Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 40681
Joined: 30/07/2015 20:01

#6751 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

dječak sa šibicama wrote:
Meni samo raja nije jasna, ko normalan zove SA taxi kad zuti, paja i jos neki privatnici, i dalje voze po nizim cijenama. Razlika u cijeni prilicno velika posebno na duze relacije.
Razlog je u tome da što si dalje od centra ili aerodroma manja ti je šansa da ćeš dobiti vozilo kod nabrojanih u odnosu na SA-taxi.
Hakiz
Posts: 40681
Joined: 30/07/2015 20:01

#6752 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

avetinja wrote:
dječak sa šibicama wrote:Kakva inspekcija, njima policija ne smije nista, oni kao i GRASovci smatraju da imaju bogom dano pravo da blokiraju grad ako im se nesto ne dopada.

Uz sve to, imaju uvijek u zaledjini korumpiranog ministra saobracaja, koji god je u fotelji.
Pa legaliziran je kriminal kupovine licenci, dakle ako imas pare plati, i vozi. Kofol uvodili neke restrikcije kako samo rodbina moze naslijediti licencu, pa kao moras imati dvije kupljene licence, eto nije govno vec se pas posrao.
Zna se kome se smije, a kome ne. Nisu svi glavešine.
Rješenje je privatizacija. Što to u Žutom ne smiju lanuti? Imaju GPS koji im prati vozilo. Ako se puno kurčiš onda te gazda nakurči.

To sa licencama je kao da se smanji broj taksista, a trebalo je zabraniti da se licenca nasljeđuje. Poslije završetka službe licenca ide nazad opštini, a pravo preče kupovine imaju članovi porodice do određenog roka.
Hakiz wrote:Šta rade? Koliko ima Sa taksija, 1.000 - 1.500? Svi izađu na ulicu, blokiraju grad i pošalji ti sada kontradiverzionu jedinicu FMUP-a da ih tuče, oklopno vozilo da "ukloni prepreke normalnom odvijanju saobraćaja" koje će se materijaliozovati u obliku oštećenja ili uništenja taksi vozila itd.

Pa i ako ih rastjeraju, šta će sutra? Svakodnevni gerilski rat taksista protiv Kantona?

Nema u ovom Kantonu tako hrabrih ljudi da počnu rat protiv taksista.

Ili da odgovorim protupitanjem:

Zašto Prag ne riješi problem taksista, zašto to ne uradi Barcelona itd?
Šta treba, pustiti da rade šta hoće?

Gdje ti ode sa tim. Neka inspekcija počne lupati kazne pa će se problem odmah smanjiti, jer neće svaki lola da se izdrkava na slabijima od sebe, uglavnom ženama, zato što ima privatnih, poslovnih problema ili ga je nešto sasvim treće iznerviralo u međuvremenu.

To je isto kao da odeš u Bingo da pokupuješ namirnice i prodavačica ti kaže da vratiš sve to nazad jer ti račun nije premašio stoju.
Misliš kada policajci obučeni u zaštitnu opremu kojima je naredbu dao neki političar koji je kao i svi oni korumpiran i misli samo na sebe dok narod pati, naoružani, sa vozilima itd krenu na 1.000 hranilaca porodica koji traže svoja prava da prehrane djecu?

Sretno.
User avatar
drug_profi
Posts: 50695
Joined: 16/07/2012 16:00

#6753 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

Samo za taksiste u ovoj zemlji ne vazi trzisna utakmica...
I to nikako ne moze biti logicno niti dobro.
A najmanje posteno.
Hakiz
Posts: 40681
Joined: 30/07/2015 20:01

#6754 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

Nije baš samo za taksiste.

Nije slučajno što nismo obnovili željeznički prevoz. Zavisi od države Evrope u kojoj si udaljenost kolika je od Sarajeva da Zagreba se vozom prelazi za 1 do 2,5 sati a kod nas...
User avatar
avetinja
Posts: 31431
Joined: 19/07/2014 13:31

#6755 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by avetinja »

Hakiz wrote:Misliš kada policajci obučeni u zaštitnu opremu kojima je naredbu dao neki političar koji je kao i svi oni korumpiran i misli samo na sebe dok narod pati, naoružani, sa vozilima itd krenu na 1.000 hranilaca porodica koji traže svoja prava da prehrane djecu?

