Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#5201 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by jarobot »

player_ wrote: 28/01/2021 11:15 Po svemu su haman isti cak i softweru tako prvi koji naleti uzimam...
Btw @jarobot koji image koristis i kako fercera kodi znam da nije kao na android boxovima al jel bar blizu :mrgreen:
Veoma blizu , haman isto ili tik uz ,VIX,HD,OPEN ATV...imam multibot :D :D :D
sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#5202 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by sasagrbic »

Pozdrav društvo. Prekjuče sam izbacio svoj desktop računar jer je pustio dušu. U zadnje vrijeme sam ga koristio samo za praćenje satelitskih TV kanala. E sad mi treba neka dobra USB varijanta kako bih to isto mogao da pratim preko laptopa. Bitno je da dobro radi sa DVB viewerom i da dobro vrti motor. Meni su na DVB viewer forumu preporučili DVB Sky S960Cy ali te kartice nema ni za lijeka. Imate li vi neku preporuku?
intercepter
Posts: 18
Joined: 07/06/2017 04:09

#5203 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by intercepter »

sasagrbic wrote: 23/03/2021 11:50 Pozdrav društvo. Prekjuče sam izbacio svoj desktop računar jer je pustio dušu. U zadnje vrijeme sam ga koristio samo za praćenje satelitskih TV kanala. E sad mi treba neka dobra USB varijanta kako bih to isto mogao da pratim preko laptopa. Bitno je da dobro radi sa DVB viewerom i da dobro vrti motor. Meni su na DVB viewer forumu preporučili DVB Sky S960Cy ali te kartice nema ni za lijeka. Imate li vi neku preporuku?
Moja ti je preporuka da kupiš npr. Dreambox 520 HD.Mozeš ga naći u švabiji za te pare koliko i košta ta kartica.Dreambox će raditi odlično sa cs-om i upravljati sa motorom.Spojiš ga na tv i gledaš.Ako želiš da gledaš na drugom uređaju imaš program za windows i android te možeš strimovati i gledati kanale a ne moraš da vučeš kablove od satelitske antene u laptopu.Bitno je samo da su u drim i uređaji na kojima gledaš spojeni wi-fijem.
Ako se odlučiš za drim javi se,mogu ti objasniti sve u vezi podešavanja box-a i programa za strimovanje.Mogu ti pomoćii u vezi cs linije ako želiš.
sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#5204 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by sasagrbic »

Već naručio TBS 5927 professional usb karticu. Stigla DHL-om već u Sarajevo. Sad čekam da stigne u BL.
Defiancex
Posts: 86
Joined: 11/04/2021 10:25

#5205 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Defiancex »

sasagrbic wrote: 01/04/2021 21:35 Već naručio TBS 5927 professional usb karticu. Stigla DHL-om već u Sarajevo. Sad čekam da stigne u BL.
Kako ovo funkcioniše
Može li direkt na tv?
intercepter
Posts: 18
Joined: 07/06/2017 04:09

#5206 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by intercepter »

Defiancex wrote: 12/04/2021 18:31
sasagrbic wrote: 01/04/2021 21:35 Već naručio TBS 5927 professional usb karticu. Stigla DHL-om već u Sarajevo. Sad čekam da stigne u BL.
Kako ovo funkcioniše
Može li direkt na tv?
U specifikaciji pise: System Requirements - Windows 2000/XP/Vista/7/8/10 or Linux.Tako da nije za tv bio android ili ne.
Koliko vidim na amazonu cijena je oko 300$,na nekom kineskom sajtu 230$.I da moze direktno na tv cijena joj je veliki minus jer za te novce mozes naci solidnu enigma2 igracku.
sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#5207 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by sasagrbic »

