Satovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#4576 Re: Satovi

Post by Mea_parvitas »

Dobro. :D Ima i opcija Fossil ili Casio za vise novca u prodavnici kod nas...
bengalona
Posts: 13
Joined: 27/04/2013 12:41

#4577 Re: Satovi

Post by bengalona »

https://www.olx.ba/artikal/28052250/mus ... tic-kozni/

Vrijedi li?

I Mea Parvitase, dacu ti 100KM u cashu za taj sat :D
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#4578 Re: Satovi

Post by Mea_parvitas »

Nikad cuo za tu marku, dakle po meni je bezze :)

A moze 100 KM da ga pronosas mjesec dana :D
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#4579 Re: Satovi

Post by r_faruk »

pozdrav, imam par starih satove koje sam nosio na popravku i restauraciju. dugo nisu bili u funkciji, i evo zadnjih 3-4 godine, otkako su restaurirani, rade bez greske. uzeo sam i nove narukvice, ali su sve tri propale od nosanja. trebao bih kupiti neke kvalitetnije. da li mi mozete predloziti nesto za ovaj seiko 5 (samo njegovu originalnu sliku imam) i ostala dva sata.
Image
japan 7019 - 7170T (ovaj prvi broj je mehanizam, pretpostavljam, sta je ovaj drugi broj?)

drugi sat je omega geneve (slika sa interneta, najslicniji je ovom mom)
Image

a teci je nivada (slika sa interneta,najslicniji je ovom mom)
Image
User avatar
Altsa
Posts: 7343
Joined: 19/03/2004 18:31

#4580 Re: Satovi

Post by Altsa »

r_faruk wrote:pozdrav, imam par starih satove koje sam nosio na popravku i restauraciju. dugo nisu bili u funkciji, i evo zadnjih 3-4 godine, otkako su restaurirani, rade bez greske. uzeo sam i nove narukvice, ali su sve tri propale od nosanja. trebao bih kupiti neke kvalitetnije. da li mi mozete predloziti nesto za ovaj seiko 5 (samo njegovu originalnu sliku imam) i ostala dva sata.
Image
japan 7019 - 7170T (ovaj prvi broj je mehanizam, pretpostavljam, sta je ovaj drugi broj?)

drugi sat je omega geneve (slika sa interneta, najslicniji je ovom mom)
Image

a teci je nivada (slika sa interneta,najslicniji je ovom mom)
Image
Ako si u Sarajevu onda u Lukavici ima obucarska radnja koja se zove Krokodil koji prave narukvice za satove.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#4581 Re: Satovi

Post by r_faruk »

Hvala..
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#4582 Re: Satovi

Post by Atego »

r_faruk wrote:pozdrav, imam par starih satove koje sam nosio na popravku i restauraciju. dugo nisu bili u funkciji, i evo zadnjih 3-4 godine, otkako su restaurirani, rade bez greske. uzeo sam i nove narukvice, ali su sve tri propale od nosanja. trebao bih kupiti neke kvalitetnije. da li mi mozete predloziti nesto za ovaj seiko 5 (samo njegovu originalnu sliku imam) i ostala dva sata.
Image
japan 7019 - 7170T (ovaj prvi broj je mehanizam, pretpostavljam, sta je ovaj drugi broj?)
lijep Seiko.

ovaj drugi broj označava stil ili ti izvedbu brojčanika(kazaljke,boja,točkić kalendara) ,a prvi broj je mehanizam koji odgovara brojčaniku na tvom satu.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#4583 Re: Satovi

Post by r_faruk »

Atego wrote:
r_faruk wrote:pozdrav, imam par starih satove koje sam nosio na popravku i restauraciju. dugo nisu bili u funkciji, i evo zadnjih 3-4 godine, otkako su restaurirani, rade bez greske. uzeo sam i nove narukvice, ali su sve tri propale od nosanja. trebao bih kupiti neke kvalitetnije. da li mi mozete predloziti nesto za ovaj seiko 5 (samo njegovu originalnu sliku imam) i ostala dva sata.

