Sarm zenstvenosti

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71686
Joined: 03/10/2011 20:11

#26 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

Bobi wrote: 29/01/2023 14:59
Chloe wrote: 29/01/2023 13:45 @Vam zanimljiva tema. :thumbup:
Često znam pitati "šta je ženstvenost, u čemu se očituje, kako... " :hm:
Nešto su ovdje šturi odgovori.
Pitaj #ardifishilintlgent :lol:
Ardi je onaj tvoj drug? 🤔 Pitaj ga ti. :oops:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71686
Joined: 03/10/2011 20:11

#27 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

Vam wrote: 29/01/2023 14:52
Chloe wrote: 29/01/2023 13:45 @Vam zanimljiva tema. :thumbup:
Često znam pitati "šta je ženstvenost, u čemu se očituje, kako... " :hm:
Nešto su ovdje šturi odgovori.
Da, ja se mogu sloziti s necijim misljenjem ili ne. Ali to je opet samo moje vidjenje. Ono sto je interesantno je cuti zensko misljenje, jer mi muskarci na zene gledamo (kada govorim o zenstvenosti) kroz odredjenu ideju seksualnosti, dok zene mogu biti oslobodjene toga gledajuci na druge zene. Ja bih rekao da zenstvenost prevazilazi samu seksualnost, ali da nije u potpunosti odvojena. Ne mogu definisati zenstvenost na nacin da sam budem zadovoljan sa napisanim, vise bih rekao da bi to bila neka beskonacna lista pojedinosti koje idu od jednostavnog opisa do ideja i drzanja.
Npr ja bih na takav nacin na tu listu stavio stvari kao
Crnke, bujne, cupave kose, a onda i tvrdoglavost kada ona zna da nije u pravu, ali drzi do svog stava, skroz smireno, bez zajedljivosti, kao da se presutno slaze, ali ne zeli priznati :)
Puko izlistavanje pojedinosti vise vodi u neki zakljucak kako imamo odredjeni "tip" mada kada bi se malo vise iscitala ta imaginarna lista (ne znam ni sam sta bi sve moglo biti, ali mislim dosta stvari) onda u stvari vidimo da tip ne postoji (ni jedna moja bivsa ne lici na drugu) nego osobenosti karaktera tipicne (po procijeni muskarca koji to uoci u ovom slucaju) za zenu prema kojoj muskarac osjeti privlacnost.
Ni ja ne uspjevam "definirati"... 🤷‍♀️
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71686
Joined: 03/10/2011 20:11

#28 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

@Vam

Pazi odgovora:

"Ženstvenost se odnosi na kombinaciju karakteristika, svojstava, atributa i ponašanja kojima se opisuje i identificira ženskost. Očituje se na različite načine i varira u zavisnosti od kulturnih, društvenih i individualnih faktora. Ženstvenost se može očitovati u fizičkom izgledu, modi, govoru, ponašanju, emocijama i učinku koji žena ima na druge. Važno je napomenuti da ženstvenost nije fiksan koncept i može se razlikovati od osobe do osobe i kulture do kulture. Također, svaka žena može definirati i doživljavati svoju ženstvenost na svoj način."

Pametnjaković.... :mrgreen:
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#29 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Chloe wrote: 29/01/2023 16:28 @Vam

Pazi odgovora:

"Ženstvenost se odnosi na kombinaciju karakteristika, svojstava, atributa i ponašanja kojima se opisuje i identificira ženskost. Očituje se na različite načine i varira u zavisnosti od kulturnih, društvenih i individualnih faktora. Ženstvenost se može očitovati u fizičkom izgledu, modi, govoru, ponašanju, emocijama i učinku koji žena ima na druge. Važno je napomenuti da ženstvenost nije fiksan koncept i može se razlikovati od osobe do osobe i kulture do kulture. Također, svaka žena može definirati i doživljavati svoju ženstvenost na svoj način."