Sretno.
Kojih prava, da ih ne može kazniti inspekcija? To bi bilo tragikomično. Sve se to može vrlo lako riješiti, samo kada bi se htjelo. Ne bi oni dizali nos da nemaju jaka leđa. Vjerujem da bi se narod pridružio pendrečenju.
User avatar
drug_profi
Posts: 50695
Joined: 16/07/2012 16:00

#6756 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

Hakiz wrote:Nije baš samo za taksiste.

Nije slučajno što nismo obnovili željeznički prevoz. Zavisi od države Evrope u kojoj si udaljenost kolika je od Sarajeva da Zagreba se vozom prelazi za 1 do 2,5 sati a kod nas...
Moras mi nacrtati, ne kontam.
Hakiz
Posts: 40681
Joined: 30/07/2015 20:01

#6757 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

avetinja wrote:
Hakiz wrote:Misliš kada policajci obučeni u zaštitnu opremu kojima je naredbu dao neki političar koji je kao i svi oni korumpiran i misli samo na sebe dok narod pati, naoružani, sa vozilima itd krenu na 1.000 hranilaca porodica koji traže svoja prava da prehrane djecu?

Sretno.
Kojih prava, da ih ne može kazniti inspekcija? To bi bilo tragikomično. Sve se to može vrlo lako riješiti, samo kada bi se htjelo. Ne bi oni dizali nos da nemaju jaka leđa. Vjerujem da bi se narod pridružio pendrečenju.
Konačno.

Ja te davno pitah šta misliš zašto se stvari ne rješavaju ne samo u Sarajevu nego i u mnogim drugim gradovima Evrope pa i svijeta kada je taksi u pitanju.

Taksi udruženja u mnogim gradovima sličnija su Cosa Nostri nego prevozu, a takve organizacije ne mogu postojati bez političke zaštite.

A ti bi da neko šalje policiju na taksiste i rješava stvari...
Hakiz
Posts: 40681
Joined: 30/07/2015 20:01

#6758 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

drug_profi wrote:
Hakiz wrote:Nije baš samo za taksiste.

Nije slučajno što nismo obnovili željeznički prevoz. Zavisi od države Evrope u kojoj si udaljenost kolika je od Sarajeva da Zagreba se vozom prelazi za 1 do 2,5 sati a kod nas...
Moras mi nacrtati, ne kontam.
Kada bi postojao dobar željeznički prevoz mnogi moćnici bi izgubili profite koje imaju od prevoza cisternama, kamionima i autobusima. Zato koče željeznicu.

Tako da sprečavanje konkurencije u prevozu u ovoj državi nije ograničeno samo na taksi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50695
Joined: 16/07/2012 16:00

#6759 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

Ali kamion moze kupiti ko god hoce i registrovati se za prevoz robe.
Taksista u Sarajevu ne mozes tako lako postati.
User avatar
avetinja
Posts: 31431
Joined: 19/07/2014 13:31

#6760 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by avetinja »

Hakiz wrote:Konačno.

Ja te davno pitah šta misliš zašto se stvari ne rješavaju ne samo u Sarajevu nego i u mnogim drugim gradovima Evrope pa i svijeta kada je taksi u pitanju.

Taksi udruženja u mnogim gradovima sličnija su Cosa Nostri nego prevozu, a takve organizacije ne mogu postojati bez političke zaštite.

A ti bi da neko šalje policiju na taksiste i rješava stvari...
Ma nismo se razumjeli, pisao sam u smislu šta bi bilo kad bi bilo. Isto kao i za licence.

