Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#351 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by motachjointa »

slazem se da moze da radi ali je pitanje sta neko podrazumjeva pod dobro. ali definitivno kombinacija zoninog bezicnog interneta i ovog mog servera nije za pohvalu, vidjet cemo naredni mjesec sa novim serverom kako ce to ici ali sam siguran da je problem ipak do mog interneta i velikog i nestabilnog pinga.
Inace ako izuzmemo probleme na koje sam ja naisao ovo je jedna jako dobra stvar rtl, nova, hrt 1, 2, 3, hayat, desetak pinkova, bht, ftv, b 92, fox... i toliko sporta da ne mozes ni zamisliti :thumbup:
Ja se necu smiriti dok ga ne namjestim da radi kako treba pa makar morao i adsl uvesti :dance:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#352 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by neo7 »

motachjointa wrote:slazem se da moze da radi ali je pitanje sta neko podrazumjeva pod dobro. ali definitivno kombinacija zoninog bezicnog interneta i ovog mog servera nije za pohvalu, vidjet cemo naredni mjesec sa novim serverom kako ce to ici ali sam siguran da je problem ipak do mog interneta i velikog i nestabilnog pinga.
Inace ako izuzmemo probleme na koje sam ja naisao ovo je jedna jako dobra stvar rtl, nova, hrt 1, 2, 3, hayat, desetak pinkova, bht, ftv, b 92, fox... i toliko sporta da ne mozes ni zamisliti :thumbup:
Ja se necu smiriti dok ga ne namjestim da radi kako treba pa makar morao i adsl uvesti :dance:
na zoni je aptnja ali su sada malo porpavili od novih paketa..zonu korsitim kuci...

Zasto ne korsitis logosoft wir ?
User avatar
seen
Posts: 102
Joined: 02/12/2009 22:46

#353 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by seen »

hej raja jeli ova MojaTV preko BHTelekoma u High Def?
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#354 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by motachjointa »

http://www.market.ba/tehnika/satelitska ... las/367704
Sta je ovo, na kom principu radi bez interneta i ako moze lista kanala koji se mogu gledati, ima li neko neka iskustva? Ako ovo zazivi fantazija odmah zbogom sharingu i pretplati za glupe servere :-D
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#355 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

motachjointa wrote:http://www.market.ba/tehnika/satelitska ... las/367704
Sta je ovo, na kom principu radi bez interneta i ako moze lista kanala koji se mogu gledati, ima li neko neka iskustva? Ako ovo zazivi fantazija odmah zbogom sharingu i pretplati za glupe servere :-D
copy/paste

E ovako to ide jedna antena mora da bude fiksna okrenuta na 13.E Hotbird (moze i na 21.6E i53E)i iz nje kabal ide u mali dekoder XBOX zatim iz dekodera kablom rs 232 se poveze resiver.Fiksna antena sa tog satelita skida ključeve salje ih u XBOX pa dalje u resiver Next putem kabla rs 232 (nullmodem)a sa druge antene koja je povezana direktno sa resiverom trazis satelite i zeljene programe.Znaci da su potrebne dvije antene, jedna striktno za dekoder a druga je za resiver sa kojim ti pomocu motora ili bez njega trazis satelite i zeljene programe.Ako imas fiksni sistem onda je potrebno na Hotbird montirat twin LNB (sa dva izlaza) i jedan izla skopcati na XBOX.Znaci ovdje je u pitanju besplatan CS ali sa satelita , internet nije potreban.
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#356 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by motachjointa »

Doda37 wrote:
motachjointa wrote:http://www.market.ba/tehnika/satelitska ... las/367704
Sta je ovo, na kom principu radi bez interneta i ako moze lista kanala koji se mogu gledati, ima li neko neka iskustva? Ako ovo zazivi fantazija odmah zbogom sharingu i pretplati za glupe servere :-D
copy/paste

E ovako to ide jedna antena mora da bude fiksna okrenuta na 13.E Hotbird (moze i na 21.6E i53E)i iz nje kabal ide u mali dekoder XBOX zatim iz dekodera kablom rs 232 se poveze resiver.Fiksna antena sa tog satelita skida ključeve salje ih u XBOX pa dalje u resiver Next putem kabla rs 232 (nullmodem)a sa druge antene koja je povezana direktno sa resiverom trazis satelite i zeljene programe.Znaci da su potrebne dvije antene, jedna striktno za dekoder a druga je za resiver sa kojim ti pomocu motora ili bez njega trazis satelite i zeljene programe.Ako imas fiksni sistem onda je potrebno na Hotbird montirat twin LNB (sa dva izlaza) i jedan izla skopcati na XBOX.Znaci ovdje je u pitanju besplatan CS ali sa satelita , internet nije potreban.
odlicno :D
imam na hotbirdu tanjir sa dva lnb-a, ostalo prebacim satelite koje koristim na dreambox-u, kud ovo ranije nije bilo da ne kupujem ono smece od sharinga i dreamboxa :-D
samo koliko je ovo pouzdano da ce raditi, da ne bude par dana i nekako ga zablokiraju?
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#357 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

Ovo su bacene pare 100%, a ovaj resiver je vec duze od godine na trzistu i ja nebih dao za to pare, nista nije vjecno, ali je CS najpouzdaniji najbolji nacin gledanja na crno sat kanala.

lp
thepatriot
Posts: 506
Joined: 31/01/2009 22:19

#358 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by thepatriot »

seen wrote:hej raja jeli ova MojaTV preko BHTelekoma u High Def?

