Satovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#126 Re: Satovi

Post by anonimni clan »

corolla02 wrote:evo imam isti ovakav

Image

inace na temu sta reci; licno sam se palio na satove nekad davno. u ovom savremenom dobu u kome zivimo, njegova funkcija je znatno opala ali eto ostao je kao dio mode vise vec sto treba nekom radi vremena. danas gdje god krenes nosis i novcanik i kljuce i mobilni tel. koji gle cuda sam mijenja u zimsko vrijeme i vica versa. sacuva ti dobar san. ja licno bukvalno ne pamtim kad sam nosio sat zadnji put, medjutim ovaj sam dobio na poklon, velim pa da se malo i ja sepurim naokolo :-D

ne tako davno za njemacku firmu za koju sam radio, tip Amer koji je bio tamo neki funkcioner, dolazio bi cesto do mog odjeljenja i jednom primjetim ja njegov s svijetlo plavom plocom, i radi razgovora kazem da ima lijep sat. kaze on i ne bio lijep Rolex, kosto je nekih $7.000 dobio na poklon (ako ne laze, uostalom ne patim za satovima), vjerovatno od zene koga li, i govorim ja njemu kako danas satovi su izgubili na funkciji i samo stariji ih nesto jos nosaju naokolo. gleda on u mene, zaviriva on mene i rece to kao ja njemu govorim da je on star :? a inace u americi kad nekom kazes da je star odnosno starije izgleda najcesce se neprima bas tako kao kompliment :D hocu reci prije bi samar neko primio nego saznanje kako je on/ona starija vec sto jest.

i zato vam piskaram :D da satovi nisu ko sto su nekad bili, te kad ga ne nosim osjecam se jos mladjim vec sto jesam :wink:

E bas ti fala sto nam pojasni to oko satova.................... :D :D :D
A mi sve do sada kontali kako je sat stvar ukusa,modni detalj,statusni simbol i sl........ kad ono ti ..........s ovim postom sve pojasni. :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#127 Re: Satovi

Post by hana_montana »

jedan od mojih hot diamonds-a :oops: :D


Image
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#128 Re: Satovi

Post by corolla02 »

anonimni clan wrote:
corolla02 wrote:evo imam isti ovakav

Image

inace na temu sta reci; licno sam se palio na satove nekad davno. u ovom savremenom dobu u kome zivimo, njegova funkcija je znatno opala ali eto ostao je kao dio mode vise vec sto treba nekom radi vremena. danas gdje god krenes nosis i novcanik i kljuce i mobilni tel. koji gle cuda sam mijenja u zimsko vrijeme i vica versa. sacuva ti dobar san. ja licno bukvalno ne pamtim kad sam nosio sat zadnji put, medjutim ovaj sam dobio na poklon, velim pa da se malo i ja sepurim naokolo :-D

ne tako davno za njemacku firmu za koju sam radio, tip Amer koji je bio tamo neki funkcioner, dolazio bi cesto do mog odjeljenja i jednom primjetim ja njegov s svijetlo plavom plocom, i radi razgovora kazem da ima lijep sat. kaze on i ne bio lijep Rolex, kosto je nekih $7.000 dobio na poklon (ako ne laze, uostalom ne patim za satovima), vjerovatno od zene koga li, i govorim ja njemu kako danas satovi su izgubili na funkciji i samo stariji ih nesto jos nosaju naokolo. gleda on u mene, zaviriva on mene i rece to kao ja njemu govorim da je on star :? a inace u americi kad nekom kazes da je star odnosno starije izgleda najcesce se neprima bas tako kao kompliment :D hocu reci prije bi samar neko primio nego saznanje kako je on/ona starija vec sto jest.

i zato vam piskaram :D da satovi nisu ko sto su nekad bili, te kad ga ne nosim osjecam se jos mladjim vec sto jesam :wink:

E bas ti fala sto nam pojasni to oko satova.................... :D :D :D
A mi sve do sada kontali kako je sat stvar ukusa,modni detalj,statusni simbol i sl........ kad ono ti ..........s ovim postom sve pojasni. :lol: :lol: :lol: :lol:
mozda tebi i jest, meni ne, eh kad bi se samo ljudi mjerili po kolicini saHatova, they have.... :wink:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#129 Re: Satovi

Post by iceman ze »

sta mislite o Tissot PRC 200

Image

htio sam svoj SWATCH malo zamjeniti, necim boljim, ovo je neka svakodnevna opcija, generalno sta mislite o ovom modelu, i da li po cjenovnom opsegu, ima jos nesto sto vi znate da se moze nabaviti , a mozete mi preporuciti...... :-)
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#130 Re: Satovi

