Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#6701 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dobar osjecaj »

Od željezničke do Ćumurije je realno platiti pola ili nešto malo više od pola tog iznosa. Od aerodroma do M.dvora košta 12 maraka. Platila je taksu što je pristala na vožnju bez upaljenog taksimetra.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6702 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

Neko jutro (oko 5.30) zovemo taxi rođak i ja da
me odbaci na sarajevsku autobusku stanicu. Zovemo tri (ili bjehu četiri) različite taxi-kompanije i dobijamo isti odgovor da nemaju nijedno vozilo (trebam od Hifine pumpe na Buća Potoku) slobodno. Hvata me panika, trebam stići na bus koji polazi u 6.00 no srećom drugi rođak živi u blizini i posuđuje nam svoj auto.
Dolazimo na autobusku stanicu i tamo masa poredanih taksija, jedan teatralno prepričava kako se sa nekim ko je bio naoružan pomarisao.
Nažalost još jedno loše taxi iskustvo u Sarajevu.
Do sada kad god sam u bilo kojem drugom gradu, u bilo koja doba (znalo je to biti i u 3.00 ujutro) zvao dispečera za taxi uslugu - za najkasnije 10 minuta se tu stvorio taxi.
azdralovic
Posts: 4422
Joined: 29/05/2010 21:46

#6703 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azdralovic »

Ommadawn wrote:Neko jutro (oko 5.30) zovemo taxi rođak i ja da
me odbaci na sarajevsku autobusku stanicu. Zovemo tri (ili bjehu četiri) različite taxi-kompanije i dobijamo isti odgovor da nemaju nijedno vozilo (trebam od Hifine pumpe na Buća Potoku) slobodno. Hvata me panika, trebam stići na bus koji polazi u 6.00 no srećom drugi rođak živi u blizini i posuđuje nam svoj auto.
Dolazimo na autobusku stanicu i tamo masa poredanih taksija, jedan teatralno prepričava kako se sa nekim ko je bio naoružan pomarisao.
Nažalost još jedno loše taxi iskustvo u Sarajevu.
Do sada kad god sam u bilo kojem drugom gradu, u bilo koja doba (znalo je to biti i u 3.00 ujutro) zvao dispečera za taxi uslugu - za najkasnije 10 minuta se tu stvorio taxi.
Ocekujes da ti sa autobuske dodje taksi u Buca Potok?
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#6704 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Matijevic_Vlado »

azdralovic wrote:
Ommadawn wrote:Neko jutro (oko 5.30) zovemo taxi rođak i ja da
me odbaci na sarajevsku autobusku stanicu. Zovemo tri (ili bjehu četiri) različite taxi-kompanije i dobijamo isti odgovor da nemaju nijedno vozilo (trebam od Hifine pumpe na Buća Potoku) slobodno. Hvata me panika, trebam stići na bus koji polazi u 6.00 no srećom drugi rođak živi u blizini i posuđuje nam svoj auto.
Dolazimo na autobusku stanicu i tamo masa poredanih taksija, jedan teatralno prepričava kako se sa nekim ko je bio naoružan pomarisao.
Nažalost još jedno loše taxi iskustvo u Sarajevu.
Do sada kad god sam u bilo kojem drugom gradu, u bilo koja doba (znalo je to biti i u 3.00 ujutro) zvao dispečera za taxi uslugu - za najkasnije 10 minuta se tu stvorio taxi.
Ocekujes da ti sa autobuske dodje taksi u Buca Potok?
Jbg on se vozi jednom godisnje taksijem i naravno da ocekuje da mu za njegovih 8KM dodje vozilo sa autobuske po njega u Buca Potok.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#6705 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bingov buraz »

Gdje tačno ima za vidjeti udaljenosti ispod kojih ne smiješ zvati gospodu?
azdralovic
Posts: 4422
Joined: 29/05/2010 21:46

#6706 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azdralovic »

bingov buraz wrote:Gdje tačno ima za vidjeti udaljenosti ispod kojih ne smiješ zvati gospodu?
Nije niko rekao da ne smijes, ali dispecer kad prozove normalno da se nece javiti standovi sa drugog dijela grada.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#6707 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bingov buraz »

