Sarajlija američki marinac u Iraku

nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#101

Post by nineac »

Citizen-X wrote:@nineac

Poceo si i ti pres*ravat! Do ovih par komentara sam mislio da trezveno razmisljas ali i tebi je americka vrana ispila mozak... Ko i inim "nasim ljudima" tamo...

Sta ima veze sto covjek kriticki se osvrce ka americkoj politici? Je l to americka politika ispravna? Je l to znaci oca ti da Malcolm-X kojega je BTW (kako ti volis ove US krilatice) rokn'o FBI nije imao pravo da kaze bilo sta protiv americke politike nego je se trebao pokupiti van u Afriku - prilicno fasisticki... Neka ljudi pricaju i barem B_A ima svoje misljenje koje nije gradjeno FOX Newsom nakiceno el kaidom i teroristima...A ti sebe malo zapitaj ko si i sta si...
Sta je to americka politika nama pomogla u BIH? Pomogla je al u k**cu... Toliko je pomogla da si ga nabr'o u USA...Da je ostavila podijeljenu drzavu kako bi mogla manipulisati ravnajuci se svojim interesima...Nije ti napravila hljeba u BIH...Nemas vala hljeba ni tamo, vidio sam ja "vas" zivot "na zapadu" ko cuke brate zivite - vozite se po sat i po dva s posla na pos'o ubiste se racunanjima "koliko sta koliko cega"... Ni vidjelo zivota koliko se prica...Cisto prese*avanje...

Sto me nerviraju mnogi komentari (posebno oni sa WTF) ko biva zna se engleski... Mene iskreno da se pita ne bi ovaj mali La Sale ni dobio mjesta uopste na forumu da se diskutuje...

Ah da zaboravih da ti kazem a i svima ostalim "h-amerima" sto su dosli iz bosanskog prkna da pogledaju onaj video sa 2. stranice komentara sto je postavio lik...Fuj!


Pozdrav Domovini!!!
Prva stvar ja sam ti odma rekao da se neslazem sa politikom Busha, ali i da se slazem pricas gluposti, nemas argumenata.
Drugo, jel nama amerika duzna pomagati?? Mi vazda od nekog ocekujemo nesto da nam da! Ko nas jebe kad za idiote glasamo pa je tako kako je, nije to do amerike nego do nas!
Ja prvo nisam nabro niti sam trebao nabrati, otisao sam zato sto sa htio se skolovati dalje, ali to bi ko trebalo biti normalno, jer valjda ljudi mogu otici zivjeti negdje jedno vrijeme ili za stalno, a da ga sredina odmah neokarakterise kao bjegunca!

A to so je momak u vojsci? Sta ima veze, bar ima priliku da zaradi sebi hljeb! Sta to nasa drzava daje kao opciju ljudima? Neki ljudi nemogu u skolu, neki hoce ali nemogu platiti. To o diskriminaciji ljudi na osnovu novca mozda i stoji, ali ja iz svog licnog primjera to nemogu potvrditi, jer ja niti sam americki drzavljanin, niti imam green card, musliman sam, a drzava mi placa skolu te jos mi placaju da idem u nju! Stoga, svako ima priliku ko hoce i zna.
User avatar
kustah
Posts: 527
Joined: 10/03/2007 16:14

#102

Post by kustah »

Iako primanja i plata ovog/ovih placenika nije tema,reci cu da je nemoguce da obican vojnik dobije $120.000.

Niti jedan sistem ne vrijednuje obicnog vojnika tako mnogo,to nije bilo cak ni u Titinom sistemu.Kada se rat i sva frka zavrsi on-vojnik ispada da je obicna budala. Ima nebrojeno dokaza,nas nedavni rat je samo jedan u nizu.

Pored toga kada dilate sa prevarantima kakav je Bush i amerikanci generalno, morate se suociti sa cinjenicom da ce vam isporuciti samo polovinu onoga sto obecaju, A obecavaju brda i doline.

Tako na primjer citao sam da kada je Bush obavio:"Misija obavljena", to je znacilo da je rat kao prestao,pa su birokrate obustavili isplatu tog Hazardous Duty Pay itd. Isto tako ima zakon koji je donijet na Bush predlog a Kongres usvojio, kojim smanjuju combat pay, sa 250 na 150.

