Satovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4701 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

Ekipa pitanjce, evo ubi me ovaj kinez sa komentarima, taman se latim za dzep da kupim sat, on nesto novo komentarise ...
Kaze da je Tissotov automatic dobar samo u klasicnim satovima, ali u verziji automatic sa chronographom da pocne stopat nakon godinu.
Nekako mi tesko povjerovati da je tako lose uradjen. Sta vi mislite?

TISSOT PRC 200 AUTOMATIC CHRONOGRAPH
Image



Nagovara me da se izvalim para ako hocu automatic chronograph pa da uzmem Oris.
Skup u tripm ... :sad: Mogu motor kupit. :roll:
User avatar
inspiron
Posts: 533
Joined: 29/07/2009 12:00

#4702 Re: Satovi

Post by inspiron »

Evo ja da predlozim @ Ramzes:
http://helmwatches.com/vanuatu.html
Za 300 baksa dobiješ beton chuku, ja ga kupio prije godinu, kao da ti je Mercedes W124 na ruci, jednostavno overengineered. Ako ti je 225g puno, sada se prodaju i sa strapom za iste pare, a to nije bilo kada sam ja kupovao. U njemu ti je Seiko nh35 koji je što se tiče tacnosti rame uz rame sa etinim 2824-2 elabore koji imam u vintage military steinhartu. Pratim ih oba zadnju godinu i ovo tvrdim sa sigurnošću.
Kad ćeš koristiti tu štopericu? Ako baš hoćeš nešto da mjeris, imaš rotirajući bezel.
Tople preporuke i za ovaj steinhart, samo je kopča na narukvici nedostojna kvaliteti ostatka sata.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4703 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

inspiron wrote:Evo ja da predlozim @ Ramzes:
http://helmwatches.com/vanuatu.html
Za 300 baksa dobiješ beton chuku, ja ga kupio prije godinu, kao da ti je Mercedes W124 na ruci, jednostavno overengineered. Ako ti je 225g puno, sada se prodaju i sa strapom za iste pare, a to nije bilo kada sam ja kupovao. U njemu ti je Seiko nh35 koji je što se tiče tacnosti rame uz rame sa etinim 2824-2 elabore koji imam u vintage military steinhartu. Pratim ih oba zadnju godinu i ovo tvrdim sa sigurnošću.
Kad ćeš koristiti tu štopericu? Ako baš hoćeš nešto da mjeris, imaš rotirajući bezel.
Tople preporuke i za ovaj steinhart, samo je kopča na narukvici nedostojna kvaliteti ostatka sata.
Ne svidja mi se izgledom, nije moj stil. Stopericu koristim kad mjerim radni ucinak masina, prakticna je.
Nije da ja nemam sat pa sad trazim nekakav, za mene sat je jedini pravi nakit na muskarcu I pokazatelj stila.
U tom smislu satove dijelim na radne i paradne. :D

Bas jucer diskutujem sa kinezom na tu temu (njegova je "kupi Rolex Yachtmaster i nemas vise potrebu razmisljati o satovima"), i kazem mu da paradni sat nije dobar za gradilista - udaris od armaturu, neko zeljezo, beton ... steta. Paradni mora imati stila, mora biti prefinjen i kvalitetan. Radni moze biti i plastikaner dok obavlja svrhu. Paradni mora da te predstavlja. Na poslovnoj veceri gdje te procjenjuju vlasnici kompanija, ministri i druge glavonje, na razgovoru za novi posao, sat I odijelo mogu utjecati u tvoju korist.
Pod radnim mislim i na specijalizirane satove za alpinizam, orijentaciju ili navigaciju. To su namjenski satovi, kao sto kazes sta ce nekome stopwatch ako ga nikada nece koristiti, a o pilotskim satovima da ne govorim.

Nesto kao TISSOT CHEMIN DES TOURELLES POWERMATIC 80 za paradni.
Image

Ili ORIS WILLIAMS.
Image
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#4704 Re: Satovi

Post by mali_balon »

Dakle dugo ga nisam nosio stao, nastimao vrijeme i opet kasni, sta radit i kronograf ne radi......kazaljka od kronografa stala podjeljak iza 12 znaci na 11:59...imali to veze sto sat kasni.....
U pitanju je Citizen Eco-Drive Marinaut AT0760-51E Sapphire

Image

Hvala
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4705 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

Mnogo lijep sat ... :thumbup:
User avatar
inspiron
Posts: 533
Joined: 29/07/2009 12:00

#4706 Re: Satovi

Post by inspiron »

Pa baš si se potrudio da nam docaras kako to hoda kod tebe . Ovaj powermatic 80 ima bivši šef, samo bijela ploča, bio je zadovoljan. Jes da mu je zena kupila, veze on nema ni o cijeni ni o mehanizmu, ali čovjek zadovoljan. Jako lijep sat jedino radi grubo, nema ono maltene sweeping motion sekundare, pitam ga ja šta misli o tome, on zinuo. Ali zato Power Reserve....i za to ga boli ćošak...