Šta mušterija ima sa tim?
azdralovic
Posts: 4422
Joined: 29/05/2010 21:46

#6708 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azdralovic »

bingov buraz wrote:Šta mušterija ima sa tim?
nista, ne dobije taksi :)
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#6709 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bingov buraz »

I još im da cvaju na kafu jer se usudio pozvati taxi u glavnom gradu nečega.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6710 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

azdralovic wrote:
Ommadawn wrote:Neko jutro (oko 5.30) zovemo taxi rođak i ja da
me odbaci na sarajevsku autobusku stanicu. Zovemo tri (ili bjehu četiri) različite taxi-kompanije i dobijamo isti odgovor da nemaju nijedno vozilo (trebam od Hifine pumpe na Buća Potoku) slobodno. Hvata me panika, trebam stići na bus koji polazi u 6.00 no srećom drugi rođak živi u blizini i posuđuje nam svoj auto.
Dolazimo na autobusku stanicu i tamo masa poredanih taksija, jedan teatralno prepričava kako se sa nekim ko je bio naoružan pomarisao.
Nažalost još jedno loše taxi iskustvo u Sarajevu.
Do sada kad god sam u bilo kojem drugom gradu, u bilo koja doba (znalo je to biti i u 3.00 ujutro) zvao dispečera za taxi uslugu - za najkasnije 10 minuta se tu stvorio taxi.
Ocekujes da ti sa autobuske dodje taksi u Buca Potok?
Očekujem. Baš kao u svim gradovima i mjestima u kojima sam do sada boravio - kad god sam trebao taksi, došao je.
Jebote u Tuzli te vozi ispod 8 maraka gdje god hoćeš i još nikakvih neprijatnosti.
Samo u Sarajevu katastrofa.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6711 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

bingov buraz wrote:I još im da cvaju na kafu jer se usudio pozvati taxi u glavnom gradu nečega.
I to taxi koji nije došao.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6712 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

bingov buraz wrote:Šta mušterija ima sa tim?
Stvarno sam protiv ovih uhljupa iz taksija, ali šta očekuješ?

Da si rekao "U redu, ako nema niko u blizini, koja je udaljenost najbližeg taxi štanda, platit ću dolazak do moje adrese i onda transport do lokacije", vjerujem da bi neko došao.

Ako nema nikoga u blizini da se ekonomski isplati tvoja vožnja (gledajući neki prosjek trajanja vožnje), normalno da neće niko doći po tebe.

Po tvom, ti ako odeš na Bjelašnicu, neko iz grada mora da se odazove na tvoj poziv i dođe po tebe?
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#6713 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Cookie85 »

un1ted wrote:
bingov buraz wrote:Šta mušterija ima sa tim?
Stvarno sam protiv ovih uhljupa iz taksija, ali šta očekuješ?

Da si rekao "U redu, ako nema niko u blizini, koja je udaljenost najbližeg taxi štanda, platit ću dolazak do moje adrese i onda transport do lokacije", vjerujem da bi neko došao.

Ako nema nikoga u blizini da se ekonomski isplati tvoja vožnja (gledajući neki prosjek trajanja vožnje), normalno da neće niko doći po tebe.

Po tvom, ti ako odeš na Bjelašnicu, neko iz grada mora da se odazove na tvoj poziv i dođe po tebe?
Evo da se i ja umjesam, i ja sam protiv taksista (cast izuzetcima)

Ali zar to nije njegov posao?

Sta mislis dodjes ti u prodavnicu, i hoces hoces nesto vrijednosti 2KM, a nema tu nego u magacinu, i tebi prodavacica, znas sta meni se to ne isplati da ja sad idem u magacin i trazim radi 2KM , tebi to uredu ?

Ako mu se ne svidja posao, nek mjenja! Njihov je posao, ti zovnes dispecer, on javi i najblizi dolazi, pa ako treba 500m da te vozi ima da te vozi, ima taksimetar i musterija mora platiti, cak mora dobiti racun!

