Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#4951 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ja71 »

.
NediM17
Posts: 21656
Joined: 05/11/2009 11:49

#4952 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by NediM17 »

Nesto se desava sa Maxom... pojedini kanali proradili...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4953 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Maraschino »

NediM17 wrote:Nesto se desava sa Maxom... pojedini kanali proradili...
Ja njih skoro izbrisao iz favorita ali vidim da su u zivotu. :D
ijakic
Posts: 20
Joined: 26/03/2018 09:26

#4954 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ijakic »

Imam stari Dreambox 500s vrijeme za penziju sa njim. Koji receiver predlažete za CS a da me dugoročno služi i ne opali previše po džepu?
I gledam na ebay za cca 50KM CCAM Abonnement 12 Monate SAT und Kabel Dreambox vu + Price 24,95 €
Je li to valja što ili da gledam kod nas na PIK-u i sl...?
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#4955 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

ijakic wrote:Imam stari Dreambox 500s vrijeme za penziju sa njim. Koji receiver predlažete za CS a da me dugoročno služi i ne opali previše po džepu?
I gledam na ebay za cca 50KM CCAM Abonnement 12 Monate SAT und Kabel Dreambox vu + Price 24,95 €
Je li to valja što ili da gledam kod nas na PIK-u i sl...?
vu zero 4k i miran si.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#4956 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by JoseMujica »

zomri wrote:
ijakic wrote:Imam stari Dreambox 500s vrijeme za penziju sa njim. Koji receiver predlažete za CS a da me dugoročno služi i ne opali previše po džepu?
I gledam na ebay za cca 50KM CCAM Abonnement 12 Monate SAT und Kabel Dreambox vu + Price 24,95 €
Je li to valja što ili da gledam kod nas na PIK-u i sl...?
vu zero 4k i miran si.
sta li će samo gledat na 4k živ bio :-)

može i jeftinije proći bez tog 4k...plafon da traži HD reciver
ijakic
Posts: 20
Joined: 26/03/2018 09:26

#4957 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ijakic »

Huh, ne bih sad davao toliko novaca vidim i na piku su cijene uh a ni e-bay ne pomaže previše. Može li preporuka za neku ne baš najjeftinije nego neku srednju klasu a da sam opet dugoročno miran...
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#4958 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

JoseMujica wrote:
zomri wrote:
ijakic wrote:Imam stari Dreambox 500s vrijeme za penziju sa njim. Koji receiver predlažete za CS a da me dugoročno služi i ne opali previše po džepu?
I gledam na ebay za cca 50KM CCAM Abonnement 12 Monate SAT und Kabel Dreambox vu + Price 24,95 €
Je li to valja što ili da gledam kod nas na PIK-u i sl...?
vu zero 4k i miran si.
sta li će samo gledat na 4k živ bio :-)

može i jeftinije proći bez tog 4k...plafon da traži HD reciver
@ijakic 500s davno je bio za penzije a ne danas, od stranih kanala mislim da jedino idu jos spanjolci, Max TV nikad nije isao preko njega, Premiere ima sigurno par godina da ne mogu

@zomri ti je najbolje rekao za Vu+ zero 4k, cijena oko 300 KM, najbolje ulozeno/dobijeno, mali savjet bez ljutnje, ako si do danas bio na 500s nije satelitska za tebe, ako imas na necemu gledati IPTV mozda ti je bolja opcija
Mogao je gledati u 4K SP u nogometu, F1 svaku trku, je li RG bio u 4k ili neki drugi turnir, ima dosta feed-ova, ali za sve treba novac, motor, veca antena itd...
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#4959 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by diablobih »

Zar nije bolje onda da uzme nvidia shield?
ijakic
Posts: 20
Joined: 26/03/2018 09:26

#4960 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ijakic »

Ma brzina mi ne prelazi 5-6MBit a to je za bilo kakvu IPtv premalo :-( a antene sa 4 lnba imam pa sam mislio to ponovno aktivirati ali ne bih jer ni nemam 4K TV davao puno para za receiver koji ima milijun mogućnosti koje 55% neću ni koristiti ...
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#4961 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Ne zaboravimo i seriju Alija u 4k :mrgreen:

Zvero 4k je danas sto je 500s bio prije deceniju. Vazda se ima sta gledati, eno nijemci dodali dva sportska kanala, idu sve bitnije tekme u ligama petice, liga prvaka, liga evrope, nba ...
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#4962 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

ijakic wrote:Imam stari Dreambox 500s vrijeme za penziju sa njim. Koji receiver predlažete za CS a da me dugoročno služi i ne opali previše po džepu?
I gledam na ebay za cca 50KM CCAM Abonnement 12 Monate SAT und Kabel Dreambox vu + Price 24,95 €
Je li to valja što ili da gledam kod nas na PIK-u i sl...?
Na ebay ima jako puno dobrih i stabilnih servera za smiješne pare.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#4963 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Hercegoviina »

ima li neko preporuku za linije i cs?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4964 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by daddy-kool »

Malo sam ispao iz fazona satelitske, pa molim informacije, šta se danas može gledati preko cs-a?
Imam stari setup 0.8W, 5, 13,16,19 ,28E da li ima smisla prebacivati na neke druge satelite?

