Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Bourne
Posts: 550
Joined: 23/07/2009 16:47
Location: Sarajevo-Bistrik.ba

#26 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Bourne »

Moj @karana ljudi ljekove djone :lol: da ne podjone karticu :lol:
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#27 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Mr.Who »

Bilo je i ima pokušaja, uspješnih i bezuspješnih.Digitalb HD je upario svoje kartice sa risiverom i ne mogu se citati ni sa čim osim sa tim risiverom.Kažu da je nekome uspjelo da to riješi ali do sada niko to nije potvrdio.U globalu, skoro sve se gleda tako da trenutno i u nekoj skoroj budućnosti nekog "straha" za nas koji to koristimo ne bi trebalo biti.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#28 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

karanana wrote:eh jos jedno kljucno pitanje i necu vas vise daviti: cujem prica se da ce se uvesti neki novi nacin kodiranja ovih dana gdje se to nece moci dekodirati preko adsl-a i CS-a. sta mislite hoce li ovo novo kodiranje staviti permanentni mrak na mnoge programe i pakete ili i za to ima lijeka?
Gle ovako, kanali su kodirani ne u jednom nego u vise sustava kodiranja, to o cemu ti pricas mislim da je u pitanju Digi tv ,prelaskom u nagravision 3 jer nagravision 2 provaljena dosta dugo pa se kanali iz Digi tv mogu gledati i preko emulatora na vecini receivera, mada ce i oni ici na CS ko je na vrijeme odradio original kartu, da ti ovo dalje ne objasnjavam jer ima jedan fazon u vezi toga a tebi to i nije bitno, ne moze se desiti da zavlada mrak na ovome , bar ne od jednom jer za providera to znaci dosta novaca, zamjena kartica i sustava kodiranja, a i ovako se kupuju originali
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#29 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Dendrlix »

A jesu li titlovani programo poput discovery, NG, hallmark, itd?
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#30 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

Her Flick wrote:
stachu wrote:
Her Flick wrote:odo guglati da vidim sta je to
neko spominje antenu i internet
sad ja ne kontam sta ce mi antena ako imam internet itd itd itd
Ne kontam sta ima biti nejasno, da bi gledao satelitske kanale moras imati antenu kako bi uhvatio signal sa satelita, je li tako???
Eh taj isti kanal koji uhvatis preko satelitske antene sa satelita, da bi ti se otkljucao jer je zakljucan, moras biti spojen na internet sa resiverom da bi taj kome placas carsharing tebi poslao kljuc za taj kanal... jesi li sad barem malo ista shvatio...
ahaaaaaaaaaaaaaa, ja misilo da to ide preko onih kartica sto ih gurnes u resiver, znaci sad nema kratica to ide preko interneta
evo sad jos jedno pitanje, kako se ta konekcija racuna, mislim na download, jel moras biti nonstop on line

hvala na pojasnjenju
ti gledas kanale sa originalnih kartica ali tuđih, povezujes se preko neta jer bi bilo glupo da vuces kabal npr. sa Dobrinje do Skenderije :D ili npr ako si spojen s nekim vani do Njemacke :D ,ovo je naravno bila sala jer mrezni kabal ide do cca 150 metara
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#31 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

Dendrlix wrote:A jesu li titlovani programo poput discovery, NG, hallmark, itd?
oni su titlovani na nas jezik(hr, sr) samo u paketima Total TV i Digi TV
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#32 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

Dendrlix wrote:A jesu li titlovani programo poput discovery, NG, hallmark, itd?
Jesu. Al' nisu svi kanali na istom mjestu. Npr. Hayat, BHT, FTV, OBN itd. su na jednom satelitu. HRT na drugom. Nova i RTL HR na trećem. Švabe (Bundesliga itd.) na četvrtom. Britanci (Premiership itd.) na petom itd.. Zato je dobro imati motor. Onda zadaš preko risivera na koji hoćeš satelit da ti okrene, i on sam to odradi. Motor košta cca. 100KM.
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#33 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

Suština Card Sharinga je dijeljenje kartica, tj. kodova s njih putem IP protokola. Npr. ja sad imam Hayatovu karticu u svom risiveru koji mora imati Linux operativni sistem (npr. Dreambox). Hoće jaran da i on gleda Hayat, al' da ne kupuje karticu. Onda ja prikopčam risiver na ruter, pa na net i dignem server. Jaran mora imati isto tako Linux risiver. On se isto tako prikači na net, ukuca adresu mog servera (risivera) i oboje kupimo kodove sa moje Hayat kartice i gledamo Hayat. Naravno, on mora imati i tanjir i LNB. Naveo sam Hayat kao primjer, i tako je sa svakom drugom karticom. Sada se Card Sharing većinom naplaćuje, mada se može to uraditi i besplatno, ali s malo peglanja i znanja.
User avatar
design
Posts: 32
Joined: 12/12/2008 09:46
Location: Usa
Contact:

#34 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by design »

ako je u pitanju u kompjutera na preko satelita znači treba kupiti pc resiver ,,skystar 2",tanjir, lnb i kabal i a signal da nađe u smjer 0.1 zapadno ,,thor" u paketu digi i ništa više okupno košta otprilike 120 km
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#35 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ja1977 »

Kod mene je konekcija Globalnet. Neko mi je od mojih jarana koji se kao razumiju u to rekao da sa Global netom nije moguce biti 24/7 na internetu, jer oni koriste VPN da bi se prikopcao.

