Satovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#76 Re: Satovi

Post by Better Man »

iceman ze wrote:stvarno je super tema, finih sam komenatara nasao, ja nosim SWATCH Irony, nedavno ga kupio u nekom je retro stilu, ja spadam u grupu ljudi koji nemogu bas puno dati para za sat, tako da sam otprilike od oko 250 KM zaokruzio svoje potrebe...... :-D
Sasvim pristojna i normalna cijena za sat. Moj Swatch čiju sam sliku postirao par komentara iznad je bio 300 KM i riječ je o retro stilu. Inaće i prije njega sam nosio Swatch satove i nikad ni sa jednim nisam imao problema. Samo zamjenim bateriju kad se istroši i to je to. Rade savršeno. Tako da nema potrebe davati hiljadu ili par hiljada za sat, jer kad taj skupi staviš pored mog Swatcha ni po čemu ne možeš skontati da je skuplji od Swatcha.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#77 Re: Satovi

Post by iceman ze »

htio bih da poklonim jedan sat, gdje bi se mogao naci Seiko 5 u Sarajevu, otprilike model i cijena bi odgovarala ..... :-D
User avatar
cybertronic
Posts: 13
Joined: 27/08/2008 23:34

#78 Re: Satovi

Post by cybertronic »

Interesuje me gdje u Sarajevu ima prodavnica gdje se mogu kupiti Casio satovi s dobrim izborom?

Interesujke me Casio Protrek
Lenjinova
Posts: 46
Joined: 14/07/2008 16:19

#79 Re: Satovi

Post by Lenjinova »

http://reloatbp.com/watches/U-Boat_Classico_Cream.JPG

Da se pohvalim.

Nisam neki ljubitelj satova, ali ovaj me je odusevio. Od mehanizma , unikatnosti, pa i same sminke.
Dwndler
Posts: 354
Joined: 24/08/2006 08:12

#80 Re: Satovi

Post by Dwndler »

Evo slika moja dva najnovija pronalaska :-D
Tissot ima puknutu oprugu i ulje se malo razlilo,pa se sad razmisljam,da li ga ovdje popravljat (€100) ili sacekat sljedecu godinu i popravit ga u Bosni,gdje bi to trebalo biti jeftinije,a Certina je vec na ebay-u,jer joj je kuciste kromirano bilo nekad davno :sad:,ali sat funcionise bezprijekorno,a i mehanizam je dobro ocuvan i navijac je orginalni 8-)
Btw. zna li neko koliko bi kostala nova opruga, i ciscenje i podmazivanje ovog Tissot-a u Sarajevu ili negdje drugo u BiH?

Image
Image
Image
tarikzzz
Posts: 17
Joined: 20/08/2008 00:51

#81 Re: Satovi

Post by tarikzzz »

Dobro se vi razumijete u ovo :-D imam neku malu kolekciju satova onako sto meni zavrsava posao
fossil blue
swatch irony
i naravno za biciklo neki casio :D pojma nemam koji je :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#82 Re: Satovi

Post by d2 »

cybertronic wrote:Interesuje me gdje u Sarajevu ima prodavnica gdje se mogu kupiti Casio satovi s dobrim izborom?

Interesujke me Casio Protrek
protrek imas na carsiji u 2 radnje, jedna je preko puta begove a druga neposredno prije nego ces izaci na sebilj iz one ulice koja ide pored slatkog coseta prema sebilju


cijene su visoke, izbor je los, ja sam svoj narucio iz engleske 1300 T PRV 7 (450 KM)

Image
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#83 Re: Satovi

Post by d2 »

