Sarm zenstvenosti

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#1 Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Postoji dosta tema u kojima se pise o seksipilu, koje su prilicno jasne i nema nekih tajni zasto nas uzbudjuju zene sa velikim grudima i oblim guzama, jednostavno priroda nas je ustrojila tako. Mada za samo musko uzbudjenje zena ne mora nuzno biti ni lijepa ni zgodna. Pozuda nam diktira da nas privlace zene sa istaknutim oblinama.
Opet zenstvenost je nesto drugo, mnogo dublje i ljepse. Ne zelim otici daleko od teme pricom kako danas ovaj aspekt zene ide u drugi plan (kada pricamo o privlacnosti) gdje smo bombardovani golotinjom, kako sa reklama i kroz pop kulturu filmova i muzickih spotova, tako i samopromovisanjem starleta i starleta u nastajanju na drustvenim mrezama, ipak vjerujem da je tako.
Zenstvenost je tesko definisati, jer nisu sve zene iste i ne postoji objektivna mjera sta jeste, a sta nije. Opet rekao bih da se vise odrazava u drzanju i ponasanju. Ne znam koliko se razvije, a koliko je urodjeno, ipak mislim da ne moze biti bas nauceno. Muskarac ce u vecoj ili manjoj mjeri zenu uvijek vidjeti u ulozi nekog "tipa" zene, pa makar i podsvjesno. Mozda kao ustogljenu i hladnu, domacicu, majku, vatrenu, mozda "iznad njegovog nivoa" itd sto onda rezultira objetivizacijom, nerakopravnoscu i disbalansom u drustvenim ulogama (opet, ne zelim ostati na temi prava zena i feminizma). Ne vjerujem da ikakav balans postoji, sve je haos oko nas svakako.
Cesto se zenstvenost predstavlja kroz ideju femme fatale, opet nije bas realna slika, a vise muska mastarija sa, do neke mjere bar, ukusom zenske seksualnosti.
Zenstvenost je po mom misljenju vazan dio koji drzi strast i privlacnost muskarca prema zeni kroz duze vrijeme. Mi bi rado mijenjali partnerke, opet priroda (ne opravdavam, ali je ipak tako), a to je, rekao bih, jedan vazan dio uspjesne veze. Jedan, jer milion je razloga zasto se ljudi zasite i razilaze, ali nije samo na zenama da jednostavno uvijek budu sarmantne, mi sami uticemo dosta na to. Recimo, ako im pokazemo paznju i njeznost nekim stvarima koje nisu velike, npr pokloniti cvijece bez ikakvog posebnog povoda i nasmijati ih, tada dolazi do izrazaja taj tipicni zenski osjecaj "osjecam se lijepa danas" (nikad nisam cuo da se muskarac tako izrazi).
Kao pokretac teme umjesto da pokusam definisati i opisati sarm zenstvenosti, pitam i muskarce i zene, sta je to za vas i u cemu to vidite?
Razliciti smo, ne ocekujem da svi vide sto i ja, ali mi je ova ideja pala na pamet gledajuci sljedeci video. Tema videa nije vazna za ovu temu, ali kao sto sam vec napisao drzanje je nesto sto sam primjetio ovdje.
Mozda ovu zenu ne bih primjetio uopste da sam je sreo na ulici kako zuri na posao, ali ovdje jesam. Ne izgleda izazovno, niti ima velike grudi i pune usne, ali opet je uzivanje slusati je, a i gledati dok prica.

Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#2 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Nierika »

Ja ženstvenost vežem uz emocionalnu zrelost, ne osjećam se npr. ženstveno kad sam nervozna il' kad ne znam na zreo način riješiti problem il' situaciju, moguće da se onda odrazi i u držanju, stilu, govoru itd.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#3 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Nierika wrote: 23/01/2023 18:52 Ja ženstvenost vežem uz emocionalnu zrelost, ne osjećam se npr. ženstveno kad sam nervozna il' kad ne znam na zreo način riješiti problem il' situaciju, moguće da se onda odrazi i u držanju, stilu, govoru itd.
Zanimljivo, jer naravno ja mogu pisati cisto iz muskog ugla, sta primjetim. Dok taj osjecaj kao sto ti kazes osjecati se zenstveno, ostaje striktno zenama da opisu.
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#4 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Nierika »