Cijena joj jeste veliki minus, ja sam t
ražio nešto za računar. Bio sam zagrijan za DVB SKY 960 CY, ali je nisam nigdje mogao naručiti. Ovaj TBS je bio nužno zlo. Moja stara PCI kartica me služila više od 10 godina. PCI standard je već davno prevaziđen, a i ne planiram nabavljati novi desktop. Te igračke za tv mi ne odgovaraju jer ne mogu na računar. U svakom slučaju, ako nekome treba sat kartica za računar, ova kartica nije loša, mada bih ja radije preporučio ovaj DVB Sky samo ako se može nabaviti.
intercepter
Posts: 18
Joined: 07/06/2017 04:09

#5208 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by intercepter »

sasagrbic wrote: 13/04/2021 16:00 Cijena joj jeste veliki minus, ja sam t
ražio nešto za računar. Bio sam zagrijan za DVB SKY 960 CY, ali je nisam nigdje mogao naručiti. Ovaj TBS je bio nužno zlo. Moja stara PCI kartica me služila više od 10 godina. PCI standard je već davno prevaziđen, a i ne planiram nabavljati novi desktop. Te igračke za tv mi ne odgovaraju jer ne mogu na računar. U svakom slučaju, ako nekome treba sat kartica za računar, ova kartica nije loša, mada bih ja radije preporučio ovaj DVB Sky samo ako se može nabaviti.
Mislim da me nisi razumio kolega u vezi ovih 'igrackica' pa da ti detaljnije objasnim.
Enigma2 risiveri su linux mašine sa DVB S2/T/C tjunerima.Ovisno o modelu imaju 1 ili vise čitača smart kartica,neki imaju 1 ili 2 utora za ci modul,usb porove te priključak za hard disk unutar reca ili za eksterni HDD.
Ne znam za šta ti koristiš tu karticu,dali za gledanje ili dalje strimovanje kanala ali sve to isto mozeš raditi i sa enigma2 risiverom.Ja sam sebi nedavno nabavio skoro nov DM900UHD za 190€.Rec ima dva S2 tjunera pa tako da u istom trenutku mogu gledati na tv-u i na drugom uredjaju sa windowsom ili na androidu.Mogu snimati ili strimovati bilo koji program neovisno o tome šta se gleda na tv-u.Risiver moze biti i ugašen kada gledam programe sa njega na laptopu.Programa za gledanje na drugim uređajima se može naći više a ja trenutno koristim TiViev program na windowsu a na androidu WDonA.Na ovom linku možes pogledati kako to izgleda na TiVievu.

HDD od risivera se moze šerovati sa sambom tako da više korisnika koji imaju drimboks ili windows/android uredjaj mogu pristupati sadrzaju sa risiverovog HDD-a istovremeno,u istoj lokalnoj mreži ili preko interneta.Isto važi i za gledanje kanala.Ako imaš net upload od par MB-ova možes gledati programe sa risivera i kad nisi kod kuće.I obrnuto,može pristupati šerovanim folderima sa kompa te se može na tv-u gledati sadržaj sa kompa.Mogućnosti Enigma2 risivera su raznorazne.Na njemu se može vrtiti i cs server.Samo ga treba dovoljno istražiti a uputstva i pomoć se mogu naći na velikom broju sat foruma.
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#5209 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by BaDa »

sta se ovo desava na aliexpressu? kupis linije kroz par dana nestane prodavac hahhah.. do sad sve uredno uzimao na aliexpressu.. imal neko nekog sigurnog prodavaca na aliexpressu da preporuci?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2262
Joined: 14/02/2013 14:11

#5210 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Hercegoviina »

BaDa wrote: 04/05/2021 15:30 sta se ovo desava na aliexpressu? kupis linije kroz par dana nestane prodavac hahhah.. do sad sve uredno uzimao na aliexpressu.. imal neko nekog sigurnog prodavaca na aliexpressu da preporuci?
i meni
ja71
Posts: 5390
Joined: 31/03/2006 14:45

#5211 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by ja71 »

Meni jedan dao da testiram ma 24h i ja poslije nekih 4 - 5 dana htio to kupiti, on u međuvremenu nestao
User avatar
Obavjestajna sluzba
Posts: 25
Joined: 04/05/2021 14:49

#5212 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Obavjestajna sluzba »

Pozdrav,

Imam Total TV i naravno u receiveru se nalazi kartica. Da li postoji mogućnost da sa Amazona kupim modul, ubacim karticu iz receivera u modul i gledam preko TV DVB-S2 tunera, bez da koristim skalameriju od receivera?