Evo jedan link o primanjima: http://usmilitary.about.com/od/military ... batpay.htm

http://www.gibill.com/pdf/2004paytable.pdf nisam imao zivaca da trazim po ovim tabelama sta je sta. Na letimican pogled tesko da se moze sabrati 120000

SAD je militaristicko-policijsko drustvo. Nihov "patriotizam" je imperijalistickog karaktera i oni idu u rat i iz avanturizma a i radi pljacke. Oni-regruti kazu:"ja zelim da nesto uradim za svoju zemlju" posto ovom tipu SAD nije domovina,ja mogu sam zakljuciti da je novac glavni motiv.

Ovaj iznos novca je mogao zaraditi normalnim poslom ali eto nije,sto me vodi na zakljucak da je covjek htio avanture, da ima "civilizirani" rat!!??

Voli "covjek" Ray-Ban naocale i Timberland cizme.Mozda je previse gledao Ramba!

Sto se mene tice ovaj tip se NE RAZLIKUJE od Arkana,Legije svih inih placenika i ubica koji vrsljaju po tudjim zemljama,taman kada bi on bio moj rodjeni brat!
Last edited by kustah on 29/06/2007 00:27, edited 1 time in total.
JokYouAre
Posts: 35
Joined: 04/03/2007 18:19

#103

Post by JokYouAre »

Pa kad cu jednom procitati o nekom uspjesnom Bosancu/Bosanki u dijaspori. Direktora neke jake firme, naucnika, etc. A ne samo za ove neke zatrovane bolesne umove. Sto ti je reci ta Amerika, cast izuzetcima ali svu nasu raju sto poznajem ili sam upoznao iz USA, degeni tezih razmjera (neobrazovani i zatucani kao i njihovi novi sunarodnjaci). A upozao sam i amera tonu, uz studie i uz brojna putovanja i mogu zakljuciti da su generalno glupi i dosadni. A "djeneralu" nikakvo postovanje, garant neki neizivljeni levat.
grapska
Posts: 1
Joined: 22/06/2007 02:32

#104

Post by grapska »

Bosanci koji zive u NYC ,vjerovatno su culi za Musovica.Nas covjek,izuzetno sposoban ,milioner ali covjek pomaze i ostalima koliko moze.Primjer uspjesnoh covjeka koji se nije pokvario.
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#105

Post by artzy »

Clanci kao ovaj o ovom vojniku izlaze u novinama (koliko se sjecam) koje objavljuju price obicnih ljudi kao sto su bili Svijet, Arena...

Ne bih volio da se meni dogodi ovakav tekst jer bi bio tema i pljuvacnica lljudima koji me uopste ne poznaju i koji uvijek nadju objasnjenje zasto neko ne bi trebao biti u novinama.

Forumi su jeftini i laki za koristenje. Dobijes osjecaj da nekoga zanima sta imas reci.
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#106

Post by Sir Charles »

artzy wrote:Clanci kao ovaj o ovom vojniku izlaze u novinama (koliko se sjecam) koje objavljuju price obicnih ljudi kao sto su bili Svijet, Arena...

Ne bih volio da se meni dogodi ovakav tekst jer bi bio tema i pljuvacnica lljudima koji me uopste ne poznaju i koji uvijek nadju objasnjenje zasto neko ne bi trebao biti u novinama.

Forumi su jeftini i laki za koristenje. Dobijes osjecaj da nekoga zanima sta imas reci.
Izvini drug, ali on NIJE obican covjek. On je vojnik koji se dobrovoljno otisao boriti u stranu zemlju za novac. Obican covjek je onaj koji ustane u 5-6 ujutro i ode raditi 9-10 sati da bi prehranio porodicu. E to je obican covjek. Taj obican covjek NE UBIJA druge ljude za novac. Razlika je ogromna.
JavaC0d3r
Posts: 35
Joined: 12/03/2007 08:33

#107

Post by JavaC0d3r »

Fino fino ubija za novac(ili ti ga za naftu), pa gdje je razlika izmedju njih i terorista ???
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#108

Post by nineac »

JavaC0d3r wrote:Fino fino ubija za novac(ili ti ga za naftu), pa gdje je razlika izmedju njih i terorista ???
Pa sta su nasi dole? Znaci ako sutra nas vojnik ubije nekog i on je terorista ili placenik? Koliko ja znam i nasi vijnici dobijaju pare zato sto su vojnici!
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#109

Post by Fair Life »

kustah wrote:...
Sto se mene tice ovaj tip se NE RAZLIKUJE od Arkana,Legije svih inih placenika i ubica koji vrsljaju po tudjim zemljama,taman kada bi on bio moj rodjeni brat!
On je americki drzavljanin, pretpostavljam...

