Satovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#4601 Re: Satovi

Post by iceman ze »

Koliko se krecu Speed Masteri Professional? I da li je to sigurno kupovati mimo radnji...
User avatar
NeKi_LiK
Posts: 946
Joined: 05/09/2002 00:00

#4602 Re: Satovi

Post by NeKi_LiK »

iceman ze wrote:Koliko se krecu Speed Masteri Professional? I da li je to sigurno kupovati mimo radnji...
3100 - 3200 eura nov na sivom tržištu... govorim o 311.30.42.30.01.005... sigurno je kod bilo kojeg dobrog sellera na chrono24.

Skoro novih godinu-dvije starih sam znao vidjati i po 2600-2800 eura...
Dingos
Posts: 55
Joined: 31/10/2003 00:00

#4603 Re: Satovi

Post by Dingos »

NeKi_LiK wrote:
Dingos wrote:Postovani je li postoji u Sarajevu mogucnost provjere original Rolex sata, znam da ima u BLu meni se cini Malbasic, a je li to moguce isto uciniti i u SA?
Prije Malalana ili Mamića u Zagrebu i Petrovića u Beogradu nema ovlaštenog retailera ili servisera... Malbašić ti može reći više od nekog od sarajevskog urara samo kao neko ko se susretao sa više takvih satova u životu... i moj ti je savjet da ne kupuješ sat od nekoga za koga bi morao provjeriti da li je original... ako je cijena debelo ispod normalne sigurno nešto ne štima, pogotovo kod Rolexa koje je najmanji problem prodati na današnjem vaktu...
Ma nazalost toga sam svjestan i da bude jos gore sat je bez papira, eh sada sat je oko 1500 KM sto je daleko ispod cijene Submarinera, ali je veca od kopije. Sta mislis je li se na osnovu slika moze procijeniti?
User avatar
NeKi_LiK
Posts: 946
Joined: 05/09/2002 00:00

#4604 Re: Satovi

Post by NeKi_LiK »

Dingos wrote:
NeKi_LiK wrote:
Dingos wrote:Postovani je li postoji u Sarajevu mogucnost provjere original Rolex sata, znam da ima u BLu meni se cini Malbasic, a je li to moguce isto uciniti i u SA?
Prije Malalana ili Mamića u Zagrebu i Petrovića u Beogradu nema ovlaštenog retailera ili servisera... Malbašić ti može reći više od nekog od sarajevskog urara samo kao neko ko se susretao sa više takvih satova u životu... i moj ti je savjet da ne kupuješ sat od nekoga za koga bi morao provjeriti da li je original... ako je cijena debelo ispod normalne sigurno nešto ne štima, pogotovo kod Rolexa koje je najmanji problem prodati na današnjem vaktu...
Ma nazalost toga sam svjestan i da bude jos gore sat je bez papira, eh sada sat je oko 1500 KM sto je daleko ispod cijene Submarinera, ali je veca od kopije. Sta mislis je li se na osnovu slika moze procijeniti?
Ne postoji na svijetu Submariner po toj cijeni, čak ni 5 puta većoj, bez obzira što nema papire. Ili je neka teška krađa u pitanju pa hoće da ga se što prije riješi. Kako god zaobiđi u širokom luku....
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#4605 Re: Satovi

Post by zlo zlo »

pitaj ćaću :lol:
Image
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4606 Re: Satovi

Post by KB9 »

danas sam narucio onaj stara skola casio plasticni/gumeni sto je skroz jeftin

mogu vam rec da sam pravo emotivan zbog toga :mrgreen:
lelooo
Posts: 245
Joined: 11/05/2010 17:56

#4607 Re: Satovi

Post by lelooo »

KB9 wrote:danas sam narucio onaj stara skola casio plasticni/gumeni sto je skroz jeftin

mogu vam rec da sam pravo emotivan zbog toga :mrgreen:
Image

Da nije ovaj :D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4608 Re: Satovi

Post by KB9 »

lelooo wrote:
KB9 wrote:danas sam narucio onaj stara skola casio plasticni/gumeni sto je skroz jeftin

mogu vam rec da sam pravo emotivan zbog toga :mrgreen:
Image

Da nije ovaj :D
upravo taj :izet:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#4609 Re: Satovi

Post by iceman ze »

Evo dvoumim se da kupim Mudman Casio na chrono24.....:) da zamjenim jedan stari iz kolekcije...
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#4610 Re: Satovi

Post by Atego »