japan 7019 - 7170T (ovaj prvi broj je mehanizam, pretpostavljam, sta je ovaj drugi broj?)
lijep Seiko.

ovaj drugi broj označava stil ili ti izvedbu brojčanika(kazaljke,boja,točkić kalendara) ,a prvi broj je mehanizam koji odgovara brojčaniku na tvom satu.
hvala na info. kako bi isla metalna narukvica sa ovim satom? kakva je originalna bila uopste?....
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#4584 Re: Satovi

Post by Atego »

r_faruk wrote: hvala na info. kako bi isla metalna narukvica sa ovim satom? kakva je originalna bila uopste?....
meni se lično više sviđaju metalne,a kakva je originalna na tvom bila nisam siguran.najbolje da ukucaš na netu model da vidiš šta se stavljalo
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#4585 Re: Satovi

Post by r_faruk »

Atego wrote:
r_faruk wrote: hvala na info. kako bi isla metalna narukvica sa ovim satom? kakva je originalna bila uopste?....
meni se lično više sviđaju metalne,a kakva je originalna na tvom bila nisam siguran.najbolje da ukucaš na netu model da vidiš šta se stavljalo
nasao sam par satova i svi imaju metalnu narukvicu. doduse nisam nasao isti model kao moj, ali skoro su identicni i svi imaju metalnu i izgledaju mi mnogo ljepse nego sa koznom..... izgleda da je watchline zastupnik seiko satova, otici cu donjih da vidim imaju li ista za ovaj moj sat....
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#4586 Re: Satovi

Post by Atego »

metalna narukvica je zakon.

nego,de mi recite gdje radite restauracije i koliko košta takav zahvat? imam jednu Helvetiu "željezarsku" i volio bih je osposobit.

Image
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#4587 Re: Satovi

Post by r_faruk »

Atego wrote:metalna narukvica je zakon.

nego,de mi recite gdje radite restauracije i koliko košta takav zahvat? imam jednu Helvetiu "željezarsku" i volio bih je osposobit.
Ja sam svoje satove nosio gospodinu koji se zove Fehim. Ima radnju u b-fazi na alipasinom polju. Ja sam prezadovoljan. Zadnjih desetak godina dolazim njemu kada god mi nesto zatreba.... U svakom slucaju preporucujem.

Tri sata sam popravio za oko 300KM(+-20KM). Treba napomenuti da su satovi bili u katastrofalnom stanju, sto od stajanja, sto od raznih "majstora", u ovu cijenu su uracunate i narukvice. Stakla su zamijenjena na sva tri sata...

Popravka omege me je izasla oko 90KM, seiko je kostao preko 100KM, za nivadu se ne sjecam.....

PS: nasao sam zastupnika za seiko, pisao sam im i cekam odgovor, a nasao sam narukvicu i na ebay-u 20$.
Zastupnik za seiko je MONTRE.BA, u slucaju da nekome zatreba....
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#4588 Re: Satovi

Post by iceman ze »

I ja bih trebao servis Seika automatika u Sarajevu.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#4589 Re: Satovi

Post by iceman ze »

Dupli.
User avatar
seketa88
Posts: 90
Joined: 25/08/2011 15:31
Location: Tamni Vilajet

#4590 Re: Satovi

Post by seketa88 »

Prijedlog sata za poklon djevojci, može i online da kupim, cijena do 300 KM zbog poreza, ili neka radnja u Njemačkoj jer bih i tako mogao da dobijem preko rodbine.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#4591 Re: Satovi

Post by r_faruk »

Ne nadjoh narukvicu.... Ovi iz seiko zastupnistva nisu nikada culi za ovaj model sata...

