Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
bosanceros_
Posts: 241
Joined: 24/12/2012 19:13

#1 Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by bosanceros_ »

Sinoc na TV gledam i nemogu da vjerujem da je satnica u Evropi najjaca u Danskoj i Norveskoj 25 eura,a najmanja u Bugarskoj i Rumuniji 1,5 euro a kao mi u Bosni I Hercegovini imamo prosjek od 3 eura taj rejting naravno najvise drze politicari jer mislim da mi imamo najniza primanja u Evropi.Znam da su zemlje u Skandinaviji vrlo vrlo uredjene i da je sve "cakum pakum" vjerujem da ima dosta slicnih tema ali me zanima od nasih ljudi koji su gore na "hladnom sjeveru" da li je to zaista tako jer sam ja mislio da su ipak najvece satnice u Svici,ali izgleda da nije tako...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by uglavnomja »

pa imaju razne satnice.

ne znam da li je ovo 100 % tacno, ali ugrubo tu je negdje :oops:

najniza je za sezonske poslove za ucenike, rad na pumpama na grilu i slicno...malo ispod tih 25 eur.
najnize medicinsko osoblje ima cca tih 25 eur

zanatlije variraju, od 40 do 70-80 eur (certificirani elektricari i vodoinstalateri koji snose odgovornost za sve greske), ostali zavise od toga gdje rade.
napr. racunovodja bez faksa izadje 60 eur u privatnoj firmi, ne znam kako je u ovim javnim, oni imaju neke svoje koeficijente za izracun plata.
doktori 100 eur (ali ne svi, naravno)
advokati 125 + :D


i sve ovo izgleda WOW LOL , ali kad se oduzme porez plus najveci troskovi zivota u europi, ne ostane puno za luksuz. pristojno se moze zivjeti, ali zivot je cca 5 puta skuplji.
User avatar
bosanceros_
Posts: 241
Joined: 24/12/2012 19:13

#3 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by bosanceros_ »

heeeh jest da je skuplji ali mirno spavas kako kaze edo maajka u svojoj jednoj pjesmi...uu tek sad vidim u kakvoj smo mi gabuli ovdje u BIH... :x
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#4 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by Damir_5 »

bosanceros_ wrote:Sinoc na TV gledam i nemogu da vjerujem da je satnica u Evropi najjaca u Danskoj i Norveskoj 25 eura,a najmanja u Bugarskoj i Rumuniji 1,5 euro a kao mi u Bosni I Hercegovini imamo prosjek od 3 eura taj rejting naravno najvise drze politicari jer mislim da mi imamo najniza primanja u Evropi.Znam da su zemlje u Skandinaviji vrlo vrlo uredjene i da je sve "cakum pakum" vjerujem da ima dosta slicnih tema ali me zanima od nasih ljudi koji su gore na "hladnom sjeveru" da li je to zaista tako jer sam ja mislio da su ipak najvece satnice u Svici,ali izgleda da nije tako...
Nisam gore, ali ... to je istina za zaradu od 25 EUR po satu, ali ako u taj prosjek ulaze i satnice skandinavskih kraljevskih porodica i milijardera.

Recimo 25 EUR po satu je satnica koja na godisnjem nivou donosi zaradu od oko 335 000 DKR. A podatak da samo 2% Danaca zaradi iznad 320 000 DKR, nakon cega moraju platiti ekstra porez od 15%, na "normalni" najveci porez na svijetu, sve kaze da je to cista utopija i glupost.
uglavnomja wrote:pa imaju razne satnice.

