Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#4876 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

prerano sam se obradovao gledanju sporta u 4k, ono što valja je upareno valjda. nadati se da će nijemci opet izvući stvar nekom 4k opcijom, sony izgleda sponzorira sve koji hoće da prenose radi promocije 4k :izet:

i kakav se to bbc sad gleda? je li ovaj istočni ili na 27w? može li se to uhvatiti sa gibertini 105 + inverto black ultra?
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#4877 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

Imas turski 4 K na 42 istocno free, odmah da ti kazem nema tu velike razlike kad gledas tekmu na 4 k ili full HD sa 3-4 metra na 50" osim u krupnom planu.
sto se tice BBC na 27 W neko hvata a neko ne, vjerojatno je sve do same antene, na jednom anteni ne mogu dalje od 15W radi susjedne zgrade a druga koja je na krovu zgrade i koja je to prije hvatala bez problema ( 30W ) sada poslije cca 15 godina toliko motor ima lufta da krajnje satelite ne moze vise uhvatiti jer promasi putanju

BBC na 27w kodiran u BISS, treba imati kljuceve
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#4878 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Doda37 wrote:Imas turski 4 K na 42 istocno free, odmah da ti kazem nema tu velike razlike kad gledas tekmu na 4 k ili full HD sa 3-4 metra na 50" osim u krupnom planu.
sto se tice BBC na 27 W neko hvata a neko ne, vjerojatno je sve do same antene, na jednom anteni ne mogu dalje od 15W radi susjedne zgrade a druga koja je na krovu zgrade i koja je to prije hvatala bez problema ( 30W ) sada poslije cca 15 godina toliko motor ima lufta da krajnje satelite ne moze vise uhvatiti jer promasi putanju

BBC na 27w kodiran u BISS, treba imati kljuceve
I kod mene ima fizička prepreka za zapad, samo nekad mogu uhvatiti do 4w kada je baš lijepo vrijeme bez oblaka. Ovo otpada nažalost.

Tragedija je i da su ovi bolji 4k kanali na kojima ima sporta isto na zapadu (hispasat) pa ni tu nemam hajra. ARD i ZDF ustupili prava na 4k mečeve Sky-u koji je uparen pa se neće moći gledati :| Sve gore od goreg, jako loš momenat za nas sat-oljupce. :(
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#4879 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by NediM17 »

Mene komsija sjebo s tresnjom koja raste rapidno, pa tako 42E koji sam hvatao bez problema vise ne mogu. Zapadno mogu ici do max. 12.5w, preko toga me zajebava streha. Ali ako se pojavi sta vrijedno, premjesticu antenu na krov. I ovu sam svakako sam postavljao. :-D
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#4880 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by prelivoda »

Ima li ko problema sa gledanjem HBO3 iz Max TV paketa preko CS? Meni prestalo raditi prije par dana.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#4881 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

prelivoda wrote:Ima li ko problema sa gledanjem HBO3 iz Max TV paketa preko CS? Meni prestalo raditi prije par dana.
Nije vise u Max paketu, da se bolje izrazim nisu vise na frekvenciji koju su dijeli sa Vip i Total

Sad vidio, nova frekvencija 11637
Last edited by Doda37 on 09/04/2018 16:39, edited 1 time in total.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#4882 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Naručena mašina, dolazi za dan dva :izet:

edit: neshvatljivo mi je da u glavnom gradu ne možeš nabaviti išta naprednije satelitske opreme nego moraš preko pika. niko ne nabavlja, ili ja nisam našao? doduše i ranije kada sam nabavljao bila je dosta skuplja roba ako nabavljaš od ovih lokalnih dilera, velike im marže :roll:
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#4883 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by prelivoda »

Doda37 wrote:
prelivoda wrote:Ima li ko problema sa gledanjem HBO3 iz Max TV paketa preko CS? Meni prestalo raditi prije par dana.
Nije vise u Max paketu, da se bolje izrazim nisu vise na frekvenciji koju su dijeli sa Vip i Total

Sad vidio, nova frekvencija 11637
Ja sam čitao da bi trebalo raditi sa MaxTV karticama, jer Vip i MaxTv počinju dijeliti frekvencije radi ušteda.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#4884 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

prelivoda wrote:
Doda37 wrote:
prelivoda wrote:Ima li ko problema sa gledanjem HBO3 iz Max TV paketa preko CS? Meni prestalo raditi prije par dana.
Nije vise u Max paketu, da se bolje izrazim nisu vise na frekvenciji koju su dijeli sa Vip i Total