Ne nije, ona je u raspadaki rezolušn numero uno 8)
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#359 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by motachjointa »

raja zeza li vas nova tv i rtl hrvatski, imam dobar signal al kockice stalno i trza slika i na opticumu sa kljucevima i na sharingu, ostali kanali rade ok iz digi paketa.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#360 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

motachjointa wrote:raja zeza li vas nova tv i rtl hrvatski, imam dobar signal al kockice stalno i trza slika i na opticumu sa kljucevima i na sharingu, ostali kanali rade ok iz digi paketa.
Nije samo kod tebe, vjerojatno tehnicki problemi, mada se ovo trzanje pocelo javljati ima par mjeseci, ovo danas je negledljivo
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#361 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Globus »

Ma ajde ba m0re DM :D :oops: Eno Ljuba razvaljuje :D
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#362 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rauber »

Globus wrote:Ma ajde ba m0re DM :D :oops: Eno Ljuba razvaljuje :D
Ma samo
Image
:thumbup:

Kako kazu, Bog na nebu, Sinan na zemlji :D

Meni Nova i Rtl dobro rade na dreamboxu, a na kablovskoj Nova trza svako malo.
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#363 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Globus »

Eno culi te oni sa dm,.a i odmah demantovali i pustili boga na zemlji :D

Image

Strasno mi je zao sto ne mogu doci nocas :(
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#364 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by motachjointa »

rade sad i nova i rtl. promjenio sam server da probam i slika nije trznula ni jednom, ipak nije bilo do mene sad radi ko podmazan jedino je problem sto ne mogu ostati kod ovoga lika jer trazi 6 mjeseci unaprijed placanje, moze li na pm preporuka nekog dobrog servera ako neko zna
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#365 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

danas je transponder na kojem emituju RTL i NOVA imao problema zbog nekih vremenskih nepogoda, na Nova TV Vijestima su takodjer to javili, kod mene je slika sa original karticom i njihovim resiverom takodjer danas trzala.

lp
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#366 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by udrch »

E moj Kubate ti i tvoj servis..
MA DAJ...
Posts: 590
Joined: 29/01/2007 17:01

#367 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by MA DAJ... »

Rottweiler wrote:
zlatan01 wrote:
and wrote:ima total i o njemu se pričalo.
ako koristiš cs u njemu imaš i total i sve što se može gledati.ovu opciju možeš jednostavno koristiti i u svedskoj,a možeš uzeti ili tamo ili u bih.možeš u bih uzeti cs,sve ti ubaci u resiver,a ti ga tamo prikopčaš.
Da bas sam cuo od prijatelja za mogucnost kupovanja box-a u Bih i sve je vec namjesteno a ispada i jeftinije. Ako sam dobro razumio ja trebam imati satelitsku (u mom slucaju sa 4 LBN jer me zanimaju kanali sa 4 pozicije) a boxove osim na antenu moram zakaciti i na internet. Mora li biti zakacen kablom ili moze dreambox i na bezzicni internet?
Moze dreambox i bezicno na net, ali ne svi modeli, a ako nemas mogucnost kablom, postoji i dlan
DB moze da radi na bezicni nacin :shock: ...kako se to moze izvesti???
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#368 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

wlan stick-om, ili kao sto rekoh imas i dlan i jos je bolje

lp
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#369 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by kiky »

nabavio bih neki digitalni resiver da može pokretat motor i da se može patchovat za digi ...
koja bi bila preporuka ...
:D
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#370 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

digi prelazi u N3 tako da se nece moci gledati piratski, ili se pretplati ili si kupi dreambox i gledaj piratski ;)
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#371 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

Rottweiler wrote:digi prelazi u N3 tako da se nece moci gledati piratski, ili se pretplati ili si kupi dreambox i gledaj piratski ;)
Preciznije, Digi je odavno presao na N3, samo jos nije izgasio N2 na svim kanalima
MA DAJ...
Posts: 590
Joined: 29/01/2007 17:01

#372 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by MA DAJ... »

Rottweiler wrote:wlan stick-om, ili kao sto rekoh imas i dlan i jos je bolje

lp

de prevedi matereti,ja sam ti laik za ove stvari...kako da nastelim DB 8000 na bezicni internet?
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#373 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by motachjointa »

Doda37 wrote:
Rottweiler wrote:digi prelazi u N3 tako da se nece moci gledati piratski, ili se pretplati ili si kupi dreambox i gledaj piratski ;)
Preciznije, Digi je odavno presao na N3, samo jos nije izgasio N2 na svim kanalima
zna li se kad definitivno gase N2
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#374 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

Uskoro, Digi mađarski je vec poceo iskljucivati pojedine kanale, Digi HR zamjena starih kartica pri kraju, pise se po raznim forumima 11.6 pocetak SP, vidjecemo...
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#375 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by kiky »

jel se može u bih nabavit digi paket legalno, kao recimo total tv ...
i još, bez obzira na digi, koji bi resiver je solidan tj. nije skup, memoriše barem 4000 kanala, pokreče motor i tako to ...
:D
Post Reply