Sastavite vlast nakon izbora

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#51 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Control panel »

cadburry wrote:Ako se ne varam, trenutna Fadilova Vlada FBiH: SDA-SBB-HDZ ce imati vecinu u federalnom parlamentu i kad se novi mandati raspodjele.

Ako se ne varam, Zvizdicevo Vijece ministara: SDA-SBB-HDZ-SzP ce imati vecinu u drzavnom parlamentu i kad se novi mandati raspodjele.

Plus sto je najvaznije, a svi zaboravljaju, imat ce i vecine u domovima naroda. Vecina u parlamentu bez doma naroda ti nista ne znaci.
Sda ce imati vecinu u domu naroda kod bisnjaka, snsd kod srba, a hdz kod hrvata, bez obzira ko formirao vecinu u parlamentu f bih ili bih. I sve mogu zakociti, necrs moci ni mandatara izabrati, ni predskednika i potrpredsjednike Federacije.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#53 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Control panel »


Clanak u sluzbi SDA. Radje sa dodikom i covicem nego sa SDA.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#54 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Altsa »

Control panel wrote:

Clanak u sluzbi SDA. Radje sa dodikom i covicem nego sa SDA.
pa ako bi ti radije sa osobama koje ce da blokiraju sve onda nisi dobre glave. sdp je svijestan da ako hoce u vlast da mora koalirati sa usranom sda.to su znali i prije izbora i znaju i sada.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#55 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Control panel »

Altsa wrote: pa ako bi ti radije sa osobama koje ce da blokiraju sve onda nisi dobre glave. sdp je svijestan da ako hoce u vlast da mora koalirati sa usranom sda.to su znali i prije izbora i znaju i sada.

Ako sdp opet bude isla sa sda za mene su mrtvi.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#56 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Altsa »

Control panel wrote:
Altsa wrote: pa ako bi ti radije sa osobama koje ce da blokiraju sve onda nisi dobre glave. sdp je svijestan da ako hoce u vlast da mora koalirati sa usranom sda.to su znali i prije izbora i znaju i sada.

Ako sdp opet bude isla sa sda za mene su mrtvi.
pa jbg. ja sam za njih i prestao glasati zbog toga ali sta uraditi. pustiti sve niz vodu jer mi se gadi sda. a ako postoji mogucnost da se dodik izbaci i drzavne vlade onda je sve potrebno uciniti.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#57 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by putokaz1 »

Evo ja sastavio
BH:SDA HDZ SNSD +PRELETAČI(Papaka nema je je SNSD pomeo)
FBIH:SDA+HDZ+Blok Otpad SDA+DF
RS:SNSD DNS SP
Kantoni:SDA u 5 ili 6,HDZ u 4
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#58 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Control panel »

Altsa wrote:
Control panel wrote:
Altsa wrote: pa ako bi ti radije sa osobama koje ce da blokiraju sve onda nisi dobre glave. sdp je svijestan da ako hoce u vlast da mora koalirati sa usranom sda.to su znali i prije izbora i znaju i sada.

Ako sdp opet bude isla sa sda za mene su mrtvi.
pa jbg. ja sam za njih i prestao glasati zbog toga ali sta uraditi. pustiti sve niz vodu jer mi se gadi sda. a ako postoji mogucnost da se dodik izbaci i drzavne vlade onda je sve potrebno uciniti.

Sve to stoji. Ako opet SDP udje sa SDA u vlast onda se komotno mogu ujediniti sa njima. To je definitivno kraj stranke.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18322
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#59 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by GandalfSivi »

Sta vam je ba, nece SDP ni pod razno u koaliciju sa SDA. Ali ovo sada vec postaje problem. Nece niko u koaliciju sa njima. Hajde, na Kantonalnom nivou je to i u redu, ali na Federalnom i Drzavnom je vec veliki problem.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#60 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Heller »

GandalfSivi wrote:Sta vam je ba, nece SDP ni pod razno u koaliciju sa SDA. Ali ovo sada vec postaje problem. Nece niko u koaliciju sa njima. Hajde, na Kantonalnom nivou je to i u redu, ali na Federalnom i Drzavnom je vec veliki problem.
Vrlo jednostavno, sjednu, daju Peđin prijedlog, daćemo vam ruke za vladu i jeptese, ali ukoliko usvojimo sljedeće zakone. Onda dođu Vulkanci i izvade čaj iz replikatora.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#61 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Control panel »

GandalfSivi wrote:Sta vam je ba, nece SDP ni pod razno u koaliciju sa SDA. Ali ovo sada vec postaje problem. Nece niko u koaliciju sa njima. Hajde, na Kantonalnom nivou je to i u redu, ali na Federalnom i Drzavnom je vec veliki problem.