Što se tiče policije, kada moraju namaknuti lovu, love taksiste koje smiju kazniti. Također su u dogovoru da mu taksista da cvaju i miran je x dana, može raditi šta god hoće neće ga kazniti. Ali to rade nad jadama.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40996
Joined: 29/06/2011 23:39

#6761 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Sad su i "hranioci 1000 porodica", ma evo sve mi suze niz ledja, duse slatke, idemo se okupiti oko vatre i pjevati kumbaja maj lord kumbaja za sarajevske taxiste, hranioce 1000 porodica.
Hakiz
Posts: 40681
Joined: 30/07/2015 20:01

#6762 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

Ali to je tako.

Zamisli, izgradim ja kuću. Naravno bez dozvole a dozvolu neću dobiti jer je kuća na klizištu. I jednog dana dođu da me deložiraju sa porodicom iz te kuće jer ako se klizište pokrene srušiće se kuća i ubiće mi djecu.

Šta misliš šta bi pisalo i pričalo po medijima i komšiluku:

1. Institucije spasile djecu iz opasne kuće

2. Policija provalila u porodičnu kuću i na silu Izbacila porodicu ostavivši je bez krova nad glavom na milost i nemilost vremenskim uslovima.

Tako i taksista koji u fušu malo dila i malo podvodi žene strancima i ostalim ugroženim klijentima kada izađe na proteste postane hranilac nejači i onaj koji obezbjeđuje porodicu. Kojeg policija tuče dok pokušava zaraditi za egzistenciju.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40996
Joined: 29/06/2011 23:39

#6763 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Mozda u krugu njihovog udruzenja, sto se tice gradjana garantujem da vecina ne misli o njima kao o drazesnim hraniteljima porodice i ugrozenoj sorti.
User avatar
Qler
Posts: 23637
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6764 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Qler »

Ja bih samo da kazem da nije neka sreca privatnici taxi... kao i svaki privatnik kod nas, oni bi da im radnici rade za smijesne pare, da rade od zvijezde do zvijezde i da im plate sto je moguce manje za to... bar je takva situacija kod svakog privatnog taxi udruzenja...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40996
Joined: 29/06/2011 23:39

#6765 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Oni su privatne firme, ne privatna udruzenja, odnosno gazda je vlasnik automobila a vozaci rade za njega.

Iskoristavaju vozace, rad po cijeli dan, ona na Zutom dispecerka samo sto ih u piz materinu ne salje, stalno imaju prepucavanje preko veze. Sta i ocekivati od gazde, ako znas ko su gazde tih firmi.

Jedino sto eto, ja kao krajnji korisnik, od tih vozaca privatnih firmi nikada nisam dozivio neku neugodnost, voze gdje im kazes, njima je svejedno. Obraduju se i druzeljubivoj musteriji, valjda im prija ljudski odnos, problem sa taxa iz Udruzenja je generalno bahatost i ponasanje ulicnih kabadahija. Da su kulturniji, ne bi ih niko imao za sta prozvati, osim za skuplju cijenu voznje.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6766 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

Pa kad krene priča: joj ba, ja samt bio u zatvoru, al nisam ništ kriv, sestrem, neg lik mene napo prvi i ja ga razvalio al on imo dobru zaleđnu jebga.
Ti s iz inostranstva? Joj sam u Italiji bio, radio tam, joj uzmemo ja i jaran levata na kocki, ta će talijan...

Sve uz zvuke Radio Miljacke.
User avatar
Edin H.
Posts: 47099
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6767 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

Da, lijepih iskustava mozes cuti od taksista :oops:

Ja dva puta na istog naletio, ostavila ga zena, ne gleda cestu nego prema zgradama, kako ce joj se osvetiti :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40996
Joined: 29/06/2011 23:39

#6768 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Jedan mi za 10 minuta voznje ispricao citav akcioni film, kako je on sam prebio trojicu Arapa na Ilidzi, nisu htjeli platiti kaze pijani bili, pokupio ih nekad u cik zore iz Coloseuma, uzeo paliju i sve ih izbubao ali nije im naplatio jer kao dosta su im batine.