Pa eto, sad znamo da ti ustvari trebaju dva sata.

Prije par godina sam citao, bio je thread na WUS, tip radi u rudniku i nosi Sinn na posao. Mislim da je bio U1. Možda sad ne citiram sve sto posto, ali neka je podzemna radnja, i kune se može mu ništa ni vibracije ni prašinčina, zvek satom ovdje, zvek ondje, ništa. Slika brdo, sat ko nov.

Prijedlog V2:
za rada g shock
Za parade eto ovaj Tissot što si postavio vidim da si se nameracio hehe
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4707 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

inspiron wrote:Prijedlog V2:
za rada g shock
Za parade eto ovaj Tissot što si postavio vidim da si se nameracio hehe
Pa necu sa zgrade padat ... :lol:
Uzet cu Tissot PRS 200.
Meni taman za sve ... za ronjenja, dihtung mu drzi do 200 metara na kojih nikad necu doci osim ako me ajkula pojede, ima stopericu, mogu mjeriti ucinak bagera ili utovarivaca ili koliko spavaju inzinjeri tokom radnog vremena, I pogon je na bateriju - sjetih se da kuci uvijek skidam sat tako da bih automatik uvijek morao drndati I navijati. Ovaj mi je bas dobro dizajniran:
Image

Paradni moze sacekati dok se rijesim ovog gradilista. :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4708 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

mali_balon wrote:Dakle dugo ga nisam nosio stao, nastimao vrijeme i opet kasni, sta radit i kronograf ne radi......kazaljka od kronografa stala podjeljak iza 12 znaci na 11:59...imali to veze sto sat kasni.....
U pitanju je Citizen Eco-Drive Marinaut AT0760-51E Sapphire

Hvala
Odnesi ga u ovlasteni Citizen servis na remont.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#4709 Re: Satovi

Post by shin »

Gdje dođe taj famozni ovlašteni citizen servis
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4710 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

shin wrote:Gdje dođe taj famozni ovlašteni citizen servis
U Becu ... Londonu ... valjda ima neki i u Sarajevu.
Google majka. Mada mislim da I nasi majstori sa foruma mogu vise znati, jel ...

Eh, kotarisah se dileme koji da kupim, narucio sam Tissot PRC 200, stize za dvije hefte ... evo ovaj:
Image

Swiss Tissot automatic chronograph
15 jewels, power reserve 45 hrs, water resistance 200 m.
Prava komadina od sata. :thumbup:
User avatar
parappa
Posts: 3313
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4711 Re: Satovi

Post by parappa »

Dobar sat... Klasični. Da Bog da ga nosio još dugo vremena
User avatar
inspiron
Posts: 533
Joined: 29/07/2009 12:00

#4712 Re: Satovi

Post by inspiron »

Ramzess Veliki wrote:
shin wrote:Gdje dođe taj famozni ovlašteni citizen servis
U Becu ... Londonu ... valjda ima neki i u Sarajevu.
Google majka. Mada mislim da I nasi majstori sa foruma mogu vise znati, jel ...

Eh, kotarisah se dileme koji da kupim, narucio sam Tissot PRC 200, stize za dvije hefte ... evo ovaj:
Image

Swiss Tissot automatic chronograph
15 jewels, power reserve 45 hrs, water resistance 200 m.
Prava komadina od sata. :thumbup:
Eto namirio se i ti na spravu. Mašala. Da ne kopam specifikacije, koliko je kućište mm, je li ima safir kristal staklo, i uvrće li se krunica? Vjerujem da ima pune linkove narukvice.

U zdravlju iznosao i zategao neku masnu Alpinu poslije toga.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4713 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

inspiron wrote:Eto namirio se i ti na spravu. Mašala. Da ne kopam specifikacije, koliko je kućište mm, je li ima safir kristal staklo, i uvrće li se krunica? Vjerujem da ima pune linkove narukvice.

