Sarm zenstvenosti

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

RJ57
Posts: 3400
Joined: 10/04/2017 15:12

#51 Re: Sarm zenstvenosti

Post by RJ57 »

Chloe wrote: 08/02/2023 12:40
Nierika wrote: 07/02/2023 15:37 Nedavno sam vidjela reklamu u kojoj žena poziva druge žene da budu žene, u smislu u svakom trenutku (misli se pretpostavljam na svakodnevnicu) sređenih noktiju, frizure, itd. Poznajem žene koje su uvijek stvarno sređene, ne znam kako stignu i kako im uspije, kod mene je više - trudim se pristojno izgledati, čista kosa itd, a sređivanje kad stignem, kad sam raspoložena il' kad je posebna prilika. Mada bih voljela da je svaki dan tako, al' u realnosti nije u mom slučaju jer mislim da za sređivanje treba dosta truda i vremena.
Nisam vidjela tu reklamu, i to je uvredljivo za moj pojam. Ona koja sebe doživljava pravom ženom u tom izdanju, nema izgovora ni manjka vremena da ne bude takva. :-D
Nisi taj tip, i meni je to ok. :thumbup: možda nisam realna jer nisam šminkerica, isto kao i ti, za posebne prilike se znam napucati, utegnuti, srediti mada ni tad ništa pretjerano, za mene je uvijek manje više, pristojno izgledam i postoji x prioriteta kojima posvećujem pažnju kod svog tijela i izgleda, šminka i svaka dlaka na glavi na svom mjestu, su na dnu liste ... :oops:
Ne osjećam se manje ženom ni kad sam sa repom na vrh glave, bez šminke i nalakiranih noktiju ( ne lakiram ih za mene opravdanih razloga, samo u posebnim situacijama), u širokoj pamučnoj majici i oprcanim farmericama. Kome se ne dopada nek' se ibrerti ... :mrgreen:
šta su oprcane farmerice? :?
User avatar
alijagoro
Posts: 3320
Joined: 06/03/2008 18:02

#52 Re: Sarm zenstvenosti

Post by alijagoro »

Chloe wrote: 08/02/2023 12:40
Nierika wrote: 07/02/2023 15:37 Nedavno sam vidjela reklamu u kojoj žena poziva druge žene da budu žene, u smislu u svakom trenutku (misli se pretpostavljam na svakodnevnicu) sređenih noktiju, frizure, itd. Poznajem žene koje su uvijek stvarno sređene, ne znam kako stignu i kako im uspije, kod mene je više - trudim se pristojno izgledati, čista kosa itd, a sređivanje kad stignem, kad sam raspoložena il' kad je posebna prilika. Mada bih voljela da je svaki dan tako, al' u realnosti nije u mom slučaju jer mislim da za sređivanje treba dosta truda i vremena.
Nisam vidjela tu reklamu, i to je uvredljivo za moj pojam. Ona koja sebe doživljava pravom ženom u tom izdanju, nema izgovora ni manjka vremena da ne bude takva. :-D
Nisi taj tip, i meni je to ok. :thumbup: možda nisam realna jer nisam šminkerica, isto kao i ti, za posebne prilike se znam napucati, utegnuti, srediti mada ni tad ništa pretjerano, za mene je uvijek manje više, pristojno izgledam i postoji x prioriteta kojima posvećujem pažnju kod svog tijela i izgleda, šminka i svaka dlaka na glavi na svom mjestu, su na dnu liste ... :oops:
Ne osjećam se manje ženom ni kad sam sa repom na vrh glave, bez šminke i nalakiranih noktiju ( ne lakiram ih za mene opravdanih razloga, samo u posebnim situacijama), u širokoj pamučnoj majici i oprcanim farmericama. Kome se ne dopada nek' se ibrerti ... :mrgreen:
Prvi put cujem za izraz oprcane farmerice 😂,izvini moro sam.Forumas me preduhitrio,propade mi fol.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71969
Joined: 03/10/2011 20:11

#53 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

RJ57 wrote: 08/02/2023 17:56
Spoiler
Show
Chloe wrote: 08/02/2023 12:40

Nisam vidjela tu reklamu, i to je uvredljivo za moj pojam. Ona koja sebe doživljava pravom ženom u tom izdanju, nema izgovora ni manjka vremena da ne bude takva. :-D
Nisi taj tip, i meni je to ok. :thumbup: možda nisam realna jer nisam šminkerica, isto kao i ti, za posebne prilike se znam napucati, utegnuti, srediti mada ni tad ništa pretjerano, za mene je uvijek manje više, pristojno izgledam i postoji x prioriteta kojima posvećujem pažnju kod svog tijela i izgleda, šminka i svaka dlaka na glavi na svom mjestu, su na dnu liste ... :oops:
Ne osjećam se manje ženom ni kad sam sa repom na vrh glave, bez šminke i nalakiranih noktiju ( ne lakiram ih za mene opravdanih razloga, samo u posebnim situacijama), u širokoj pamučnoj majici i oprcanim farmericama. Kome se ne dopada nek' se ibrerti ... :mrgreen:
šta su oprcane farmerice? :?
Stare, pohabane.... :mrgreen:
RJ57
Posts: 3400
Joined: 10/04/2017 15:12

