Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#326 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

bdzs wrote:
zomri wrote:imal ko kakvu preporuku za dobar cs server na kome pored standardnih domaćih kanala rade svi hd paketi te sky italia i uk bez trzanja?
neka je i skuplji, samo da radi :wink: :D
Tesko da ces kod nas naci takav server, uglovnom dobijas drugu distancu. Slabo ko ima Sky Uk i SKy IT full u localu, mada nekazem da mozda neko i ima. Te karte nesmiju biti opterecene, tako da je i broj klijenata na njima vrlo ogranicen.
ima neki lik u doboju sve to, davno vidio u oglasima ali nikako da nadjem kontakt :(
vjerovatno ima i u sarajevu takvih, dobrih servera, samo što takvi nisu po oglasima garant.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#327 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

Ja nevjerujem da ces naci takav server u BiH, ja sam testirao dostaaa tih "servera" iz oglasa, sta rec nego yebes i ono sto su oni jeftini kad je to sve amaterski i uzasno lose, Znam da u Srbiji ima jedan lik kod kojeg sve radi besprijekorno, ali je nazalost malo teze doci do njega, ali kazem to su price koje sam pohvatao po raznoraznim forumima, eh sad koliko su tacne ili nisu ja neznam
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#328 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by udrch »

Pa jebemu server..kolko takav server može koštati da napravimo jedan..
Evo mjesecima hoću uzeti ovo čudo, ali nikako..ili se potrošim ili me ove zajebancije odvrate..
soxi
Posts: 1
Joined: 19/04/2010 11:07

#329 Skidanje kodova sa interneta za digitalnu satelitsku

Post by soxi »

Da li je neko zna kako da skinem programske kodove za digitanu satelitsku.
Kako da otkljucam kanale, kako da prebacim na resiver...
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#330 Re: Skidanje kodova sa interneta za digitalnu satelitsku

Post by red387 »

Koji ti je reciver?
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#331 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Rottweiler wrote:Ja nevjerujem da ces naci takav server u BiH, ja sam testirao dostaaa tih "servera" iz oglasa, sta rec nego yebes i ono sto su oni jeftini kad je to sve amaterski i uzasno lose, Znam da u Srbiji ima jedan lik kod kojeg sve radi besprijekorno, ali je nazalost malo teze doci do njega, ali kazem to su price koje sam pohvatao po raznoraznim forumima, eh sad koliko su tacne ili nisu ja neznam
slažem se da je mala mogućnost naći server na kome sve radi i to besprijekorno, ali to nije i nemoguće. server na kome sam sada ima skoro sve, jedino što stvarno šteka je sky italy i što nema sve hd pakete (od značajnijih fali d+ hd paket).
doduše čovjek više nije po oglasima pa i to može biti razlog kvalitetnije usluge. vjerujem da nije jedini koji ne djeluje "javno", već više onako od uha do uha što bi se reklo...

a ovaj serverdžija iz doboja je tvrdio da ima sky italy full u lokalu i ti nds paketi su se posebno plaćali kod njega. zato mislim da bi to moglo i valjati...
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#332 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Globus »

Eh haman da se prvog maja gasi nagra 2 na digiju .. sto znaci crnilo na kodove :D Haj sad nek neko kaze fino konkretno ..ako ne m0re ovdje onda na pp..gdje naci i kako CS da valja .. ako kazete da ne valja ovo preko oglasa ..jel ovi preko oglasa koci stalno .. pada konekcija..sta ?
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#333 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by motachjointa »

ja kupio dreambox namjestio sve, zakupio sharing i zajeb'o se :D ovo bih preporucio samo nekom ko ima jako dobre zivce i jako, jako puno slobodnog vremena, ko pored ovog ima kablovsku ili nesto slicno onda ok. Ali samo se na ovo osloniti ostat ce i bez zivaca a nece nista rahat ni pogledati.
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#334 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Globus »

Sta mislis pod tim jako puno slobodnog vremena ?
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#335 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

Glupost, ja koristim CS vec nekih 5 godina i NIKADA nisam imao te probleme

lp
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#336 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Globus »

al ti ne koristis ovaj sa oglasa ? Il koristis ?
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#337 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

nekoristim, prije 5 godina ti sa oglasa su se igrali klikera u parku :D
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#338 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Globus »

E pa to je :D Ima onih foruma gdje postanes stalan ..pa dobijes to sve .. al ne mogu ja tamo stalno visit i ne zelim da bi dobio neku uslugu..radije cu platit...al sad hajd nadji kvalitetno i da platis :D Poludit cu kad digi zacrni :D
VMG
Posts: 70
Joined: 18/07/2006 16:44

#339 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by VMG »

Ako ima neki znalac da mi odgovori.Imam dm 500 hd i od skora poceo sam sa CS-om.Prvo sam dobro procesljao google i onda se dao u potragu za peerovima.Nije ih bilo problem naci je imam i ja u lokalu kartu.Ali od samog pocetka kod odredjenih klijenata budem OFF i ako nista ne diram pa ponovo bude sve u redu i tako redom.U ruteru je TCP port otvoren internet stabilan ping izvrstan i klijenti su kod mene uvijek ON.Koristim CCCAM.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#340 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

posjeti novisf.com i pronaces odgovore a sva pitanja koja te interesuju

lp
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#341 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