Koliko mi je poznato bosanski drzavljani, njih nekolicina, su ucestvovali u
ratu u Ceceniji ?!

I sta sad??

Placenici?? Svi vojnici su placenici... neko vise neko manje. Da li je ko od
nasih odbio certifikate? Nije? Isto tako... da mu je neko ponudio 200.000
dolara ne bi odbio.

Nekog se isplacuje cigaretama i konzervom... nekog dolarima...

Zivot ide dalje...
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#110

Post by Citizen-X »

@nineac

Dobro "nemam argumenata" - dobro sam kak' s' ti?

Nista ja tebi ne zelim ni argumentirat ni dokazivat sve je jasno ka dan... Sve si rek'o - guzice bi dao zato sto su te "odskolovali" - pa dobro uvijek je takvih bilo....

Samo obnevidjelima tako tipa tebe koji su "upali kasikom u med" pa misle da su pokupili svu pamet na svijetu, moze biti iluzorno i smijesno diskutovat o amerima u iraku kao teroristima - za mene su gori od fasistickih njemackih SS postrojbi...

Nista oni Bosni nisu dali i dao dragi bog da im ni za sta ne budem duzan... Daleko im kuca od moje - cast postenim "malim" americkim ljudima - oni tu ionako nista ne mogu ali - barem za razliku od tebe - sute... Bolje je pametno sutjet nego svasta pricat...

BTW - idu mi poprilicno ovi pro-americki komentari tipa "STA HOCETE AMERIKA JE NAMA BLA BLA"... Amerika je super amerika je 'vaka 'naka... Nista nama Amerika nije al jest bogu sucur Exxon Mobileu, Chevronu itd. pa zato mozes da "vozas" V6-V8 dok ti je litar benzina jos uvijek tu negdje oko marke... Al' nicija nije do zore...

Pozdrav Domovini!!!
Mukky
Posts: 14
Joined: 22/06/2007 09:05
Location: Sarajevo

#111

Post by Mukky »

ma tako je, hajmo ga velicat, nije mu dosta bilo sto su ovdje po sarajevu srbi terorisali, sad otiso da ubija ljude pod busovom zastavom... ma svaka cast, ima mozak u picku maternu, a i moral mu je na nivou... elitni kurton.
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#112

Post by Sir Charles »

nineac wrote:
JavaC0d3r wrote:Fino fino ubija za novac(ili ti ga za naftu), pa gdje je razlika izmedju njih i terorista ???
Pa sta su nasi dole? Znaci ako sutra nas vojnik ubije nekog i on je terorista ili placenik? Koliko ja znam i nasi vijnici dobijaju pare zato sto su vojnici!
Vec sam ranije napisao da sam protiv odlaska i nasih trupa (iako je to saka vojnika) koje rade na deminiranju. Pametnije bi bilo da su otisli kad se Ameri i drustvo povuku pa da imaju humanitarnu misiju. Ovako predtavljaju samo jos jednu zemlju koja je izvrsila agresiju i okupaciju tudje zemlje.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#113

Post by Sarafcina »

Fair Life wrote:
kustah wrote:...
Sto se mene tice ovaj tip se NE RAZLIKUJE od Arkana,Legije svih inih placenika i ubica koji vrsljaju po tudjim zemljama,taman kada bi on bio moj rodjeni brat!
On je americki drzavljanin, pretpostavljam...

Koliko mi je poznato bosanski drzavljani, njih nekolicina, su ucestvovali u
ratu u Ceceniji ?!

I sta sad??

Placenici?? Svi vojnici su placenici... neko vise neko manje. Da li je ko od
nasih odbio certifikate? Nije? Isto tako... da mu je neko ponudio 200.000
dolara ne bi odbio.

Nekog se isplacuje cigaretama i konzervom... nekog dolarima...

Zivot ide dalje...

iskreno ne odobravam sto neko stavlja glavu u torbu radi love .... sto je to klasicna okupacija i blablabla

ali bih jebo mater, da izvinu zene, da mi bilo ko pocne moralisati sta ja da radim u svom zivotu.... isti stav imam i prema naredniku koji sanja da postane general i prema nekome ko smatra da ce puskom u ceceniji promijeniti svijet... tvoja glava... stavljaj je gdje hoces... samo ne diraj mene :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#114

Post by nineac »

Citizen-X wrote:@nineac

Dobro "nemam argumenata" - dobro sam kak' s' ti?