Izgleda da cu opet koznu morati staviti. U srbiji imaju narukvica ali moram donijeti sat....
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4592 Re: Satovi

Post by Norm »

...jos jedan 'starac' vracen u zivot...nazalost dial nemoguce restaurirat, nepaznja i vrijeme ucinile nepopravljivu stetu...
Image
Image
Image
Image
Adoxxx
Posts: 1057
Joined: 15/06/2012 21:52

#4593 Re: Satovi

Post by Adoxxx »

Ima li ko da se bavi farbanjem sata, tj. Trebao bi ofarbati brojeve 10 20 40 50 jer se boja izlizala?

Image
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#4594 Re: Satovi

Post by Hercegoviina »

gdje u sarajevu ima kupiti casio sat da moze na rate
lelooo
Posts: 245
Joined: 11/05/2010 17:56

#4595 Re: Satovi

Post by lelooo »

Zena me danas bas bas bas iznenadila, dobio na poklon za rodjendan SARB017, Seiko Alpinist, moju dugogodisnju zelju...Otisla u prodavnicu satova, trazila, gledali je blijedo ali eto nekako joj uspjeli nabaviti :-)
Image
User avatar
_Reds_
Posts: 9363
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#4596 Re: Satovi

Post by _Reds_ »

lelooo wrote:Zena me danas bas bas bas iznenadila, dobio na poklon za rodjendan SARB017, Seiko Alpinist, moju dugogodisnju zelju...Otisla u prodavnicu satova, trazila, gledali je blijedo ali eto nekako joj uspjeli nabaviti :-)
Image
Ovo kad žena kupi je ona fora, lakše da ona potroši pare, nego da potrošim ja :) .
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#4597 Re: Satovi

Post by valjuga »

lelooo wrote:Zena me danas bas bas bas iznenadila, dobio na poklon za rodjendan SARB017, Seiko Alpinist, moju dugogodisnju zelju...Otisla u prodavnicu satova, trazila, gledali je blijedo ali eto nekako joj uspjeli nabaviti :-)
Image
20 BAR :thumbup:
Dingos
Posts: 55
Joined: 31/10/2003 00:00

#4598 Re: Satovi

Post by Dingos »

Postovani je li postoji u Sarajevu mogucnost provjere original Rolex sata, znam da ima u BLu meni se cini Malbasic, a je li to moguce isto uciniti i u SA?
User avatar
NeKi_LiK
Posts: 946
Joined: 05/09/2002 00:00

#4599 Re: Satovi

Post by NeKi_LiK »

Dingos wrote:Postovani je li postoji u Sarajevu mogucnost provjere original Rolex sata, znam da ima u BLu meni se cini Malbasic, a je li to moguce isto uciniti i u SA?
Prije Malalana ili Mamića u Zagrebu i Petrovića u Beogradu nema ovlaštenog retailera ili servisera... Malbašić ti može reći više od nekog od sarajevskog urara samo kao neko ko se susretao sa više takvih satova u životu... i moj ti je savjet da ne kupuješ sat od nekoga za koga bi morao provjeriti da li je original... ako je cijena debelo ispod normalne sigurno nešto ne štima, pogotovo kod Rolexa koje je najmanji problem prodati na današnjem vaktu...
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4600 Re: Satovi

Post by kokuz_sa »

Moze pojasnjenje od ovih koji znaju

Uglavnom imao kuci neki sat vrti se 20tak god po nekim kutijama..ronilacki je swicarski
300 puta trebao u smecu zavrsit jer mu puklo staklo

Odnesem ga da se ocisti i pregleda..
Pokusali ga otvorit nisu mogli..
Hodao je po po nekim sahadzijskim radnhama od Saraheva, Zenice, Banja Luke i Tuzle..niko da ga otvori..
Jedan sahadzija ga je poskao u Bgd na otvaranje..tamo ga uspijeli otviriti nekom masinom

Kazu da sat nema dihtung nego je uradjen sa sahadzijskim katranom..
Kao stara metoda rada ronilackih satova.
Pokazali mi...meni lici na zivu gumu..

Uglavnom sat je ociscen i sredjen..i sada traze ko ima taj katran da sat mogu zatvorit..

Moze mi neko pojasniti to kakva je to materija..
Post Reply