Pametnjaković.... :mrgreen:
Pa djeluje kao sazetak ovoga sto mi trabunjamo na temi :lol:
A ciji je to citat?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10287
Joined: 10/03/2022 22:16

#30 Re: Sarm zenstvenosti

Post by ZoomZoomKiwi »

ChatGPT garant :mrgreen:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71686
Joined: 03/10/2011 20:11

#31 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

EFD22 wrote: 29/01/2023 16:31 ChatGPT garant :mrgreen:
:thumbup: :mrgreen:
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#32 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

AI kao najnovija igracka... nemam bas neko pozitivno misljenje... ali dok god je igracka ok :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10287
Joined: 10/03/2022 22:16

#33 Re: Sarm zenstvenosti

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja sam neku noć imao razgovor o AI sa AI. Iskreno, strah me.

Ovo čemu mi imamo pristup je samo kora.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71686
Joined: 03/10/2011 20:11

#34 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

Fantastično društvo za kafu... :kafa1: Jasna i otvorena konverzacija, bez glumatanja, izmotavanja, laganja, a ne ispadaju mu oči na svaki dekolte koji naidje..... :eh: :mrgreen:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32132
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#35 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Bobi »

Chloe wrote: 29/01/2023 20:17 a ne ispadaju mu oči na svaki dekolte koji naidje.....
Jel to uvijek očigledno :mrgreen: , šta gledate šta drugi gleda ustvari :D ?
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71686
Joined: 03/10/2011 20:11

#36 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

Bobi wrote: 29/01/2023 20:55
Chloe wrote: 29/01/2023 20:17 a ne ispadaju mu oči na svaki dekolte koji naidje.....
Jel to uvijek očigledno :mrgreen: , šta gledate šta drugi gleda ustvari :D ?
:kafa1: .... Tebi bih još išaretila, vijaj je jes' dobra, a nekom drugom oči najradije iskopala... :mrgreen: :lol:
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#37 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Sve sto se pokazuje moze i da se gleda... :)
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71686
Joined: 03/10/2011 20:11

#38 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

Vam wrote: 29/01/2023 21:32 Sve sto se pokazuje moze i da se gleda... :)
Slažem se ozbiljni forumašu... :oops:
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#39 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Chloe wrote: 29/01/2023 21:43
Vam wrote: 29/01/2023 21:32 Sve sto se pokazuje moze i da se gleda... :)
Slažem se ozbiljni forumašu... :oops:
Ozbiljan sam kao neki ozbiljni covjek :)
User avatar
alijagoro
Posts: 3283
Joined: 06/03/2008 18:02

#40 Re: Sarm zenstvenosti

Post by alijagoro »

Meni je zenstvenost neka suprotnost od mene.Da je recimo otvorena,blesava,pozitivna.Ja ponekad znam biti previse ozbiljan.Lijep glas ma sto god to znacilo,jedna djevojka ima obicaj pa posalje audio poruku,umjesto obicne pisane poruke i bas me njezin glas odmori.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#41 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Nierika »