Nista ja tebi ne zelim ni argumentirat ni dokazivat sve je jasno ka dan... Sve si rek'o - guzice bi dao zato sto su te "odskolovali" - pa dobro uvijek je takvih bilo....

Samo obnevidjelima tako tipa tebe koji su "upali kasikom u med" pa misle da su pokupili svu pamet na svijetu, moze biti iluzorno i smijesno diskutovat o amerima u iraku kao teroristima - za mene su gori od fasistickih njemackih SS postrojbi...

Nista oni Bosni nisu dali i dao dragi bog da im ni za sta ne budem duzan... Daleko im kuca od moje - cast postenim "malim" americkim ljudima - oni tu ionako nista ne mogu ali - barem za razliku od tebe - sute... Bolje je pametno sutjet nego svasta pricat...

BTW - idu mi poprilicno ovi pro-americki komentari tipa "STA HOCETE AMERIKA JE NAMA BLA BLA"... Amerika je super amerika je 'vaka 'naka... Nista nama Amerika nije al jest bogu sucur Exxon Mobileu, Chevronu itd. pa zato mozes da "vozas" V6-V8 dok ti je litar benzina jos uvijek tu negdje oko marke... Al' nicija nije do zore...

Pozdrav Domovini!!!
Niti ja mislim da sam pokupio svu pamet, niti mislim da mi je amerika sve dala, niti je.
Problem nas je sto nam je vazda neko kriv i vazda u drugima trazimo odgovor na sve probleme.
jaro to sto ja vozam V6, a vozam, je vise stvar poreza nego cijene nafte, jer nafta se na berzi kupuje a ne kako raja po kaficima prica. Stoga ja imam jeftiniji galon, ali isto tako nemam zdravstveno od drzave itd. Stoga ako cemo o ovoj temi bujrum.
Ali, pricamo o momku kojem je drzava SAD a ne Bosna! To je isto sa Amerom Delicem, kako on moze igrati pod americkom zastavom a ne bosanskom? Sto nebi mogao, zivi covjek tamo, dali su mu sve uslove, i kada je izgradi sebe kao igraca, e tad bi nasi da igra za njih. Bogami to tako neide.
Ja sam ti rekao vec da se neslazem sa ovom politikom, ali zvati vojnike placenicima znaci da zoves i nase vojnike placenicima jer i oni su profesionalna vojska bili oni dole ili ne!
User avatar
kustah
Posts: 527
Joined: 10/03/2007 16:14

#115

Post by kustah »

Fair Life wrote:
kustah wrote:...
Sto se mene tice ovaj tip se NE RAZLIKUJE od Arkana,Legije svih inih placenika i ubica koji vrsljaju po tudjim zemljama,taman kada bi on bio moj rodjeni brat!
On je americki drzavljanin, pretpostavljam...

Koliko mi je poznato bosanski drzavljani, njih nekolicina, su ucestvovali u
ratu u Ceceniji ?!
I sta sad??

Placenici?? Svi vojnici su placenici... neko vise neko manje. Da li je ko od
nasih odbio certifikate? Nije? Isto tako... da mu je neko ponudio 200.000
dolara ne bi odbio.

Nekog se isplacuje cigaretama i konzervom... nekog dolarima...

Zivot ide dalje...

Meni je uredu ako se ne slazes sa mojim pogledima ali mrzim kada neko relativizira ili manipulira sa sustinom stvari!!

Zivot ide dalje... Za gospodare zivota i smrti u Vasingtonu i Londonu sigurno da.

Za 650.000 ubijenih Iracana sigurno vise ne! Za 5.000.000 izbjeglica,kakav zivot. I ovo nisu konacne brojke. Ovo je BiH bila jucer! Moze biti sutra Iran!Hersh: ‘Bush And Cheney’s Wet Dream Is Hitting Iran’

Ili je mozda je mnogo vaznije u koju boju je Paris Hilton ofarbala kosu i sta ce pricati sa Larijem Kingom!?

Zivot ide dalje...

