Satovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4651 Re: Satovi

Post by Norm »

Ramzess Veliki wrote:
Norm wrote:...tanko...
Norm, koje su po tebi najbolje marke satova?

Zinula mi zicagu na Ebayu na Invictu, a jaran ovaj kinez odmah koji ce ti to k... (na kineskom), to su japanski satovi, japanci znaju samo motore praviti ...

Nadjoh Invictu za gnjuranje, pise moze do 500 metara u vodu. :shock:
Invicta je stara marka koju su kupili Kinezi...po meni su sad to modni satovi kao i fosili i oni razno razn Dzirlo hurci palci...Za gnjuranje i sportske aktivnosti neces pogrijesiti sa Casio modelima...
A koja je najbolja marka sata? Zavisi sve za sta i kad ti treba, nije lako dati odgovor na to pitanje...
A to 500 metara u vodu, mislim kad ces ti to ronit tako duboko pa da ispitas pusta li gdje? Ima opreme za dubinsko ronjenje ali to je profesionalna oprema i mos' mislit' cijene...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4652 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

Norm wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Norm wrote:...tanko...
Norm, koje su po tebi najbolje marke satova?

Zinula mi zicagu na Ebayu na Invictu, a jaran ovaj kinez odmah koji ce ti to k... (na kineskom), to su japanski satovi, japanci znaju samo motore praviti ...

Nadjoh Invictu za gnjuranje, pise moze do 500 metara u vodu. :shock:
Invicta je stara marka koju su kupili Kinezi...po meni su sad to modni satovi kao i fosili i oni razno razn Dzirlo hurci palci...Za gnjuranje i sportske aktivnosti neces pogrijesiti sa Casio modelima...
A koja je najbolja marka sata? Zavisi sve za sta i kad ti treba, nije lako dati odgovor na to pitanje...
A to 500 metara u vodu, mislim kad ces ti to ronit tako duboko pa da ispitas pusta li gdje? Ima opreme za dubinsko ronjenje ali to je profesionalna oprema i mos' mislit' cijene...
Ma kontao ga koristiti kao varalicu za krupnu ribu. :lol:
Znaci rusi prodali marku kinezima, a oni ugradjuju japanske i svicarske mehanizme i uglavnom prodaju po americi. :lol: Globalni kapitalizam na djelu. :-)
Dobro kazes za Casio, evo sad sam rovio po stranici, bas imaju sportskih modela za svega, a i cijene su vrlo prihvatljive. :thumbup:

Jos jedno pitanjce, ovaj moj kinez nesto ne voli japance, kad vidi japanski sat pocne pjenit' I galamit' "Samo Swiss made!!!"
Koliko je u pravu? Japanski mehanizam vs svicarski?
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4653 Re: Satovi

Post by Norm »

...Koliko ja znam Invicta izvorno je bila Swiss made...a sta je dalje bilo sa njom to samo Rusi znaju... :D
Miyota cheep shit mada odradjuju posao...
Seiko, mehanizmi, jeftinjaci koji idu u seiko 5 ali znaju da rade i po 20 godina bez servisa... ;-) respect
Grand seiko = Swiss mehanizmima...
Pogledaj modele Grand Seiko, Lord Matic, Presage, Ananta... :thumbup:
Swiss mehanizmi, extra zavrsna obrada, materijali, tacnost, inovativnost ali samo u vrhunskim modelima kojima je i cijena takva...

Pitaj Kineza za Sea Gull, nekad i sad... ;-)

A za 'krupne ribe' prazne glave :lol: moze i golemi Fosill... :mrgreen:
lelooo
Posts: 245
Joined: 11/05/2010 17:56

#4654 Re: Satovi

Post by lelooo »

Ramzess Veliki wrote:
Norm wrote:...tanko...
Norm, koje su po tebi najbolje marke satova?

Zinula mi zicagu na Ebayu na Invictu, a jaran ovaj kinez odmah koji ce ti to k... (na kineskom), to su japanski satovi, japanci znaju samo motore praviti ...

Nadjoh Invictu za gnjuranje, pise moze do 500 metara u vodu. :shock:
Casio Duro (ako valja Bill Gatesu valja i tebi), ili Seiko SKX007, ili Orient Mako, iiiiili Vostok Amphibia iiiili ponude iz nasih radnji tipa Sector (koji meni nije ni los, ako malo pripazis), iiiiili nebuloze tipa Fosil, itd - ako trazis sat za vode (ili barem da izgleda tako)...
Invicta je predmet masovnog pljuvanja po netu, prvenstveno radi odnosa cijene/kvalitete i bling bling uzasa koji je veliki dio ponude, a nadje se ponesto i ok
lelooo
Posts: 245
Joined: 11/05/2010 17:56

#4655 Re: Satovi

Post by lelooo »

.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4656 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

lelooo wrote:
Ramzess Veliki wrote:Norm, koje su po tebi najbolje marke satova?