Nedavno sam vidjela reklamu u kojoj žena poziva druge žene da budu žene, u smislu u svakom trenutku (misli se pretpostavljam na svakodnevnicu) sređenih noktiju, frizure, itd. Poznajem žene koje su uvijek stvarno sređene, ne znam kako stignu i kako im uspije, kod mene je više - trudim se pristojno izgledati, čista kosa itd, a sređivanje kad stignem, kad sam raspoložena il' kad je posebna prilika. Mada bih voljela da je svaki dan tako, al' u realnosti nije u mom slučaju jer mislim da za sređivanje treba dosta truda i vremena.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#42 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Kad bismo mogli u svemu sto radimo vise uzivati...
Umjesto sto zuris s posla u trgovinu pa do pekare, sacekas u redu, uzmes 2 hljeba, da mozes izabrati smireno neko novo pecivo za koje je, pazi cuda i sam pekar imao vremena i volje da ga smisli... mirise, vruce, novi okus, odmah te oraspolozi... Od toga na dalje imati isti pristup prema svemu, malo vise paznje za ono sto radimo koliko god da je mala stvar, malo da smo pazljiviji jedni prema drugima, odmah rezultira vecim osjecajem slobode, manjim stresom, ljepsim zivotom.
Tad i muskarci mogu biti muskarci kakve zene ocekuju, a zene mogu biti zene kakve muskarci ocekuju, onako sustinski.
Medjutim, to ostaje vecinom za spotove i reklame, nasmijana bezbrizna lica. Tuzno je, ali svijet naseg vremena je takav da sebe svjesno pretvaramo u robove, lova je bitna, radi se da bi se imalo, a ne uzivalo i kad se stekne neki iznos koji omogucava sasvim lijep zivot, tu nije kraj, samo se nastavlja dalje. Razvijamo tehnologiju zbog koje nase drustvo neopravdano smatramo visoko razvijenim, a ne moze biti dalje od istine. Dzaba sva tehnologija kad smo kao globalno drustvo debili, s obzirom da razumijemo vaznost zajednice, skrbi o djeci, obrazovanja, samog zivota na kraju, nema opravdanja za ratove, glad, sirocad, a opet... upalis tv i vidis spodobe politicke scene kako neumorno terorisu milione "mi, vi, oni, ne damo, mrze vas, nece nama niko..." i sl. i sve ti je jasno. Cijeli svijet, nevjerovatan nivo debilizma.
A one stvari koje su lijepe, iskrene, ciste, nista ne kostaju... postaju misaona imenica.
Pokloniti zeni cvijece, zna se kad, za specijalne datume. Pokloniti zeni cvijece iz cista mira, postanes tema zezancije ili si puk'o. Pokloniti cvijece nekome samo da mu uljepsas dan, sigurno se uvlacis nekome ili se lozis na tu osobu. Nasmijati se strancu u prolazu i reci "zdravo" proci da ga nikad vise ne vidis... pa tebi treba terapija onda definitivno.
Sad vidim sta sam napisao... auu, mozda fakat jesam puk'o. Kako sam procitao kako treba truda i vremena za malo se sebi posvetiti i to mi nije nista novo, samo malo stvari stavi u perspektivu. Kako nekome objasniti danas da te stvari zaista jesu bitne? Nego samo posao, jer se mora jesti, tacno je, mora se jesti, ali da bar pokusamo ustrojiti drustvo gdje je kvalitetan zivot prioritet? Nema sanse da mi to dozivimo. Zivimo u vremenu debila.
Nego sad ce Valentinovo, neke ce zene dobiti cvijece i parfem, pa makar samo i jednom godisnje...
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#43 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Nierika »

Nakon Valentinova i osmi mart. A 19. novembra dan muškaraca. :D
RJ57
Posts: 3381
Joined: 10/04/2017 15:12

#44 Re: Sarm zenstvenosti

Post by RJ57 »

Vam wrote: 27/01/2023 08:49 Kad smo kod spotova, ovo prevazilazi samu ovu temu, ovo je magija...




a ima i ova, light verzija :-D
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71686
Joined: 03/10/2011 20:11

#45 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

Nierika wrote: 07/02/2023 15:37 Nedavno sam vidjela reklamu u kojoj žena poziva druge žene da budu žene, u smislu u svakom trenutku (misli se pretpostavljam na svakodnevnicu) sređenih noktiju, frizure, itd. Poznajem žene koje su uvijek stvarno sređene, ne znam kako stignu i kako im uspije, kod mene je više - trudim se pristojno izgledati, čista kosa itd, a sređivanje kad stignem, kad sam raspoložena il' kad je posebna prilika. Mada bih voljela da je svaki dan tako, al' u realnosti nije u mom slučaju jer mislim da za sređivanje treba dosta truda i vremena.
Nisam vidjela tu reklamu, i to je uvredljivo za moj pojam. Ona koja sebe doživljava pravom ženom u tom izdanju, nema izgovora ni manjka vremena da ne bude takva. :-D
Nisi taj tip, i meni je to ok. :thumbup: možda nisam realna jer nisam šminkerica, isto kao i ti, za posebne prilike se znam napucati, utegnuti, srediti mada ni tad ništa pretjerano, za mene je uvijek manje više, pristojno izgledam i postoji x prioriteta kojima posvećujem pažnju kod svog tijela i izgleda, šminka i svaka dlaka na glavi na svom mjestu, su na dnu liste ... :oops:
Ne osjećam se manje ženom ni kad sam sa repom na vrh glave, bez šminke i nalakiranih noktiju ( ne lakiram ih za mene opravdanih razloga, samo u posebnim situacijama), u širokoj pamučnoj majici i oprcanim farmericama. Kome se ne dopada nek' se ibrerti ... :mrgreen:
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#46 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Nierika »