Mozda si ti vise spiritualno nego politicko bice, ima podforum i za takve, mozda ces tamo naci vise razumjevanja sa ovim post-mortem izjavama!
Last edited by kustah on 29/06/2007 16:47, edited 5 times in total.
domi
Posts: 544
Joined: 04/10/2003 00:00

#116

Post by domi »

Fair Life wrote:
Nekog se isplacuje cigaretama i konzervom... nekog dolarima...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#117

Post by Fiore »

daj Ba protiv koga i za koga Ba?
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#118

Post by artzy »

Sir Charles wrote:
artzy wrote:Clanci kao ovaj o ovom vojniku izlaze u novinama (koliko se sjecam) koje objavljuju price obicnih ljudi kao sto su bili Svijet, Arena...

Ne bih volio da se meni dogodi ovakav tekst jer bi bio tema i pljuvacnica lljudima koji me uopste ne poznaju i koji uvijek nadju objasnjenje zasto neko ne bi trebao biti u novinama.

Forumi su jeftini i laki za koristenje. Dobijes osjecaj da nekoga zanima sta imas reci.
Izvini drug, ali on NIJE obican covjek. On je vojnik koji se dobrovoljno otisao boriti u stranu zemlju za novac. Obican covjek je onaj koji ustane u 5-6 ujutro i ode raditi 9-10 sati da bi prehranio porodicu. E to je obican covjek. Taj obican covjek NE UBIJA druge ljude za novac. Razlika je ogromna.
Kakvo je to sranje oko "ubijanja", UBIJANJA i opet ubijanja??? Vojnik i Rat. Koji dio Vojnik ili Rat ti nije jasan?

On nije otisao kao "dobrovoljac, placenik u stranu zemlju za novac". on je Amerikanac bosanskog porijekla koji je u normalnoj vojsci svoje domovine.

Sad se ponavljam i ponavljam - on nema nikakvog uticaja na odluke hoce li se ici u rat ili nece, s kim ce se ratovati i kako... Vecina ljudi se prijavi u vojsku bez da znaju unaprijed hoce li biti rat. Ne znam zasto je to tako tasko razumijeti.
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#119

Post by artzy »

JavaC0d3r wrote:Fino fino ubija za novac(ili ti ga za naftu), pa gdje je razlika izmedju njih i terorista ???
Terorista dobrovoljno zeli da ubije ne zaleci nikoga. Vojnik ide gdje mu se naredi i nije kriv kada vlada cini idiotske poteze vec naprotiv postaje zrtva tih postupaka.

Nijedan americki vojnik ne ubija za naftu vec bivaju iskoristeni za to. Mnogi su slucajevi (ima gomila blogova onih koji su bili u ratu) gdje Haliburtonovi (i slicni) dobiju vojnike na raspolaganje da osiguraju neka privredna postrojenja i tada vojnici sretnu sofere i druge radnike koji u tu u par dana zarade vojnicku platu. Ali vojnike niko ne pita. Zato ih ne drzim odgovornim naravno izuzevsi one kojima se takva situacija u stvari svidja i koji su sadisti ili/i kriminalci i bez rata.

Tu je razlika izmedju vojnika i Bushovih majmuna.
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#120

Post by Sir Charles »

artzy wrote:Kakvo je to sranje oko "ubijanja", UBIJANJA i opet ubijanja??? Vojnik i Rat. Koji dio Vojnik ili Rat ti nije jasan?

On nije otisao kao "dobrovoljac, placenik u stranu zemlju za novac". on je Amerikanac bosanskog porijekla koji je u normalnoj vojsci svoje domovine.

Sad se ponavljam i ponavljam - on nema nikakvog uticaja na odluke hoce li se ici u rat ili nece, s kim ce se ratovati i kako... Vecina ljudi se prijavi u vojsku bez da znaju unaprijed hoce li biti rat. Ne znam zasto je to tako tasko razumijeti.
Jadnik, mobilisali ga, a on samo izisao da kupi cigare :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#121

Post by rajvosa^ »

Ne kontam sta se nekom digo kurac sto je frajer u USA armiji. Osjetio duznost, da "brani" svoju domovinu (mozda mu je pun klinac bosne) i frajer to i radi. Za pare? To mu je posao i USA mu je drzava. I mi smo bosnu branili, da bi nakraju popusili na svim gledistima. Covjeku odgovara americko drzavljanstvo, karijera u US vojsci - mozda jedan dan bude general pa dodje u obilazak Sarajeva. I ja bi se sliko samo sto smo tada imali vjetrvoku, tene i pantole od satorskog krila, pa te malo bila sramota. :D Ko zna mozda bi neki u USA vojsku, samo da njihovo drzavljanstvo dobije....ima ih
Gnjuscic
Posts: 198
Joined: 27/02/2005 20:46
Location: Iza coska jednog djeta kuće

#122

Post by Gnjuscic »

Ma neka njega nama. Ne daj bože da opet pukne, dobro bi nam čojk doš´o k´o hljeb. Ne bi tad nikakvog hajra bilo od alijanderovih generala koji magistriraše na temu " Bitka kod Bedra ".