ne znam da li je ovo 100 % tacno, ali ugrubo tu je negdje :oops:

najniza je za sezonske poslove za ucenike, rad na pumpama na grilu i slicno...malo ispod tih 25 eur.
najnize medicinsko osoblje ima cca tih 25 eur

zanatlije variraju, od 40 do 70-80 eur (certificirani elektricari i vodoinstalateri koji snose odgovornost za sve greske), ostali zavise od toga gdje rade.
napr. racunovodja bez faksa izadje 60 eur u privatnoj firmi, ne znam kako je u ovim javnim, oni imaju neke svoje koeficijente za izracun plata.
doktori 100 eur (ali ne svi, naravno)
advokati 125 + :D


i sve ovo izgleda WOW LOL , ali kad se oduzme porez plus najveci troskovi zivota u europi, ne ostane puno za luksuz. pristojno se moze zivjeti, ali zivot je cca 5 puta skuplji.
Teska nebuloza i ni priblizno. Skandinavci bi plesali od srece da se toliko zaradjuje.
pearlica
Posts: 334
Joined: 19/02/2013 17:33

#5 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by pearlica »

Pa nije tesko informacije naci na internetu u danskoj prosjecna mjesecna plata je 37 364 DKK a u Norveskoj 36 000 NOK sto je oko 4500 eura mjesecno!

imas informacije na http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... erage_wage
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#6 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by kox »

Samo što su to čini mi se bruto plate, dakle iznos za isplatu je vjerovatno mnogo manji.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#7 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by uglavnomja »

Damir_5 wrote:
bosanceros_ wrote:Sinoc na TV gledam i nemogu da vjerujem da je satnica u Evropi najjaca u Danskoj i Norveskoj 25 eura,a najmanja u Bugarskoj i Rumuniji 1,5 euro a kao mi u Bosni I Hercegovini imamo prosjek od 3 eura taj rejting naravno najvise drze politicari jer mislim da mi imamo najniza primanja u Evropi.Znam da su zemlje u Skandinaviji vrlo vrlo uredjene i da je sve "cakum pakum" vjerujem da ima dosta slicnih tema ali me zanima od nasih ljudi koji su gore na "hladnom sjeveru" da li je to zaista tako jer sam ja mislio da su ipak najvece satnice u Svici,ali izgleda da nije tako...
Nisam gore, ali ... to je istina za zaradu od 25 EUR po satu, ali ako u taj prosjek ulaze i satnice skandinavskih kraljevskih porodica i milijardera.

Recimo 25 EUR po satu je satnica koja na godisnjem nivou donosi zaradu od oko 335 000 DKR. A podatak da samo 2% Danaca zaradi iznad 320 000 DKR, nakon cega moraju platiti ekstra porez od 15%, na "normalni" najveci porez na svijetu, sve kaze da je to cista utopija i glupost.
uglavnomja wrote:pa imaju razne satnice.

ne znam da li je ovo 100 % tacno, ali ugrubo tu je negdje :oops:

najniza je za sezonske poslove za ucenike, rad na pumpama na grilu i slicno...malo ispod tih 25 eur.
najnize medicinsko osoblje ima cca tih 25 eur

zanatlije variraju, od 40 do 70-80 eur (certificirani elektricari i vodoinstalateri koji snose odgovornost za sve greske), ostali zavise od toga gdje rade.
napr. racunovodja bez faksa izadje 60 eur u privatnoj firmi, ne znam kako je u ovim javnim, oni imaju neke svoje koeficijente za izracun plata.
doktori 100 eur (ali ne svi, naravno)
advokati 125 + :D


i sve ovo izgleda WOW LOL , ali kad se oduzme porez plus najveci troskovi zivota u europi, ne ostane puno za luksuz. pristojno se moze zivjeti, ali zivot je cca 5 puta skuplji.
Teska nebuloza i ni priblizno. Skandinavci bi plesali od srece da se toliko zaradjuje.
a ti nisi gore, ali to znas :-)

prosjecna plata u norveskoj za 2011 je 453.000 kr.


kurs dkk i nok je 0,1%.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#8 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by uglavnomja »

kox wrote:Samo što su to čini mi se bruto plate, dakle iznos za isplatu je vjerovatno mnogo manji.

za samce je porez 36%, za privatnike cca isto za normalne plate, za velike plate % raste.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#9 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by Zviz »

U Danskoj kao samac nemas nikakve povlastice. Mi u principu imamo dva poreza na jednu platu. Imas ovaj minimalni i maksimalni od 5,5% do 15% zavisi koliko zaradjujes pa onda onaj klasicni koji ide od 38% do 52% (prije je bio 60%).