Chloe wrote: 08/02/2023 12:40
Nierika wrote: 07/02/2023 15:37 Nedavno sam vidjela reklamu u kojoj žena poziva druge žene da budu žene, u smislu u svakom trenutku (misli se pretpostavljam na svakodnevnicu) sređenih noktiju, frizure, itd. Poznajem žene koje su uvijek stvarno sređene, ne znam kako stignu i kako im uspije, kod mene je više - trudim se pristojno izgledati, čista kosa itd, a sređivanje kad stignem, kad sam raspoložena il' kad je posebna prilika. Mada bih voljela da je svaki dan tako, al' u realnosti nije u mom slučaju jer mislim da za sređivanje treba dosta truda i vremena.
Nisam vidjela tu reklamu, i to je uvredljivo za moj pojam. Ona koja sebe doživljava pravom ženom u tom izdanju, nema izgovora ni manjka vremena da ne bude takva. :-D
Nisi taj tip, i meni je to ok. :thumbup: možda nisam realna jer nisam šminkerica, isto kao i ti, za posebne prilike se znam napucati, utegnuti, srediti mada ni tad ništa pretjerano, za mene je uvijek manje više, pristojno izgledam i postoji x prioriteta kojima posvećujem pažnju kod svog tijela i izgleda, šminka i svaka dlaka na glavi na svom mjestu, su na dnu liste ... :oops:
Ne osjećam se manje ženom ni kad sam sa repom na vrh glave, bez šminke i nalakiranih noktiju ( ne lakiram ih za mene opravdanih razloga, samo u posebnim situacijama), u širokoj pamučnoj majici i oprcanim farmericama. Kome se ne dopada nek' se ibrerti ... :mrgreen:
Jeste, o šminkericama je ovdje vjerovatno riječ, ja se jedino možda osjećam samopouzdanije kad sam našminkana itd. al' ne bih rekla manje ženstveno. Mada sam imala fazu kad sam svugdje išla našminkana i kad sam išla u salon da sređujem nokte itd al' nije mi ni to mjerilo. Znalo mi se desiti da upoznam ljude dok sam u šminki fazonu i onda sljedeći put kad me vide iznenađenje pa ja onda objašnjavam kako ne izgledam tako svakodnevno. :D Od tih stvari vezano za sređivanje mene možda prikaz romantičnih kupki na reklamama, u filmovima itd podsjećaju na ženstvenost jer imaju i psihološki tj. relaksirajući efekat, ne znam imaju li i muškarci smirujuće kupka momente il' nešto na taj fazon. :D
snijeg_led
Posts: 6723
Joined: 08/12/2019 21:35

#47 Re: Sarm zenstvenosti

Post by snijeg_led »

Chloe wrote: 08/02/2023 12:40
Nierika wrote: 07/02/2023 15:37 Nedavno sam vidjela reklamu u kojoj žena poziva druge žene da budu žene, u smislu u svakom trenutku (misli se pretpostavljam na svakodnevnicu) sređenih noktiju, frizure, itd. Poznajem žene koje su uvijek stvarno sređene, ne znam kako stignu i kako im uspije, kod mene je više - trudim se pristojno izgledati, čista kosa itd, a sređivanje kad stignem, kad sam raspoložena il' kad je posebna prilika. Mada bih voljela da je svaki dan tako, al' u realnosti nije u mom slučaju jer mislim da za sređivanje treba dosta truda i vremena.
Nisam vidjela tu reklamu, i to je uvredljivo za moj pojam. Ona koja sebe doživljava pravom ženom u tom izdanju, nema izgovora ni manjka vremena da ne bude :shock: takva. :-D
Nisi taj tip, i meni je to ok. :thumbup: možda nisam realna jer nisam šminkerica, isto kao i ti, za posebne prilike se znam napucati, utegnuti, srediti mada ni tad ništa pretjerano, za mene je uvijek manje više, pristojno izgledam i postoji x prioriteta kojima posvećujem pažnju kod svog tijela i izgleda, šminka i svaka dlaka na glavi na svom mjestu, su na dnu liste ... :oops:
Ne osjećam se manje ženom ni kad sam sa repom na vrh glave, bez šminke i nalakiranih noktiju ( ne lakiram ih za mene opravdanih razloga, samo u posebnim situacijama), u širokoj pamučnoj majici i oprcanim farmericama. Kome se ne dopada nek' se ibrerti ... :mrgreen:
Ibretim se :shock:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71686
Joined: 03/10/2011 20:11