Zinula mi zicagu na Ebayu na Invictu, a jaran ovaj kinez odmah koji ce ti to k... (na kineskom), to su japanski satovi, japanci znaju samo motore praviti ...

Nadjoh Invictu za gnjuranje, pise moze do 500 metara u vodu. :shock:
Casio Duro (ako valja Bill Gatesu valja i tebi), ili Seiko SKX007, ili Orient Mako, iiiiili Vostok Amphibia iiiili ponude iz nasih radnji tipa Sector (koji meni nije ni los, ako malo pripazis), iiiiili nebuloze tipa Fosil, itd - ako trazis sat za vode (ili barem da izgleda tako)...
Invicta je predmet masovnog pljuvanja po netu, prvenstveno radi odnosa cijene/kvalitete i bling bling uzasa koji je veliki dio ponude, a nadje se ponesto i ok
Imam ovaj Orient ali 5 bara nije bas za zaroniti ...
Image

Za plivanje imam ovu Nauticu (10 bara) ... nije los sat, samo nesto je poceo da kasni.
Image

Ali uzet cu neki sa Switz mehanizmom sa 20 bara i kapak. :thumbup:

Prije sam imao Nite MX50, ali mi je jaran dodijavao godinama daj mi ga prodaj, a meni dodijao nakon deset godina pa mu ga dadoh.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15467
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4657 Re: Satovi

Post by problemnatravunu »


Imam ovaj vec 5- 6 godina, po meni za manje para neces naci bolji i ljepsi gnjuracki sat
Last edited by problemnatravunu on 14/10/2018 09:25, edited 1 time in total.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 952
Joined: 05/06/2010 16:36

#4658 Re: Satovi

Post by BlackCaviar »

Ramzess Veliki wrote:
Norm wrote:...tanko...
Norm, koje su po tebi najbolje marke satova?

Zinula mi zicagu na Ebayu na Invictu, a jaran ovaj kinez odmah koji ce ti to k... (na kineskom), to su japanski satovi, japanci znaju samo motore praviti ...

Nadjoh Invictu za gnjuranje, pise moze do 500 metara u vodu. :shock:

Seiko. Često ukakaju dizajn, japaner je to, al su ostavili i ostavljaju ogroman trag na urarsku industriju.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4659 Re: Satovi

Post by Norm »

BlackCaviar wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Norm wrote:...tanko...
Norm, koje su po tebi najbolje marke satova?

Zinula mi zicagu na Ebayu na Invictu, a jaran ovaj kinez odmah koji ce ti to k... (na kineskom), to su japanski satovi, japanci znaju samo motore praviti ...

Nadjoh Invictu za gnjuranje, pise moze do 500 metara u vodu. :shock:

Seiko. Često ukakaju dizajn, japaner je to, al su ostavili i ostavljaju ogroman trag na urarsku industriju.
:thumbup: ali je problem sto nasi ljudi uglavnom znaju samo za seiko 5 i jeftinije quartz varijante...
Nego, gdje si drug? nema te nesto...
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4660 Re: Satovi

Post by konektovan »

Kupio drug neki citizen diver, i prvo šta je rekao da moze i do 200 m pod vodu, a cojek ne zna roniti uopšte, a k'o plivac ne moze ni do tespiha dobaciti. :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4661 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

konektovan wrote:Kupio drug neki citizen diver, i prvo šta je rekao da moze i do 200 m pod vodu, a cojek ne zna roniti uopšte, a k'o plivac ne moze ni do tespiha dobaciti. :mrgreen:
Pa ni meni ne treba za ronjenja, nego sto sam imao sat koji moze pod dvjesto, a onda drug uzme sat pa mi govori moj moze pod tristo, e zato trazim sat koji moze pod pe'sto pa nek kupi onaj koji moze pod hiljadu, I kad se izvali para reci cu mu ma jebo ove satove, zakon smartwatch, vidi mozes I igrice igrat'. 8-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4662 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

Norm wrote: :thumbup: ali je problem sto nasi ljudi uglavnom znaju samo za seiko 5 i jeftinije quartz varijante...
Znaju samo nemaju para.
Inace bi svi nosali Rolexe. Koliko para toliko i muzike. Istina ima jedan moj jaran hvalio mi se da mu je lik dao Rolexa jer nije imao para a unajmio ga da mu uradi novo kupatilo. Takvih "Rolexa" lik kupio kantu na kineskom buvljaku i vjerovatno vec napravio kucu na tu foru.
Kaze meni kinez kupi Tissot T-Touch Expert, na dodir pokazuje sjever. Eki ... dvijeipo milje maraka. A kompas deset, dvadeset maraka, a imam neki vojni dobar, radi. A ni taj mi ne treba.
A I onaj Seiko 5 sto ga spominjete eno radi nakon 30 godina. :thumbup:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4663 Re: Satovi