:D :D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#10 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by hrle1976 »

Ma vi ste robovi, jbo me svak ako imate toliko dobitka koliko placate. Drzava vas muze maksimalno!
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#11 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by Zviz »

Sta ces, tako je. Neradnici bolje prolaze nego radnici.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#12 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by uglavnomja »

hrle1976 wrote:Ma vi ste robovi, jbo me svak ako imate toliko dobitka koliko placate. Drzava vas muze maksimalno!
nemas pojma koliko :-?
User avatar
malsal
Posts: 772
Joined: 11/07/2012 14:50
Location: oko moje glave

#13 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by malsal »

uglavnomja wrote:
hrle1976 wrote:Ma vi ste robovi, jbo me svak ako imate toliko dobitka koliko placate. Drzava vas muze maksimalno!
nemas pojma koliko :-?
-----
Ovde drzava daje, i drzava uzima. I sve dok daju vise nego sto uzimaju moze se.
Jesu plate velike, ali je porez solidan a onda dodju razne takse i dazbine...recimo kutija cigara 91 krunu, ca 22 KM.
Ovo u regularnoj trgovini, pa ti pusi...
No kad nestane nafte norveska je najebala, ali do tad ko ziv ko mrtav.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#14 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by hrle1976 »

Od ljudi koji zive po skandinaviji, pretezno po danskoj i norveskoj, cuo sam razno razna kukanja od kako su doktori slabi, pa do sporih usluga u bolnicama, pa koje kakvih dodatnih dazbina na bilo sta. Jedan mi jednom reko are barem nisi proveo 5 god. na drzavom budzetu nisi nista povratio od poreza. Rece vako, ako zelis imati porodicu ok je ali ako zelis biti sam onda je agonija. Za norvezane sam cuo, kaze idu na odmor da se napiju pive :D
User avatar
malsal
Posts: 772
Joined: 11/07/2012 14:50
Location: oko moje glave

#15 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by malsal »

hrle1976 wrote:Od ljudi koji zive po skandinaviji, pretezno po danskoj i norveskoj, cuo sam razno razna kukanja od kako su doktori slabi, pa do sporih usluga u bolnicama, pa koje kakvih dodatnih dazbina na bilo sta. Jedan mi jednom reko are barem nisi proveo 5 god. na drzavom budzetu nisi nista povratio od poreza. Rece vako, ako zelis imati porodicu ok je ali ako zelis biti sam onda je agonija. Za norvezane sam cuo, kaze idu na odmor da se napiju pive :D
------
Kukanje i zuganje je hobi :-)
Bolnice su sigurno bolje opremljene nego nase, ne trebas nosit svoju posteljinu i definitvno ne trebas litar viskiji i teleci but poklonit doktoru.
Za tog budzetarca - meni je tako razmisljanje cudno. Jest, moze se zivit od socijale ali to je po meni zivotarenje, normalno je da vise zaradis kad radis. I na kraju sta je cilj, zajebat drzavu?? Zivio sam kao samac dugo godina, i ako imas normalan poso sa normalnom platom imas i normalan zivot. Normalno ne mozes sve, moras prioritirat jer sve je skupo - auto kosta (ne toliko kupovina koliko beznin, parking, osiguranje...), pice je skupo, cigare su skupe, restorani su skupi...ali brate nema se smisla zalit, jer tako je i norvezanima a sve statistike pokazuju da je ovo medju najbogatijim drustvima.
Za pice & norvezane na feriju - jeste donekle istina. Piva u kaficu zna bit 20-25 KM, pa kad se ufate jeftine pive negdje bas i nemaju mjere..
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by uglavnomja »

kako auti nisu skupi :-)

novi su tacno 2 puta skuplji nego u bosni :cry:
napr. novi golf, najjeftiniji model u bih je 25.000 km, a u norveskoj 218.000 kr tj. 54.500 km.