Za ove koji prazne crijeva na forumu ružeći Amerikance:
Da nije Amerike, ne bi bilo ni kosovskih Albanaca, ni Bošnjaka. Ko to ne vidi ili je slijepac ili što će prije biti zaslijepljen mržnjom. Ili ne !! Možda bi im ( i nama ) pomogli bratskomuslimanstvujušći: Mauritanija, Mali, Čad, i ostali giganti ?

Bez zaj....a. U Iraku su održani izbori. Formirana wlada i ta wlada daje legitimitet američkom prisustvu. Mišljenje o američkom okupatoru je formirano na izjavama mudža i munjiza, koljača i terorista, koji su osujećeni u stvaranju islamske države. Očito je ovdje suviše takvih koji su se šljegli sa " Islam Bosne ". Dakle, isti oni koji govore o okupaciji Iraka, mogli bi da se pridruže i ne tako nacionalističkom srpskom piscu ( kakvi su tek nacionalistički ) Miloradu Paviću, koji govori o aktualnoj okupaciji Bosne. Okupacija Kosova se podrazumijeva.
Dođji brate Srbine da ostarimo zajedno u borbi protiv mrskih Amerikanaca i još mržeg Dž. Buša !!! :D

A inače, kad su već odlučili da ubijaju civilje. Zašto gnjusni Amerikanci već ne bace tuce A-bombi i "očiste" dijelove Iraka, već se muče onako " usitno ". Mudže, mudže od Faludže. Ne možete progutati poraz nikako.
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#123

Post by Sir Charles »

Gnjuscic wrote:Ma neka njega nama. Ne daj bože da opet pukne, dobro bi nam čojk doš´o k´o hljeb. Ne bi tad nikakvog hajra bilo od alijanderovih generala koji magistriraše na temu " Bitka kod Bedra ".

Za ove koji prazne crijeva na forumu ružeći Amerikance:
Da nije Amerike, ne bi bilo ni kosovskih Albanaca, ni Bošnjaka. Ko to ne vidi ili je slijepac ili što će prije biti zaslijepljen mržnjom. Ili ne !! Možda bi im ( i nama ) pomogli bratskomuslimanstvujušći: Mauritanija, Mali, Čad, i ostali giganti ?

Bez zaj....a. U Iraku su održani izbori. Formirana wlada i ta wlada daje legitimitet američkom prisustvu. Mišljenje o američkom okupatoru je formirano na izjavama mudža i munjiza, koljača i terorista, koji su osujećeni u stvaranju islamske države. Očito je ovdje suviše takvih koji su se šljegli sa " Islam Bosne ". Dakle, isti oni koji govore o okupaciji Iraka, mogli bi da se pridruže i ne tako nacionalističkom srpskom piscu ( kakvi su tek nacionalistički ) Miloradu Paviću, koji govori o aktualnoj okupaciji Bosne. Okupacija Kosova se podrazumijeva.
Dođji brate Srbine da ostarimo zajedno u borbi protiv mrskih Amerikanaca i još mržeg Dž. Buša !!! :D

A inače, kad su već odlučili da ubijaju civilje. Zašto gnjusni Amerikanci već ne bace tuce A-bombi i "očiste" dijelove Iraka, već se muče onako " usitno ". Mudže, mudže od Faludže. Ne možete progutati poraz nikako.
Pa naravno. Ako ti se misljenje imalo razlikuje, odmah si mudza, dzudza ili nesto trece. Samo ti drug nastavi slusati sta ti drugi govore i radi sta ti drugi govore. Nemoj ni slucajno razmisljati svojom glavom, da te ista, kojim slucajem, ne bi zabolila.
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#124

Post by artzy »

Sir Charles wrote:
Gnjuscic wrote:Ma neka njega nama. Ne daj bože da opet pukne, dobro bi nam čojk doš´o k´o hljeb. Ne bi tad nikakvog hajra bilo od alijanderovih generala koji magistriraše na temu " Bitka kod Bedra ".