U zdravlju iznosao i zategao neku masnu Alpinu poslije toga.
:thumbup:
Origin Swiss made Warranty 2 Years of Warranty
Collection T-Sport Gender GENT
Case shape ROUND Water resistance Water-resistant up to a pressure of 20 bar (200 m / 660 ft)
Case Material 316L stainless steel case
Length 43 Width 44
Lugs 23 Thickness 16.3
Weight (g) 204
Crystal Scratch-resistant sapphire crystal
Dial color black Indexes arabic and indexes

Diameter (mm) 30 Jewels 15
Energy Mechanical Dial HMsSD
Functions 30-minutes and 6-hours counters, central 60-seconds chronograph hand
Power reserve power reserve of 45 hours
Strap details Stainless steel
Strap color Grey
Buckle folding clasp with safety and diver extension

Ako bih neki skuplji uzimao onda bi to bio Oris, neki iz kolekcije Williams. Ali koliko godina imam mislim da ce me ovaj sat nadzivjeti, ili ce mi sljedeci biti vekerica na lancu sa ugraviranom lokomotivom.
Oris Martini Racing Limited Edition , pogledaj kazaljki, cini se da ce zaturirati na ruci!

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4714 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

inspiron wrote: U zdravlju iznosao i zategao neku masnu Alpinu poslije toga.
Opasan sat ... sad mi ovaj moj kinez objasni sta je frekvencija od 28,800/h ... istu frekvenciju ima I Rolex ... za mene je uvijek pitanje bilo zasto su neki satovi toliko skupi.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#4715 Re: Satovi

Post by shin »

Jesi li planirao gdje ćeš uzeti novi remen za taj Oris kada taj gumeni da sve od sebe?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4716 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

shin wrote:Jesi li planirao gdje ćeš uzeti novi remen za taj Oris kada taj gumeni da sve od sebe?
Imao sam taj problem sa Nite-om ... :sad: Kad je originalni pukao, htio naruciti originalni i padoh sa stolice kad sam vidjeo cijenu ... pa sam otisao kod markele pijace i kod sajdzije uzeo predobar gumeni koji nije pasovao kao original, ali je bio deset puta jeftiniji.
Ma Oris mi je 'nako lijep, imaju oni i modele sa metalnim remenovima, a da li cu ga uzeti ...
User avatar
inspiron
Posts: 533
Joined: 29/07/2009 12:00

#4717 Re: Satovi

Post by inspiron »

Hah, 204g i 16.3 visina, baš je komad hehe, u zdravlju ga se nanosao
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4718 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

inspiron wrote:Hah, 204g i 16.3 visina, baš je komad hehe, u zdravlju ga se nanosao
Da lakse zaronim. :lol:

Hvala. :thumbup:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4719 Re: Satovi

Post by Norm »

...da ti ne bude problem izroniti? :D
U zdravlju ga se nanosao!
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#4720 Re: Satovi

Post by iceman ze »

ah to za gumene narukvice, ja sam sebi za seiko skx007j1 uzeo preko ebaya identican zamjenski, a za Rotary kod Saracevica, naravno obicni jer nemoguce naci orginalni bez fabrike ili ovlastenog.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#4721 Re: Satovi

Post by shin »

Zato se kupuje sat sa normalnim lugovima ili sat na čeliku tako da se ne mora brinuti o narukvici.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4722 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

Kad sam birao sat, prvo mi se svidio jedan sa crvenim kazaljkama i crnom podlogom, ali gumena narukvica. Pitam da ga narucim sa metalnom, kazu ne ide na taj model, ali mogu naruciti I narukvicu. Kol'ko narukvica - 400 KM. A gumena? - 110. A sat bez crvenih kazaljkica sa metalnom narukvicom? - Isto.
- J...la te crvena kazaljka, daj mi taj sa zeljezom.

A I lijeva mi je ruka slabije razvijena pa radi vjezbe ... :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4723 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

Poker I rulet sat ... :D by Cristophe Claret:



A I Black Jack ako vise volite. :thumbup:

User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#4724 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

Norm wrote:...da ti ne bude problem izroniti? :D
U zdravlju ga se nanosao!
Hvala, evo ga na ruci, jucer ga preuzeo, provjerio da nije Ruska kopija, nije ... :lol:

Al' je ko cigla na ruci, sad znam da cu brzo zaronjat', ali kako cu nazad to jos nisam skontao. :lol:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4725 Re: Satovi

Post by Norm »

...ma samo na drugu ruku svezes balun, ako nista da znaju gdje si 'usidren'... :D
Post Reply