Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#6676 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by strong69 »

Niko im ne moze nista. Da moze, ne bi godinama pisali o standu na aerodromu i autobuskoj stanici u Sarajevu.
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6677 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Logovan »

todd_smith wrote:
un1ted wrote: Zbog ovakvih situacija i postoje pravila. Tvoje jeste, ali ako ja platim onda je "i moje". Ne mozes mi ti određivati kako ću sjediti u tvom automobilu, ja ti mogu reći da ugasis muziku, smanjis, promjenis stanisu, ili da upalis klimu. Tvoje auto, a ja ti mogu reci? Mogu jer se bavis usluznom djelatnoscu i trebalo bi da postoje zakonske regulative koje regulisu sve, pa i voznju.

Zamisli treba ti taxi dodjes na stajaliste a niko od njih ne vozi. Koja poenta svega toga? To sto je neko platio licencu, ne znači da može staviti prst u uho.
Ne. Ti placas uslugu prevoza, ne uslugu koristenja auta.

Isto kao kada platis kartu za avion. Avion nije tvoj. Placas let.
Plaćaš ti uslugu prevoza, ali ne može taksista raditi šta mu je volja. Nekome smeta muzika, nekome smeta klima, nekome cigara, itd. Prilagodiš se osobi koju prevoziš.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6678 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Tomahawk11 »

JThomas wrote:tako je, zakon kaže kad može odbiti, a ostalo mora prihvatiti. on je javni saobraćaj.

isto tako, ne može ni registrovani trgovac nekome odbiti prodati robu zato što mu se ne sviđa njegova faca, niti promijeniti cijenu. nego smo mi iz društvenog vlasništva "divljački" prešli u privatno, pa naučili samo šta nam se sviđa. ja sam gazda ko mi šta može.
Onda kad odeš negdje gdje je usluga normalna, ne možeš da se navikneš :D
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6679 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

strong69 wrote:Niko im ne moze nista. Da moze, ne bi godinama pisali o standu na aerodromu i autobuskoj stanici u Sarajevu.
Lagano, kada dodje Uber, muda ce pojesti jer se nisu prilagodili. Doci ce, kad tad.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#6680 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Mozda je automobil njegov, i firma njegova, ali licenca je "drustvena" da tako kazem.

Na stranu sto licencu kupuju uz masne provizije i sto je to kriminalizovano maksimalno kao i sve u ovoj drzavi.

On ima pravo u auto ne primiti pijanog, nadrogiranog, opasnog covjeka recimo, to je njegovo pravo. Ali odbiti voznju jer mu je prekratka ili mu se ne svidja sto ulazi troje ljudi u automobil, to je vec klasicni degenerizam taxa.

Ali opet kazem, ko se vozi sa njima pored konkurencije, neka ga i jebu. Dok je zutog, crvenog, paje, kaleta, sa taxo mi ne treba. Ovi ne odbijaju voznju, i uglavnom su ljubazni jer moraju takvi biti.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#6681 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by strong69 »

un1ted wrote:
strong69 wrote:Niko im ne moze nista. Da moze, ne bi godinama pisali o standu na aerodromu i autobuskoj stanici u Sarajevu.
Lagano, kada dodje Uber, muda ce pojesti jer se nisu prilagodili. Doci ce, kad tad.
Vidi sta rade taksisti u BG zbog Ubera i slicnog prevoznika. Blokiraju kompletan grad i pregovaraju sa premijerkom drzave. I ona im usvoji sve zahtjeve. E taj mentalitet se gaji i u Sarajevu.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6682 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

U BG imaš CarGO koji je kopija Ubera i koji funkcioniše savršeno. Tako da ne mogu ništa :bih:
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#6683 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

dječak sa šibicama wrote:Mozda je automobil njegov, i firma njegova, ali licenca je "drustvena" da tako kazem.

Na stranu sto licencu kupuju uz masne provizije i sto je to kriminalizovano maksimalno kao i sve u ovoj drzavi.

On ima pravo u auto ne primiti pijanog, nadrogiranog, opasnog covjeka recimo, to je njegovo pravo. Ali odbiti voznju jer mu je prekratka ili mu se ne svidja sto ulazi troje ljudi u automobil, to je vec klasicni degenerizam taxa.

Ali opet kazem, ko se vozi sa njima pored konkurencije, neka ga i jebu. Dok je zutog, crvenog, paje, kaleta, sa taxo mi ne treba. Ovi ne odbijaju voznju, i uglavnom su ljubazni jer moraju takvi biti.
Normalno bi bilo da neko sebi uzme za pravo da odbije vožnju, a onda kao posljedicu izgubi licencu.

Ne bi tu trebalo puno priče.

