Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Hame_
Posts: 5424
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#4976 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Hame_ »

Linija = IP adresa.

Što se "neba" tiče Total TV 18 KM mjesec, svi sportski i svi lokalni + strani titlovani (još ti postave svoj tanjir i resiver na revers).
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4977 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by daddy-kool »

BaDa wrote:
fordinjo wrote:Ja sam ovde uzo ove linije(4) na godinu i po , oko 9 eura i mogu reci da radi super nisam upratio neka zaledzenja ili probleme, tako da ljudi probajte nije puno para a vjerujte nista nisu losiji od ovih sto prodaju po 30,40 il ivise eura traze za svoje usluge , po meni su cak i bolji ,ja sam klijent vec dugoooo i znam sta pricam,vozdra!!!!




http://nl.aliexpress.com/store/product/ ... 53c3zJY4wY
i ja sam uzeo na aliexpressu 7 eura 6 mjeseci da probam i top je nema nista da koci i sl... sve kartice su u hopu 1 jedino eto kod ovog mog ne radi max tv ali kako mi je neko rekao ima neki lik na aliexpressu radi mu i max tv
Rade li HRT-ovi?
Ako neko zna gdje ima max tv i ja sam zainteresovan.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4978 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by daddy-kool »

Hame_ wrote:Linija = IP adresa.

Što se "neba" tiče Total TV 18 KM mjesec, svi sportski i svi lokalni + strani titlovani (još ti postave svoj tanjir i resiver na revers).
Nebo će u narednom periodu biti sve interesantnije zbog rastućeg broja 4k kanala, teško će IPTV parirati rezoluciji i birate-u koju daje satelit.
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#4979 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

daddy-kool wrote:
Hame_ wrote:Linija = IP adresa.

Što se "neba" tiče Total TV 18 KM mjesec, svi sportski i svi lokalni + strani titlovani (još ti postave svoj tanjir i resiver na revers).
Nebo će u narednom periodu biti sve interesantnije zbog rastućeg broja 4k kanala, teško će IPTV parirati rezoluciji i birate-u koju daje satelit.
Sve je to džaba ako se ne bude moglo gledati.
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#4980 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by BaDa »

daddy-kool wrote:
BaDa wrote:
fordinjo wrote:Ja sam ovde uzo ove linije(4) na godinu i po , oko 9 eura i mogu reci da radi super nisam upratio neka zaledzenja ili probleme, tako da ljudi probajte nije puno para a vjerujte nista nisu losiji od ovih sto prodaju po 30,40 il ivise eura traze za svoje usluge , po meni su cak i bolji ,ja sam klijent vec dugoooo i znam sta pricam,vozdra!!!!




http://nl.aliexpress.com/store/product/ ... 53c3zJY4wY
i ja sam uzeo na aliexpressu 7 eura 6 mjeseci da probam i top je nema nista da koci i sl... sve kartice su u hopu 1 jedino eto kod ovog mog ne radi max tv ali kako mi je neko rekao ima neki lik na aliexpressu radi mu i max tv
Rade li HRT-ovi?
Ako neko zna gdje ima max tv i ja sam zainteresovan.
ne rade kod mene od ovog lika sto sam ja uzeo kako izgleda nema max tv...
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#4981 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

koliko sam skontao sada imaju način da skontaju kad je više ljudi nakačeno na karticu tako da je svaki sharing koji sada radi pod upitnikom. prvi put su povaljali većinu kartica u komercijalnom sharingu, ostale su rijetke na koje je nakačeno malo ljudi.
User avatar
Hame_
Posts: 5424
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#4982 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Hame_ »

daddy-kool wrote:
Hame_ wrote:Linija = IP adresa.

Što se "neba" tiče Total TV 18 KM mjesec, svi sportski i svi lokalni + strani titlovani (još ti postave svoj tanjir i resiver na revers).
Nebo će u narednom periodu biti sve interesantnije zbog rastućeg broja 4k kanala, teško će IPTV parirati rezoluciji i birate-u koju daje satelit.
Kakav sad IPTV kad pričamo o "nebu"?