Post by beautyfool »

iceman ze wrote:sta mislite o Tissot PRC 200

Image

htio sam svoj SWATCH malo zamjeniti, necim boljim, ovo je neka svakodnevna opcija, generalno sta mislite o ovom modelu, i da li po cjenovnom opsegu, ima jos nesto sto vi znate da se moze nabaviti , a mozete mi preporuciti...... :-)
Meni se svidja taj model :thumbup:
Gdje ima kupiti i koja bi cijena bila otprilike ?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#131 Re: Satovi

Post by iceman ze »

ja ga mogu dobiti izvana za nekih 400 KM, ovdje je skuplji, ima ga cini mi se u BBI, rekli su da ce im doci..... :-) Nemogu mu procjeniti velicinu, kako bi izgledao na ruci, ja licno ne volim male satove, zelim da se isticu ...... :)
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#132 Re: Satovi

Post by anonimni clan »

iceman ze wrote:sta mislite o Tissot PRC 200

Image

htio sam svoj SWATCH malo zamjeniti, necim boljim, ovo je neka svakodnevna opcija, generalno sta mislite o ovom modelu, i da li po cjenovnom opsegu, ima jos nesto sto vi znate da se moze nabaviti , a mozete mi preporuciti...... :-)

Ovo je lijep sat,Tossot sportski Chronograph je OK.
Ako mislis s njim roniti :D


http://www.memmel-online.de/artikel.asp ... gn=Froogle

Sto se tice satova istog "cjenovnog opsega" a da je Chronograph dodas stoju i preporuka je :
http://www.chrono24.com/de/mauricelacro ... showpage=2

A ja opet koji volim klasiku bih radije dodao jos 50-60 Eura i kupio sebi ovako nesto:
http://www.chrono24.com/de/search/index ... mresults=6
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#133 Re: Satovi

Post by fatality »

Image
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#134 Re: Satovi

Post by beautyfool »

iceman ze wrote:ja ga mogu dobiti izvana za nekih 400 KM, ovdje je skuplji, ima ga cini mi se u BBI, rekli su da ce im doci..... :-) Nemogu mu procjeniti velicinu, kako bi izgledao na ruci, ja licno ne volim male satove, zelim da se isticu ...... :)
Meni se ovaj svidja ne djeluje mi da je nesto premal a ne djeluje mi ni da je od onih glomaznih, taman je :D
Imal' jos gdje osim u BBi da prodaju njihove satove ?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#135 Re: Satovi

Post by O'zone »

beautyfool wrote:
iceman ze wrote:ja ga mogu dobiti izvana za nekih 400 KM, ovdje je skuplji, ima ga cini mi se u BBI, rekli su da ce im doci..... :-) Nemogu mu procjeniti velicinu, kako bi izgledao na ruci, ja licno ne volim male satove, zelim da se isticu ...... :)
Meni se ovaj svidja ne djeluje mi da je nesto premal a ne djeluje mi ni da je od onih glomaznih, taman je :D
Imal' jos gdje osim u BBi da prodaju njihove satove ?
PRC 200 ti je 39,5 mm u promjeru da je nešto masivan i nije cijena ovdje u Sarajevu je 635 KM na metalu i 570 KM na koži. Sat kao sat je veoma izdržljiv ima krunicu na navoj tako da sat može da izdrži pritiska od 20 atmosfera da ne propusti vodu u mehanizam na narukvici ima i nastavak za ronilačko odijelo, staklo je safirno čvrstoče 2 200 vickera i samo ga dijamant može oštetiti odnosno zagrebati što se mene tiče sat za preporučiti jer je najprodavaniji model od Tissota pored T-Touch-a.
Ako ga možeš nabaviti iz vana pazi samo da ima validnu garanciju odnosno internacionalnu.
U BBI je ovlašteni zastupnik za Tissot satove tako da svi ostali uzimaju od njih.
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#136 Re: Satovi

Post by beautyfool »

@O'zone
Hvala na korisnim informacijama :)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#137 Re: Satovi

Post by O'zone »

beautyfool wrote:@O'zone
Hvala na korisnim informacijama :)
nema na čemu ako ima jos nekih pitanja tu sam :)
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#138 Re: Satovi

Post by iceman ze »

@anonimni clan @ O'zone.......thx na korisnom infu.... :sax:

a to za internacionalnu garanciju, naglasim prije nabavke da mi posalju pretpostavljam...... :)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#139 Re: Satovi

Post by O'zone »

iceman ze wrote:@anonimni clan @ O'zone.......thx na korisnom infu.... :sax:

a to za internacionalnu garanciju, naglasim prije nabavke da mi posalju pretpostavljam...... :)
Samo provjeriš da li je šalju jer se znalo desiti na nekim internet stranicama da prodaju satove ali ne daju garanciju i to je razlog zašto je cijena manja. Inače Tissot ima dvije godine garancije i deset godina garancije na dijelove od dana kad se taj model prestane proizvoditi, tj. kad model koji si kupio izađe iz proizvodnje Tissot garantuje da će još deset godina biti na lageru sve što je potrebno za taj sat.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#140 Re: Satovi

Post by O'zone »

Evo slučajno nađoh da se na internetu mogu kupiti i lažnjaci pod krinkom orginalnih, riječ je baš o PRC 200 modelu pa kome nije mrsko nek pogleda link.

