Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#251 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

:dance: :dance: :dance:
dexcs
Posts: 2
Joined: 04/03/2010 22:18

#252 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by dexcs »

Do najboljeg CS-a mozete doci posjetom na sajt
http://www.platireklamu.cc/dexcs
User avatar
Distortion
Posts: 2861
Joined: 08/09/2007 19:56

#253 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Distortion »

Ukoliko neko ima iskustva sa Sky Star HD2, molio bih da mi se javi na private, jer ne mogu da nastimam da normalno radi!!!

Unaprijed zahvalan!
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#254 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

dexcs wrote:Do najboljeg CS-a mozete doci posjetom na sajt
http://www.platireklamu.cc/
Pa vec si dobio jednu opomenu
Do najboljeg CS-a u BiH( a i sire) mozete doci posjetom na sajt
http://www.platireklamu.cc/
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#255 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rauber »

dexcs wrote:Do najboljeg CS-a mozete doci posjetom na sajt
Pa dobro moze li se doci kako do cijene mjesecne pretplate, ne pise na web stranici, evo danas ce biti treci dan kako sam poslao pitanje u vezi cijene i niko ne odgovara.
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#256 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by uroborus »

Ljudi, cujem da opet nesto muljaju oko Digi-a, opet je aktuelan prelazak na Nagru 3 (kad to nije bilo aktuelno :mrgreen: ), pa, stoga, ima li ko podrobnije informacije?
Cujem da su provalili Astru, mislim sve kodirane programe, je li to istina?
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#257 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rauber »

Jesu jesu , dohakali su Astri :)

Image
Image

A za digi ne znam fakat sta spremaju ali znam da nece zadugo, naime citao sam nesto kad su dohakali SkyIT , bila je prica kako je to i kraj CS-a, svega mi 4-5 dan prebacim na SkyIT kad ono radi, i evo sve do danas nikakavih problema.

Nego imam jedan problem, neki dan sam prebacio na jedan Discovery koji nije dostupan, i tu noc mi prestadose raditi svi kanali,kontam sta je sad, kad pogledam kroz prozor antena mi se skroz okrenula, haman u zgradu opalila, i hajde ja rucno podesim sve satelite jer su se svi pomijesali, i to fino memorisem i to radi dan-dva i onda opet mi se sve poremeti i moram stimati.
Evo sinoc sam zaspao uz VH1 :) jutros upalim tv i vidim nema slike, pogledam kad opet antena sama odlutala :-)
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#258 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ChataDodajStaHoces »

Mene interesuje jel CS najbolja opcija za LCD i plazme, preko dreamboxa prenos slike, kako ispada to sve? I jel fata u sklopu digi i total tv paketa ove sve nase regionalne kanale ko kablovska (najvise me interesuje Nova TV).
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#259 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rauber »

U sklopu tih paketa imas novu, rtl hrvatski, hrt 1,2 i hrt+ , imas b92, sportklub srb , sportklub + , sportklub hr , pa slovenski, obn,ftv,hayat i hayatSAT, sve pink-ove... Uglavnom imas sve kanale sa ovih prostora, nemas jedino cini mi se behar i amna tv :D
A sto se tice lcd-a , ja koliko znam slika ce ti biti bolja nego na kablovskom, ali eto neka ti neko potvrdi ko ima lcd.
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#260 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ChataDodajStaHoces »

Rauber wrote:U sklopu tih paketa imas novu, rtl hrvatski, hrt 1,2 i hrt+ , imas b92, sportklub srb , sportklub + , sportklub hr , pa slovenski, obn,ftv,hayat i hayatSAT, sve pink-ove... Uglavnom imas sve kanale sa ovih prostora, nemas jedino cini mi se behar i amna tv :D
A sto se tice lcd-a , ja koliko znam slika ce ti biti bolja nego na kablovskom, ali eto neka ti neko potvrdi ko ima lcd.
Fantasticno :) hvala puno...

Trenutno mi je prikopcan tanjir (Thor sat) na SS2 karticu pa na 22'' monitoru gledam DigiTV. Kontam u narednom periodu uzeti neki 42'' LCD/plazmu, pa necu da me pate antenski prikljucci HS kablovske :)) zato i pitam ovako hehe
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#261 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

ako dzep dozvoljava kupi neki HD model dream-a, sad je aktuelan i najnoviji dm500hd ili pak vu+ duo, i uzivaces gledajuci TV na LCD-u ;)
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#262 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by nedims »

4500 + Satelitski Kanali
http://www.streamdirect.tv/
Idite na ovaj link...bice te jako zadovoljni....a sve je besplatno
(ne)forumas
Posts: 1681
Joined: 02/12/2009 00:08

#263 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by (ne)forumas »

dm500hd aktuelan jeste a kada ce se u sarajevu pojaviti u prodaji vidjecemo...
Rottweiler wrote:ako dzep dozvoljava kupi neki HD model dream-a, sad je aktuelan i najnoviji dm500hd ili pak vu+ duo, i uzivaces gledajuci TV na LCD-u ;)
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#264 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

nedims wrote:4500 + Satelitski Kanali
http://www.streamdirect.tv/
Idite na ovaj link...bice te jako zadovoljni....a sve je besplatno
Kakva konekcija je potrebna za ovo?
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#265 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