Better Man wrote:
iceman ze wrote:stvarno je super tema, finih sam komenatara nasao, ja nosim SWATCH Irony, nedavno ga kupio u nekom je retro stilu, ja spadam u grupu ljudi koji nemogu bas puno dati para za sat, tako da sam otprilike od oko 250 KM zaokruzio svoje potrebe...... :-D
Sasvim pristojna i normalna cijena za sat. Moj Swatch čiju sam sliku postirao par komentara iznad je bio 300 KM i riječ je o retro stilu. Inaće i prije njega sam nosio Swatch satove i nikad ni sa jednim nisam imao problema. Samo zamjenim bateriju kad se istroši i to je to. Rade savršeno. Tako da nema potrebe davati hiljadu ili par hiljada za sat, jer kad taj skupi staviš pored mog Swatcha ni po čemu ne možeš skontati da je skuplji od Swatcha.
radi se o razlicitim percepcijama tebe i onoga kome tih par hiljada za sat ne predstavlja nista posebno u zivotu, sasvim sigurno da neko ko ima na primjer jahtu i guzove voza u Q7 nece ni pomisliti da recimo nosi swatch od 300 KM jer to jednostavno nije taj nivo, prije ce razmisljati o nekom tag heueru ili breitlingu i slicno... definitivno kada stavis takav sat pored swatcha mozes skontati da to nikako nije isto na prvi pogled... imas fin tissot u uniticu za 350 KM i njega kad stavis pored swatcha vidis da to nije to iako im je cijena jako blizu

swatch irony su jako lijepi satovi (imam i sam jedan obicno ga nosim uz neko kao ozbiljnije oblacenje, imao sam prije jos jedan koji sam poklonio) ali to su ipak satovi za siroki krug ljudi, nisu ni po cemu posebni niti neka posebna klasa ... cak i kada se ovaj protrek stavi pored ovog swatcha, swatch izgleda kao igracka
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#84 Re: Satovi

Post by Qler »

e ja imam problem sa fossilom. narukvica mi je otisla. tj ako neko ima fossil, otisla mi je ona iglica sto se kaci na kopcu. prvo je ispala iz kopce, pa je onda jaran pokusavajuci da je zalemi pregrijao i pukla je na pola. bio sam na otoci u merkuru gdje sam kupio, nemaju rezervnih, u wisa-i ne znaju skinuti tj promijeniti narukvicu, na carsiji sam isto isao niko nema rezervne.

e sad mi je na otoci rekao da dodjem radnim danom iza 17h da vidim sa tim njihovim majstorom zna li mu on sta. kao ako nista da vide ima li da mi samo kopcu zamijeni. fakat ne znam vise gdje da idem da trazim rjesenje. ima li ko od vas neku pametnu ideju? ili ako ko ima neku narukvicu koja mu ne treba :D da se dogovorimo, bezveze mi sat stoji ne mogu da ga nosam, a drag mi je pravo...

evo dvije slike u prilog da vidite na sta mislim.

Image

Image
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#85 Re: Satovi

Post by Karabaja »

Nije žvaka... :D
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#86 Re: Satovi

Post by Qler »

mrs :P
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#87 Re: Satovi

Post by Neelix »

vazda me je zivciralo kad mi je nesto na jednoj ruci, a nema na drugoj :D vrijeme gledam na mobitelu, ne vidim potrebu da se kurcim sa "jeftinim i pristojnim" satovima od 300 km. to je citava jedna plata za pola zaposlenih u bih.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#88 Re: Satovi

Post by Qler »

ja nisam u zivotu moze se reci pogledao na sat na mobitelu, jednostavno imam sat kako sam porastao dovoljno da ga nosam. spavam sa satom, ujutro cim se probudim gledam na sat.. tako da mi je na mobitelu nepotreban. A to "jeftini i pristojni" sve je stvar perspektive.. nekome je previse nekome je smijesno. neko kupi auto od 3000KM neko od 30000KM svako se pokriva koliko mu je dug jorgan.
zippo
Posts: 157
Joined: 19/01/2003 00:00

#89 Re: Satovi

Post by zippo »

pozdrav!!
prije par dana gledam u katalogu konrada nesto kao sat ali bez narukvnice, umjesto nje ima karabin.
nesto kao sportski sat , ima mjerenje temperature , nadmorske visine i slicne sitnice.
cijena je prihvatljiva - oko 80 KM.
kontam zgodna stvarcica za ljubitelje prirode, biciklizma i slicnih sportova.
ima li iko iskustva sa tom spravicom ?
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#90 Re: Satovi

