Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#76 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

mahalas505 wrote:
zomri wrote:
zomri wrote:zna li neko pouzdan način kako prepoznati dreambox 800 hd kinez varijantu?
naime želim kupiti original ali se bojim da mi neko ne uvali kineza. investicija nije ni mala 900-1000km pa se ne bih baš zajebavao s tim :)
zna li iko?
Mozda ovo moze pomoci sa web site-a proizvodjaca dreambox-a: http://www.dream-multimedia-tv.de/en/ne ... ion-system .
Doduse nisam licno testirao i da li ima nekih implikacija ako ti se ispostavi da je kopija.
hvala. to je ono što sam tražio!
implikacija koliko mi je poznato zasad nema, ali bi ih moglo biti sa novijim verzijama softvera kada je kao i kod 500tice moguće da "sprži" kopiju ako to instaliraš. ne želim da rizikujem za 100-200km, if you know what i mean ;)
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#77 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by kone »

Koliko kostaju antena i motor?Na nekoj drugoj temi je postavljena stranica sa koje se moze naruciti toliko prozivani dreambox 500S.Eh sad mene zanima koliko bi izasla antena i motor i vjerovatno ce mi jos trebati router(to sam procitao na ovoj temi da treba i vidio da kosta 80KM)?Je li to sve sto mi treba ili treba jos nesto :D
Autobus
Posts: 338
Joined: 07/09/2008 02:30

#78 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Autobus »

Ima li iko normalan da prodaje Dreambox 500s za 160 KM? China clone..
Bez toga da mi pokusa uvaliti cardsharing za 300 KM godisnje...

Ako neko takav ima, neka se javi na privatne poruke. :)
i_hate_you
Posts: 21
Joined: 20/09/2009 11:24

#79 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by i_hate_you »

ima li iko da nudi cs povoljno....
User avatar
pringless
Posts: 267
Joined: 14/08/2009 13:11

#80 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by pringless »

E jel mi moze neko reci sta je ostalo kvalitetno da se gleda sa SkyStar 2 i na kojem satelitu??
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#81 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

Autobus wrote:Ima li iko normalan da prodaje Dreambox 500s za 160 KM? China clone..
Bez toga da mi pokusa uvaliti cardsharing za 300 KM godisnje...

Ako neko takav ima, neka se javi na privatne poruke. :)
Drug, prodaju ti na Market.ba po 180KM. Cvaja gore, ništa - jedan ili dva izlaska :)
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#82 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ChataDodajStaHoces »

pringless wrote:E jel mi moze neko reci sta je ostalo kvalitetno da se gleda sa SkyStar 2 i na kojem satelitu??
Imas DIGI TV na thoru 1W... to se jos moze otkljucati ali pitanje je do kada... :) poprilicno kvalitetnih programa ima
mokerock
Posts: 31
Joined: 15/06/2004 03:09

#83 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mokerock »

Ja koristim Sky Star 2 već gotovo 2 godine i super fercera. Čak može i HD kanale ali samo sa dobrim MPEG2 dekoderima (Acrsoft ili Core AVC), s tim da mi računar nije baš pojak pa zapinje slika ali sa jačim računarom(procesorom i više rama) bi išlo glatko. Na netu nađem free servera i gledam (sa Win CSC carsharing plug in) i ponekad bude super bez prekidanja mada su često nepouzdani. Jedino JSC sport kanala uvijek možeš naći da gledaš. Ponekad stave kao free servere i NOVU Greek, Sky DE, Sky Italia itd. Što se tiče cardsharinga i motora nije neophodan jer je dovoljno da imaš dva LNB- i naštimaš ih na Astru19E i Hot Bird13E i gledaš sve što ti treba jer ima toliko kanala da ne možeš sve prelistati a kamoli pogledati na nešto na svakom od njih. Probao sam sa nekoliko ovih likova što nude CS i uglavnom su nepouzdani (osim njih par) jer slika često trza ili prekida na nekoliko sekundi kod većine mada nude veliki broj kanala za male pare (od 10 KM do 60 Km). Oni se reklamiraju na marketu.ba i drugim sličnim stranicama pa ih se tu može kontaktirati. Svi daju testni period od dan ili dva. Za korištenje CS sa Sky Star 2 najbolji je Hadu plug in, mada može i flycccam i jo neki. Nadam se da sam bio malo od pomoći. Ako neko im još sličnih iskustava sa Sky Star 2 nek napiše. Pozz
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#84 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

Za CS je dovoljan i modem 56kbs, tako da neke public ip adrese i slicne gluposti koje pisete nepiju vode. CS frcera isto kao i torrenti (cccam) putem TCP protokola, tako da ako si klijent nije bitna brzina interneta, jedino ako si server i djelis neku kartu sa drugima, onda je dosta vazno koji download/upload imas, a u svemu tome je ping najvazniji, mora biti stabilan, da bi to bilo sve kako treba, moze i to da nevalja i da radi, ali tu razliku osjeti samo onaj koji prima od tebe.