Pa nemam nista protiv ako se ne moze formirati vlast neka onda ponove izbore.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#62 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by KatarinaKosaca »

Ja bih na kantonima gdje je god moguce sastavljala vlast. Kantoni imaju dovoljno ovlastenja da se pokaze da se moze. Rizik je od pritisaka SDA kojih ce biti i rizik je od pada u korupciju sto se SDP-u desilo. Ako se to desi, obezbujedili su SDA-u pobijedu 90% iduce izbore. Ako, pak, kreiraju poboljsanja na razini kantona, promoviraju postenje u politici, SDA pada iduce izbore. Nikako ne treba ni zanemariti rezimske tj SDA medije koji vrlo vjesto u Federaciji za razliku od PTPC koji to otvoreno radi, duvaju u SDA tikvu.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#63 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by The 51st State »

KatarinaKosaca wrote:Ja bih na kantonima gdje je god moguce sastavljala vlast. Kantoni imaju dovoljno ovlastenja da se pokaze da se moze. Rizik je od pritisaka SDA kojih ce biti i rizik je od pada u korupciju sto se SDP-u desilo. Ako se to desi, obezbujedili su SDA-u pobijedu 90% iduce izbore. Ako, pak, kreiraju poboljsanja na razini kantona, promoviraju postenje u politici, SDA pada iduce izbore. Nikako ne treba ni zanemariti rezimske tj SDA medije koji vrlo vjesto u Federaciji za razliku od PTPC koji to otvoreno radi, duvaju u SDA tikvu.
kantoni su srz vlasti federacije, tu se zivotna pitanja rjesavaju, zato je sustinski vazno izbiti sda gdje je god moguce. manevarski prostor koaliciji je sirok jer mogu ideoloske razlike ostaviti ostaviti sa strane dok se esencijalni problemi ne rijese, to nijedna stranka nema takav luksuz u ovom trenutku.
Vise nivoe komotno ostaviti "pobjednicima" izbora"
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#64 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Heller »

The 51st State wrote:
KatarinaKosaca wrote:Ja bih na kantonima gdje je god moguce sastavljala vlast. Kantoni imaju dovoljno ovlastenja da se pokaze da se moze. Rizik je od pritisaka SDA kojih ce biti i rizik je od pada u korupciju sto se SDP-u desilo. Ako se to desi, obezbujedili su SDA-u pobijedu 90% iduce izbore. Ako, pak, kreiraju poboljsanja na razini kantona, promoviraju postenje u politici, SDA pada iduce izbore. Nikako ne treba ni zanemariti rezimske tj SDA medije koji vrlo vjesto u Federaciji za razliku od PTPC koji to otvoreno radi, duvaju u SDA tikvu.
kantoni su srz vlasti federacije, tu se zivotna pitanja rjesavaju, zato je sustinski vazno izbiti sda gdje je god moguce. manevarski prostor koaliciji je sirok jer mogu ideoloske razlike ostaviti ostaviti sa strane dok se esencijalni problemi ne rijese, to nijedna stranka nema takav luksuz u ovom trenutku.
Vise nivoe komotno ostaviti "pobjednicima" izbora"
U TK SDP/DF/NS bi trebali imati 16-17 delegata, nać par papaka i eto Vlade
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#65 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by megaman4 »

Control panel wrote:
GandalfSivi wrote:Sta vam je ba, nece SDP ni pod razno u koaliciju sa SDA. Ali ovo sada vec postaje problem. Nece niko u koaliciju sa njima. Hajde, na Kantonalnom nivou je to i u redu, ali na Federalnom i Drzavnom je vec veliki problem.

Pa nemam nista protiv ako se ne moze formirati vlast neka onda ponove izbore.
I ja sam ovaj tvoj prijedlog ako nema vlasti, daj nove izbore.

Ali je sada evidentno da ulazimo u haos gdje postoji opasnost sveopstih blokada na svim nivoima, gdje nam prijete tehnicke vlade i eto ti socijalnih nemira jer nece biti dovoljno novca ni za jednu kategoriju stanovnistva. To niko ne vidi a taj scenarij je vrlo moguc.
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#66 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by pici »

SDA-HDZ-SNSD :bih:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#67 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Control panel »

Najgora varijanta je dok god se ne imenuje nova vlada do tad ce vlade voditi zvizdic, novalic, zolj...
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#68 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by El_comadante »

Control panel wrote:
cadburry wrote:Ako se ne varam, trenutna Fadilova Vlada FBiH: SDA-SBB-HDZ ce imati vecinu u federalnom parlamentu i kad se novi mandati raspodjele.