Koliko ima 4k kanala koji se mogu gledati i valja li šta sadržaj?
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#4965 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by rida1976 »

daddy-kool wrote:Malo sam ispao iz fazona satelitske, pa molim informacije, šta se danas može gledati preko cs-a?
Imam stari setup 0.8W, 5, 13,16,19 ,28E da li ima smisla prebacivati na neke druge satelite?

Koliko ima 4k kanala koji se mogu gledati i valja li šta sadržaj?

Ko ganja kvalitet slike, satelitska je je ultimativna. Ništa se ne može porediti sa tim, ni blizu. Što se tiče cs-a situacija je ovakva po satelitima ukratko:
- 0.8 W imaš Digi i skandinavce, kao i ranije
- 13 e je dobar radi Poljaka jer ubjedljivo imaju najviše HD kanala i sporta šta poželiš..mislim da ne postoji sport koji oni ne pokrivaju u direktnim prenosima
- 19 e radi sve kao i ranije..Sky DE, španci, austrijanci itd..
28e nije više zanimljiv jer ne idu Sky Uk preko cs-a a za BBC ili ITV ti treba ogromni tanjir na našem području
- na 16 imaš MAX tv i imaš onaj hravtski paket OIV..zanimljiv je kad naši kabl operateri zatamnjuju sadržaj, tu nađeš alternativu..HRT2 je počeo emitirati u HD a ovih dana prelazi na HD i 1,2 i 4

e sad novosti koje nisi upratio vjerovatno

- POLARIS je prešao sa 39e na 1.9e što je obradovalo ljude koji imaju multifeed instalacije, lakše je polsožiti..ide kao i prije preko oscam ili mgcamd
- 5W je isto tako dobar jer na njemu imaš multistream pakete Talijana i Francuza i to u HD..meni je posebno zanimljiv radi Francuza jer su na 19e kodirani i teško gledljivi..znači kanali nisu kodirani, FTA su a uslov za gledanje da imaš box sa multistream tunerom npr Vu+ Zero 4K ili Dreambox 920HD

To je najkraće ovako , ako imaš dodatnih pitanja tu sam
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#4966 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by hipija »

Kolega, jesi li siguran za Max Tv na16e? Da se nije nešto u zadnja 3-4 dana kako nisam kući nešto promijenilo? :)
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#4967 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

.

EDIT (pogrešan topic)
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#4968 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by rida1976 »

hipija wrote:Kolega, jesi li siguran za Max Tv na16e? Da se nije nešto u zadnja 3-4 dana kako nisam kući nešto promijenilo? :)
Iskreno, nisam odavno ništa gledao na njemu. Znam da je bio pao skroz pa su se onda prije koji mjesec neki kanali mogli gledati. Ne znam trenutno stanje, provjeriću kasnije
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#4969 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by hipija »

Radio je Max Tv donedavno, pratim ja to već dugo vremena, pa kontam da se nije u zadnjih para dana opet nešto desilo kako nisam blizu satelitske, ali mislim da nije 99%, što ne znači da opet neke Max Tv kartice neće proraditi u cs :)
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#4970 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

hipija wrote:Radio je Max Tv donedavno, pratim ja to već dugo vremena, pa kontam da se nije u zadnjih para dana opet nešto desilo kako nisam blizu satelitske, ali mislim da nije 99%, što ne znači da opet neke Max Tv kartice neće proraditi u cs :)
Rade i sada ali samo rijetke
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4971 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by daddy-kool »

rida1976 wrote:
daddy-kool wrote:Malo sam ispao iz fazona satelitske, pa molim informacije, šta se danas može gledati preko cs-a?
Imam stari setup 0.8W, 5, 13,16,19 ,28E da li ima smisla prebacivati na neke druge satelite?

Koliko ima 4k kanala koji se mogu gledati i valja li šta sadržaj?

Ko ganja kvalitet slike, satelitska je je ultimativna. Ništa se ne može porediti sa tim, ni blizu. Što se tiče cs-a situacija je ovakva po satelitima ukratko:
- 0.8 W imaš Digi i skandinavce, kao i ranije
- 13 e je dobar radi Poljaka jer ubjedljivo imaju najviše HD kanala i sporta šta poželiš..mislim da ne postoji sport koji oni ne pokrivaju u direktnim prenosima
- 19 e radi sve kao i ranije..Sky DE, španci, austrijanci itd..
28e nije više zanimljiv jer ne idu Sky Uk preko cs-a a za BBC ili ITV ti treba ogromni tanjir na našem području
- na 16 imaš MAX tv i imaš onaj hravtski paket OIV..zanimljiv je kad naši kabl operateri zatamnjuju sadržaj, tu nađeš alternativu..HRT2 je počeo emitirati u HD a ovih dana prelazi na HD i 1,2 i 4

e sad novosti koje nisi upratio vjerovatno

- POLARIS je prešao sa 39e na 1.9e što je obradovalo ljude koji imaju multifeed instalacije, lakše je polsožiti..ide kao i prije preko oscam ili mgcamd
- 5W je isto tako dobar jer na njemu imaš multistream pakete Talijana i Francuza i to u HD..meni je posebno zanimljiv radi Francuza jer su na 19e kodirani i teško gledljivi..znači kanali nisu kodirani, FTA su a uslov za gledanje da imaš box sa multistream tunerom npr Vu+ Zero 4K ili Dreambox 920HD

To je najkraće ovako , ako imaš dodatnih pitanja tu sam
Hvala na sugestijama i informacijama.