Jel neko ovo probao i da li radi, da bez veze ne kupujem modul ako ne radi?
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#5213 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by jarobot »

Obavjestajna sluzba wrote: 05/05/2021 09:41 Pozdrav,

Imam Total TV i naravno u receiveru se nalazi kartica. Da li postoji mogućnost da sa Amazona kupim modul, ubacim karticu iz receivera u modul i gledam preko TV DVB-S2 tunera, bez da koristim skalameriju od receivera?

Jel neko ovo probao i da li radi, da bez veze ne kupujem modul ako ne radi?
Ma jok. Kartica vezana za reciver ...nekad bilo sad se spominjalo :D
User avatar
muxa
Posts: 489
Joined: 07/10/2014 23:09

#5214 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by muxa »

Imam na stanju Triax antenu sa 3 lnb-a i Xtrend HD resiver. Nekad sam to koristio za gledanje preko cs-a. Zanima me jel to još uvijek funkcioniše da valja ili da tražim neku alternativu?
User avatar
Obavjestajna sluzba
Posts: 25
Joined: 04/05/2021 14:49

#5215 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by Obavjestajna sluzba »

jarobot wrote: 05/05/2021 10:07
Obavjestajna sluzba wrote: 05/05/2021 09:41 Pozdrav,

Imam Total TV i naravno u receiveru se nalazi kartica. Da li postoji mogućnost da sa Amazona kupim modul, ubacim karticu iz receivera u modul i gledam preko TV DVB-S2 tunera, bez da koristim skalameriju od receivera?

Jel neko ovo probao i da li radi, da bez veze ne kupujem modul ako ne radi?
Ma jok. Kartica vezana za reciver ...nekad bilo sad se spominjalo :D
Jao koji idiotizam. Pa što to rade? Zaštita, šta li već? Ne znaju implementirati zaštitu na module?
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#5216 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by jarobot »

Obavjestajna sluzba wrote: 05/05/2021 10:11
jarobot wrote: 05/05/2021 10:07
Obavjestajna sluzba wrote: 05/05/2021 09:41 Pozdrav,

Imam Total TV i naravno u receiveru se nalazi kartica. Da li postoji mogućnost da sa Amazona kupim modul, ubacim karticu iz receivera u modul i gledam preko TV DVB-S2 tunera, bez da koristim skalameriju od receivera?

Jel neko ovo probao i da li radi, da bez veze ne kupujem modul ako ne radi?
Ma jok. Kartica vezana za reciver ...nekad bilo sad se spominjalo :D
Jao koji idiotizam. Pa što to rade? Zaštita, šta li već? Ne znaju implementirati zaštitu na module?
Slabo pratiš. Nije to samo na totalu. Gotovo svi proajderi vežu karticu za reciver ( bilo je i prije tako ali se moga isčitati RSA ključ pa je bilo moguće koristiti alternativu ) da se spriječi piraterija CS.
Nije tema imaju neke grupe razbijene i te vrste enkripcije ali to nije tema
intercepter
Posts: 18
Joined: 07/06/2017 04:09

#5217 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by intercepter »

BaDa wrote: 04/05/2021 15:30 sta se ovo desava na aliexpressu? kupis linije kroz par dana nestane prodavac hahhah.. do sad sve uredno uzimao na aliexpressu.. imal neko nekog sigurnog prodavaca na aliexpressu da preporuci?
Tako ti je sa kosookima :) .Javi se ako trazis stabilnu liniju.
muxa wrote: 05/05/2021 10:11 Imam na stanju Triax antenu sa 3 lnb-a i Xtrend HD resiver. Nekad sam to koristio za gledanje preko cs-a. Zanima me jel to još uvijek funkcioniše da valja ili da tražim neku alternativu?
Ima li rec jos neku oznaku osim HD?Koji je model i dali si koristio CCcam ili OScam?Javi se ako ti treba pomoc.
User avatar
muxa
Posts: 489
Joined: 07/10/2014 23:09