Ako se ne varam, Zvizdicevo Vijece ministara: SDA-SBB-HDZ-SzP ce imati vecinu u drzavnom parlamentu i kad se novi mandati raspodjele.

Plus sto je najvaznije, a svi zaboravljaju, imat ce i vecine u domovima naroda. Vecina u parlamentu bez doma naroda ti nista ne znaci.
Sda ce imati vecinu u domu naroda kod bisnjaka, snsd kod srba, a hdz kod hrvata, bez obzira ko formirao vecinu u parlamentu f bih ili bih. I sve mogu zakociti, necrs moci ni mandatara izabrati, ni predskednika i potrpredsjednike Federacije.
evo komšić na tv-u reče postoji mogučnost da HDZ nema većinu u domu naroda, naravno može doći do promjene jer nije završeno brojanje
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#69 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Droog »

Heller wrote:
GandalfSivi wrote:Sta vam je ba, nece SDP ni pod razno u koaliciju sa SDA. Ali ovo sada vec postaje problem. Nece niko u koaliciju sa njima. Hajde, na Kantonalnom nivou je to i u redu, ali na Federalnom i Drzavnom je vec veliki problem.
Vrlo jednostavno, sjednu, daju Peđin prijedlog, daćemo vam ruke za vladu i jeptese, ali ukoliko usvojimo sljedeće zakone. Onda dođu Vulkanci i izvade čaj iz replikatora.
:mrgreen: :mrgreen:

Padoh sa stolice... :thumbup:
fordinjo
Posts: 146
Joined: 28/04/2013 09:22

#70 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by fordinjo »

a sto ste i vi navalili ,cuj ne treba sdp u koaliciju sa sda , a sta cemo onda ostaviti da nam hdz i snsd blokiraju sve u drzavi kao sto i sada rade ,manite se djecijih bolesti ovde se radi o drzavi za koju je toliko ljudi poginulo ili ranjeno , sta treba radi nrkog djecijeg inata predati drzavu u ruke dodicku i covpicu e bas ste bistri osim ako niste podanici ovih zadnjih naravno........
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#71 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Vidal89 »

fordinjo wrote:a sto ste i vi navalili ,cuj ne treba sdp u koaliciju sa sda , a sta cemo onda ostaviti da nam hdz i snsd blokiraju sve u drzavi kao sto i sada rade ,manite se djecijih bolesti ovde se radi o drzavi za koju je toliko ljudi poginulo ili ranjeno , sta treba radi nrkog djecijeg inata predati drzavu u ruke dodicku i covpicu e bas ste bistri osim ako niste podanici ovih zadnjih naravno........
Ma nema sutra ujutro rat odmah, bosnjaci se raspadaju ako sda ne bude dio vlasti.

Sda je anti bosnjacka stranka i politika
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#72 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by fosna2014 »

Hafis wrote:
fosna2014 wrote:USK: SDP - ASDA
FBiH: SDP - DF/GS - NS - HDZ
BiH: SDP - DF/GS - NS - HDZ - SZP

Mislim da ce za 99% ovako izgledati.

Pa i pitanje za vas: Ko bi mogao u ovim gore konstalacijama biti premijer/ka tih nivoa?
HDZ i SDP teško da mogu biti u bilo kakvoj koaliciji. SDP će učiniti sve da izbjegne tu koaliciju na obje razine .
Ili na način da nekako prekomponira i posloži karte kojima bi izbacio HDZ iz kombinacije, a ako to ne bude tehnički izvodivo ući će u konflikt i izazvati dugoročnu krizu kod sklapanja vlasti.

DF nakon izbora više neće biti relevantna stranka.
Mozda i potrefim.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#73 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by sabina1 »

GandalfSivi wrote:Sta vam je ba, nece SDP ni pod razno u koaliciju sa SDA. Ali ovo sada vec postaje problem. Nece niko u koaliciju sa njima. Hajde, na Kantonalnom nivou je to i u redu, ali na Federalnom i Drzavnom je vec veliki problem.
Itekako ce koalirati i to ce pravdati "drzavnickim potezom" jer zli Hrvati i Srbi ruse drzavu...
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#75 Re: Sastavite vlast nakon izbora

Post by Styling »

Altsa wrote:
Control panel wrote:
Ako sdp opet bude isla sa sda za mene su mrtvi.
pa jbg. ja sam za njih i prestao glasati zbog toga ali sta uraditi. pustiti sve niz vodu jer mi se gadi sda. a ako postoji mogucnost da se dodik izbaci i drzavne vlade onda je sve potrebno uciniti.
Ni SDA ni HDZ, ako se udje s jednima u koaliciju, nece dozvoliti vlast bez SNSD-a. A izbaciti ih sve bilo bi previse opasno.
Locked