#54 Re: Sarm zenstvenosti

Post by RJ57 »

aha, otrcane :roll:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18683
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#55 Re: Sarm zenstvenosti

Post by SmokingMan »

Nierika wrote: 07/02/2023 15:37 Nedavno sam vidjela reklamu u kojoj žena poziva druge žene da budu žene, u smislu u svakom trenutku (misli se pretpostavljam na svakodnevnicu) sređenih noktiju, frizure, itd. Poznajem žene koje su uvijek stvarno sređene, ne znam kako stignu i kako im uspije, kod mene je više - trudim se pristojno izgledati, čista kosa itd, a sređivanje kad stignem, kad sam raspoložena il' kad je posebna prilika. Mada bih voljela da je svaki dan tako, al' u realnosti nije u mom slučaju jer mislim da za sređivanje treba dosta truda i vremena.
Štaviše, veću pažnju mi privlači nenašminkana i jednostavno obučena djevojka, neusiljenost karaktera, jednostavnost u ophođenju koja mi je pristupačna, bez opterećena da je žensko, jer ako nekog upoznaješ svakako si svijestan da tražiš nekoga sa kim će biti lijepo i kada šutite, samo kažem, jer se i ovo u hodu mora spomenuti :D . Pretjerivanje u oslanjanje na šiminku i investiranje u odjeću neće prikriti karakterne mane, koje svakako prije ili kasnije izađu na površinu. Meni je jednostavnost ženstvena, i djevojka može biti jednako privlačna i u farmericama koje nisu pripijene uz tijelo, ili nešto široj, elegantoj jakni, šalu oko vrata i sl.
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#56 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Entropio »

Ja zene dijelim u nekoliko kategorija: lijepa, slatka, seksi, jebozovna, ne bi biciklo na nju naslonio. Neke imaju samo jednu od ovih karakteristika, neke imaju vise, ali cinjenica je da bih zguzio svaku osim ove zadnje kategorije, ali ni to ne iskljucujem kad jaja poplave.

Zasto je to tako i koja je nauka iza toga, boli me kara.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#57 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Nierika »

SmokingMan wrote: 11/02/2023 07:07
Štaviše, veću pažnju mi privlači nenašminkana i jednostavno obučena djevojka, neusiljenost karaktera, jednostavnost u ophođenju koja mi je pristupačna, bez opterećena da je žensko, jer ako nekog upoznaješ svakako si svijestan da tražiš nekoga sa kim će biti lijepo i kada šutite, samo kažem, jer se i ovo u hodu mora spomenuti :D . Pretjerivanje u oslanjanje na šiminku i investiranje u odjeću neće prikriti karakterne mane, koje svakako prije ili kasnije izađu na površinu. Meni je jednostavnost ženstvena, i djevojka može biti jednako privlačna i u farmericama koje nisu pripijene uz tijelo, ili nešto široj, elegantoj jakni, šalu oko vrata i sl.
Moguće da je djevojkama i ženama izraženijih (gušćih, počešljanijih? :D ) obrva nešto jednostavnije biti nenašminkan, možda i nije al' tako mi izgleda iz moje perspektive. :D Ima mi smisla ovo za jednostavnost i ženstvenost, mada mislim i da se do jednostavnosti dolazi, nije nužno jednostavnost minimalni napor za sređivanje nego opis stila i sl.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#58 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Ma zene bi komotno sve mogle da nose dugu kosu i da samo oblikuju obrve, nikakvo cupanje i crtanje i sl.
Neke ekstremne verzije kada vidim (pocupane obrve skroz, a onda nacrtane iznad mjesta gdje prirodno rastu, bukvalno na celo)... ne mogu da se nacudim :D
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#59 Re: Sarm zenstvenosti

Post by sikstinajn »

bili joj ga sa apetitom?



Image
User avatar
Better Man
Posts: 16771
Joined: 01/10/2006 20:10

#60 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Better Man »

Prirodan izgled, osmijeh, šarm, jednostavnost, kultura ponašanja, to je po meni ženstvenost. Znam vidjeti ženske osobe, koje nisu našminkane, niti napucane, mislim sad u fazonu sređene, a izgledaju kao boginje i savršeno su lijepe. Kao što rekoh prirodan izgled, osmijeh, šarm, kultura ponašanja su ključ ženstvenosti i na to da dodam originalnost u oblačenju, ono kad imaš nešto svoje. Velike grudi, stražnjica mi nikad nisu bili pojam ženstvenosti, niti me privlačili. Guste obrve, prirodna gusta i duga ili kraća kosa, lijepo lice sa svim svojim sitnim nesavršenostima, zarazan osmijeh, kratki uredni nokti i vrlo bitan detalj, elokventnost su za mene vrh ženstvenosti.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#61 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Nesto da napisem uz ovaj video, ali nepotrebno, jos jedna magija, ovaj put Doris :)
Nastupi snazni kao ovaj i spomenuti vec Azucar Moreno, uz takvo elegantno drzanje, uvuku te u neki drugi svijet... vjestice prave :lol:

User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#62 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Entropio »

Better Man wrote: 12/02/2023 00:04 Prirodan izgled, osmijeh, šarm, jednostavnost, kultura ponašanja, to je po meni ženstvenost. Znam vidjeti ženske osobe, koje nisu našminkane, niti napucane, mislim sad u fazonu sređene, a izgledaju kao boginje i savršeno su lijepe. Kao što rekoh prirodan izgled, osmijeh, šarm, kultura ponašanja su ključ ženstvenosti i na to da dodam originalnost u oblačenju, ono kad imaš nešto svoje. Velike grudi, stražnjica mi nikad nisu bili pojam ženstvenosti, niti me privlačili. Guste obrve, prirodna gusta i duga ili kraća kosa, lijepo lice sa svim svojim sitnim nesavršenostima, zarazan osmijeh, kratki uredni nokti i vrlo bitan detalj, elokventnost su za mene vrh ženstvenosti.
Jos ako zivi u Londonu...
NediM17
Posts: 21681
Joined: 05/11/2009 11:49

#63 Re: Sarm zenstvenosti

Post by NediM17 »

Vam wrote: 12/02/2023 00:30 Nesto da napisem uz ovaj video, ali nepotrebno, jos jedna magija, ovaj put Doris :)
Nastupi snazni kao ovaj i spomenuti vec Azucar Moreno, uz takvo elegantno drzanje, uvuku te u neki drugi svijet... vjestice prave :lol:

Propala je k'o kauč, baš ružno ostarila.

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/dor ... /220416032
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#64 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

NediM17 wrote: 12/02/2023 18:27
Vam wrote: 12/02/2023 00:30 Nesto da napisem uz ovaj video, ali nepotrebno, jos jedna magija, ovaj put Doris :)
Nastupi snazni kao ovaj i spomenuti vec Azucar Moreno, uz takvo elegantno drzanje, uvuku te u neki drugi svijet... vjestice prave :lol:

Propala je k'o kauč, baš ružno ostarila.

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/dor ... /220416032
Kad "propadnes" tek sa 61 god, zmaj si
NediM17
Posts: 21681
Joined: 05/11/2009 11:49

#65 Re: Sarm zenstvenosti

Post by NediM17 »

Propala je ona i prije 61.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#66 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Ma jasta, odmah nakon snimanje spota za ovu pjesmu, "propala" ko kauc... nidje veze s vezom...

Doris 2014

Image

Ne znam sta se ocekuje, vrijeme ide, ljudi stare...
snijeg_led
Posts: 6741
Joined: 08/12/2019 21:35

#67 Re: Sarm zenstvenosti

Post by snijeg_led »

NediM17 wrote: 12/02/2023 18:27
Vam wrote: 12/02/2023 00:30 Nesto da napisem uz ovaj video, ali nepotrebno, jos jedna magija, ovaj put Doris :)
Nastupi snazni kao ovaj i spomenuti vec Azucar Moreno, uz takvo elegantno drzanje, uvuku te u neki drugi svijet... vjestice prave :lol:

Propala je k'o kauč, baš ružno ostarila.

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/dor ... /220416032
Nije ni toliko propala koliko joj je neprikladna frizura, ruzna sminka i izbor haljine.
Sve ono sto joj u ovom trenutku njenih godina ne ide u prilog, pokazuju sitni detalji koje se boljim izborom gore navedenog mogu donekle prikriti ili uljepsati.
User avatar
doox
Posts: 887
Joined: 30/04/2010 08:35

#68 Re: Sarm zenstvenosti

Post by doox »

Mogu samo primjetiti da većina muškaraca nema pojma kad misli da neka cura nema šminke i dobro izgleda. Stvar je u tome da nosi diskretnu i neupadljivu šminku, ali to likovi ne kontaju, ali treba i to znati... Vidjeti ženu bez šminke je rijetko kao vidjeti bijelog bizona. Jedna se budila prije mene da bi izgledala kao da je "nema"
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#69 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Bosanac sa dna kace »

suspect_zero wrote: 25/01/2023 12:17
Bosanac sa dna kace wrote: 23/01/2023 19:51 Saćete me razapet na sve strane...ali mislim da tu ima najviše do mirisa....jednostavno žene nam mirišu na neku toplinu, nježnost...pa su i najveće sirovine nježne sa ženama...eto ukratko od mene.
Nisi daleko, miris je nešto što se ureže u mozak....naravno ako se miris potrefi. Neke osobe prosto po mirisu poznaješ.
Da, imaju ti da kazem pojedinacni mirisi... a imaju ovi skupni...
Npr. kad boravis u studentskom domu, tj. spavaoni dje su muskarci i prodjes pored zenskog studentskog doma, ili odes na predavanje dje su vecina djevojke osjecaj je skroz drugaciji :-)
Post Reply