Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
NediM17
Posts: 21693
Joined: 05/11/2009 11:49

#4851 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by NediM17 »

Na Max-u od sada i prva tri SK u HD rezoluciji! :thumbup:

Sto se sporta tice dakle, 6 komada HD Arena, i 3 SK u HD-u. :thumbup:
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#4852 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Rađe bih da su dodali 4,5,6 nego što su ovo, ali daj šta daš...
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#4853 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by isx »

NediM17 wrote:Na Max-u od sada i prva tri SK u HD rezoluciji! :thumbup:

Sto se sporta tice dakle, 6 komada HD Arena, i 3 SK u HD-u. :thumbup:
Maxtv je zakon. Moze li se kod nas kako kupiti kartica?
jasmind
Posts: 217
Joined: 24/10/2005 23:50

#4854 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by jasmind »

Bio je ci modul za uzeti u digitalisu
NediM17
Posts: 21693
Joined: 05/11/2009 11:49

#4855 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by NediM17 »

Zna li neko zasto mi ne radi loop kada je risiver na stendbaju? Kada je upaljen, na drugi uredjaj prosljeduje samo onu frekvenciju na kojoj je trenutno, a kada je na stendbaju, na drugi uredjaj ne prosljedjuje nista. Nekada je sve radilo kako treba.
Ovo su postavke tunera.

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4856 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mO k3 »

nakon 3 godine koristenja s kod jednog te isto pocelo je stekanje permanetno tako da ne planiram vise uezti od njega cs
imali ko kakvu preporuku??
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#4857 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by TouringBiker »

mO k3 wrote:nakon 3 godine koristenja s kod jednog te isto pocelo je stekanje permanetno tako da ne planiram vise uezti od njega cs
imali ko kakvu preporuku??
Ja cs uzimam preko ovog momka, i zadovoljan sam: https://www.olx.ba/profil/geograf
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#4858 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by TouringBiker »

zomri wrote:Amiko nije loš izbor, ima sve kao i Dreambox samo je stabilnost nikakva i zap prespor. Ako ne prebacuješ puno dobro će te služiti :mrgreen:
Meni je Dreambox 500 HD riknuo i nema ga ko servisirati, Digitalis nema dijelova. Zato sam morao uzeti Amiko
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#4859 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

TouringBiker wrote:
zomri wrote:Amiko nije loš izbor, ima sve kao i Dreambox samo je stabilnost nikakva i zap prespor. Ako ne prebacuješ puno dobro će te služiti :mrgreen:
Meni je Dreambox 500 HD riknuo i nema ga ko servisirati, Digitalis nema dijelova. Zato sam morao uzeti Amiko
isto i kod mene. nema se šta ni gledati, pa nisam htio u investiciju. ako se stanje popravi ko što se priča onda investirati u bolji box.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#4860 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by TouringBiker »

zomri wrote:
TouringBiker wrote:
zomri wrote:Amiko nije loš izbor, ima sve kao i Dreambox samo je stabilnost nikakva i zap prespor. Ako ne prebacuješ puno dobro će te služiti :mrgreen:
Meni je Dreambox 500 HD riknuo i nema ga ko servisirati, Digitalis nema dijelova. Zato sam morao uzeti Amiko
isto i kod mene. nema se šta ni gledati, pa nisam htio u investiciju. ako se stanje popravi ko što se priča onda investirati u bolji box.
Ja imam Telemach paket jer nisam mogao uzeti samo internet od njih bez kablovske, ali prijemnik za kablovsku uopšte nemam priključen jer me od njihovih kanala ni jedan ne interesuje. Gledam samo satelit. Sa Amikom 8150 sam zadovoljan
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#4861 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by JoseMujica »

TouringBiker wrote:
zomri wrote:Amiko nije loš izbor, ima sve kao i Dreambox samo je stabilnost nikakva i zap prespor. Ako ne prebacuješ puno dobro će te služiti :mrgreen:
Meni je Dreambox 500 HD riknuo i nema ga ko servisirati, Digitalis nema dijelova. Zato sam morao uzeti Amiko
kakav ti je Amiko u poređenju sa Dreamboxom 500HD?


počeo sam sa Humaxom, pa prešao na Dreambox 500S, pa sada drljam već par godina 500HD...probao sam neki drugi reciver prije 500HD...neki Skynešto, ne sjećčam se tačno, ali problem je bio što imam 3-in-1 LNB blok, koji samo ovaj 500HD normalno podržava...kontao sam još eventualno motor ugraditi
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#4862 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by TouringBiker »