Ali, nismo normalni.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#6684 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zomri »

un1ted wrote:U BG imaš CarGO koji je kopija Ubera i koji funkcioniše savršeno. Tako da ne mogu ništa :bih:
To je najefikasniji način kako se boriti protiv bagre - boljom i/ili jeftinijom uslugom. Samo su i ovi CarGo imali dosta problema, ne znam kakva je sada situacija ali su ih lokalni pandani SA taxija mlatili na svakom ćošku, najmanje jednom su blokirali cijeli grad radi njih itd.
aladin
Posts: 109
Joined: 11/03/2004 00:00

#6685 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by aladin »

Neki dan mi dolaze prijatelji iz Dubrovnika. Na autobuskoj stanici odmah žohari- treba vožnja jarane. Kulturno otresem jednog, drugog, treći dolazi ista priča otresam ga ga stiže pitanje - ko ti je ovaj i glavom pokazuje na prijatelja ( tip je crnac) . Kulturno mu govorim drug što pitaš ? Stiže odgovor od papka -ma nako jer liči na majmuna. :evil:
Toliko o kulturi sarajevskih taxista
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#6686 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by SmokingMan »

Sluačajno mi sklizno mob iz džepa kod taksite koji ga je nakon štio sam izašao iz vozila hladno isključio,i nakon vožnje otišao kući.Zovi ništa,ztovi ništa :oops:

Kasnije odem do štanda na Stupu da potražim gospon taksistu,a njega nigdje,veli mi negov pajdo da je kući,pitm ga gdje živi...Vogošća....Malo sam se prepirao sa kolegom.Veli za njega da je veliki vjernik,i da je siguran da ne bi ukrao.E rekoh,ja ne vjerujem ni hodži a kamo li nekom tamo vjerniku,nikome,ni tebi.:D .I onako u unakrsnoj paljbi ga poklopim "Kako ti znaš da on ne bi ukrao/prisvojio". :D :lol:

Vidim nestade mu argumenata skrenu pogled pa mi veli ako si se došao samnom raspravlajti,razguli :D .Dođi sutra i potraži ga na štandu.Šta ću ga tražiti kada mi je ukrao mob,da mu dovedem policiju nemam dokaza,samo ću ispasti nasamareno magarče da mi se ljudi smiju :lol: ....Zas kraj:Hvala lijepo gospodine,svako dobro.Bez zle namjere,samo iskreno u brk.... :lol:

Dođi Ubere Gospe ti.... :izet:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6687 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by славянин »

SmokingMan wrote:Sluačajno mi sklizno mob iz džepa kod taksite koji ga je nakon štio sam izašao iz vozila hladno isključio,i nakon vožnje otišao kući.Zovi ništa,ztovi ništa :oops:

Kasnije odem do štanda na Stupu da potražim gospon taksistu,a njega nigdje,veli mi negov pajdo da je kući,pitm ga gdje živi...Vogošća....Malo sam se prepirao sa kolegom.Veli za njega da je veliki vjernik,i da je siguran da ne bi ukrao.E rekoh,ja ne vjerujem ni hodži a kamo li nekom tamo vjerniku,nikome,ni tebi.:D .I onako u unakrsnoj paljbi ga poklopim "Kako ti znaš da on ne bi ukrao/prisvojio". :D :lol:

Vidim nestade mu argumenata skrenu pogled pa mi veli ako si se došao samnom raspravlajti,razguli :D .Dođi sutra i potraži ga na štandu.Šta ću ga tražiti kada mi je ukrao mob,da mu dovedem policiju nemam dokaza,samo ću ispasti nasamareno magarče da mi se ljudi smiju :lol: ....Zas kraj:Hvala lijepo gospodine,svako dobro.Bez zle namjere,samo iskreno u brk.... :lol:

Dođi Ubere Gospe ti.... :izet:
Ako imas garanciju ili racun od telefona potrazi IMEI broj, prijavi policiji da ti je ukraden.Ne znam dali ce ali definitivno mogu da odmah registruju kada se telefon upali pa ga mogu i locirati..
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#6688 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by SmokingMan »

славянин wrote:
SmokingMan wrote:Sluačajno mi sklizno mob iz džepa kod taksite koji ga je nakon štio sam izašao iz vozila hladno isključio,i nakon vožnje otišao kući.Zovi ništa,ztovi ništa :oops:

Kasnije odem do štanda na Stupu da potražim gospon taksistu,a njega nigdje,veli mi negov pajdo da je kući,pitm ga gdje živi...Vogošća....Malo sam se prepirao sa kolegom.Veli za njega da je veliki vjernik,i da je siguran da ne bi ukrao.E rekoh,ja ne vjerujem ni hodži a kamo li nekom tamo vjerniku,nikome,ni tebi.:D .I onako u unakrsnoj paljbi ga poklopim "Kako ti znaš da on ne bi ukrao/prisvojio". :D :lol:

Vidim nestade mu argumenata skrenu pogled pa mi veli ako si se došao samnom raspravlajti,razguli :D .Dođi sutra i potraži ga na štandu.Šta ću ga tražiti kada mi je ukrao mob,da mu dovedem policiju nemam dokaza,samo ću ispasti nasamareno magarče da mi se ljudi smiju :lol: ....Zas kraj:Hvala lijepo gospodine,svako dobro.Bez zle namjere,samo iskreno u brk.... :lol:

Dođi Ubere Gospe ti.... :izet:
Ako imas garanciju ili racun od telefona potrazi IMEI broj, prijavi policiji da ti je ukraden.Ne znam dali ce ali definitivno mogu da odmah registruju kada se telefon upali pa ga mogu i locirati..
Imam naviku da čuvam račune i po nekoliko godina,potražit ću. :D

Pronađem račun/garantni. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#6689 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

Cuo ssm nesto o crvenom sto mi ih je ogadilo i moram podijeliti ovdje.
Momak bio na razgovoru za posao i sve ok. Ujutro pocinjes raditi. Kako se ono zoves da te pribiljezim?
Aaaa .(vlasko ime) e nista onda.