#48 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

Nierika wrote: 08/02/2023 13:10
Chloe wrote: 08/02/2023 12:40

Nisam vidjela tu reklamu, i to je uvredljivo za moj pojam. Ona koja sebe doživljava pravom ženom u tom izdanju, nema izgovora ni manjka vremena da ne bude takva. :-D
Nisi taj tip, i meni je to ok. :thumbup: možda nisam realna jer nisam šminkerica, isto kao i ti, za posebne prilike se znam napucati, utegnuti, srediti mada ni tad ništa pretjerano, za mene je uvijek manje više, pristojno izgledam i postoji x prioriteta kojima posvećujem pažnju kod svog tijela i izgleda, šminka i svaka dlaka na glavi na svom mjestu, su na dnu liste ... :oops:
Ne osjećam se manje ženom ni kad sam sa repom na vrh glave, bez šminke i nalakiranih noktiju ( ne lakiram ih za mene opravdanih razloga, samo u posebnim situacijama), u širokoj pamučnoj majici i oprcanim farmericama. Kome se ne dopada nek' se ibrerti ... :mrgreen:
Jeste, o šminkericama je ovdje vjerovatno riječ, ja se jedino možda osjećam samopouzdanije kad sam našminkana itd. al' ne bih rekla manje ženstveno. Mada sam imala fazu kad sam svugdje išla našminkana i kad sam išla u salon da sređujem nokte itd al' nije mi ni to mjerilo. Znalo mi se desiti da upoznam ljude dok sam u šminki fazonu i onda sljedeći put kad me vide iznenađenje pa ja onda objašnjavam kako ne izgledam tako svakodnevno. :D Od tih stvari vezano za sređivanje mene možda prikaz romantičnih kupki na reklamama, u filmovima itd podsjećaju na ženstvenost jer imaju i psihološki tj. relaksirajući efekat, ne znam imaju li i muškarci smirujuće kupka momente il' nešto na taj fazon. :D
Naravno svaka od nas ima nešto što joj godi, opušta i ima notu žentvenosti i romantičnosti ... :-D

Kad su muškarci u pitanju, isto da si me pitala za Marsovce ... :facepalm: :spavalica
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71686
Joined: 03/10/2011 20:11

#49 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

snijeg_led wrote: 08/02/2023 13:17
Chloe wrote: 08/02/2023 12:40

Nisam vidjela tu reklamu, i to je uvredljivo za moj pojam. Ona koja sebe doživljava pravom ženom u tom izdanju, nema izgovora ni manjka vremena da ne bude :shock: takva. :-D
Nisi taj tip, i meni je to ok. :thumbup: možda nisam realna jer nisam šminkerica, isto kao i ti, za posebne prilike se znam napucati, utegnuti, srediti mada ni tad ništa pretjerano, za mene je uvijek manje više, pristojno izgledam i postoji x prioriteta kojima posvećujem pažnju kod svog tijela i izgleda, šminka i svaka dlaka na glavi na svom mjestu, su na dnu liste ... :oops:
Ne osjećam se manje ženom ni kad sam sa repom na vrh glave, bez šminke i nalakiranih noktiju ( ne lakiram ih za mene opravdanih razloga, samo u posebnim situacijama), u širokoj pamučnoj majici i oprcanim farmericama. Kome se ne dopada nek' se ibrerti ... :mrgreen:
Ibretim se :shock:
:lol: :lol: :lol: :kiss:
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#50 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

RJ57 wrote: 08/02/2023 12:08
Vam wrote: 27/01/2023 08:49 Kad smo kod spotova, ovo prevazilazi samu ovu temu, ovo je magija...




a ima i ova, light verzija :-D
:thumbup:
Post Reply