VMG wrote:Ako ima neki znalac da mi odgovori.Imam dm 500 hd i od skora poceo sam sa CS-om.Prvo sam dobro procesljao google i onda se dao u potragu za peerovima.Nije ih bilo problem naci je imam i ja u lokalu kartu.Ali od samog pocetka kod odredjenih klijenata budem OFF i ako nista ne diram pa ponovo bude sve u redu i tako redom.U ruteru je TCP port otvoren internet stabilan ping izvrstan i klijenti su kod mene uvijek ON.Koristim CCCAM.
Ako su ti klijenti uvjek ON onda problem nije ddns.Mozda ti pada cccam od od prevelikog broja kartica, mislim da bi do 400 kartica bilo Ok, sve preko pravi problem.
salata
Posts: 29
Joined: 03/11/2009 16:24

#342 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by salata »

Ne bih se složio.Mislim da je ipak problem u Dyndns.Tj ako si na BHtelekomu onda ti ne diže tvoju IP adresu ruter i time postaješ nevidljiv za svoje klijente.Mada bi pomoglo kada bi rekao koja je konekcija,ruter itd.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#343 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

salata wrote:Ne bih se složio.Mislim da je ipak problem u Dyndns.Tj ako si na BHtelekomu onda ti ne diže tvoju IP adresu ruter i time postaješ nevidljiv za svoje klijente.Mada bi pomoglo kada bi rekao koja je konekcija,ruter itd.
Kakve veze BHtelekom ima? Pa napisao je covjek da su mu klijenti ON, sipak bi vidili da mu ne radi dns...al eto nek pojasni sta mu se desava pa cemo vidjet u cemu je problem.
VMG
Posts: 70
Joined: 18/07/2006 16:44

#344 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by VMG »

Moji serveri su uvijek ON ali kao klijenti nekada su svi tu a nekad spadne na 1 ili 2 i onda postepeno se vracaju a ponekad bude dva dana da je sve uredu.Po opmenama koje mi salju kod njih sam OFF.Internet je ADSL ruter je Tomshon
TG585v7 vrlo stabilna veza ping odlican.Sada ima puno karata u opticaju ali isto se desavalo i kad sa imao dva peera i 100-tinjak kartica.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#345 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

VMG wrote:Moji serveri su uvijek ON ali kao klijenti nekada su svi tu a nekad spadne na 1 ili 2 i onda postepeno se vracaju a ponekad bude dva dana da je sve uredu.Po opmenama koje mi salju kod njih sam OFF.Internet je ADSL ruter je Tomshon
TG585v7 vrlo stabilna veza ping odlican.Sada ima puno karata u opticaju ali isto se desavalo i kad sa imao dva peera i 100-tinjak kartica.
Moze tu biti svasta. Ja bi prvo preflashao image. IP adresa zna takodje tako zezat ako nije u rangu, mozda je najbolje da pustis DHCP da ruter dodjeli IP adresu, a kasnije ga otkacis. I jos nesto, namjesti da ti ruter odradjuje update dns ukoliko on to podrzava, inadyn nije bas pouzdan.
VMG
Posts: 70
Joined: 18/07/2006 16:44

#346 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by VMG »

bdzs wrote:
VMG wrote:Moji serveri su uvijek ON ali kao klijenti nekada su svi tu a nekad spadne na 1 ili 2 i onda postepeno se vracaju a ponekad bude dva dana da je sve uredu.Po opmenama koje mi salju kod njih sam OFF.Internet je ADSL ruter je Tomshon
TG585v7 vrlo stabilna veza ping odlican.Sada ima puno karata u opticaju ali isto se desavalo i kad sa imao dva peera i 100-tinjak kartica.
Moze tu biti svasta. Ja bi prvo preflashao image. IP adresa zna takodje tako zezat ako nije u rangu, mozda je najbolje da pustis DHCP da ruter dodjeli IP adresu, a kasnije ga otkacis. I jos nesto, namjesti da ti ruter odradjuje update dns ukoliko on to podrzava, inadyn nije bas pouzdan.
Bas tako je nastimano od prvog dana.I evo od juce sve uredu i najedanput pola ce ih nestati i onda postepeno se vracaju sto potraje po 2-3 sata.
Googlao sam puno ali nisam nista nasao slicno ovom.
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#347 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by motachjointa »

Globus wrote:Sta mislis pod tim jako puno slobodnog vremena ?
ma da upalis nesto da gledas treba ti godina, i taman se zagledas slika zastopa pa onda opet jovo nanovo :-)
evo kod mene je vec nekih desetak dana ovo u funkciji i nisam zadovoljan nazalost :sad:
problem je mozda nesto losiji server koji sam zakupio ali i ogroman ping koji imam koji je konstantno iznad 300 ms tako da od mog sharinga nema nista, samo potrgah sebi zivce bezveze.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#348 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

Nije to do tvoga pinga, to sto ti potrga zivce je do servera na koji si nakacen.

lp
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#349 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bdzs »

Rottweiler wrote:Nije to do tvoga pinga, to sto ti potrga zivce je do servera na koji si nakacen.

lp
Bas me interesuje sta to moze normalno gledati sa pingom >300ms :shock:
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#350 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

U novembru sam ostao bez interneta, tako da sam CS gledao sa UMTS stickom, i nisam imao te probleme. Sa tako velikim pingom moze imati probleme na NDS paketima, sky it, total tv, ali 100% tvrdim da mu CS moze raditi sasvim dobro i sa takvim pingom

lp
Post Reply