ako uvozis polovan placas drzavi tacno jos toliko kolika je trzisna vrijednost, po njihovim procjenama.

a ovo ostalo stoji, parking se svugdje placa, u bolnici, u policiji, na svim mjestima gdje moras ici.
samo u nekim shopping centrima ne placas,ali moras uzeti papiric koji ti daje 1-2-3 sata gratis parking. ako ga zaboravis ili istekne vrijeme to zadovoljstvo kosta 200 km.
a parking je 6-12 km sat.
vozacka se oduzima na licu mjesta ako vozis 50 u zoni 30 itd, a kazne su boli glava.ide se i u zatvor za +30 preko dozvoljenog.
a benzin je 15 kruna, putevi su katastrofa cim se sidje sa autoputa. a da ne pricam o bomovima, naplacivanju prolaska kroz oslo i jos neke komune.

polaganje vozackog (posto se vozacke izvan eu ne priznaju, osim japana, juzne afrike i ovako nekih slucajeva :cry: ) je cca 7.000 km.
User avatar
malsal
Posts: 772
Joined: 11/07/2012 14:50
Location: oko moje glave

#17 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by malsal »

uglavnomja wrote:kako auti nisu skupi :-)

novi su tacno 2 puta skuplji nego u bosni :cry:
napr. novi golf, najjeftiniji model u bih je 25.000 km, a u norveskoj 218.000 kr tj. 54.500 km.

ako uvozis polovan placas drzavi tacno jos toliko kolika je trzisna vrijednost, po njihovim procjenama.

a ovo ostalo stoji, parking se svugdje placa, u bolnici, u policiji, na svim mjestima gdje moras ici.
samo u nekim shopping centrima ne placas,ali moras uzeti papiric koji ti daje 1-2-3 sata gratis parking. ako ga zaboravis ili istekne vrijeme to zadovoljstvo kosta 200 km.
a parking je 6-12 km sat.
vozacka se oduzima na licu mjesta ako vozis 50 u zoni 30 itd, a kazne su boli glava.ide se i u zatvor za +30 preko dozvoljenog.
a benzin je 15 kruna, putevi su katastrofa cim se sidje sa autoputa. a da ne pricam o bomovima, naplacivanju prolaska kroz oslo i jos neke komune.
------
Jarane ode ti na nova auta :-) Ja samo polovnjake gledam, dosta mi kredita.
Inace kad prokontas, jest duplo skuplji ali je plata vise nego duplo veca tako da ispadne, po nekoj relativnoj ekonomiji, jeftiniji.
Za kazne i oduzimanje vozacke - samo naprjed, dabogda i kod nas to uveli, jer koliko ih godisnje pogine u Norveskoj radi pjani i nafurani iskompleksirani vozaca, a koliko kod nas.
Jednom kad ti uzmu vozacku, 2500 km i dva mjeseca zatvora jer si vozio 120 u zoni od 80 drugi put ces malo razmislit...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#18 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by uglavnomja »

ja se u potpunosti slazem sa tobom i saobracajnim kaznama :thumbup:

pricali mi ovi sto su dosli prije 20 godina kako su glumili frajere, lijeva traka, gas do daske :D do prve kazne. poslije nikad preko granice.
i danas ako vidis hadzu da fura znas da je neki stranac :-) eventualno balavac ili je pod promilima :-)
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#19 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by hrle1976 »