#5218 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by muxa »

Xtrend ET 4000. Za sad je neću postavljati, al me zanima Jel to još radi ako se odlucim. Mislim da je bio cccam
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#5219 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by BaDa »

@intercepter nasao sam nekog kineza i stvarno s njim pisem bez problema cak i pita kako radi i sl.. pa cemo vidjeti sta ce biti cak mu total tv radi malo duze treba da otvori ali radi :D ako krene sta po zlu javim se :-D
intercepter
Posts: 18
Joined: 07/06/2017 04:09

#5220 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by intercepter »

muxa wrote: 05/05/2021 16:58 Xtrend ET 4000. Za sad je neću postavljati, al me zanima Jel to još radi ako se odlucim. Mislim da je bio cccam
Upravo gledam specifikacije,linux je ima sviježu openpli podršku.Znači bez problema radi OScam na njemu.Tranutnmo možeš gledati dosta toga,Total,Max,Polaris...
Ako se odlučiš i vratiš ponovo antenu javi se da ti pomognem oko odabira softvera i linije.
intercepter
Posts: 18
Joined: 07/06/2017 04:09

#5221 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by intercepter »

BaDa wrote: 05/05/2021 17:02 @intercepter nasao sam nekog kineza i stvarno s njim pisem bez problema cak i pita kako radi i sl.. pa cemo vidjeti sta ce biti cak mu total tv radi malo duze treba da otvori ali radi :D ako krene sta po zlu javim se :-D
Ok,nema problema javi se ako ti linja zakaže.Imam total u lokalu,radi perfektno,brzo otvara.
User avatar
muxa
Posts: 489
Joined: 07/10/2014 23:09

#5222 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by muxa »

intercepter wrote: 05/05/2021 19:47
muxa wrote: 05/05/2021 16:58 Xtrend ET 4000. Za sad je neću postavljati, al me zanima Jel to još radi ako se odlucim. Mislim da je bio cccam
Upravo gledam specifikacije,linux je ima sviježu openpli podršku.Znači bez problema radi OScam na njemu.Tranutnmo možeš gledati dosta toga,Total,Max,Polaris...
Ako se odlučiš i vratiš ponovo antenu javi se da ti pomognem oko odabira softvera i linije.
Hvala. De mi reci kakva je situacija sa stranim sportskim kanalima, jel ima išta u 4K?
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#5223 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by BaDa »

nazalost taj xtrend et4000 ne podrzava 4k :) ja sam ga dugo vremena koristio prosle godine nabavim mutant hd60 sad mi ovaj xtrend stoji u latici :)
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#5224 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by jarobot »

muxa wrote: 07/05/2021 10:54
intercepter wrote: 05/05/2021 19:47
muxa wrote: 05/05/2021 16:58 Xtrend ET 4000. Za sad je neću postavljati, al me zanima Jel to još radi ako se odlucim. Mislim da je bio cccam
Upravo gledam specifikacije,linux je ima sviježu openpli podršku.Znači bez problema radi OScam na njemu.Tranutnmo možeš gledati dosta toga,Total,Max,Polaris...
Ako se odlučiš i vratiš ponovo antenu javi se da ti pomognem oko odabira softvera i linije.
Hvala. De mi reci kakva je situacija sa stranim sportskim kanalima, jel ima išta u 4K?
Ima 4K sporta ali su svi zaključani npr SKY DE ili C+ Francuzi.
Jedino se može gledati RTL DE 4K Formula 1 . Imam Amiko Viper 4K reciver na Astra i Eutelsat 16
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#5225 Re: Satelitski TV kanali: Šta kupiti?

Post by zomri »

Bilo je nesto sporta kod portugalaca na 30w cini mi se, bilo je i nekih talijans tamo. E sad ne znam ima li jos to ili je zakljucano.
Post Reply