Za ove koji prazne crijeva na forumu ružeći Amerikance:
Da nije Amerike, ne bi bilo ni kosovskih Albanaca, ni Bošnjaka. Ko to ne vidi ili je slijepac ili što će prije biti zaslijepljen mržnjom. Ili ne !! Možda bi im ( i nama ) pomogli bratskomuslimanstvujušći: Mauritanija, Mali, Čad, i ostali giganti ?

Bez zaj....a. U Iraku su održani izbori. Formirana wlada i ta wlada daje legitimitet američkom prisustvu. Mišljenje o američkom okupatoru je formirano na izjavama mudža i munjiza, koljača i terorista, koji su osujećeni u stvaranju islamske države. Očito je ovdje suviše takvih koji su se šljegli sa " Islam Bosne ". Dakle, isti oni koji govore o okupaciji Iraka, mogli bi da se pridruže i ne tako nacionalističkom srpskom piscu ( kakvi su tek nacionalistički ) Miloradu Paviću, koji govori o aktualnoj okupaciji Bosne. Okupacija Kosova se podrazumijeva.
Dođji brate Srbine da ostarimo zajedno u borbi protiv mrskih Amerikanaca i još mržeg Dž. Buša !!! :D

A inače, kad su već odlučili da ubijaju civilje. Zašto gnjusni Amerikanci već ne bace tuce A-bombi i "očiste" dijelove Iraka, već se muče onako " usitno ". Mudže, mudže od Faludže. Ne možete progutati poraz nikako.
Pa naravno. Ako ti se misljenje imalo razlikuje, odmah si mudza, dzudza ili nesto trece. Samo ti drug nastavi slusati sta ti drugi govore i radi sta ti drugi govore. Nemoj ni slucajno razmisljati svojom glavom, da te ista, kojim slucajem, ne bi zabolila.
Postoji mogucnost da cak i ako mislis svojom glavom opet ne budes na istoj poziciji kao neko drugi. Sta mislis?

Najcesce oni koji o tome pricaju u stvari govore: "Misli kao sto ja mislim."
domi
Posts: 544
Joined: 04/10/2003 00:00

#125

Post by domi »

JokYouAre wrote:Pa kad cu jednom procitati o nekom uspjesnom Bosancu/Bosanki u dijaspori. Direktora neke jake firme, naucnika, etc. A ne samo za ove neke zatrovane bolesne umove. Sto ti je reci ta Amerika, cast izuzetcima ali svu nasu raju sto poznajem ili sam upoznao iz USA, degeni tezih razmjera (neobrazovani i zatucani kao i njihovi novi sunarodnjaci). A upozao sam i amera tonu, uz studie i uz brojna putovanja i mogu zakljuciti da su generalno glupi i dosadni. A "djeneralu" nikakvo postovanje, garant neki neizivljeni levat.
Sta je ovo, moderatori imaju slobodno danas ili pak podrzavaju ovaj napad od strane obrazovanih i nadasve kosmopolitski odgojenih domicilnih stanovnika na racun americke dijaspore? 8-) :D

Sto se teme tice, mislim da bi svi mi trebali prihvatiti odluku svakog pojedinca na koji nacin ce on/ona zivjeti svoj zivot. Iako vecina mozda i ne moze razumjeti razloge ili povode pristupanja ovog momka US vojsci trebamo biti svjesni da poneko i voli posao vojnika. Iz clanka se ja mislim moze zakljuciti da je pristupio vojsci prije nego li su Bush i njegovi ahbabi okupirali Irak, tako da su ove optuzbe da se pridruzio vojsci samo da bi isao ubijati po toj zemlji, u najmanju ruku neumjesne.
Takodje ne treba izgubiti iz vida da je u Americi, nakon sto su se njegovi roditelji vratiil u Bosnu, ostao sam sto i nije tako lako za jednog tinejdzera.
Mogao je ne do Bog zavrsiti i na ulici, bauljajuci po kontejnerima trazeci koristene igle. Ovako, bar se mozemo nadati da imamo jos jednog naseg u trenutno najjacem klubu :D na svijetu, ne do Bog da zatreba mozda nam, Bosancima, nekada ovakvi kao on i pomognu. Neka svoga i u gori hajduka!!!! 8-)
Post Reply