KB9 wrote:
lelooo wrote:
KB9 wrote:danas sam narucio onaj stara skola casio plasticni/gumeni sto je skroz jeftin

mogu vam rec da sam pravo emotivan zbog toga :mrgreen:
Image

Da nije ovaj :D
upravo taj :izet:
imam ga i ja.15 kermi na ebay-u :-D .kontam sebi naručit isti sa metalnom narukvicom.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4611 Re: Satovi

Post by KB9 »

Atego wrote:imam ga i ja.15 kermi na ebay-u :-D .kontam sebi naručit isti sa metalnom narukvicom.
i ja isto planiram uzet metalnu tj "srebrenu" kao i "zlatnu" verziju istog i do kraja zivota sam zavrsio pricu sa satovima za sve prilike :mrgreen:
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#4612 Re: Satovi

Post by Atego »

KB9 wrote: i ja isto planiram uzet metalnu tj "srebrenu" kao i "zlatnu" verziju istog i do kraja zivota sam zavrsio pricu sa satovima za sve prilike :mrgreen:
srebreni ću ja.taj mi zlatni više priliči ovom gospodinu:

Image

:D
lelooo
Posts: 245
Joined: 11/05/2010 17:56

#4613 Re: Satovi

Post by lelooo »

Image
Seiko alpinist i nova narukvica za ljeto :-D
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#4614 Re: Satovi

Post by pepermint31 »

Pozz svima. Da li neko zna dobrog urara u Zenici koji će biti u stanju da servisira švicarski automatik kronograf? Naime štoperica na satu se ne resetira pravilno a isto datum se ne pomjera. U pitanju je Eterna kronograf i ima standardni chrono mehanizam. Unaprijed hvala.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#4615 Re: Satovi

Post by Jimmy McNulty »

ghhgfjhkg
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20511
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#4616 Re: Satovi

Post by Bullet Tooth Tony »

lelooo wrote:Image
Seiko alpinist i nova narukvica za ljeto :-D
Bas dobar :thumbup: :thumbup:
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#4617 Re: Satovi

Post by bushido »

Proslu sedmicu mi bas bilo dosadno na poslu pa sam pokrao par ideja na netu i sklepao novi stalak i ujedno navijac za automatike.Materijal je bambus i dosta je nezgodan za obradu......rezultat;

Image

Image

Image

Image

Image

Posto sam bio vrijedan nagradio sam se;

Image

Image

Image

Citizen GMT ,200m, eco_drive.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4618 Re: Satovi

Post by Norm »

Svaka cast... :thumbup:
Izvini ja neupratih gdje budes :D , mislim u kojoj zemlji, pa ti je dosadno na poslu... :D
Nego, woodworking je hobi? ili zanimanje?
Sta koristis od masina za obradu, obzirom da je bambus jako tvrd i nezgodan?
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#4619 Re: Satovi

Post by thekupus »

Zdravo raja,

Predivna tema, prezanimljiva, odmah sam 6,7 stranica prelistao, ljepota.

Imam jedno pitanje, vama sigurno glupo.

Kupila mi je djevojka ovaj sat. Festina F16870/3 Image

Prvi put da imam sat sa funkcionalnim kronografom. Malo sam guglao kako to zapravo funkcionira, i kako sam skontao, ova kazljka za sekunde funkcionira samo kao štoperica. Šta je poenta manjeg desnog brojčanika? Lijevi pokazuje minute od aktivacije kronografa, a desni, kako mi se čini, uvijek pokazuje sat isto kao i velike kazaljke.

Hvala unaprijed i oprostite ako su glupa pitanja još jednom :)
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#4620 Re: Satovi

Post by Kinaski »

thekupus wrote:Zdravo raja,

Predivna tema, prezanimljiva, odmah sam 6,7 stranica prelistao, ljepota.

Imam jedno pitanje, vama sigurno glupo.

Kupila mi je djevojka ovaj sat. Festina F16870/3 Image

Prvi put da imam sat sa funkcionalnim kronografom. Malo sam guglao kako to zapravo funkcionira, i kako sam skontao, ova kazljka za sekunde funkcionira samo kao štoperica. Šta je poenta manjeg desnog brojčanika? Lijevi pokazuje minute od aktivacije kronografa, a desni, kako mi se čini, uvijek pokazuje sat isto kao i velike kazaljke.

Hvala unaprijed i oprostite ako su glupa pitanja još jednom :)
tako je
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4621 Re: Satovi

Post by Norm »

thekupus wrote:Zdravo raja,

Predivna tema, prezanimljiva, odmah sam 6,7 stranica prelistao, ljepota.