JoseMujica wrote:
TouringBiker wrote:
zomri wrote:Amiko nije loš izbor, ima sve kao i Dreambox samo je stabilnost nikakva i zap prespor. Ako ne prebacuješ puno dobro će te služiti :mrgreen:
Meni je Dreambox 500 HD riknuo i nema ga ko servisirati, Digitalis nema dijelova. Zato sam morao uzeti Amiko
kakav ti je Amiko u poređenju sa Dreamboxom 500HD?


počeo sam sa Humaxom, pa prešao na Dreambox 500S, pa sada drljam već par godina 500HD...probao sam neki drugi reciver prije 500HD...neki Skynešto, ne sjećčam se tačno, ali problem je bio što imam 3-in-1 LNB blok, koji samo ovaj 500HD normalno podržava...kontao sam još eventualno motor ugraditi
Ja znam da ovaj momak od koga sam uzeo Amiko isto ima vise LNB-ova u bloku, ali ne znam koji Amiko koristi s njima jer ih prodaje razne. U mene je motor i jednostruki LNB. Sa 500 HD sam imao dosta problema, crkavao mu je ispravljac, drugi put nismo bili sigurni je li uzrok u naponu ispravljaca, gorile su diode ali se nije aktivirao. Stanje se popravilo po reinstalaciji softwera, ali neki dan kad god bi presao na drugi satelit, pojavljivao se zeleni ekran kojim Enigma prijavljuje gresku i sam od sebe se resetovao. Nakon sto sam upalio i ugasio resiver na ispravljacu, nije vise nikako htio da se podigne. Iskreno, posto na dugoj lokaciji (kod rodielja) vec 2 godine imam Amika, sa njim sam daleko zadovoljniji
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#4863 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by JoseMujica »

TouringBiker wrote:

počeo sam sa Humaxom, pa prešao na Dreambox 500S, pa sada drljam već par godina 500HD...probao sam neki drugi reciver prije 500HD...neki Skynešto, ne sjećčam se tačno, ali problem je bio što imam 3-in-1 LNB blok, koji samo ovaj 500HD normalno podržava...kontao sam još eventualno motor ugraditi
Ja znam da ovaj momak od koga sam uzeo Amiko isto ima vise LNB-ova u bloku, ali ne znam koji Amiko koristi s njima jer ih prodaje razne. U mene je motor i jednostruki LNB. Sa 500 HD sam imao dosta problema, crkavao mu je ispravljac, drugi put nismo bili sigurni je li uzrok u naponu ispravljaca, gorile su diode ali se nije aktivirao. Stanje se popravilo po reinstalaciji softwera, ali neki dan kad god bi presao na drugi satelit, pojavljivao se zeleni ekran kojim Enigma prijavljuje gresku i sam od sebe se resetovao. Nakon sto sam upalio i ugasio resiver na ispravljacu, nije vise nikako htio da se podigne. Iskreno, posto na dugoj lokaciji (kod rodielja) vec 2 godine imam Amika, sa njim sam daleko zadovoljniji[/quote]

koji si imidž koristio u 500HD...kod mene je PLI i relativno stabilno radi, mada se mora barem jednom u pola godine resetovati

ps

inače jel ima neko dobar image preporučiti da je stabilan i dobro fescera...koristim PLI + Dona liste kanala
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#4864 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by TouringBiker »

JoseMujica wrote:
TouringBiker wrote:

počeo sam sa Humaxom, pa prešao na Dreambox 500S, pa sada drljam već par godina 500HD...probao sam neki drugi reciver prije 500HD...neki Skynešto, ne sjećčam se tačno, ali problem je bio što imam 3-in-1 LNB blok, koji samo ovaj 500HD normalno podržava...kontao sam još eventualno motor ugraditi
Ja znam da ovaj momak od koga sam uzeo Amiko isto ima vise LNB-ova u bloku, ali ne znam koji Amiko koristi s njima jer ih prodaje razne. U mene je motor i jednostruki LNB. Sa 500 HD sam imao dosta problema, crkavao mu je ispravljac, drugi put nismo bili sigurni je li uzrok u naponu ispravljaca, gorile su diode ali se nije aktivirao. Stanje se popravilo po reinstalaciji softwera, ali neki dan kad god bi presao na drugi satelit, pojavljivao se zeleni ekran kojim Enigma prijavljuje gresku i sam od sebe se resetovao. Nakon sto sam upalio i ugasio resiver na ispravljacu, nije vise nikako htio da se podigne. Iskreno, posto na dugoj lokaciji (kod rodielja) vec 2 godine imam Amika, sa njim sam daleko zadovoljniji
koji si imidž koristio u 500HD...kod mene je PLI i relativno stabilno radi, mada se mora barem jednom u pola godine resetovati

ps

inače jel ima neko dobar image preporučiti da je stabilan i dobro fescera...koristim PLI + Dona liste kanala[/quote]

