas kupiti drugi dio kinjige na putu u nepoznato
Eborg wrote:S obzirom da ih dosta ljudi traži čudi me da nisu napravili i drugo izdanje.
prosle god sam kontaktirao izdavacku kucu i dobio sam odgovor da zbog nerijesenih autorskih prava nemogu krenuti sa stampanjem cim zavrse to ide druga tura
XTech
Posts: 73
Joined: 01/12/2012 23:37

#163 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by XTech »

Hvala na prijedlogu, oticu jedan dan u ovoj narednoj sedmici da kupim. A prvi dio, ima li neko da posudi da procitam pa vratim?
:bih:
nula37
Posts: 95
Joined: 09/02/2012 00:34

#164 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by nula37 »

hitno mi treba ova knjiga da kupim nije bitno polovna ili nova... ako neko ima nek se javi na pp bit cu mu zahvalna zauvijek
User avatar
minderpuza
Posts: 114
Joined: 27/05/2011 19:27
Location: Na minderlucima

#165 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by minderpuza »

Da li se moze negdje naruciti komplet ove dvije knjige ako neko zna molim da javite, dolazim u iskusenje da je ukradem iz biblioteke :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#166 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by Eborg »

Vidio sam knjigu u "Sahinpasic" knjizari kod saudijske ambasade/Ganiceve vile.
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#167 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by Privatna poruka »

Knjigu "Na putu u nepoznato" moguće je nabaviti na Sajmu knjige u Skenderiji (17–23. april), na štandu University Press-a, pored Bosanske kuće u kojoj se održavaju sajamske promocije. Cijena knjige na sajmu je 30 KM.
Knjiga je ponovo dostupna i u knjižarama Svjetlost, Buybook i Šahinpašić u Sarajevu.
Nema novosti o ponovnom izdanju knjige "Bore oko očiju".
Prenosim sa FB Page-a posvećenog Saudinu.
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#168 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by sabanss »

Jel' to proslogodisnji sajama ili ovaj sada :D

Stavite knjigu na Amazon i kupicu je odmah u elektronskom obliku. Nemate problema sa stampanjem, skladistenjem, ljudi je mogu kupiti iako su u inostranstvu... Ja sam je prvi spreman kupiti u elektronskom obliku.
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#169 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by Keiko »

sabanss wrote:Jel' to proslogodisnji sajama ili ovaj sada :D

Stavite knjigu na Amazon i kupicu je odmah u elektronskom obliku. Nemate problema sa stampanjem, skladistenjem, ljudi je mogu kupiti iako su u inostranstvu... Ja sam je prvi spreman kupiti u elektronskom obliku.
Odlicna ideja, I sama bih rado kupila Kindle verziju.
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#170 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by Privatna poruka »

sabanss wrote:Jel' to proslogodisnji sajama ili ovaj sada :D

Stavite knjigu na Amazon i kupicu je odmah u elektronskom obliku. Nemate problema sa stampanjem, skladistenjem, ljudi je mogu kupiti iako su u inostranstvu... Ja sam je prvi spreman kupiti u elektronskom obliku.
Ovogodisnji sajam.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#171 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by karanana »

da ovo je druga knjiga, ali prve nema.
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#172 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by Privatna poruka »

User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#173 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by Dioda »

Ima li ovdje na forumu neka dobra dusica koja bi bila voljna da mi proda "Bore oko ociju". "Na putu u nepoznato" sam kupila, ali ove nigdje nema.
Siiiiiiilnoooo zelim da je imam :sad:
Unaprijed, beskrajno zahvalna Dioda :D
senna79
Posts: 1
Joined: 29/07/2014 14:33

#174 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by senna79 »

Da li neko hoce da mi proda knjigu Bore oko ociju :?: :?: :?: Bila bih mu vrlo zahvalna :-D
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#175 Re: SAUDIN BEĆIREVIĆ-POSPANKO-BORE OKO OCIJU

Post by Ringhio »

I dalje sam fasciniran pricom koju nam je napisao rahmetli Saudin iako je proslo mnogo godina kako sam citao njegov blog. Sjecam se da sam satima sjedio uz racunar, citao, pusio cigarete i gutao rijec za rijec, sve dok nebi svanulo a ja otisao da se istusiram i pripremim za posao. Uz njegov blog sam uspio da shvatim mnogo onoga sto mi je bilo neshvatljivo do tad. Od tad pa do sad jos uvjek neuspjesno trazim njegove knjige po svim knjizarama u koje udjem.

Zamolio bih bilo koga ko posjeduje obje knjige a voljan ih je prodati da mi se javi na PP, ja cu doci i licno preuzeti knjige bez obzira gdje se one nalazile.

Hvala unaprijed i nek ti je vjecni rahmet Pospanko.
Post Reply