malsal wrote:
hrle1976 wrote:Od ljudi koji zive po skandinaviji, pretezno po danskoj i norveskoj, cuo sam razno razna kukanja od kako su doktori slabi, pa do sporih usluga u bolnicama, pa koje kakvih dodatnih dazbina na bilo sta. Jedan mi jednom reko are barem nisi proveo 5 god. na drzavom budzetu nisi nista povratio od poreza. Rece vako, ako zelis imati porodicu ok je ali ako zelis biti sam onda je agonija. Za norvezane sam cuo, kaze idu na odmor da se napiju pive :D
------
Kukanje i zuganje je hobi :-)
Bolnice su sigurno bolje opremljene nego nase, ne trebas nosit svoju posteljinu i definitvno ne trebas litar viskiji i teleci but poklonit doktoru.
Za tog budzetarca - meni je tako razmisljanje cudno. Jest, moze se zivit od socijale ali to je po meni zivotarenje, normalno je da vise zaradis kad radis. I na kraju sta je cilj, zajebat drzavu?? Zivio sam kao samac dugo godina, i ako imas normalan poso sa normalnom platom imas i normalan zivot. Normalno ne mozes sve, moras prioritirat jer sve je skupo - auto kosta (ne toliko kupovina koliko beznin, parking, osiguranje...), pice je skupo, cigare su skupe, restorani su skupi...ali brate nema se smisla zalit, jer tako je i norvezanima a sve statistike pokazuju da je ovo medju najbogatijim drustvima.
Za pice & norvezane na feriju - jeste donekle istina. Piva u kaficu zna bit 20-25 KM, pa kad se ufate jeftine pive negdje bas i nemaju mjere..
Umrt je sigurna destinacija pa se moze i bez bolnice ali bez restorana, ponekad cuge, socialnog zivota itd. jbga ali meni to vise zvuci kao otvoreni zatvor. Luksuz je da uopste postojis ali eto imas dzaba bolnicu za ljecenje :lol: koji ironija. Ja i zena redovno izadjemo na operu, dramu, kino, u restoran, na vikend putovanje - ja to nevidim kao neki luksuz nego kao normala.
User avatar
malsal
Posts: 772
Joined: 11/07/2012 14:50
Location: oko moje glave

#20 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by malsal »

hrle1976 wrote:
malsal wrote:
hrle1976 wrote:Od ljudi koji zive po skandinaviji, pretezno po danskoj i norveskoj, cuo sam razno razna kukanja od kako su doktori slabi, pa do sporih usluga u bolnicama, pa koje kakvih dodatnih dazbina na bilo sta. Jedan mi jednom reko are barem nisi proveo 5 god. na drzavom budzetu nisi nista povratio od poreza. Rece vako, ako zelis imati porodicu ok je ali ako zelis biti sam onda je agonija. Za norvezane sam cuo, kaze idu na odmor da se napiju pive :D
------
Kukanje i zuganje je hobi :-)
Bolnice su sigurno bolje opremljene nego nase, ne trebas nosit svoju posteljinu i definitvno ne trebas litar viskiji i teleci but poklonit doktoru.
Za tog budzetarca - meni je tako razmisljanje cudno. Jest, moze se zivit od socijale ali to je po meni zivotarenje, normalno je da vise zaradis kad radis. I na kraju sta je cilj, zajebat drzavu?? Zivio sam kao samac dugo godina, i ako imas normalan poso sa normalnom platom imas i normalan zivot. Normalno ne mozes sve, moras prioritirat jer sve je skupo - auto kosta (ne toliko kupovina koliko beznin, parking, osiguranje...), pice je skupo, cigare su skupe, restorani su skupi...ali brate nema se smisla zalit, jer tako je i norvezanima a sve statistike pokazuju da je ovo medju najbogatijim drustvima.
Za pice & norvezane na feriju - jeste donekle istina. Piva u kaficu zna bit 20-25 KM, pa kad se ufate jeftine pive negdje bas i nemaju mjere..
Umrt je sigurna destinacija pa se moze i bez bolnice ali bez restorana, ponekad cuge, socialnog zivota itd. jbga ali meni to vise zvuci kao otvoreni zatvor. Luksuz je da uopste postojis ali eto imas dzaba bolnicu za ljecenje :lol: koji ironija. Ja i zena redovno izadjemo na operu, dramu, kino, u restoran, na vikend putovanje - ja to nevidim kao neki luksuz nego kao normala.
-------

