Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
mk ultra
Posts: 19529
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#101 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by mk ultra »

insomnia78 wrote:Tu i Njemackoj djeca prave na casovima tehnickog
I u Alstomu :mrgreen:

Jbg, ljudi skoro 100 godina samo vozove rade i elektromotorne pogone... Normalno je da ce imati vrhunski proizvod al i da ce ga naplatiti
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#102 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by high_volume »

Tramvaj u Lisabonu

User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#103 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by trambusek88 »

Valjalo bi kod nas napraviti par replika starih tramvaja s otvorenim i zatvorenim prikolicama pa staviti na keca.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#104 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by man_464 »

U remizi imamo par interesantnih prinjeraka. Doduse ne bas mnogo ali tu su

Replika 1. Elektricnog tramvaja
Vasingtonac

Ova dva se brzo mogu dovesti u red. Prvi radi, a drugi nije odavno izlazio...

Osim toga tu su

Tatra T3 i Lohner C1+c1

Mogli bi se u origibalno stanje dovesti ova dva donja i treba novaca i staviti na jedinicu kao primjerci iz muzeja. Doduse postojeci turski i bečki su stariji od T3..... Dok je Lohner C1+c1 50 i neko godište...

Ne zaboraviti gb283 turisticki koji je strasno propao i mislim da bi bilo pogodnije npr gb231 (516) restaurisati i napraviti turisticki od njega. 516 bas jer jedini ima rebrasti lim.
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#105 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by Seyfo »

Pada li ikom na pamet da bi bolje bilo onemogućiti vožnju bez karte (npr.da je fizički nemoguće prići stanici isl) i dovesti poštenu i sposobnu upravu?
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#106 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by man_464 »

Pada.

Al onda su revizori nekulturna bagra.

Zamisli bez karte uhvaćeni i kaznu im napisali. Wau.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#107 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by holowey »

man_464 wrote:Pada.

Al onda su revizori nekulturna bagra.

Zamisli bez karte uhvaćeni i kaznu im napisali. Wau.
revizori da ne ulaze u raspravu... daj dokumente, zapise podatke... ne dam dokumente, pozove se policija koja ce obezbijediti legitimisanje... zavrsena prica... sve sluzbeno, ali uctivo... nikada nisam imao kontakt sa revizorom koji mi se sluzbeno i uctivo obratio... svaki put komunikacija na nivou "zajedno smo okopavali krompir" kada pita za kartu... pa cak i degenerik koji na ilidzi radi u boxu na ulazu tramvajske stanice... prvi put kada sam dosao na stanicu, nemam pojma sta i kako, dugo se nisam vozio tramvajem sa ilidze, nisam ni znao da je stanica ogradjena... izderao se na mene jer sam pitao "kuda, kako?"... fuj...

shvatam da ima svakakvog naroda, sa svakakvom bagrom dolaze u kontakt, ali kao sluzbeno lice moraju sa svakim komunicirati pristojno... kada toga nema od strane grasovaca, ne moze se mnogo ocekivati ni od putnika
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#108 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by man_464 »

Ja nikad nisam imao susret "kao da smo kopali krompir". Valjda zato sto uvijek imam i pokazem kartu.

Nekad dobijem dobar dan kao pozdrav. Nekad ne.
k4mi
Posts: 306
Joined: 12/02/2013 10:57

#109 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by k4mi »

man_464 wrote:Ja nikad nisam imao susret "kao da smo kopali krompir". Valjda zato sto uvijek imam i pokazem kartu.

Nekad dobijem dobar dan kao pozdrav. Nekad ne.
meni se desilo vise puta da imam neugodne situacije, jednom se poce derat da me treba biti sramota sto trazim da mi pokaze iskasnicu :D


Mada treba reci ima ih i kulturnih, ali su u manjini nazalost.
User avatar
mk ultra
Posts: 19529
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#110 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by mk ultra »

man_464 wrote:Ja nikad nisam imao susret "kao da smo kopali krompir". Valjda zato sto uvijek imam i pokazem kartu.

Nekad dobijem dobar dan kao pozdrav. Nekad ne.
da li igdje postoji objašnjenje turisti na bilo kojem drugom jeziku osim domaćem gdje i kako da kupi kartu i kako da je poništi, koliko mu traje karta, za šta mu treba karta itd

a oni su prvi na iskaljivanju i traženju pasoša i raznim prijetnjama
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#111 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by man_464 »

Naravno da postoji.

Na svakoj karti je na nasem i na engleskom napisano da se karta nakon kupovanja mora poništiti u vozilu. Ukoliko ne sljedi kazna.

Image
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#112 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by славянин »

man_464 wrote:Naravno da postoji.

Na svakoj karti je na nasem i na engleskom napisano da se karta nakon kupovanja mora poništiti u vozilu. Ukoliko ne sljedi kazna.

Image
Mislim da bi bilo dobro angazovati 3-4 policajca u svakoj smjeni da ordiniraju po tramvajima,sto sprjecavanje dzeparenja,bodenja nozevima i seljatluka tako i mnogo efikasnije kaznjavanje onih bez karte tako i kulturnija obrada istih.Ali gras ima druge boljke koje svi vidimo i koje nije tako jednostavno rijesiti- a nece ni ovo da urade..
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#113 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by Edin H. »

славянин wrote:
man_464 wrote:Naravno da postoji.

Na svakoj karti je na nasem i na engleskom napisano da se karta nakon kupovanja mora poništiti u vozilu. Ukoliko ne sljedi kazna.

Image
Mislim da bi bilo dobro angazovati 3-4 policajca u svakoj smjeni da ordiniraju po tramvajima,sto sprjecavanje dzeparenja,bodenja nozevima i seljatluka tako i mnogo efikasnije kaznjavanje onih bez karte tako i kulturnija obrada istih.Ali gras ima druge boljke koje svi vidimo i koje nije tako jednostavno rijesiti- a nece ni ovo da urade..
Ko je ba ovo prevodio, je li neki frisko diplomirani SDA-ovac - drive number :lol:

Number of remaining journeys... :-)
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#114 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by славянин »

Prevod na nivou :D doduse dobro je da ima ikako.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#115 Re: Sarajevski Tramvaj - Ukinuti ili ne ?

Post by man_464 »

Prijevod je nakaradan, ali sasvim dovoljno dobar da se shvati da je potrebno poništiti kartu nakon kupovine iste.

Isti natpisi su postavljeni u sva vozila, no zlatna sarajevska mladež je iste ili precrtala i išarala, ili iste počupala i pocijepala.
Post Reply