Ne znam tacno kako se zove, sve mi je to on instalirao. Profil "geograf" na PIKu
mighty_duck
Posts: 56
Joined: 01/10/2009 17:33

#4865 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mighty_duck »

imam amiko mini hd se i svaki dan bar pet sest puta slika zaledi i bez restarta nema...ubacio sam zadnji emu i opet isto..jel ima neko slicne probleme?sigurno los tuner ili nesto hardware :-?
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#4866 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by isx »

Mora da je do hardvera nešto. Kod mene vu plus zero radi savršeno. Dok sam na DM500HD imao sličnih problema kao ti.
mighty_duck
Posts: 56
Joined: 01/10/2009 17:33

#4867 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mighty_duck »

yap...otkad sam kupio isto je..ali niko neda reklamaciju zbog toga,odmah kazu promijeni sw :-?
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#4868 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Amiko ne može u istu rečenicu sa VU+ i Dreamboxom, nažalost. Vjerovatno je do boxa koji je preopterećen.
Ja imam 4K Amiko i ne radi mi cs kako treba. Nekad zaledi i ne može naći ključ pa moram oscam restartovati.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#4869 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Nisam nikako zadovoljan amikom te ću naručiti vu+ zero 4k. Po svemu što sam pročitao daje najbolji omjer cijene i kvalitete. Nije da mi se ulaže u satelitsku opremu ali trenutno ne postoje bolje alternative ako hoćeš da uživaš u živim prenosima sporta a telemach ti nije dostupan.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#4870 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

zomri wrote:Nisam nikako zadovoljan amikom te ću naručiti vu+ zero 4k. Po svemu što sam pročitao daje najbolji omjer cijene i kvalitete. Nije da mi se ulaže u satelitsku opremu ali trenutno ne postoje bolje alternative ako hoćeš da uživaš u živim prenosima sporta a telemach ti nije dostupan.

Radi ko metak, da svi ga hvale po sat. forumima
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#4871 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by isx »

Vu zero je mačka. Nikad nisam imao probleme sa njim za razliku od ranijih dreamboxa.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#4872 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Ovaj ima ove nove điđe multistream s2x i šta već. Dolazi za dan dva pa ćemo da vidimo šta i kako. Valja mi ga flashati i sve od nule a odavno nisam . Biće to fina avantura, ali zato završnica lp i svjecko u 4k :izet:
Debeli Krastavac
Posts: 81
Joined: 03/04/2018 18:16

#4873 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Debeli Krastavac »

isx wrote:Vu zero je mačka. Nikad nisam imao probleme sa njim za razliku od ranijih dreamboxa.
šta se može sve gledfat na tom zeru
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#4874 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

zomri wrote:Ovaj ima ove nove điđe multistream s2x i šta već. Dolazi za dan dva pa ćemo da vidimo šta i kako. Valja mi ga flashati i sve od nule a odavno nisam . Biće to fina avantura, ali zato završnica lp i svjecko u 4k :izet:
Ako imas motor, multistream ima na 39, 9, 4.8 istocno i 5, 12.5 i 30 zapadno, S2X je tuner

Sto se tice ubacivanja image , samo kopiraj image na usb, ubacis u receiver upalis ga tipkom pozadi, pricekas par minuta i kad oznaka VU na prednjoj strani pocne se paliti i gasiti gotovo je, ugasis ga pozadi i izvadis usb
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#4875 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Doda37 wrote:
zomri wrote:Ovaj ima ove nove điđe multistream s2x i šta već. Dolazi za dan dva pa ćemo da vidimo šta i kako. Valja mi ga flashati i sve od nule a odavno nisam . Biće to fina avantura, ali zato završnica lp i svjecko u 4k :izet:
Ako imas motor, multistream ima na 39, 9, 4.8 istocno i 5, 12.5 i 30 zapadno, S2X je tuner

Sto se tice ubacivanja image , samo kopiraj image na usb, ubacis u receiver upalis ga tipkom pozadi, pricekas par minuta i kad oznaka VU na prednjoj strani pocne se paliti i gasiti gotovo je, ugasis ga pozadi i izvadis usb
:thumbup: :thumbup:
Post Reply