Vam wrote: 23/01/2023 18:59
Nierika wrote: 23/01/2023 18:52 Ja ženstvenost vežem uz emocionalnu zrelost, ne osjećam se npr. ženstveno kad sam nervozna il' kad ne znam na zreo način riješiti problem il' situaciju, moguće da se onda odrazi i u držanju, stilu, govoru itd.
Zanimljivo, jer naravno ja mogu pisati cisto iz muskog ugla, sta primjetim. Dok taj osjecaj kao sto ti kazes osjecati se zenstveno, ostaje striktno zenama da opisu.
Moguće i da svaka žena ima vlastitu definiciju. :D
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#5 Re: Sarm zenstvenosti

Post by no_sikiriki »

Vam wrote: 23/01/2023 17:57 Recimo, ako im pokazemo paznju i njeznost nekim stvarima koje nisu velike, npr pokloniti cvijece bez ikakvog posebnog povoda i nasmijati ih, tada dolazi do izrazaja taj tipicni zenski osjecaj "osjecam se lijepa danas" (nikad nisam cuo da se muskarac tako izrazi).
sorry, but :lol: :lol:
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#6 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

no_sikiriki wrote: 23/01/2023 19:07
Vam wrote: 23/01/2023 17:57 Recimo, ako im pokazemo paznju i njeznost nekim stvarima koje nisu velike, npr pokloniti cvijece bez ikakvog posebnog povoda i nasmijati ih, tada dolazi do izrazaja taj tipicni zenski osjecaj "osjecam se lijepa danas" (nikad nisam cuo da se muskarac tako izrazi).
sorry, but :lol: :lol:
:lol: 8-)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#7 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Bosanac sa dna kace »

Saćete me razapet na sve strane...ali mislim da tu ima najviše do mirisa....jednostavno žene nam mirišu na neku toplinu, nježnost...pa su i najveće sirovine nježne sa ženama...eto ukratko od mene.
broj dva
Posts: 4456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#8 Re: Sarm zenstvenosti

Post by broj dva »

Samo znam da su dugi vjestacki nokti, pacje usne, iscupane obrve i pokila farbe na licu antiteza zenstvenosti
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#9 Re: Sarm zenstvenosti

Post by suspect_zero »

Bosanac sa dna kace wrote: 23/01/2023 19:51 Saćete me razapet na sve strane...ali mislim da tu ima najviše do mirisa....jednostavno žene nam mirišu na neku toplinu, nježnost...pa su i najveće sirovine nježne sa ženama...eto ukratko od mene.
Nisi daleko, miris je nešto što se ureže u mozak....naravno ako se miris potrefi. Neke osobe prosto po mirisu poznaješ.
McGradySA
Posts: 784
Joined: 24/02/2021 11:25

#10 Re: Sarm zenstvenosti

Post by McGradySA »

Pom meni je ženstvenost pandan ponašanju određenih muškaraca koji bi se mogli opisati kao gentlemani. Sitne i česte geste ljubaznosti koje na duže staze mogu stvoriti osjećaj privrženosti i naročite ljubavi.
Problem je što su danas popularniji različiti Mamići.
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#11 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Nierika »


Ženstvenost ili ne? :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#12 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Bobi »

suspect_zero wrote: 25/01/2023 12:17 Nisi daleko, miris je nešto što se ureže u mozak....naravno ako se miris potrefi. Neke osobe prosto po mirisu poznaješ.
Danas 9 od 10 žena mirišu na isti parfem ili ja imam problem sa njuhom :D ?
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#13 Re: Sarm zenstvenosti

Post by suspect_zero »

Bobi wrote: 27/01/2023 00:27
suspect_zero wrote: 25/01/2023 12:17 Nisi daleko, miris je nešto što se ureže u mozak....naravno ako se miris potrefi. Neke osobe prosto po mirisu poznaješ.
Danas 9 od 10 žena mirišu na isti parfem ili ja imam problem sa njuhom :D ?
Ali na svakoj različito miriše. :-D
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#14 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Bobi »

suspect_zero wrote: 27/01/2023 00:35
Bobi wrote: 27/01/2023 00:27

Danas 9 od 10 žena mirišu na isti parfem ili ja imam problem sa njuhom :D ?
Ali na svakoj različito miriše. :-D
A to jest, ima ih koje se ne kupaju ili nose prljavu odjecu pa to ispadne ono kao močvara broj 5 :D.
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#15 Re: Sarm zenstvenosti