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=339622
User avatar
TarikSA
Posts: 254
Joined: 22/04/2009 01:00
Location: Sarajevo

#141 Re: Satovi

Post by TarikSA »

Auuu tema me je pravo pogodila, volim satove vise nego bilo sta drugo. Samo bi to kupovao da mogu. Al eto imam nekoliko koje kombinujem trenutno:

Image

Image

Image

Image

Za sada toliko...

A ovo ako Bog da jednog dana, ako dozivim:)
Image
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#142 Re: Satovi

Post by Suzie Q »

imam jedan Festinin sat a u satove se malo razumijem. uglavnom, nisam ga koristila neko duže vrijeme i kada sma ga htjela opet nositi nikako nije mogao normalno funkcionirati. trebalo bi da se sam navija pri pokretima ruke, a još sam ga i dodatno "ljuljala" kako bi se mehanizam pokrenuo, no sat je uvijek kasnio.onda sma odustala i sad nosim fini mali Esprit.

znate li ima li negdje u BiH Festinin servis ili makar netko tko je osposobljen za te satove jer me strah nositi običnom uraru? inače nije kupljen u BiH.
User avatar
TarikSA
Posts: 254
Joined: 22/04/2009 01:00
Location: Sarajevo

#143 Re: Satovi

Post by TarikSA »

Suzie Q wrote:imam jedan Festinin sat a u satove se malo razumijem. uglavnom, nisam ga koristila neko duže vrijeme i kada sma ga htjela opet nositi nikako nije mogao normalno funkcionirati. trebalo bi da se sam navija pri pokretima ruke, a još sam ga i dodatno "ljuljala" kako bi se mehanizam pokrenuo, no sat je uvijek kasnio.onda sma odustala i sad nosim fini mali Esprit.

znate li ima li negdje u BiH Festinin servis ili makar netko tko je osposobljen za te satove jer me strah nositi običnom uraru? inače nije kupljen u BiH.
Odnesi u Merkur onom decku na drugom spratu, mislim da se zove radnja ELD tako nesto, kod njega kupujem satove iskljucivo i "servisiram" radi predobro...a imas i onaj Urar Niksic kod trznice pa otidji do njega i on zna super raditi al i super nafuran:)

Pozz
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#144 Re: Satovi

Post by frngla »

Image
kupljen prije 2 godine, prezadovoljan sam istim :)
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#145 Re: Satovi

Post by anonimni clan »

frngla wrote:Image
kupljen prije 2 godine, prezadovoljan sam istim :)
Ja svoj posjedujem duze ali ga nosim svakodnevno-vec preko dvije godine.
Vise nego zadovoljan! :thumbup:
Image
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#146

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 12/06/2023 21:49, edited 2 times in total.
User avatar
open
Posts: 69
Joined: 10/11/2006 13:47

#147 Re: Satovi

Post by open »

droga ubija snove
Image

masta moze svasta
Image

surova reala
Image
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#148 Re: Satovi

Post by 5 0 5 »

Moj sat:



Image
kilam
Posts: 259
Joined: 19/01/2005 01:13
Location: memlijash

#149 Re: Satovi

Post by kilam »

Satovi su moja velika strast.. imao sam priliku iz velike blizine diviti se IWC, Panerai, Patek Philippe i ostalim vrhunskim satovima, cak ih i nosati neko vrijeme ali na zalost ne posjedujem ni jedan... Trenutno skupljam pare za Tag Heuer Carrera sat, ali po svim prilikama to ce potrajat :sad:

Od satova koji su vrijedni spomena imam
Image
Ovakav sam naslijedio, godina proizvodnje 1974. i citav je zlatni:
Image
I jos jedan iz nasljedstva:
Image

a za svakodnevnu upotrebu koristim:
Image
User avatar
zeko071
Posts: 463
Joined: 23/06/2008 12:03
Location: Sarajevo

#150 Re: Satovi

Post by zeko071 »

Dragi forumasi poznavaoci satova,

da li neko od vas zna kojem sahađiji u Sarajevu da odnesem Seiko sporturu (malo stariji model) na mali remont i čišćenje. Nesto ne radi kako treba. baterija promijenjena, ali opet klima. Nosio sam ga u Zagreb, ali urar koji je ovlašteni serviser seiko satova trazio mi je 100 eura samo da ga ocisti. PLJAČKA! A volim taj sat...
Post Reply