Moze li mi neko od strucnjaka ovo pojasniti??? Da li je onda jedino realno rjesenje prelazak na ADSL??

Hvala
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#36 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

design wrote:ako je u pitanju u kompjutera na preko satelita znači treba kupiti pc resiver ,,skystar 2",tanjir, lnb i kabal i a signal da nađe u smjer 0.1 zapadno ,,thor" u paketu digi i ništa više okupno košta otprilike 120 km
Da, al' to nije Card Sharing, koji su spomenuli. U paketu Digi imaš Novu, RTL HR, RTS 1 i 2, B92, DM i kanale otprilike kao u paketu Elobove digitalne. Ti kanali imaji prijevod, KOJI SE MORA PODESITI NA RAČUNARU, uz malo više muke, čak i za znalce. Hayat, BHT, HRT i sl. nemaš. I kad mu padne kod, moraš ga ubaciti sam, AKO GA IMA.
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#37 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

ja1977 wrote:Kod mene je konekcija Globalnet. Neko mi je od mojih jarana koji se kao razumiju u to rekao da sa Global netom nije moguce biti 24/7 na internetu, jer oni koriste VPN da bi se prikopcao.

Moze li mi neko od strucnjaka ovo pojasniti??? Da li je onda jedino realno rjesenje prelazak na ADSL??

Hvala
Ti kao korisnik ne moraš biti stalno online, samo onda kad hoćeš da gledaš/slušaš kanale. Server je onaj koji mora biti 24/7/365 online.
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#38 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

VAŽNO: Provider vam mora dati PUBLIC IP ADRESU. Bez toga nema Card Sharinga.
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#39 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ja1977 »

red387 wrote:VAŽNO: Provider vam mora dati PUBLIC IP ADRESU. Bez toga nema Card Sharinga.
E, vidis to je ono sto mene muci. Ako Gnet koristi VPN da bi korisnike spojio na internet onda ja nemam publik adresu. Da li sam u pravu???

Da li sa ADSL automatski dobijas publik adresu ili je i to "dodatna" usluga???
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#40 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

ja1977 wrote:
red387 wrote:VAŽNO: Provider vam mora dati PUBLIC IP ADRESU. Bez toga nema Card Sharinga.
E, vidis to je ono sto mene muci. Ako Gnet koristi VPN da bi korisnike spojio na internet onda ja nemam publik adresu. Da li sam u pravu???

Da li sa ADSL automatski dobijas publik adresu ili je i to "dodatna" usluga???
BHTelecom ti automatski daje javnu IP adresu.
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#41 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zalizani »

red387 wrote:Ti kanali imaji prijevod, KOJI SE MORA PODESITI NA RAČUNARU, uz malo više muke, čak i za znalce.
Sa pravim programom, kao npr. DVBViewer, taj posao zahtjeva 30 sec.
Image
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#42 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by red387 »

zalizani, izvinjavam se onda. I ja malo isp'o iz fazona :D
User avatar
Savez napolje
Posts: 330
Joined: 07/04/2009 13:37
Location: Sarajevo

#43 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Savez napolje »

Ljudi ba treba vam resiver sa lan ulazom najbolje dreambox.treba vam ruter ko je na adslu vec ga i ima i on se usteka u dream sa crosover kablom napravi se ppoe konekcija da bi ste mogli gasiti komp jer sa ppoe konekcijom ste uvjek konektovani.Treba vam tanjir nekih 95 cm,lnb, kabal koji cete voditi od resivera do lnb-a ili do motora i lnba .Motor morate imati da bi ste gledali sve te kanal ako hocete gledati samo jedan satalit netreba vam motor.Od motora preporucujem Opticumove ili strongove jer su najeftiniji kod mene strong radi vec 6 godina i to je sve sto vam treba dreambox i cardshering su prava stvar jer neplacate pretplatu a gledate sve sto je dostupno na satelitskom nebu.S ovim neplacate pretplatu mislio sam ako imate neku karticu mozete napraviti svoj vlastiti server
Last edited by Savez napolje on 24/09/2009 19:05, edited 1 time in total.
cikavelja
Posts: 292
Joined: 07/03/2007 21:30
Location: Dje se koza muze! A nije sisa.