@karanana kupi dreambox i mani se lopova i prevaranata, budi svoj gazda i nedaji nikom pare ako bas nemoras, malo truda, malo km-ova i sve radi bez da te neko guli. kad se odlucis na taj korak, ako sta zapne, javi se rado cu ti pomoci.

ovaj sto je pitao za kineza i original dm800, najjednostavnije ti je sa ovim pluginom od dmm, bezbolno i traje minutu i bit ces siguran jeli kinez ili original, ja imam i kineza i original moram priznat da nema secunde razlike, ob sljakaju ko blesavi.

PS. U Sarajevu NEMA radnje da ima kvalitetnu sat opremu, sve je totalno amateski, nekvalitetno, jeftino i bezvezno. Eto ako neko ima love a nezna u sta da ulozi, neka otvori dobru sat radnju (kupicu dionice :D ), da forumasi imaj gdje opremu nabavljati
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#85 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by respo »

za sve koji pocinju od nule da sumiramo sta im treba

satelitski tanjir sa LNB-om
motor za satelit ili dodatni LNB-ovi (opcija) zavisno hoces li micati satelitsku vjerovatno hoces pa ti treba jedno od to dvoje
naravno kabal od tanjira do resivera
resiver digitalni naravno (po meni odmah sada hd jer na satelitu vec ima poprilicno programa u hd-u tako da se vec isplati)
ruter koji ces spojiti resiver sa internet vezom i naravno kabal iz resivera u tv
to je ono osnovno

ostalo je sve opcija i zavisno koliko novaca zelis uloziti :D

marke opreme od svih stvari nisam napominjao jer zavisi i od cijene i od kvaliteta i od potreba
User avatar
Dogman
Posts: 182
Joined: 12/06/2009 14:46

#86 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Dogman »

Do kad ce se moci gledadti tv kanali (hbo, nova tv, rtl, discovery, national geographic...) preko Digi TV-Thora gdje se povremeno moraju ukucavati kodovi?
User avatar
fole13
Posts: 607
Joined: 05/09/2007 16:29
Location: Sarajevo

#87 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fole13 »

Dogman wrote:Do kad ce se moci gledadti tv kanali (hbo, nova tv, rtl, discovery, national geographic...) preko Digi TV-Thora gdje se povremeno moraju ukucavati kodovi?
Ja mislim od nove godine nastupa mrak tako da ko nebude imao shering resiver u kantu za smece jer ovu negru 3 izgleda da je tesko haknuti :D :D
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#88 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by karanana »

hvala @rottweiler. bhtelecom mi dade besplatno testiranje ove mojatv, ali mislim da to necu ostaviti i da cu uzeti satelitsku u iducih par sedmica cim malo love skupim nekako.

@fole13, jesam li dobro shvario, za one koji placaju, odnosno imaju cardsharing preko servera nema zime, odnosno nece biti mraka?
Tuzlachina
Posts: 142
Joined: 09/09/2005 20:44
Location: kod tuzlanke

#89 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Tuzlachina »

dobar je dan ....
ima li neko iz USA da je na CS ????
Nfusion haman samo da radi za dishnetwork Echostar ...kod mene sonicview ELite 360 al'
mi treba neka "I hub" kako su presli na Nagravision 3 .... ekran crn a fudbala nigdje na espn .... samo retardirani hrkljus i dan i noc ...
ima li kakvih ideja .....
User avatar
Dogman
Posts: 182
Joined: 12/06/2009 14:46

#90 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Dogman »

fole13 wrote:
Dogman wrote: Ja mislim od nove godine nastupa mrak tako da ko nebude imao shering resiver u kantu za smece jer ovu negru 3 izgleda da je tesko haknuti :D :D
Jesu li to najavili iz Digi TV-a?

Sta je shering resiver?
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#91 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by karanana »

Dogman wrote:
fole13 wrote:
Dogman wrote: Ja mislim od nove godine nastupa mrak tako da ko nebude imao shering resiver u kantu za smece jer ovu negru 3 izgleda da je tesko haknuti :D :D
Jesu li to najavili iz Digi TV-a?