Ovo za "Linija = IP adresa" se odnosilo na CS ponudu i "Linija = Internet linija" da bi ikako mogo gledati CS. Kad već pominješ Internet, bez njega imaš Total ali nemaš CS.

Znači i bez Interneta imaš Total + bolju ponudu nego Internet CS i nemoj sad početi branit CS jer nije odbranjiv u odnosu na Total TV i "nebo".

Nemoj :mrgreen:
fordinjo
Posts: 146
Joined: 28/04/2013 09:22

#4983 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fordinjo »

Doduse uzeo sam i iptv sa aliexpresa ali nisam nesto bas zadovoljan cesto zaledi ,onda bufer i tako te stvari pa cak i nestane program , tako da ste strane nisam zadovoljan , ako zna neko nekog naseg da ima finu ponudu a da je povoljno , ostavite ovde pa ima nas koji bi bili interesanti ako je usluga stvarno Okey......
fordinjo
Posts: 146
Joined: 28/04/2013 09:22

#4984 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fordinjo »

daddy-kool wrote:
BaDa wrote:
fordinjo wrote:Ja sam ovde uzo ove linije(4) na godinu i po , oko 9 eura i mogu reci da radi super nisam upratio neka zaledzenja ili probleme, tako da ljudi probajte nije puno para a vjerujte nista nisu losiji od ovih sto prodaju po 30,40 il ivise eura traze za svoje usluge , po meni su cak i bolji ,ja sam klijent vec dugoooo i znam sta pricam,vozdra!!!!




http://nl.aliexpress.com/store/product/ ... 53c3zJY4wY
i ja sam uzeo na aliexpressu 7 eura 6 mjeseci da probam i top je nema nista da koci i sl... sve kartice su u hopu 1 jedino eto kod ovog mog ne radi max tv ali kako mi je neko rekao ima neki lik na aliexpressu radi mu i max tv
Rade li HRT-ovi?
Ako neko zna gdje ima max tv i ja sam zainteresovan.
Kod mene hrtovi rade na 16e i pinkovi isto a i ostalo sto se ternutno moze gledati preko CS tako da sto se toga tice ja sam zadovoljan s ovim cccam linijama ,sto jes jes :)
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4985 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by daddy-kool »

Hame_ wrote:

Nemoj :mrgreen:
Ne branim ja ništa.
Sa cs-om i sada možeš gledati barem 4 verzije fox-ova, hbo, ng, sportskih kanala itd od raznih providera pod uslovom da razumiješ engleski.
Samo, pitanje je koliko će cs trajati...

Total je ok opcija ko nema izbora za kablovsku, možda su upravo najprivlačniji sportski kanali tom u paketu.

Meni bi bilo zanimljivo uhvatiti BBC kanale jer imaju dobar sadržaj a u HD-u izrazito visok bitrate.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4986 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by daddy-kool »

fordinjo wrote:Doduse uzeo sam i iptv sa aliexpresa ali nisam nesto bas zadovoljan cesto zaledi ,onda bufer i tako te stvari pa cak i nestane program , tako da ste strane nisam zadovoljan , ako zna neko nekog naseg da ima finu ponudu a da je povoljno , ostavite ovde pa ima nas koji bi bili interesanti ako je usluga stvarno Okey......
Problem iptv je kvalitet uopšte i stabilnost piratskih providera.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4987 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by daddy-kool »

fordinjo wrote:

Kod mene hrtovi rade na 16e i pinkovi isto a i ostalo sto se ternutno moze gledati preko CS tako da sto se toga tice ja sam zadovoljan s ovim cccam linijama ,sto jes jes :)
:thumbup:
fordinjo
Posts: 146
Joined: 28/04/2013 09:22

#4988 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fordinjo »

daddy-kool wrote:
fordinjo wrote:

Kod mene hrtovi rade na 16e i pinkovi isto a i ostalo sto se ternutno moze gledati preko CS tako da sto se toga tice ja sam zadovoljan s ovim cccam linijama ,sto jes jes :)
:thumbup:
Ma jasta nego gobro , ima ovih sto traze po 80 ili 100eura za isto a ja kazem da je ovo i bolje samo sto kosta par eura :run:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4989 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Maraschino »

BaDa wrote:
daddy-kool wrote: Rade li HRT-ovi?
Ako neko zna gdje ima max tv i ja sam zainteresovan.
ne rade kod mene od ovog lika sto sam ja uzeo kako izgleda nema max tv...
HRT-ovi rade normalno na dva risivera od dva razlicita isporucioca ali je problem u zadnje vrijeme sa Novom, RTLovima.
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#4990 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by BaDa »

sta se ovo desava sa skyom njemackim? neki kanali ne rade i kako izgleda svi ce prestati sa radom?! ima li neko upostvo kako se prebaciti na oscam kazu preko toga radi
ja71
Posts: 5390
Joined: 31/03/2006 14:45

#4991 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ja71 »

Izgleda da su dohakali šeringu. Sad je pitanje da li će to hakeri ponovo provaliti.

Sumnjam da će preko oscama fercerati jer u pozadini oscam također poziva cccam za emulaciju
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#4992 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Otkad je to? Meni sinoć uredno radilo.
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#4993 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by BaDa »

zomri wrote:Otkad je to? Meni sinoć uredno radilo.
sky bundesliga ne radi, discovery takodje i jos par kanala :roll: :roll:
User avatar
rida1976
Posts: 1894
Joined: 25/11/2007 19:43

#4994 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by rida1976 »

Mora i server i klijent biti podesen da mozete otvoriti..post br. 4

https://www.linuxsat-support.com/thread ... /?pageNo=1
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#4995 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

BaDa wrote:sta se ovo desava sa skyom njemackim? neki kanali ne rade i kako izgleda svi ce prestati sa radom?! ima li neko upostvo kako se prebaciti na oscam kazu preko toga radi
Nije samo dovoljno da se klijenti prebace na Oscam, vec davatelj usluge mora odredjene preinake na svom serveru uraditi u vezi Oscama, vidjece se u skoro vrijeme

Install oscam kao cccam preko panela ili sta vec koristis, istu liniju ubaciti u folder za oscam, e to ti zavisi sve koji receiver imas i image
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#4996 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by BaDa »

Doda37 wrote:
BaDa wrote:sta se ovo desava sa skyom njemackim? neki kanali ne rade i kako izgleda svi ce prestati sa radom?! ima li neko upostvo kako se prebaciti na oscam kazu preko toga radi
Nije samo dovoljno da se klijenti prebace na Oscam, vec davatelj usluge mora odredjene preinake na svom serveru uraditi u vezi Oscama, vidjece se u skoro vrijeme

Install oscam kao cccam preko panela ili sta vec koristis, istu liniju ubaciti u folder za oscam, e to ti zavisi sve koji receiver imas i image
imam xtrend et4000 i koristim HDF image.. bas cu probati veceras kad dodjem kuci
Gizmo666
Posts: 4
Joined: 05/08/2018 15:51

#4997 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Gizmo666 »

Moze li mi neko poslati stabilnog cs providera u pm, imam trenutno amiko a4 combo oscam, medjutim dosta kanala ne radi i trzaju, pa ako neko ima preporuku da mi posalje, najvise me zanimaju njemacki kanali plus nasi.
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#4998 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by BaDa »

moze li preporuka nekog davatelja cs ali da radi sky de preko oscama? kinezi na aliexpressu kako izgleda nisu nista po tom pitanju uradili
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#4999 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Navodno radi i preko nove verzije cccama.
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#5000 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by BaDa »

evo i ja sad citam izasao cccam 2.3.8 i da rade linije cak i sa aliexpressa

EDIT: Evo pokusao sam sa novim 2.3.8 i radi stvarno ali ledi.....valjda ce i to ispraviti jos
Post Reply