Post by suspect_zero »

Bobi wrote: 27/01/2023 00:41
suspect_zero wrote: 27/01/2023 00:35

Ali na svakoj različito miriše. :-D
A to jest, ima ih koje se ne kupaju ili nose prljavu odjecu pa to ispadne ono kao močvara broj 5 :D.
Bgt.Bobi mjenjaj to žensko društvo oko sebe....znam da si Bečka škola i da hoćeš da svaku zadovoljiš i ukažeš pažnju :oops: ...al' brate to nisu žene, u mojoj mahali takve zovu prksini :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#16 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Bobi »

A kako ja da znam koji je miris istog parfema pravi :D ?
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#17 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Nierika wrote: 26/01/2023 21:44
Ženstvenost ili ne? :D
Meni djeluje kao da ima ozbiljne psihicke probleme.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#18 Re: Sarm zenstvenosti

Post by carobnjak_N »

Ja pročitao - sarma ženstvenosti
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#19 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Kad smo kod spotova, ovo prevazilazi samu ovu temu, ovo je magija...

Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#20 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Nierika »

Vam wrote: 27/01/2023 08:13 Meni djeluje kao da ima ozbiljne psihicke probleme.
Ništa o ženstvenosti nema u toj rečenici. :D
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#21 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Nierika wrote: 28/01/2023 18:23
Vam wrote: 27/01/2023 08:13 Meni djeluje kao da ima ozbiljne psihicke probleme.
Ništa o ženstvenosti nema u toj rečenici. :D
U pravu si, mozda nekome djeluje dosta zenstveno, ja ne primjecujem...
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70828
Joined: 03/10/2011 20:11

#22 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

@Vam zanimljiva tema. :thumbup:
Često znam pitati "šta je ženstvenost, u čemu se očituje, kako... " :hm:
Nešto su ovdje šturi odgovori.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70828
Joined: 03/10/2011 20:11

#23 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Chloe »

Bobi wrote: 27/01/2023 01:09 A kako ja da znam koji je miris istog parfema pravi :D ?
:hm: nikako, samo ti se može dopadati ili ne dopadati isti parfem na dvjema osobama.
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#24 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Vam »

Chloe wrote: 29/01/2023 13:45 @Vam zanimljiva tema. :thumbup:
Često znam pitati "šta je ženstvenost, u čemu se očituje, kako... " :hm:
Nešto su ovdje šturi odgovori.
Da, ja se mogu sloziti s necijim misljenjem ili ne. Ali to je opet samo moje vidjenje. Ono sto je interesantno je cuti zensko misljenje, jer mi muskarci na zene gledamo (kada govorim o zenstvenosti) kroz odredjenu ideju seksualnosti, dok zene mogu biti oslobodjene toga gledajuci na druge zene. Ja bih rekao da zenstvenost prevazilazi samu seksualnost, ali da nije u potpunosti odvojena. Ne mogu definisati zenstvenost na nacin da sam budem zadovoljan sa napisanim, vise bih rekao da bi to bila neka beskonacna lista pojedinosti koje idu od jednostavnog opisa do ideja i drzanja.
Npr ja bih na takav nacin na tu listu stavio stvari kao
Crnke, bujne, cupave kose, a onda i tvrdoglavost kada ona zna da nije u pravu, ali drzi do svog stava, skroz smireno, bez zajedljivosti, kao da se presutno slaze, ali ne zeli priznati :)
Puko izlistavanje pojedinosti vise vodi u neki zakljucak kako imamo odredjeni "tip" mada kada bi se malo vise iscitala ta imaginarna lista (ne znam ni sam sta bi sve moglo biti, ali mislim dosta stvari) onda u stvari vidimo da tip ne postoji (ni jedna moja bivsa ne lici na drugu) nego osobenosti karaktera tipicne (po procijeni muskarca koji to uoci u ovom slucaju) za zenu prema kojoj muskarac osjeti privlacnost.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#25 Re: Sarm zenstvenosti

Post by Bobi »

Chloe wrote: 29/01/2023 13:45 @Vam zanimljiva tema. :thumbup:
Često znam pitati "šta je ženstvenost, u čemu se očituje, kako... " :hm:
Nešto su ovdje šturi odgovori.
Pitaj #ardifishilintlgent :lol:
Post Reply