Sad vidio, nova frekvencija 11637
Ja sam čitao da bi trebalo raditi sa MaxTV karticama, jer Vip i MaxTv počinju dijeliti frekvencije radi ušteda.
Radi, nisam dobro napisao
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#4885 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

prije nego dođe rec još par pitanja:

koji image da ubacim u ovo čudo? do sada sam koristio openpli na dreamu, a vidim da je izbor sad povećan i da ne rade svi podjednako na vu+.
koji klijent za cs? linije su mi cccam koji sam drmao na dreamu pa sam onda na amiku ubacio linije ručno u oscam. čini se da je oscam najpopularniji u vu zajednici?
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#4886 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

zomri wrote:prije nego dođe rec još par pitanja:

koji image da ubacim u ovo čudo? do sada sam koristio openpli na dreamu, a vidim da je izbor sad povećan i da ne rade svi podjednako na vu+.
koji klijent za cs? linije su mi cccam koji sam drmao na dreamu pa sam onda na amiku ubacio linije ručno u oscam. čini se da je oscam najpopularniji u vu zajednici?
Ako si navikao na Openpli onda nastavi na Vu+, ubaci svoju C liniju u Oscam radi savrseno
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#4887 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by kakaljin »

Pozdrav,

Postoji li sta kvalitetno da je sve u jednom DVB-C/S ( da se moze modul staviti od telemacha) i da moze iptv (Moja TV BHtelecom). I naravno da moze CS kvalitetno raditi, nesto kvaliteta Dreambox-a.

Ako vec ima nesto napisano ja se izvinjavam.

Hvala
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#4888 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

Imas Dreambox 7020 HD i u biti skoro svaki combo receiver, on ti je skuplja varijanta i jeftinija npr. Optibox EVO ENfinity Combo +

Ovo za iptv mi nije bas najjasnije sto pitas, kako mislis to na dreambox gledati, ako imas izvor sa njihovih servera mozes ga gledati kroz listu kanala, a CI i karticu Telamacha nemam a mislim da bi to trebalo raditi
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#4889 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Doda37 wrote:
zomri wrote:prije nego dođe rec još par pitanja:

koji image da ubacim u ovo čudo? do sada sam koristio openpli na dreamu, a vidim da je izbor sad povećan i da ne rade svi podjednako na vu+.
koji klijent za cs? linije su mi cccam koji sam drmao na dreamu pa sam onda na amiku ubacio linije ručno u oscam. čini se da je oscam najpopularniji u vu zajednici?
Ako si navikao na Openpli onda nastavi na Vu+, ubaci svoju C liniju u Oscam radi savrseno
Dakle

1. flasham image
2. resetujem, pošamaram one inicijalne postavke i ubacim listu
3. šibnem koordinate za motor
4. skinem oscam preko blue panela ili čega već i ubacim svoju liniju?

Je li to sve da bi radilo?
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#4890 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

zomri wrote:
Doda37 wrote:
zomri wrote:prije nego dođe rec još par pitanja:

koji image da ubacim u ovo čudo? do sada sam koristio openpli na dreamu, a vidim da je izbor sad povećan i da ne rade svi podjednako na vu+.
koji klijent za cs? linije su mi cccam koji sam drmao na dreamu pa sam onda na amiku ubacio linije ručno u oscam. čini se da je oscam najpopularniji u vu zajednici?
Ako si navikao na Openpli onda nastavi na Vu+, ubaci svoju C liniju u Oscam radi savrseno
Dakle

1. flasham image
2. resetujem, pošamaram one inicijalne postavke i ubacim listu
3. šibnem koordinate za motor
4. skinem oscam preko blue panela ili čega već i ubacim svoju liniju?

Je li to sve da bi radilo?
Da
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#4891 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by jarobot »

kakaljin wrote:Pozdrav,

Postoji li sta kvalitetno da je sve u jednom DVB-C/S ( da se moze modul staviti od telemacha) i da moze iptv (Moja TV BHtelecom). I naravno da moze CS kvalitetno raditi, nesto kvaliteta Dreambox-a.

Ako vec ima nesto napisano ja se izvinjavam.

