''Šaranje'' na forumu

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#1 ''Šaranje'' na forumu

Post by ahmed&nedzad »

Šta mislite o forumskim ašikovanjima, ono kad se dvoje forumaša šali na taj način?
Recimo ako momak piše tako neke komentare, kroz zezanciju, neke kao ljubavne poruke kolegici forumašici
i ''ašikuje'' sa njom, a i ne poznaju se izvan foruma, ima li osoba s kojom je u vezi u real life-u razloga da
bude ljubomorna na to, i da joj smeta?! Da li se nekad desi ta se ta forumska ašikovanja i
koketiranja pređu u sferu real life-a?!
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#2 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by mostarac »

ja mislim da je to protiv islamskih propisa :D
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#3 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by ahmed&nedzad »

mostarac wrote:ja mislim da je to protiv islamskih propisa :D
Šta li je tebi islam u životu učinio?! :-? :?
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#4 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by [Matrix] »

jezicke igre hoce ljubav opcenito,a mudonja u real-lifeu hoce (u) medjunozje pojedinacno.Ljubav je ovdje kod kuce,kao molitva
nije ju strah da hoce samo nju.Ljubav je igra,ako joj se to uskrati,ona postaje "nesto od buta i plechke". :-)
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#5 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by ahmed&nedzad »

[Matrix] wrote:jezicke igre hoce ljubav opcenito,a mudonja u real-lifeu hoce (u) medjunozje pojedinacno.Ljubav je ovdje kod kuce,kao molitva
nije ju strah da hoce samo nju.Ljubav je igra,ako joj se to uskrati,ona postaje "nesto od buta i plechke". :-)
Ima li razloga da se neko brine zbog ''online ljubavnih igara''?! Da razmišlja hoće li to preći u real life?
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#6 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by [Matrix] »

Sve je ovdje zbiljsko.Ako ona ili on odavde ponese samu mogucnost ljubavi,ne vidim da "real" moze ponuditi ista vise
od truhloga sexanja ali mehanika iz kukova nije ljubav vec peta bioloska potreba.
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#7 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by ahmed&nedzad »

[Matrix] wrote:Sve je ovdje zbiljsko.Ako ona ili on odavde ponese samu mogucnost ljubavi,ne vidim da "real" moze ponuditi ista vise
od truhloga sexanja ali mehanika iz kukova nije ljubav vec peta bioloska potreba.
Znači po tebi, forumsko ''šaranje'' nije za zanemariti?!
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#8 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by [Matrix] »

Sama cinjenica da se u jezickoj igri,igra ljubav za zbilju je dovoljna.Snaga onoga sto se odnese u pomisli
veca je bilo kakva iskustva "stvarnosti".Ljubav moze traziti kao i sloboda,da se ogleda u iskustvu da vidi
sta moze kad iskoraci iz sebe.Kad iskoraci,obicno je udari trolejbus jer ljubav je bice jedne druge zbilje
zato je i za njeno iskustvo odgovoran slucaj koji je zakon te zbilje.Mozete se igrati ovdje koliko hocete
,kazes asikovati ,ali ljubav iskustvo sasvim posebne zbilje.Jezicka igra nagovjestava njenu mogucnost
kao kisik,samo je predpostavka vatre.
User avatar
scorpion7
Posts: 583
Joined: 25/05/2007 13:56
Location: JUG JUG JUG

#9 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by scorpion7 »

ahmed&nedzad wrote:
mostarac wrote:ja mislim da je to protiv islamskih propisa :D
Šta li je tebi islam u životu učinio?! :-? :?
zhene TITO cevapi i partija,neka zivi Bosna nasa drzava :D :D :D
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#10 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by ahmed&nedzad »

Uglavnom ima ih koji shvataju ozbiljno to ako se sa nekim šališ preko foruma, u vidu nekog ''ašikovanja''.
Ali zar nije real life skroz druga stvar?!
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#11 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by anais_nin »

ahmed&nedzad wrote:Uglavnom ima ih koji shvataju ozbiljno to ako se sa nekim šališ preko foruma, u vidu nekog ''ašikovanja''.
Ali zar nije real life skroz druga stvar?!