Sta je shering resiver?
ja mislim da je htio reci:
shering (pa zarez), receiver u smece.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#92 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

digi tv vec djeli nove kartice N3, tako da ce do nove godine da ugase N2 i bice crni ekrani ovima sto ukucavaju kodove, dok ce na CS-u i dalje da radi, provjereno sa N3 karticom. Moja Tv je shit u poredjenju sa CS-om.
karanana, tesko da ce se stati u kraj CS-u, doduse sky it je vec krenuo u rat protiv CS-a, ali ja cisto sumnjam da ce im uspjeti, jer nije u intersu dreammultimediji. suma sumaro, bice svega acrno dok je vijeka i svijeta :D
User avatar
Dogman
Posts: 182
Joined: 12/06/2009 14:46

#93 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Dogman »

Rottweiler wrote:digi tv vec djeli nove kartice N3, tako da ce do nove godine da ugase N2 i bice crni ekrani ovima sto ukucavaju kodove, dok ce na CS-u i dalje da radi, provjereno sa N3 karticom. Moja Tv je shit u poredjenju sa CS-om.
karanana, tesko da ce se stati u kraj CS-u, doduse sky it je vec krenuo u rat protiv CS-a, ali ja cisto sumnjam da ce im uspjeti, jer nije u intersu dreammultimediji. suma sumaro, bice svega acrno dok je vijeka i svijeta :D
znaci li to da ako hocu i dalje gledati ove kanale da cu morati kupiti novi receiver?
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#94 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

Dogman wrote:
Rottweiler wrote:digi tv vec djeli nove kartice N3, tako da ce do nove godine da ugase N2 i bice crni ekrani ovima sto ukucavaju kodove, dok ce na CS-u i dalje da radi, provjereno sa N3 karticom. Moja Tv je shit u poredjenju sa CS-om.
karanana, tesko da ce se stati u kraj CS-u, doduse sky it je vec krenuo u rat protiv CS-a, ali ja cisto sumnjam da ce im uspjeti, jer nije u intersu dreammultimediji. suma sumaro, bice svega acrno dok je vijeka i svijeta :D
znaci li to da ako hocu i dalje gledati ove kanale da cu morati kupiti novi receiver?
NE
To znaci da ces se morati pretplatiti na ove kanale legalno, ili ces uci u vode CS-a ;)

lp
User avatar
Dogman
Posts: 182
Joined: 12/06/2009 14:46

#95 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Dogman »

Rottweiler wrote: znaci li to da ako hocu i dalje gledati ove kanale da cu morati kupiti novi receiver?
NE
To znaci da ces se morati pretplatiti na ove kanale legalno, ili ces uci u vode CS-a ;)

lp[/quote]

Nisam upucen u sve to, pa bih te zamolio ako ti nije problem da napises sta je CS i koliko ce otprilike kostati legalna pretplata?

Kazes legalna pretplata, mislis li tu na legalnu karticu? Ako da, gdje ce se moci kupiti?
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#96 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

legalna pretplata kosta nekih 140€ godisnje za digi tv, pretplatiti se moze samo neko sa boravistem u Hrvatskoj ili Srbiji, jer neprodaju na teritoriju BiH. U BiH mozes samo kupiti total tv, koji je skuplji, ali i daleko kvalitetniji.
CS (Card Sharing) je ilegalan :D, sama rijec ti kaze, ti kupis jednu original kartu, ja drugu, karanana treco itd... i sharamo ih u mrezi, za ovo ti je potreban receiver koji ovo podrzava (dreambox, d-box, ipbox, azbox, kathrein itd...)

lp
User avatar
Dogman
Posts: 182
Joined: 12/06/2009 14:46

#97 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Dogman »

steta sto total tv nema hbo, novu i rtl.

jos da pitam :-D , hocu li na bilo koji ilegalan nacin moci gledati i nabrojane kanale?
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#98 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

Dogman wrote:steta sto total tv nema hbo, novu i rtl.

jos da pitam :-D , hocu li na bilo koji ilegalan nacin moci gledati i nabrojane kanale?
Total TV ima u ponudi HBO i HBO Cinema, jedino nemaju Novu i RTL, a pored toga su deset puta bolji paket od digija, a vala ta Nova je pravo debilska TV kuca, a ni RTL nesljaka puno iza njih.
Ilegalno se ti paketi mogu gledati jedino putem CS-a
User avatar
Dogman
Posts: 182
Joined: 12/06/2009 14:46

#99 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Dogman »

kad bi bili hbo i hbo cinema rado bih to uzeo, ali sad sam bio na stranici od total tv-a i jedino za bih nemaju ti kanali.

http://www.totaltv.tv/cms/view.php?id=501
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#100 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

Dogman wrote:kad bi bili hbo i hbo cinema rado bih to uzeo, ali sad sam bio na stranici od total tv-a i jedino za bih nemaju ti kanali.

http://www.totaltv.tv/cms/view.php?id=501
Ma jebo njihovu stranicu, nazovi ih i pitaj i vidjet ces da imaju te kanale u ponudi 100%. jebote koji su kod nas u BiH debili, hayat pravi nekakve stanove i zgrade, umjesto da pokrecu kakav paket na satelitu onako kako nam to rade komsije.
poredjenje
BHT - 100€
Hayat - 100€
HRT - 135€
Pink (12 kanala) - 220€
Digi - 135€
Total - 220€
Post Reply