Post by Norm »

Ramzess Veliki wrote:
Norm wrote: :thumbup: ali je problem sto nasi ljudi uglavnom znaju samo za seiko 5 i jeftinije quartz varijante...
Znaju samo nemaju para.
Inace bi svi nosali Rolexe. Koliko para toliko i muzike. Istina ima jedan moj jaran hvalio mi se da mu je lik dao Rolexa jer nije imao para a unajmio ga da mu uradi novo kupatilo. Takvih "Rolexa" lik kupio kantu na kineskom buvljaku i vjerovatno vec napravio kucu na tu foru.
Kaze meni kinez kupi Tissot T-Touch Expert, na dodir pokazuje sjever. Eki ... dvijeipo milje maraka. A kompas deset, dvadeset maraka, a imam neki vojni dobar, radi. A ni taj mi ne treba.
A I onaj Seiko 5 sto ga spominjete eno radi nakon 30 godina. :thumbup:
neznaju, nazalost, neznaju...ima ih sa parama a uzmu ih za kineske pljake u hiljadama...unas trenutno pare imaju bas oni sto neznaju...hebi ga takav vakat dos'o...ne kontaju da je seiko 5 - 100 puta bolji od kineskog pRoljekxa...najzalosnije je i kad hoces da objasnis nema sanse, ono ima pare i lakse mu je ucerat metar u guzicu nego cm u glavusu... :bih:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15467
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4664 Re: Satovi

Post by problemnatravunu »

http://youtu.be/vgyUaODGTvI?t=309

Jel se kod njega ovo presijava pljaka ili je oriđiđi Rolex ? :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4665 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

problemnatravunu wrote:http://youtu.be/vgyUaODGTvI?t=309

Jel se kod njega ovo presijava pljaka ili je oriđiđi Rolex ? :D
Pa ko ima - ima. Vjerujem da ga je dobio na poklon.

A ja, sjetih se to oko Rolexa ... radio u Pakistanu, I odem sa soferom lokalcem u nekakav skupi shopping centar u Lahoreu, sve zlato, svila i kadifa, naravno prvo mi je sofer sve objasnio, I odem do Rolexove prodaje. Nanisanim jedan u blindiranom izlogu, pitam koliko i prodavac rece, cini mi se 6.500 $. Poucen od sofera kazem mu:
- Imam 200 $ i spreman sam ih dati za identicnu kopiju sa svim ovjerenim papirima i garancijama za Rolex.

Onaj me prodavac malo gledao ... i cutke mi upre prstom na onaj isti od 6.500$.

:lol:
Nisam ga kupio, mozda je i 100$ previse za njega ...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4666 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

Norm wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Norm wrote: :thumbup: ali je problem sto nasi ljudi uglavnom znaju samo za seiko 5 i jeftinije quartz varijante...
Znaju samo nemaju para.
Inace bi svi nosali Rolexe. Koliko para toliko i muzike. Istina ima jedan moj jaran hvalio mi se da mu je lik dao Rolexa jer nije imao para a unajmio ga da mu uradi novo kupatilo. Takvih "Rolexa" lik kupio kantu na kineskom buvljaku i vjerovatno vec napravio kucu na tu foru.
Kaze meni kinez kupi Tissot T-Touch Expert, na dodir pokazuje sjever. Eki ... dvijeipo milje maraka. A kompas deset, dvadeset maraka, a imam neki vojni dobar, radi. A ni taj mi ne treba.
A I onaj Seiko 5 sto ga spominjete eno radi nakon 30 godina. :thumbup:
neznaju, nazalost, neznaju...ima ih sa parama a uzmu ih za kineske pljake u hiljadama...unas trenutno pare imaju bas oni sto neznaju...hebi ga takav vakat dos'o...ne kontaju da je seiko 5 - 100 puta bolji od kineskog pRoljekxa...najzalosnije je i kad hoces da objasnis nema sanse, ono ima pare i lakse mu je ucerat metar u guzicu nego cm u glavusu... :bih:
A taj moj jaran sa Roljeksom je iz Foce. :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4667 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