Nego je postalo to sve normala, gdje cu zovnuti taksi da me vozi samo 2-3 km, nece htjeti doci.
EDIT
Po tvom, ti ako odeš na Bjelašnicu, neko iz grada mora da se odazove na tvoj poziv i dođe po tebe?
Nego sta nego mora doci, ne dolazi na lijepe oci, nego mu se plati! Ima cijenovnik , taksimetar i zdravo!
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6714 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

un1ted wrote:
bingov buraz wrote:Šta mušterija ima sa tim?
Stvarno sam protiv ovih uhljupa iz taksija, ali šta očekuješ?

Da si rekao "U redu, ako nema niko u blizini, koja je udaljenost najbližeg taxi štanda, platit ću dolazak do moje adrese i onda transport do lokacije", vjerujem da bi neko došao.

Ako nema nikoga u blizini da se ekonomski isplati tvoja vožnja (gledajući neki prosjek trajanja vožnje), normalno da neće niko doći po tebe.

Po tvom, ti ako odeš na Bjelašnicu, neko iz grada mora da se odazove na tvoj poziv i dođe po tebe?
1. Naveo sam pri razgovoru da ću platiti ekstra taci koji dođe po mene.
2. Bjelašnica kao lokacija nije relevantna. Radi se o dijelu grada.
azdralovic
Posts: 4422
Joined: 29/05/2010 21:46

#6715 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azdralovic »

Nemojte me pogresno shvatiti, ali u bilo kojem gradu na svijetu ako nema taksi u blizini dispecer ce ti tako reci... Tj. ako se ne odazove niko na njegov poziv. Zato sam i reply kao da je to vezano samo za Sarajevo-Taxi...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#6716 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Ti klosari od taxista sa autobuske nece ti doci u Buca Potok jer im je daleko, otkud oni znaju da tebi treba prijevoz na stanicu, tu je trebao doci neko sa blizih standova ili si prosto trebao nazvati noc ranije i rezervisati taxi ujutro.

Tako ja bar prakticiram, zovnem zutog ili crvenog, kazem da ce mi trebati taxi u 5 recimo, hoce li biti problema pitam, uglavnom ni ne rezervisu pojedinacno vozilo vec ujutro kad zovnem uvijek ima neko slobodan.

Mozda se desilo da u tom trenutku u Buca potoku nema, ali cisto sumnjam. Prije ce biti da niko nije htio na voznju.
Kod privatnih firmi ja mislim da u centrali imaju GPS poziciju vozila, mislim, znam da su svojedobno imali i kamere u vozilima bar kod Zutog. Pa mogu zamoliti najblizeg vozaca da dodje na poziv. Niko u 5 ujutro ne zove iz zajebancije.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6717 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

azdralovic wrote:Nemojte me pogresno shvatiti, ali u bilo kojem gradu na svijetu ako nema taksi u blizini dispecer ce ti tako reci... Tj. ako se ne odazove niko na njegov poziv. Zato sam i reply kao da je to vezano samo za Sarajevo-Taxi...
Iz ličnog iskustva ti kažem da sam ja doživio upravo suprotno.
10-15 minuta sam čekao, maksimalno 20.
No jebiga...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6718 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

dječak sa šibicama wrote:Ti klosari od taxista sa autobuske nece ti doci u Buca Potok jer im je daleko, otkud oni znaju da tebi treba prijevoz na stanicu, tu je trebao doci neko sa blizih standova ili si prosto trebao nazvati noc ranije i rezervisati taxi ujutro.

Tako ja bar prakticiram, zovnem zutog ili crvenog, kazem da ce mi trebati taxi u 5 recimo, hoce li biti problema pitam, uglavnom ni ne rezervisu pojedinacno vozilo vec ujutro kad zovnem uvijek ima neko slobodan.

Mozda se desilo da u tom trenutku u Buca potoku nema, ali cisto sumnjam. Prije ce biti da niko nije htio na voznju.
Kod privatnih firmi ja mislim da u centrali imaju GPS poziciju vozila, mislim, znam da su svojedobno imali i kamere u vozilima bar kod Zutog. Pa mogu zamoliti najblizeg vozaca da dodje na poziv. Niko u 5 ujutro ne zove iz zajebancije.
Eh pa ubuduće (ako baš budem morao, a gledat ću da ne moram) ću uraditi kao ti - zovnuti ranije i reći da mi treba taxi.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#6719 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Imaju oni i privatne biznis kartice, uzmi nekad od nekog taxiste, i zovnes ga na privatni broj, rezervises voznju.

ali ne cudi me bezobrazluk, ta stoka je toliko bezobrazna da tu vise nema sta covjek reci. Jedino ne mozes ocekivati da sa stanice dodju u Buca potok, nije njihov reon i puca im ona stvar.