Post by d2 »

Neelix wrote:vazda me je zivciralo kad mi je nesto na jednoj ruci, a nema na drugoj :D vrijeme gledam na mobitelu, ne vidim potrebu da se kurcim sa "jeftinim i pristojnim" satovima od 300 km. to je citava jedna plata za pola zaposlenih u bih.
imas kineskih za cenera, hem kupis dva, po jedan za svaku ruku, hem si ekonomski korektan
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#91 Re: Satovi

Post by Dr.Cuddy »

:D juče odlučih da kupim novi sat, kod ovog Darvilovog mi se odljepila narukvica (i nisam ljubitelj kožnih/sintetičkih narukvica) ... i da malo doprinesem ženstvenosti ove teme :)

Image
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#92 Re: Satovi

Post by tech10 »

Evo jedan dobar za ronjenja. :D

Image
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#93 Re: Satovi

Post by Alkos »

Moju ljepsa polovina je zamolila za pomoc i informaciju gdje ima kupiti ovaj ili slican zenski sat (Fossil ili neki drugi)

Image

U Wisi u onoj radnji sa satovima je bilo slicnih, ali su nestali i nece vise dolaziti...
Hvala! :run:
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#94 Re: Satovi

Post by Qler »

Moonlight & Magnolia wrote::D juče odlučih da kupim novi sat, kod ovog Darvilovog mi se odljepila narukvica (i nisam ljubitelj kožnih/sintetičkih narukvica) ... i da malo doprinesem ženstvenosti ove teme :)

Image

moze li se znati koliko je ovaj sat? dobar je pravo
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#95 Re: Satovi

Post by Dr.Cuddy »

Hvala Qler :) imaš PP sa cijenom :D
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#96 Re: Satovi

Post by Dr.Cuddy »

Alkos wrote:Moju ljepsa polovina je zamolila za pomoc i informaciju gdje ima kupiti ovaj ili slican zenski sat (Fossil ili neki drugi)

Image

U Wisi u onoj radnji sa satovima je bilo slicnih, ali su nestali i nece vise dolaziti...
Hvala! :run:
jedino da ti neko donese iz USA ... da naručiš online (možeš probati i preko ebaya) :)
User avatar
nadgledach
Posts: 95
Joined: 09/09/2008 09:18
Location: rajvosa

#97 Re: Satovi

Post by nadgledach »

Jel neko zna ista o dzepnom satu:
DINITA
geneva

a na dnu pise:

17 jewels
incabloc
Dwndler
Posts: 354
Joined: 24/08/2006 08:12

#98 Re: Satovi

Post by Dwndler »

Ja ne znam nesto puno o tom satu ili mehanizmu,ali uslikaj ga i postavi pitanje ovdje http://forums.watchuseek.com/forumdisplay.php?f=11, mozda ce ti neko znati naci odgovor.
Evo jedan link za eventualne ljubitelje Zenith-a,gdje smo jedan svedjanin i ja izbacili slike nasih starih Zenith-a,da raja ubuduce kad kupi ili nadje nesto moze vidjeti o cemu se radi.
http://vintagezenith.blogspot.com/
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#99 Re: Satovi

Post by arzuhal »

"Darwil" je tradicija u muškom dijelu mi familije. Skoro me zadivi jedan Darwil pocket watch, plah pravo :-)
User avatar
nadgledach
Posts: 95
Joined: 09/09/2008 09:18
Location: rajvosa

#100 Re: Satovi

Post by nadgledach »

Dwndler wrote:Ja ne znam nesto puno o tom satu ili mehanizmu,ali uslikaj ga i postavi pitanje ovdje http://forums.watchuseek.com/forumdisplay.php?f=11, mozda ce ti neko znati naci odgovor.
Evo jedan link za eventualne ljubitelje Zenith-a,gdje smo jedan svedjanin i ja izbacili slike nasih starih Zenith-a,da raja ubuduce kad kupi ili nadje nesto moze vidjeti o cemu se radi.
http://vintagezenith.blogspot.com/
hvala pokusat cu tako kao si naveo :thumbup:
Post Reply