Samo sam cekao kad ce iz gepeka izvaditi Zolju i ispaliti je u Arape.
User avatar
avetinja
Posts: 31431
Joined: 19/07/2014 13:31

#6769 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by avetinja »

dječak sa šibicama wrote:Oni su privatne firme, ne privatna udruzenja, odnosno gazda je vlasnik automobila a vozaci rade za njega.

Iskoristavaju vozace, rad po cijeli dan, ona na Zutom dispecerka samo sto ih u piz materinu ne salje, stalno imaju prepucavanje preko veze. Sta i ocekivati od gazde, ako znas ko su gazde tih firmi.

Jedino sto eto, ja kao krajnji korisnik, od tih vozaca privatnih firmi nikada nisam dozivio neku neugodnost, voze gdje im kazes, njima je svejedno. Obraduju se i druzeljubivoj musteriji, valjda im prija ljudski odnos, problem sa taxa iz Udruzenja je generalno bahatost i ponasanje ulicnih kabadahija. Da su kulturniji, ne bi ih niko imao za sta prozvati, osim za skuplju cijenu voznje.
Ona meni ima isti glas kao ova profesorica iz serije Dva smo svijeta različita.

https://youtu.be/2Gpec8XRPvk?t=1118
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6770 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by tempuser »

dječak sa šibicama wrote:Oni su privatne firme, ne privatna udruzenja, odnosno gazda je vlasnik automobila a vozaci rade za njega.

Iskoristavaju vozace, rad po cijeli dan, ona na Zutom dispecerka samo sto ih u piz materinu ne salje, stalno imaju prepucavanje preko veze. Sta i ocekivati od gazde, ako znas ko su gazde tih firmi.

Jedino sto eto, ja kao krajnji korisnik, od tih vozaca privatnih firmi nikada nisam dozivio neku neugodnost, voze gdje im kazes, njima je svejedno. Obraduju se i druzeljubivoj musteriji, valjda im prija ljudski odnos, problem sa taxa iz Udruzenja je generalno bahatost i ponasanje ulicnih kabadahija. Da su kulturniji, ne bi ih niko imao za sta prozvati, osim za skuplju cijenu voznje.
Nedavno se uredno parkiram ispred Alte, ali ne gasim auto jer zena treba svaki sekund da sidje. ispred mene Sa takso i mase nesto rukama, kako nema meni sta mase ja ga lagano na ignore. Poslije par sekundi izlazi iz auta i krece prema meni, otvorim prozor kad on, smetaju mi tvoja svjetla, gasi svjetla i kao rukom krenu prema prekidacu. Rekoh, samo takni prekidac otkinucu ti ruku iz ramena, povuce se ko popisan.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6771 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

Jes’ vidio stoke...
User avatar
Qler
Posts: 23637
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6772 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Qler »

tempuser, pa podesi farove jebem mu misa :) visoko bacaju
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6773 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by tempuser »

Qler wrote:tempuser, pa podesi farove jebem mu misa :) visoko bacaju
Samoinicijativno su podesavajuci! :-D
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#6774 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by invincible1921 »

Ommadawn wrote:Pa kad krene priča: joj ba, ja samt bio u zatvoru, al nisam ništ kriv, sestrem, neg lik mene napo prvi i ja ga razvalio al on imo dobru zaleđnu jebga.
Ti s iz inostranstva? Joj sam u Italiji bio, radio tam, joj uzmemo ja i jaran levata na kocki, ta će talijan...

Sve uz zvuke Radio Miljacke.
Ovaj od neki dan sto me vozio postrojio kae specijalce jer su ga tjerali dok je sjedio i pio sok :lol:
User avatar
haris0032
Posts: 1443
Joined: 02/06/2012 19:27
Location: 11541

#6775 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by haris0032 »

Bravo Tempuset, nema on sta prema tvom prekidacu i biti bahat, al eto i ti da znas, mogao si prebaciti na pozicije, pogotovo ako su ti svjetla okrenuta prema drugom autu, a cekas.
Post Reply