zar je ovo nestvarno ili manje stvarno samo zato sto se rijeci razmjenjuju tastaturom umjesto glasom? :) kako je to drugacije od flertovanja s nekim u kaficu, na ulici? zato sto ne vidis tu osobu? :)

i isto kao i flert u svakodnevnom, neforumskom zivotu moze biti da ne znaci ama bas nista, a moze biti da znaci nesto :) sve zavisi od ucesnika tog "flerta" kao i onog sto dvoje ljudi koji su u vezi smatraju prihvatljivim ponasanjem za njihovu vezu :)
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#12 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by bug »

mislim da znam na sta ahmed&nedzad :D aludira, i potpuno se slazem da :D ni forum nije :D za svakoga :oops: :D
sapati srca
Posts: 383
Joined: 10/05/2008 09:12
Location: Tamo gdje se Ašik živi i diše, kazuje i piše...

#13 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by sapati srca »

[Matrix] wrote:Sama cinjenica da se u jezickoj igri,igra ljubav za zbilju je dovoljna.Snaga onoga sto se odnese u pomisli
veca je bilo kakva iskustva "stvarnosti".Ljubav moze traziti kao i sloboda,da se ogleda u iskustvu da vidi
sta moze kad iskoraci iz sebe.Kad iskoraci,obicno je udari trolejbus jer ljubav je bice jedne druge zbilje
zato je i za njeno iskustvo odgovoran slucaj koji je zakon te zbilje.Mozete se igrati ovdje koliko hocete
,kazes asikovati ,ali ljubav iskustvo sasvim posebne zbilje.Jezicka igra nagovjestava njenu mogucnost
kao kisik,samo je predpostavka vatre.
Cesto onome sto se pise, dajemo smisao onako kako zelimo, omako kako ga u svojim glavama projiciramo, a ne onakavim kakav jeste...Zaljubljujemo se u rijeci u kojima nalazimo sebe, ili onom sto smo bi smo zeljeli...
Cesto se desava da i obicnne konverzacije dvoje koje nisu nista drugo do lijepe kozerije, ne gledamo tako, vec projicirajuci vlastite zelje, mastarije, smatramo ih asikovanjem ili flertovanjem u ovom obliku...I kad se cita knjiga ljubavna, ne zaljubljuje se u pisca nego u ono sto on ili ona opisuje, pa svoje neke zeljene stvarnosti nalazimo u onom sto se opisuje...
I moze se pisati koliko se hoce, razlicitim nacinima ali stvarnost je drukcija, jer u njoj o ljubavi kazuju djela, a ovdje samo retorika...Ljubav su djela, i ona se ovdje na forumu ne mogu ciniti...

Matriks je odlicno opisao razliku o pisanju o ljubavi i njene zbilje...i slazem se s njim... :thumbup:
Licno mislim da vise oni sa strane koji gledaju, prate dijalog a ne ucestvuju u njemu ili kozerijama kojima dvoje ispunjava slobodno vrijeme pridaju vecu ozbiljnost tome, nego sami ucesnici dijaloga...Stvari uvijek posmatramo iz vlastite percepcije, i bojimo ih nasim videnjem stvarnosti sto moze biti u suprotnosti sa stvarnoscu onog sto vidimo...

I kao sto Matriks rece " Jezicka igra nagovjestava njenu mogucnostkao kisik,samo je predpostavka vatre." :-D
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#14 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by karanana »

ahmed&nedzad wrote:Šta mislite o forumskim ašikovanjima, ono kad se dvoje forumaša šali na taj način?
Recimo ako momak piše tako neke komentare, kroz zezanciju, neke kao ljubavne poruke kolegici forumašici
i ''ašikuje'' sa njom, a i ne poznaju se izvan foruma, ima li osoba s kojom je u vezi u real life-u razloga da
bude ljubomorna na to, i da joj smeta?! Da li se nekad desi ta se ta forumska ašikovanja i
koketiranja pređu u sferu real life-a?!
Ja se na forumu ne salim. Ja na forumu pucam, pa ako ubodem-ubodem. Od viska sexa glava ne boli. Ovo ti je kao e-bay aukcija, vidis nesto sto ti se svidja ili sto ti moze biti korisno (ie. zena na forumu ili sex) i onda dajes svoju ponudu za kupovinu te stvari. I ako je tvoja ponuda najveca dobijes stvar, ako nije nastavljas sa drugim aukcijama na e-bay-u dok ne ubodes nesto.
Ako sam sa nekom osobi u vezi u real-life-u, nisam valjda pobudalio da joj kazem svoj nick na ovom forumu, koji cu joj to k govoriti?! to su dva odvojena zivota.
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#15 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by Rambo-Amadeus »