Kakvih bola crnih 700KM kinez dm800, i koje oko da prodavacu da izvadim za tih 7 stoja, za kopiju kineza ko da vise od 500KM i to je plafon, taj je onda siso veslu kad je bio mali
itd
Posts: 121
Joined: 18/02/2005 21:26
Location: ko zna

#266 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by itd »

vozdra

novi sam u svijetu satelita ali sam u posjedu 90cm tanjira i Opticum 4050C resivera

kanali su zakljucani pa me interesuje koje su mi opcije da gledam Hotbird/Thor/Eutelsat W2?

sw mi je star ali sam skinuo 1.3.11 EMU ali "uprade" proces me malo zeza :-)

ima li neko da pomogne drugu u nevolji
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#267 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Rottweiler »

http://www.novisf.com/wbb3/satelitski-r ... u-opticum/
Ovdje ces pronaci sve sto te interesuje, neznam jeli suprotno pravilima foruma linkovanje na druge stranice, ako jeste zamolio bih moderatore ta izbrisu.

lp
User avatar
bude
Posts: 934
Joined: 10/11/2008 13:26

#268 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bude »

Zna li neko gdje u Sarajevu kupiti aluminijski tanjir sa dimenzijama koje moze motor podnijeti? Sada imam nekakav ovalni i na W2 kriza od signala, inace sve ostalo od 42E-30W.
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#269 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

bude wrote:Zna li neko gdje u Sarajevu kupiti aluminijski tanjir sa dimenzijama koje moze motor podnijeti? Sada imam nekakav ovalni i na W2 kriza od signala, inace sve ostalo od 42E-30W.
Reci nam koji motor imaš, pa ćemo ti reći koji tanjir može podnijeti :D Kad smo kod aluminijskih tanjira, imaš Gibertinijeve u prodavnicama satelitske opreme, pogledaj malo na netu njihove stranice.
User avatar
bude
Posts: 934
Joined: 10/11/2008 13:26

#270 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bude »

Kupio Triax 95cm, sve sad radi ok, motor je inace strong, a sto se tice aluminijuma, zvao nekoliko shopova, rijetko da uopste drze u prodaji i ako imaju prilicno je los izbor i visoke cijene, nije ni ovaj los, pocincan lim, ne bi trebalo da korozira a nije ni pretezak u ovoj dimenziji.
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#271 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

bude wrote:Kupio Triax 95cm, sve sad radi ok, motor je inace strong, a sto se tice aluminijuma, zvao nekoliko shopova, rijetko da uopste drze u prodaji i ako imaju prilicno je los izbor i visoke cijene, nije ni ovaj los, pocincan lim, ne bi trebalo da korozira a nije ni pretezak u ovoj dimenziji.
Dobar ti je Triax. A što se tiče slabog signala na 16E, probaj malo da rotiraš LNB.
fenjer
Posts: 126
Joined: 22/03/2005 01:43

#272 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fenjer »

bude wrote:Kupio Triax 95cm, sve sad radi ok, motor je inace strong, a sto se tice aluminijuma, zvao nekoliko shopova, rijetko da uopste drze u prodaji i ako imaju prilicno je los izbor i visoke cijene, nije ni ovaj los, pocincan lim, ne bi trebalo da korozira a nije ni pretezak u ovoj dimenziji.
Triax je odlican tanjir.
Jesil siguran da je Triax 95cm, jer ta dimenzija ne postoji kod orginalnih verzija.
Da nije jedan od ovih > Triax 54, 64, 78, 88, 110cm...
User avatar
bude
Posts: 934
Joined: 10/11/2008 13:26

#273 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by bude »

Tako mi je bar receno, uglavnom sve radi, prije toga total i pink nista, sad sve stabilno, mozda je i ovo neka bruce lee verzija triaxa, sta znam, vidjecemo poslije prve kise :roll:
User avatar
Chemist
Posts: 728
Joined: 22/11/2007 19:34
Location: Rocket ship

#274 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Chemist »

Treba mi pomoc, roditelji zele na vikendicu da uvedu satelitsku, jedina mogucnost u nedostatku kablovske i non stop me pitaju sta da kupe, a ja o ovome pojma nemam. Stoga bih jako cijenio neke konkretne prijednoge pa provodjenje toga u djelo. Ne treba nista specijalno, domaci kanali, komsijski, NatGeo, Discovery, Animal planet, NG Wild,sportski i slicno.
Zahvalan :)
fenjer
Posts: 126
Joined: 22/03/2005 01:43

#275 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by fenjer »

bude wrote:Tako mi je bar receno, uglavnom sve radi, prije toga total i pink nista, sad sve stabilno, mozda je i ovo neka bruce lee verzija triaxa, sta znam, vidjecemo poslije prve kise :roll:

Bitno je da radi, uglavnom triax nema 95cm verzije moguce je da je to 88cm ukoliko je orginalni triax.A za dobar prijem i lnb puno znaci, ja bi preporucio Inverto Black Ultra jako dobar lnb, mozda cak i najbolji, posebno za ove slabije satelite kao eutelsat w2, takodje i MTI lnb i Sharp su dobri.
Post Reply