Cuo od roditelja pomenutog momka.
Nista dodao nista nakitio.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#6690 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Mišo_Kovač »

Kako se desi da dodjes i odradis intervju, i pritom dobijes posao, a da ime iskoci tek na kraju :P To nema smisla cak ni u nasem biznisu :P
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6691 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by insomnia78 »

A ovi sto ce voziti za Uber ce stici direktno iz Londona i Beca?
Imas ti Uber i sad. Ovi nelegalni :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6692 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by spreca »

JThomas wrote:tako je, zakon kaže kad može odbiti, a ostalo mora prihvatiti. on je javni saobraćaj.

isto tako, ne može ni registrovani trgovac nekome odbiti prodati robu zato što mu se ne sviđa njegova faca, niti promijeniti cijenu. nego smo mi iz društvenog vlasništva "divljački" prešli u privatno, pa naučili samo šta nam se sviđa. ja sam gazda ko mi šta može.
:thumbup:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6693 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

insomnia78 wrote:A ovi sto ce voziti za Uber ce stici direktno iz Londona i Beca?
Imas ti Uber i sad. Ovi nelegalni :lol:
Pa naravno da ce voziti svako, ali isto tako će se ocistiti sljam. Prosječni rejting ispod 4.5 (ili koliko vec) i letiš i Ubera. To je par desetina loših ocjena, tj.manje od mjesec dana rada.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6694 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

drug_profi wrote:Cuo ssm nesto o crvenom sto mi ih je ogadilo i moram podijeliti ovdje.
Momak bio na razgovoru za posao i sve ok. Ujutro pocinjes raditi. Kako se ono zoves da te pribiljezim?
Aaaa .(vlasko ime) e nista onda.

Cuo od roditelja pomenutog momka.
Nista dodao nista nakitio.
Malom se ne radi pa prosuo šuplju roditeljima.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6695 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by славянин »

insomnia78 wrote:A ovi sto ce voziti za Uber ce stici direktno iz Londona i Beca?
Imas ti Uber i sad. Ovi nelegalni :lol:
Jes ali nema zavrtanja, uber ti pokaze cijenu voznje odmah prije nego prihvatis voznju.Sve uz da procitas kakve su ocjene vozaca (iskustva onih prije sto su se vozili ) kako vozi,jeli cisto auto itd. Mozes da biras sebi oces li ovog ili onog a kada izaberes opet kazem pise ti cijena i odma se zna gdje tacno oces da ides i koliko ces cekati da dodje po tebe (cak imas i live update gdje se nalaze vozaci). Uber kada bi uveli u Sa mislim da bi im zasjede pravili ovi diverzanti tj. lokalni taksisti :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6696 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by insomnia78 »

Pa kad prave po Parizu mogu i po Sarajevu
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6697 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Pa kad prave po Parizu mogu i po Sarajevu
Kada su bile one "nesuglasice" sarajevo taxi - zuti/crveni koji vec taksi kalasnjikovi su radili tako da mozemo da zamislimo malo ekstremnije zasjede nego u parizu :D :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6698 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by insomnia78 »

Bgm i ovi zapale auto bez po muke
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#6699 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

un1ted wrote:
drug_profi wrote:Cuo ssm nesto o crvenom sto mi ih je ogadilo i moram podijeliti ovdje.
Momak bio na razgovoru za posao i sve ok. Ujutro pocinjes raditi. Kako se ono zoves da te pribiljezim?
Aaaa .(vlasko ime) e nista onda.

Cuo od roditelja pomenutog momka.
Nista dodao nista nakitio.
Malom se ne radi pa prosuo šuplju roditeljima.
Da ti kazem, siguran sam da to nije slucaj jer je ocajan za nekim redovnim poslom. A nije vise ni mali. Skoro 3 banke.
Uglavnom, psoto kupio po to prodao, a ne vjerujem da su izmislili.
broj dva
Posts: 4456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#6700 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by broj dva »

Danas mi.dođe bivša žena (inače strankinja) u SA i to vozom i kaže da je taxi od stanice do hotela Central westvood, Ćumurija br 8 platila 15 maraka i pita me je li je odro vozač (koji nije koristio taximeter)
Ne živim u BiH i ne znam ali neću da bubam, šta vi kažete je'l je odro ili je realna cjena ?
Last edited by broj dva on 24/07/2019 10:01, edited 1 time in total.
Post Reply