karanana wrote:
ahmed&nedzad wrote:Šta mislite o forumskim ašikovanjima, ono kad se dvoje forumaša šali na taj način?
Recimo ako momak piše tako neke komentare, kroz zezanciju, neke kao ljubavne poruke kolegici forumašici
i ''ašikuje'' sa njom, a i ne poznaju se izvan foruma, ima li osoba s kojom je u vezi u real life-u razloga da
bude ljubomorna na to, i da joj smeta?! Da li se nekad desi ta se ta forumska ašikovanja i
koketiranja pređu u sferu real life-a?!
Ja se na forumu ne salim. Ja na forumu pucam, pa ako ubodem-ubodem. Od viska sexa glava ne boli. Ovo ti je kao e-bay aukcija, vidis nesto sto ti se svidja ili sto ti moze biti korisno (ie. zena na forumu ili sex) i onda dajes svoju ponudu za kupovinu te stvari. I ako je tvoja ponuda najveca dobijes stvar, ako nije nastavljas sa drugim aukcijama na e-bay-u dok ne ubodes nesto.
Ako sam sa nekom osobi u vezi u real-life-u, nisam valjda pobudalio da joj kazem svoj nick na ovom forumu, koji cu joj to k govoriti?! to su dva odvojena zivota.
Ti ne moras nista govoriti, avatar ti kaze sve... :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#16 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by d2 »

meni su sax (facebook whatever..) i real life jedno te isto, ne vidim razliku izmedju flerta ovdje i flerta u kaficu ili bilo gdje drugo, ne vidim razliku izmedju kafe sa djevojkom sa saxa ili sa nekim koga poznajem iz real lifea... prijatelji koje imam u RLu su takodje na Facebooku ili ovdje... Nema razlike.

da sam u vezi naravno da se ne bih zezao, mozda i flertovao ponekad ovdje jer je to za mene isto kao da flertujem u real lifeu pored svoje djevojke sto je meni neprihvatljivo ... prevara djevojke sa djevojkom iz RLa ili foruma ili bilo cega virtuelnog... Zar ima razlike u tome ???? Prevara je prevara.

posto nisam u vezi slobodan sam da se u real lifeu ili na forumu sto je kako rekoh meni jedno te isto ponasam kako smatram primjerenim, flertujem ili ne flertujem, budem ovakav ili onakav...

meni je to isti svijet, dvije polovine jedne cjeline

za razliku od karanane ja se ne krijem, dosta ljudi koji me znaju znaju da je ovo moj nick, nemam razloga da se skrivam jer igram posteno, da imam djevojku naravno da bi znala koji mi je nick ako bi je to interesovalo.
*mima*

#17 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by *mima* »

ahmed&nedzad wrote:Šta mislite o forumskim ašikovanjima, ono kad se dvoje forumaša šali na taj način?
Recimo ako momak piše tako neke komentare, kroz zezanciju, neke kao ljubavne poruke kolegici forumašici
i ''ašikuje'' sa njom, a i ne poznaju se izvan foruma, ima li osoba s kojom je u vezi u real life-u razloga da
bude ljubomorna na to, i da joj smeta?! Da li se nekad desi ta se ta forumska ašikovanja i
koketiranja pređu u sferu real life-a?!
Ti si zabrinut za svoju partnericu?
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#18 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by kirby »

mima wrote:
ahmed&nedzad wrote:Šta mislite o forumskim ašikovanjima, ono kad se dvoje forumaša šali na taj način?
Recimo ako momak piše tako neke komentare, kroz zezanciju, neke kao ljubavne poruke kolegici forumašici
i ''ašikuje'' sa njom, a i ne poznaju se izvan foruma, ima li osoba s kojom je u vezi u real life-u razloga da
bude ljubomorna na to, i da joj smeta?! Da li se nekad desi ta se ta forumska ašikovanja i
koketiranja pređu u sferu real life-a?!
Ti si zabrinut za svoju partnericu?