Imam jedno pitanje, vama sigurno glupo.

Kupila mi je djevojka ovaj sat. Festina F16870/3 Image

Prvi put da imam sat sa funkcionalnim kronografom. Malo sam guglao kako to zapravo funkcionira, i kako sam skontao, ova kazljka za sekunde funkcionira samo kao štoperica. Šta je poenta manjeg desnog brojčanika? Lijevi pokazuje minute od aktivacije kronografa, a desni, kako mi se čini, uvijek pokazuje sat isto kao i velike kazaljke.

Hvala unaprijed i oprostite ako su glupa pitanja još jednom :)

Nema glupih pitanja..
Kod vecine chronografa, mehanickih, mali lijevi brojcanik su ustvari sekunde, centralna sekundara je stoperica, a desni brojcanik pokazuje minute od aktivacije stoperice...
Kod ovoga desni pokazuje 24-satno vrijeme...
User avatar
bushido
Posts: 1063
Joined: 27/07/2008 20:27

#4622 Re: Satovi

Post by bushido »

Norm wrote:Svaka cast... :thumbup:
Izvini ja neupratih gdje budes :D , mislim u kojoj zemlji, pa ti je dosadno na poslu... :D
Nego, woodworking je hobi? ili zanimanje?
Sta koristis od masina za obradu, obzirom da je bambus jako tvrd i nezgodan?
Hvala,drago mi je da ti se svidza :-D .
U Briselu sam i nije uvijek dosadno ,ponekad :D .
Moje zanimanje je nesto drugo ali sam momentalno u toj bransi i imam na raspolaganju jednu solidno opremljenu radionicu.Imam i slike masina koje imamo pa ako te interesuje...

Imam i ja pitanje za tebe,imam dva citizena, automatika(eagle 7) ,jedan iz 81 a drugi iz 97 i volio bih zamjeniti stakla ,dosta su izgrebana pa sam mislio tebe da pitam,ako je moguce ,za detalje bi se dogovorili.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4623 Re: Satovi

Post by Norm »

bushido wrote:
Norm wrote:Svaka cast... :thumbup:
Izvini ja neupratih gdje budes :D , mislim u kojoj zemlji, pa ti je dosadno na poslu... :D
Nego, woodworking je hobi? ili zanimanje?
Sta koristis od masina za obradu, obzirom da je bambus jako tvrd i nezgodan?
Hvala,drago mi je da ti se svidza :-D .
U Briselu sam i nije uvijek dosadno ,ponekad :D .
Moje zanimanje je nesto drugo ali sam momentalno u toj bransi i imam na raspolaganju jednu solidno opremljenu radionicu.Imam i slike masina koje imamo pa ako te interesuje...

Imam i ja pitanje za tebe,imam dva citizena, automatika(eagle 7) ,jedan iz 81 a drugi iz 97 i volio bih zamjeniti stakla ,dosta su izgrebana pa sam mislio tebe da pitam,ako je moguce ,za detalje bi se dogovorili.
Imas strpljenja i preciznosti...pravis zanimljive stvari...
Obzirom da je moj drugi hobi stolarstvo, volio bih vidjeti masine na kojima radite...ja imam malu radionicu sa uglavnom hobi alatima...ali eto uspjevam ponesto i napraviti... :D
Sto se tice zamjene stakla na vintage satovima ja licno preferiram poliranje orginalnih stakala (akrilnih ili mineralnih)...ali se mogu i zamjeniti naravno...
Nije problem mozemo PP-om..
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#4624 Re: Satovi

Post by thekupus »

Hvala vam za odgovore! :) :) :)
Tesnjak91
Posts: 5
Joined: 05/09/2018 12:59

#4625 Re: Satovi

Post by Tesnjak91 »

Pozdrav svima. Našao sam par satova pa me zanima da li ijedan od njih vrijedi čemu.
1. Džepni
https://imgur.com/onFdytc
https://imgur.com/7Z41487
https://imgur.com/f91CA0c
2. RIDD
https://imgur.com/u94BkV8
3. Pulsar v733 xoo4 movt japan
https://imgur.com/GMgYttj
https://imgur.com/nfvPzjb
4. Meisteranker 17 jewels shockproof antimagnetic waterprotected
https://imgur.com/3hl2zKD
https://imgur.com/qMgNqPF

Također me zanima preporuka za bolje satove koji se mogu kupiti u rangu do 500 eura. Hvala unaprijed.
Post Reply