Nego da ponovim pitanje - Swicarski mehanizam vs japanski?
Sa ovim kinezom sam se natezao oko tog pitanja, dedo mu se borio protiv japanaca pa I ovaj nesto zazire od njih.
Kaze japanci su dobri za auta ali ne I za preciznu mehaniku, a ja opet mislim da boluju od opsesivne tacnosti i robotike pa ne vidim zasto ne vjerovati japanskim satovima. Istina gdje god pogledam, recimo Tissot, sat sa japanskim mehanizmom je u prosjeku jeftiniji upola od onog sa swicarskim.
Ne palim se previse na brendove jer je I Harley brend, a hala je od motora, za pola para mozes kupiti daleko boljeg japanca.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4668 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

Evo da stavim interesantan outdoor smartwatch, Casio ProTrek WSD-F20, mozda trenutno najbolji te vrste za planinarenje, sa cistim mapiranjem i GPS lociranjem. :thumbup:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4669 Re: Satovi

Post by Norm »

Ramzess Veliki wrote:Nego da ponovim pitanje - Swicarski mehanizam vs japanski?
Sa ovim kinezom sam se natezao oko tog pitanja, dedo mu se borio protiv japanaca pa I ovaj nesto zazire od njih.
Kaze japanci su dobri za auta ali ne I za preciznu mehaniku, a ja opet mislim da boluju od opsesivne tacnosti i robotike pa ne vidim zasto ne vjerovati japanskim satovima. Istina gdje god pogledam, recimo Tissot, sat sa japanskim mehanizmom je u prosjeku jeftiniji upola od onog sa swicarskim.
Ne palim se previse na brendove jer je I Harley brend, a hala je od motora, za pola para mozes kupiti daleko boljeg japanca.
Swiss made je ipak nesto mozda malo napredniji, ali u drugom su japan made ispred...malo je tesko uporedjivati ali evo da se ponovim, iz mog iskustva, pa mozda i decenijskog, kvalitet izrade i materijala su u 5 deka...ali filozofija japanaca je totalno drugacija od filozofije, da kazemo zapadnjaka, kojim je glavna pokretacka vodilja profit...kod japanaca je to malo dugacije koncipirano, samo jedan podatak, dok su swicarci 'metali' svoje highend mehanizme i mesingana kucista i naplacivali brdo love, japanci su svoje jednostavne mehanizme ubacivali u SS kucista i prodavali satove po pristupacnoj cijeni...a vecina tih satova jos radi...kod swicaraca je napredna tehnika jako komplikovana, i svaki kvar je skup, filozofija japanaca je jednostavnost (koliko je moguce i kvalitetni materijali) koja odradjuje posao...
Swiss mehanizmi jesu kvalitetniji, precizniji u jeftinijim varijantama, ali u skupljim i komplikovanijim japanci apsolutno ne zaostaju...recimo i da sam ja zaludjen njihovim vintage automatic chronographima (6138, 6139, 7016) sa vertiklanim kvacilom dok su ti satovi vecini ljudi ono bljak...
Pogledaj malo Urushi diale by Seiko... :thumbup:
Kvarcni mehanizmi...to me licno puno ne zanima ali ni tu ne zaostaju puno...

Ukratko, Swiss made jesu bolji ali ne toliko koliko cijenom bjeze...moje misljenje...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4670 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

:thumbup:
Tako sam i ja mislio. Ne bi bez razloga vecina mehanizama u Tissotu bili japanci.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#4671 Re: Satovi

Post by shin »

Nema u Tissotu japanaca.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4672 Re: Satovi

Post by Norm »

Ramzess Veliki wrote::thumbup:
Tako sam i ja mislio. Ne bi bez razloga vecina mehanizama u Tissotu bili japanci.
Mislim da si nesto pomjesao...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4673 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

Norm wrote:
Ramzess Veliki wrote::thumbup:
Tako sam i ja mislio. Ne bi bez razloga vecina mehanizama u Tissotu bili japanci.
Mislim da si nesto pomjesao...
:shock:
:thumbup:
U pravu ste, gledao sam na Lazadi, pa ima opcija da odaberes swiss ili japanski mehanizam za Tissot, odlucis se za japanski, ali kad ih pregledas svaki sat je sa Swiss made. Eto ne bih to ni primijetio. :thumbup:

Varaju, prodaju swiss made pod japanske ... :lol: :lol: :lol:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#4674 Re: Satovi

Post by shin »

Nisi ti to dobro vidio, nema u Tissotu japanski mehanizam nikako. Tissot je član Swatch grupacije, može samo biti ETA mehanizam unutra.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4675 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

shin wrote:Nisi ti to dobro vidio, nema u Tissotu japanski mehanizam nikako. Tissot je član Swatch grupacije, može samo biti ETA mehanizam unutra.
ok, ok ... ja sam ipak gradjevinac ... u beton se bolje razumijem ... :lol:
Post Reply