mislis na partnera? :P pa nik mu je ahmed&nedzad :-) :-)
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#19 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by d2 »

salih amidzic :)
*mima*

#20 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by *mima* »

Ups.....ne znadoh.... :run:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#21 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by dr.gog »

Ama ne kotam.Ne da se može,nego i treba :) .A ko će naslijediti trenutne forumaše,ako ne veseli i retorični podmladak :D .I fakat je da se pisanim porukama često kaže više, nego što bi na nekom zgrčenom i suspregnutom upoznavanju kazalo.Često se zaobiđe tjeskoba oko upoznavanja banalnosti,jer se sve izmahala,ili na pp-ove,ili na msn.I tako da je uutisak nekad,da osobu poznajemo nekoliko godina već čim je zaista susretnemo.
Naravno,predobro je ako je isti lik lijepog izgleda itd.. :D ljepši od avatara i slično.
dalje,mislim da je greška trpati Forum,posebno komuniciranje forumaša iz malih sredina(Sarajeva recimo,čak i same BiH) u virtualni "život".

Mislim da bi@Anais ovo mogla malo detaljnije objasnit,pa ću ja samo osnovno reći.Ova komunikacija ,između muškaraca i žena konkretno,je hiljadu puta normalnija i opuštenija,ako prihvate osnovnu pristojnost,malo povjerenja i želje za upoznavanjem.Bolje je u svakom slučaju od urlanja na uho u nekom od klubova,pokušaja dobacivanja broja,traženja posrednika koji istu/og zna i slične legendarne metode :D ...ili najtužnije i najodvratnije :x "gledaš a ne smiješ prić"( :P )..

I zaista,ko pogleda broj forumaša od 8 do 10 uveče,pa valjda vidi da je virtualnost slab izgovor za skrivanje i stidljivost :lol: Elem kako rekoh,treba upoznavanja i "ašikovanja"što više preko Foruma.Ako to smeta trenutnom partneru...hmm..nek se upita što je postao dosadan ili nek postane član Foruma :dance: druge mu nema..
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#22 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by Bosanac sa dna kace »

pas mu mater, nije valjda da sam tolka forumska sheprtlja pa da dosad nisam upozno nikog za nesto ozbiljnije :roll: :shock:
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#23 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by Kjajević Majko »

Tu bi se moglo dosta pisati jer nije tako jednostavno. Suština, može to biti samo zezancija koja manje znači od flerta uživo. A opet preko neta je lakše upoznati nečiji karakter i zavoliti ga jer nema određenih prepreka kao kad je to uživo. :thumbup:

Meni jer dobro i poželjno ("šaranje") dok se ne ubacuju neke osobne stvari. :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#24 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by pustopoljina »

da sam u bosni,koristila bih sax kao nacin upoznavanja ljudi,upoznamo se ovdje-slazemo se-sto se ne bismo i vani nasli? ionako mi sa udajama/zenidbama raja ofalila.u dijaspori koristim sax da pricam o necem sto me zanima,da saznam nesto iz prve ruke,da se zezam na domaci nacin,da bistrim politiku do iznemoglosti...da sam single,isto bi mi ovo bilo realna mogucnost,koliko i kafic (i vise)-ali ne bih oklijevala sa upoznavanjem-sto duze boravis u virtuali,sve si dalje od stvarne osobe,a sve blize nekom svom zamisljenom virtualnom liku.
da mi partner ima dobrog "havera" na forumu(s kojim samo virtualno opci,ali dugoooo),pomislila bih da mu ja nisam pravi partner i da je jos u potrazi za nekim svojim idealom.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#25 Re: ''Šaranje'' na forumu

Post by pustopoljina »

p.s. dosada sam imala jaku zelju za upoznavanjem samo jednog virtualnog lika,a to je bilo zensko :shock: i na jednom drugom forumu.
Post Reply