A mogu, da su ljudi nekakvi, lako se to dogovori sa dispecerom, da se radi o ljudima a ne o govnima. Stalno kukaju kako nemaju isplativost kratkih voznji, nece da se jave na poziv, biraju voznje, nece u brdo, nece niz brdo, a sve se novi automobili kupuju i plivaju u parama, klosari mafijaski.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6720 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

dječak sa šibicama wrote:Imaju oni i privatne biznis kartice, uzmi nekad od nekog taxiste, i zovnes ga na privatni broj, rezervises voznju.

ali ne cudi me bezobrazluk, ta stoka je toliko bezobrazna da tu vise nema sta covjek reci. Jedino ne mozes ocekivati da sa stanice dodju u Buca potok, nije njihov reon i puca im ona stvar.

A mogu, da su ljudi nekakvi, lako se to dogovori sa dispecerom, da se radi o ljudima a ne o govnima. Stalno kukaju kako nemaju isplativost kratkih voznji, nece da se jave na poziv, biraju voznje, nece u brdo, nece niz brdo, a sve se novi automobili kupuju i plivaju u parama, klosari mafijaski.
Sve se može kad se hoće. I da bude isplativo.
nebogori
Posts: 681
Joined: 20/05/2019 10:23

#6721 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by nebogori »

Iskreno koliko taksista u 5 ujutro ima na potezu cengic vila otoka buca potok?
Na standu blizu moje zgrade ni subotom nema taksija u to doba a kamoli drugi dan
Posebno sto ti sa standova skoro nijedan ne radi nocu pa nije ni blizu
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6722 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

nebogori wrote:Iskreno koliko taksista u 5 ujutro ima na potezu cengic vila otoka buca potok?
Na standu blizu moje zgrade ni subotom nema taksija u to doba a kamoli drugi dan
Posebno sto ti sa standova skoro nijedan ne radi nocu pa nije ni blizu
Iskreno, bi li ti da stojiš u 5.30 na željezničkoj/autobuskoj stanici prihvatio vožnju ukoliko ti se kaže da ćeš biti plaćen ekstra, samo da dođeš do Hifa pumpe na Buća potoku, pokupiš mušteriju i nazad?
10 minuta treba od Hifine pumpe do željezničke autom.
Neko će eto izaći u 5.30 maksuz na željezničkoj stanici da ga poveze negdje, promašit će vožnju...
nebogori
Posts: 681
Joined: 20/05/2019 10:23

#6723 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by nebogori »

pa mozemo mi sada do sutra bi li neko prihvatio da ga probudis u to doba a platis mu suhim zlatom i sl
govorim samo kakvo je stanje inace po otoci c vili u ta doba sa taksijem i vrlo moguce da u to vrijeme niko nije bio slobodan ili se dispeceru nisu javljali
zasto oni dalje nisu prihvatili voznju to moras pitati njih a ne mene
a u biti i koja im je udaljenost da bi prihvatili voznje ili je do vozaca pojedinacno pa ako mu je usput

i otkud znas je li dispecer rekao bit ce vozac extra placen
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#6724 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

U te sate kad je najmanje vozila na cesti moras zvati bar 20 minuta prije nego ces krenuti. Fakticki da narucis taksi koji se oslobodi u tom vremenu.
U te sitne sate nema mjesta knapiranju vremena. Ustati mnogo ranije i biti spreman da se ide mnogo ranije, pa kako ti se zalomi.
nebogori
Posts: 681
Joined: 20/05/2019 10:23

#6725 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by nebogori »

u te sate rijetko ces uhvatiti taksi i nedjeljom ujutro kad se raja vraca iz grada a kamoli ako je koji drugi dan bio
Post Reply