Hvala
Ti hoćeš nešto ovako :
https://www.youtube.com/watch?v=PFOrY_3ESPU
ili imaš ovaj Amiko 4A combo evo na piku :
https://www.olx.ba/artikal/28640935/ami ... c-4k-iptv/
nemaju mjesto za modul
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#4892 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by kakaljin »

Doda37 wrote:Imas Dreambox 7020 HD i u biti skoro svaki combo receiver, on ti je skuplja varijanta i jeftinija npr. Optibox EVO ENfinity Combo +

Ovo za iptv mi nije bas najjasnije sto pitas, kako mislis to na dreambox gledati, ako imas izvor sa njihovih servera mozes ga gledati kroz listu kanala, a CI i karticu Telamacha nemam a mislim da bi to trebalo raditi
Ma mislim gledati kanale sa Moja TV BHtelecoma, to jest kanale koji nema na satalitu i telemachu.

A za karticu mislim da mogu u slot ubaciti modul od telemacha sa karticom da dekodira kanale od telemacha.

Hvala pogledacu ove resivere.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#4893 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by hipija »

kakaljin wrote:
Doda37 wrote:Imas Dreambox 7020 HD i u biti skoro svaki combo receiver, on ti je skuplja varijanta i jeftinija npr. Optibox EVO ENfinity Combo +

Ovo za iptv mi nije bas najjasnije sto pitas, kako mislis to na dreambox gledati, ako imas izvor sa njihovih servera mozes ga gledati kroz listu kanala, a CI i karticu Telamacha nemam a mislim da bi to trebalo raditi
Ma mislim gledati kanale sa Moja TV BHtelecoma, to jest kanale koji nema na satalitu i telemachu.

A za karticu mislim da mogu u slot ubaciti modul od telemacha sa karticom da dekodira kanale od telemacha.

Hvala pogledacu ove resivere.
Ako si pretplaćen na MojaWebtv kada ubaciš Iptv listu od Moja Tv u rec radiće ti full lista i na risiveru. Znači kombinacija BHT ADSL+MojaWebTv+risiver(Iptv Moja Tv). Ako ne koristiš BHT ADSL onda ne ide.
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#4894 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by isx »

Kako ubaciti Mojatv listu u resiver?
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#4895 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by hipija »

Ako te interesuje način, ubacuje su u vidu userbouqet kao i svaka druga iptv lista u E2 risiveru....znači preko FTP uđeš u etc/enigma2 i u nekom folderu zalijepiš listu.

Ako te interesuje kako je pronaći javi mi se u pp. Da bi sve radilo neophodno je kako sam u prethodnom postu napisao da imaš BHT ADSL i da si pretplaćen na MojaWebTv(1.17KM bez pinkova, sa njima do 3KM), bez toga ne ide.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#4896 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Samo da javim, stigla mi je mašina pa sam poinstalirao sve i sve radi bez greške. Nažalost ništa od multistream za mene jer nemam prijema na Zapadu ali zato 4k rade bez greške. TRT i testni kanali predobro izgledaju, ogroman je potencijal tehnologije :izet:

Večeras će možda biti Evropa liga na TRT pa mognem uživati prvi put u tekmi na pola metra ispred TVa :lol:

U svakom slučaju, reciever je prava mala zvijer za relativno malo novaca. Preporučujem svakome ko ne želi puno investirati u opremu a da ima sve. Skuplji tek nekih 100km od AMIKO pandana (bez s2x i multistream) a višestruko bolji :thumbup:
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#4897 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by isx »

hipija wrote:Ako te interesuje način, ubacuje su u vidu userbouqet kao i svaka druga iptv lista u E2 risiveru....znači preko FTP uđeš u etc/enigma2 i u nekom folderu zalijepiš listu.

Ako te interesuje kako je pronaći javi mi se u pp. Da bi sve radilo neophodno je kako sam u prethodnom postu napisao da imaš BHT ADSL i da si pretplaćen na MojaWebTv(1.17KM bez pinkova, sa njima do 3KM), bez toga ne ide.
Pretplacen sam i na Mojatvfull i mojawebtv.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#4898 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by hipija »

Pa tebi bi onda prioritetnije bilo da ubaciš neku listu sa Sport Klub kanalima i ono što ima u Telemach a nema u Moja Tv ponudi.
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#4899 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by isx »

Ne brinem ja za sportklub. :D Mene zanima odakle da pokupim linkove da slozim mojatv listu na resiveru.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#4900 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by hipija »

Hajde sad ću ti poslati pp.
Post Reply