Koliko vidim 28e je mrtav za naše područje, kada se proljepša prebaciću sa 28e na 23.5e, a onaj sa 4.8e na 1.9e i to bi trebalo biti to.
Paketi sa našeg govornog područja su generalno zaključani i nemogu se gledati preko cs-a?

Da li je neko pokušao uganjati BBC kanale na 27.5w, kolika antena je tu potrebna i ostali detalji?
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#4972 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by rida1976 »

daddy-kool wrote:
rida1976 wrote:
daddy-kool wrote:Malo sam ispao iz fazona satelitske, pa molim informacije, šta se danas može gledati preko cs-a?
Imam stari setup 0.8W, 5, 13,16,19 ,28E da li ima smisla prebacivati na neke druge satelite?

Koliko ima 4k kanala koji se mogu gledati i valja li šta sadržaj?

Ko ganja kvalitet slike, satelitska je je ultimativna. Ništa se ne može porediti sa tim, ni blizu. Što se tiče cs-a situacija je ovakva po satelitima ukratko:
- 0.8 W imaš Digi i skandinavce, kao i ranije
- 13 e je dobar radi Poljaka jer ubjedljivo imaju najviše HD kanala i sporta šta poželiš..mislim da ne postoji sport koji oni ne pokrivaju u direktnim prenosima
- 19 e radi sve kao i ranije..Sky DE, španci, austrijanci itd..
28e nije više zanimljiv jer ne idu Sky Uk preko cs-a a za BBC ili ITV ti treba ogromni tanjir na našem području
- na 16 imaš MAX tv i imaš onaj hravtski paket OIV..zanimljiv je kad naši kabl operateri zatamnjuju sadržaj, tu nađeš alternativu..HRT2 je počeo emitirati u HD a ovih dana prelazi na HD i 1,2 i 4

e sad novosti koje nisi upratio vjerovatno

- POLARIS je prešao sa 39e na 1.9e što je obradovalo ljude koji imaju multifeed instalacije, lakše je polsožiti..ide kao i prije preko oscam ili mgcamd
- 5W je isto tako dobar jer na njemu imaš multistream pakete Talijana i Francuza i to u HD..meni je posebno zanimljiv radi Francuza jer su na 19e kodirani i teško gledljivi..znači kanali nisu kodirani, FTA su a uslov za gledanje da imaš box sa multistream tunerom npr Vu+ Zero 4K ili Dreambox 920HD

To je najkraće ovako , ako imaš dodatnih pitanja tu sam
Hvala na sugestijama i informacijama.

Koliko vidim 28e je mrtav za naše područje, kada se proljepša prebaciću sa 28e na 23.5e, a onaj sa 4.8e na 1.9e i to bi trebalo biti to.
Paketi sa našeg govornog područja su generalno zaključani i nemogu se gledati preko cs-a?

Da li je neko pokušao uganjati BBC kanale na 27.5w, kolika antena je tu potrebna i ostali detalji?
23 ti je ok, imaš Holanđane i dosta sporta tu. Što se tiče 27.5 ja sa 105 nisam ni blizu. Milsim da na našem području treba neka antena bar 180 cm
fordinjo
Posts: 146
Joined: 28/04/2013 09:22

#4973 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fordinjo »

Ja sam ovde uzo ove linije(4) na godinu i po , oko 9 eura i mogu reci da radi super nisam upratio neka zaledzenja ili probleme, tako da ljudi probajte nije puno para a vjerujte nista nisu losiji od ovih sto prodaju po 30,40 il ivise eura traze za svoje usluge , po meni su cak i bolji ,ja sam klijent vec dugoooo i znam sta pricam,vozdra!!!!




http://nl.aliexpress.com/store/product/ ... 53c3zJY4wY
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#4974 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by BaDa »

fordinjo wrote:Ja sam ovde uzo ove linije(4) na godinu i po , oko 9 eura i mogu reci da radi super nisam upratio neka zaledzenja ili probleme, tako da ljudi probajte nije puno para a vjerujte nista nisu losiji od ovih sto prodaju po 30,40 il ivise eura traze za svoje usluge , po meni su cak i bolji ,ja sam klijent vec dugoooo i znam sta pricam,vozdra!!!!




http://nl.aliexpress.com/store/product/ ... 53c3zJY4wY
i ja sam uzeo na aliexpressu 7 eura 6 mjeseci da probam i top je nema nista da koci i sl... sve kartice su u hopu 1 jedino eto kod ovog mog ne radi max tv ali kako mi je neko rekao ima neki lik na aliexpressu radi mu i max tv
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4975 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mO k3 »

sta mu znaci 4 linije?ß moze objasnjenje ??
Post Reply