Sad mozda sam ja skrtov ili nezainteresovan za kulturu (nisam dzaba hercegovac :-) ali meni nije normalno svake sedmice u restoran, operu, teatar ili na put. Ne toliko radi love nego brate ne da mi se...
Za cugu - imam kredenac kuci, par boca single malt, sasvim dovoljno i veci ceif nego kafici.
ZA socijalni zivot si donekle u pravu, ovde jeste malo siromasniji i malo drugaciji, ali sreca moja pa nisam opretjerano sicijalan.
A kino sam odjebo, netflix i skidanje fimova su zakon :)
I ne mogu da ne reagujem na taj opis zivota kao na puko prezivljavanje, sad mozda ja nisam najbolji primjer ali vjeruj mi da je mnogo manje stresa i borbe za prezivljavanje u ovom drustvu nego kod nas. Jeste, posrecilo im se sa naftom ali su ipak nesto dobro sagradili.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by uglavnomja »

koje dzabno lijecenje :-? samo je lezanje u bolnici dzaba i dugotrajno lijecenje.
odlazak doktoru se placa, ono kao malo 50-60 km, ne znam tacno :? prvih 10-ak puta, poslije se ne placa :run:

a zubar :D pise juce u novinama samo kontrola pregled kosta izmedju 150 i 250 km :-)
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#22 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by iamia »

bosanceros_ wrote:heeeh jest da je skuplji ali mirno spavas kako kaze edo maajka u svojoj jednoj pjesmi...uu tek sad vidim u kakvoj smo mi gabuli ovdje u BIH... :x
ahhahahahahaa
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#23 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by iamia »

uglavnomja wrote:koje dzabno lijecenje :-? samo je lezanje u bolnici dzaba i dugotrajno lijecenje.
odlazak doktoru se placa, ono kao malo 50-60 km, ne znam tacno :? prvih 10-ak puta, poslije se ne placa :run:

a zubar :D pise juce u novinama samo kontrola pregled kosta izmedju 150 i 250 km :-)
hahaahah.. .jos jedna provala.
ja sam na dobrinji (onde iznad trola stanice), platio rendgenski snimak upaljenog zuma/ .... 10 maraka. :roll:
User avatar
malsal
Posts: 772
Joined: 11/07/2012 14:50
Location: oko moje glave

#24 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by malsal »

iamia wrote:
uglavnomja wrote:koje dzabno lijecenje :-? samo je lezanje u bolnici dzaba i dugotrajno lijecenje.
odlazak doktoru se placa, ono kao malo 50-60 km, ne znam tacno :? prvih 10-ak puta, poslije se ne placa :run:

a zubar :D pise juce u novinama samo kontrola pregled kosta izmedju 150 i 250 km :-)
hahaahah.. .jos jedna provala.
ja sam na dobrinji (onde iznad trola stanice), platio rendgenski snimak upaljenog zuma/ .... 10 maraka. :roll:
------
Kontrola i rendgenski snimak jednog zuba nisu ista stvar.
Inace je zubar medju najskupljim "usligama" u NO, nisu bez neke prvi godina dijasporci masovno kod zubara u BiH isli...
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#25 Re: Satnica u Danskoj i Norveskoj 25 eura?

Post by iamia »

kako ce uraditi kontrolu bez rendgenskog snimka ??
pa normalno da je i kontrolisala, kad mi je rekla kako se kutnjak upalio jer drugi kutnjak raste ispod.
ne bi to mogla vidjeti bez snimka.



normalno da stranci dolaze. mislim,, ko moze biti bolji od 10 km ?? :lol:
uostalom,, pogledaj u usta vecine bosanaca. ne izgledaju kao da se ubise u redu za zubara. :mrgreen:
Post Reply