#44 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by cikavelja »

DB 500 + CS 350 KM, CS Full
Sve na pp.
McLarenF1
Posts: 1
Joined: 24/09/2009 19:10

#45 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by McLarenF1 »

AzBox Elite i Premium HD, oba modela, stvarno rade odlicno. Korisitm ga vec duze vrijeme i radi perfektno. Jos na ovo dobar CS stavite i imate sve sto vam je potrebno. Imaju u Sarajevu office.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#46 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mahalas505 »

karanana wrote:ma micki, trenutno samo ispitujem trziste i edukujem se sta i kako, ko i flicki.

i izvinite jos jedno pitanje, jeli receiver sam automatski ode na tu neku url adresu i automatski skida nove kodove ili ja moram odlaziti na neku web stranicu i rucno downloadovati ili prepisivati ih i onda ukucavati u receiver?
To se radi kada su dostupni kodovi, tj. kad je neki sistem kodiranja "probijen" pa ljudi mogu iscitavaju kodove s orginalne kartice i onda to stave na net. Trenutno je dostupne sifre s jednog sistema(nagra 2), ali svi koji kanali koji koriste to kodiranje trebali bi preci na na nagra3 sitem kodiranja do kraja godine. Onda ce biti crnilo na ekranima :D, naravno ako se nema cardsharing.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#47 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by karanana »

mahalas505 wrote:
karanana wrote:ma micki, trenutno samo ispitujem trziste i edukujem se sta i kako, ko i flicki.

i izvinite jos jedno pitanje, jeli receiver sam automatski ode na tu neku url adresu i automatski skida nove kodove ili ja moram odlaziti na neku web stranicu i rucno downloadovati ili prepisivati ih i onda ukucavati u receiver?
To se radi kada su dostupni kodovi, tj. kad je neki sistem kodiranja "probijen" pa ljudi mogu iscitavaju kodove s orginalne kartice i onda to stave na net. Trenutno je dostupne sifre s jednog sistema(nagra 2), ali svi koji kanali koji koriste to kodiranje trebali bi preci na na nagra3 sitem kodiranja do kraja godine. Onda ce biti crnilo na ekranima :D .
permanentno crnilo na svim programima ili privremeno dan-dva dok se ne crackuje novi sistem?

ako postane permanentno crnilo, mogu li svu opremu, recimo taj dreambox 500 i tanjir preusmjeriti na koristenje i pretplatu za uslugu ToTalTV-a?
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#48 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by mahalas505 »

karanana wrote:
mahalas505 wrote:
karanana wrote:ma micki, trenutno samo ispitujem trziste i edukujem se sta i kako, ko i flicki.

i izvinite jos jedno pitanje, jeli receiver sam automatski ode na tu neku url adresu i automatski skida nove kodove ili ja moram odlaziti na neku web stranicu i rucno downloadovati ili prepisivati ih i onda ukucavati u receiver?
To se radi kada su dostupni kodovi, tj. kad je neki sistem kodiranja "probijen" pa ljudi mogu iscitavaju kodove s orginalne kartice i onda to stave na net. Trenutno je dostupne sifre s jednog sistema(nagra 2), ali svi koji kanali koji koriste to kodiranje trebali bi preci na na nagra3 sitem kodiranja do kraja godine. Onda ce biti crnilo na ekranima :D .
permanentno crnilo na svim programima ili privremeno dan-dva dok se ne crackuje novi sistem?

ako postane permanentno crnilo, mogu li svu opremu, recimo taj dreambox 500 i tanjir preusmjeriti na koristenje i pretplatu za uslugu ToTalTV-a?
Ma crnilo na kodiranim kanalima, ostali Free-To-Air, tj. dzabni ce biti tu, ali nema tu nekog kvalitetnog izbora. Mislim da je bilo nekog problema s citanjem TotalTv kartica s dreambox-om, posto da bi se zastili od cardsharing, kad kupis njihov paket dobijes na koristenja i njihov risiver. Pa da bi se citala ta kartica u dreambox-u trebale su se vrsiti neke modifikacij kako bi dreambox procitao karticu, a ne istopio je :D . Ali npr. moci ces sigurno koristiti opremu za gledanje DigiTv (s orginal karticom), i dijeliti to s drugima :D .
To sa "probijanjem" sistema moze da potraje, ipak zastite postaju sve bolje :-) , a i nema jos nekih naznaka da ce uskoro biti neki sistem "probijen".
Po meni bolje je sada uzeti neki HD risiver s motorom, tako da ne moras ponovo kasnije mjenjati, ako ti se prohtije s HDTV kanalima.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#49 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Doda37 »

U vezi Digi tv

Samo oni koji su imali iscitanu nagra 2 karticu i dobili zamjenu nagra 3 moci ce je koristiti u dreambox, a ko sada kupi nece moci bar za sada , sto ce biti kasnije ???
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#50 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by eeeeeee »

Ja imam havera za card sharing mislim da mu je pretplata 30KM ima sve zivo i mrtvo :D, ako ko hoce info na pp
Last edited by eeeeeee on 25/09/2009 12:06, edited 1 time in total.
Post Reply