Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6576 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by moonca »

azdralovic wrote:
pa o tome i govorim, cim je bilo odokativno nema tu nista fer.
Trebao je naplatiti po taksimetru a do tebe je hoces li ili neces i koliko je baksis jer cijenis to sto te odvezao kratku liniju.
Tacno, Ali uzmesh uobzir okolnisti -- nazvao ga je kolega,Koji je cekao svoju musteriju , dosao za par minute....ja Sam morala doci do druge lokacije..... Znam da je keatka voznja a meni hodanja...poprilicno...tako

I da je Po taksimeteu...mozda bi bilo 3_4 km.....
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#6577 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Blixen »

Ommadawn wrote: To bih ja na kakav fabrički pod i da tamo radi.
jedino da ga jezikom brise i lize :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6578 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

Blixen wrote:
Ommadawn wrote: To bih ja na kakav fabrički pod i da tamo radi.
jedino da ga jezikom brise i lize :D
Nije, nego mu uvalis neki tezak posao i svake sedmice mu povecas dnevnu normu koju mora prebaciti.
Kad vec za boljeg nije i ne zeli da zna.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6579 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

thekupus wrote:

Mada, od kako sam pustio dugu kosu koju nosim u rep svezanu, kad obučem kožnu jaknu i smrknem se, pa malo ličim na neku verziju Ćele Bajramovića, onda su jako pažljivi :lol: To samo pokazuje o kakvim se smradovima radi.
Cini se kao odlican pristup ukoliko zelis koristiti usluge Sarajevo Taxi-ja I da trebas nastaviti na gradjenu imidza po uzora na Ismeta Baramovica Celu.

Ja se ne sjecam da se Celo ikada zalio na njihove usluge ili da su mu odbili voznju. :izet:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6580 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Tomahawk11 »

Edin H. wrote:
thekupus wrote:

Mada, od kako sam pustio dugu kosu koju nosim u rep svezanu, kad obučem kožnu jaknu i smrknem se, pa malo ličim na neku verziju Ćele Bajramovića, onda su jako pažljivi :lol: To samo pokazuje o kakvim se smradovima radi.
Cini se kao odlican pristup ukoliko zelis koristiti usluge Sarajevo Taxi-ja I da trebas nastaviti na gradjenu imidza po uzora na Ismeta Baramovica Celu.

Ja se ne sjecam da se Celo ikada zalio na njihove usluge ili da su mu odbili voznju. :izet:
Utrkivali se da mu prevezu zavežljaj sa parama iz Koloseuma :mrgreen:
User avatar
medvjed23
Posts: 26848
Joined: 16/07/2010 13:49

#6581 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by medvjed23 »

da pribilježim lijepo iskustvo sa žutim taksijem.. prvo, pismena muzika u taksiju.. drugo, uljudan taksist koji priča samo kad mu se mušterija obrati.. treće, iznos koji me inače dovede do tačke nakon koje moram pješačiti pola sata, danas me je doveo skroz do mog sela..
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#6582 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by arzuhal »

Takse... :-D To su vozači koji, kada voze mušteriju, voze najpažljivije i poštuju sve ijedan član i stav ZOBS-a, posebno prilagode brzinu vožnje uslovima na cesti...Često, duše drage, prikoče da puste pješaka da preleti na crvenom :-D

A kada su prazni, tog istog pješaka pregaze na zebri, na zelenom.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#6583 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by rizibizi »

moonca wrote:
Nisam dugo pratila ovu temu. Prijasnjih godina imala Sam par puta lose iskustvo sa Sai Taxi.......trenutno, sticajem okolnisti ih moram svakodnevno koristiti.....meni su super.
Jednom Sam imala ...mislim da je Paja....Zena plavusa je vozila....jako Fina. Ljubazna..pocetna cijena nesto niza nego kod ostalih...to mi je naglasila...Ali nastavak voznje( centar_ AP).. :shock: obavila dva tel. Razgovora....sadrzaj price da ne pisem.....usporila voznju....mislim da je bilo oko 12 km.
Drugi Dan Sa Taxi...cijena ..tu negdje......ja Sam vrlo zadovoljna, cisti auti, ne pricaju ako ih ne pitas nesto....


Imala Sam kracu voznju..Pofalici- C. Vila...kad Sam mu rekla destinaciju....zakolutao ocima....kazem naplati koliko hoces..ne mogu hodati...I bilo je 5 km......mislim da je fer...


.
Svega gospodjo,sloziti cemo se i kod jednih i kod drugih samo sto ovih iz Sa taxija ima vise pa su i cesce "situacije" a i ljudi voze vlastite automobile pa su mozda malo da kazem karakteristicniji sa musterijama. Mada papak je papak koja god da mu je firma na autu.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#6584 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by rizibizi »

azdralovic wrote:
moonca wrote:
rizibizi wrote:
EDIT: Kod Sa Taxi ovo je redovna pojava,jednom me lik izbacio iz auta na snijegu i minusu,nije bilo manje od 5 km kaze nece da vozi. S njima se vozim jedino ako je neko poznat od raje inace ne bih sjeo ni da je otmica u pitanju, trazio bih drugi taxi :D
Nisam dugo pratila ovu temu. Prijasnjih godina imala Sam par puta lose iskustvo sa Sai Taxi.......trenutno, sticajem okolnisti ih moram svakodnevno koristiti.....meni su super.
Jednom Sam imala ...mislim da je Paja....Zena plavusa je vozila....jako Fina. Ljubazna..pocetna cijena nesto niza nego kod ostalih...to mi je naglasila...Ali nastavak voznje( centar_ AP).. :shock: obavila dva tel. Razgovora....sadrzaj price da ne pisem.....usporila voznju....mislim da je bilo oko 12 km.
Drugi Dan Sa Taxi...cijena ..tu negdje......ja Sam vrlo zadovoljna, cisti auti, ne pricaju ako ih ne pitas nesto....


Imala Sam kracu voznju..Pofalici- C. Vila...kad Sam mu rekla destinaciju....zakolutao ocima....kazem naplati koliko hoces..ne mogu hodati...I bilo je 5 km......mislim da je fer...


.
fer bi bilo da si mu ostavila baksis a ne da on odredjuje cijenu.
Dodjem ja u prodavnicu i kazem de mi 200gr voca, ona kaze malo je, naplatit cu vam kao da je pola kile :-)
Taman tako, ok je kad ja ostavim baksis, ali da me ti nesto ucjenjujes, ma cao zdravo,stani na prvom prosirenju da se razilazimo.Mada moram priznati godinama, a pocesto koristim taxi, nisam imao tih situacija ili ne paljenja taximetra. Naravno izbjegavam krizne standove tipa zeljeznicka,aerodrom,bbi,katedrala i sl.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6585 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by moonca »

Hm...jucer Sam opet bill na relaciji.... bbi_ AP_ bbi... djevojka je vozila sa taxi, jako.jako slatka, ljubazna.. Malo je sporije vozila...ali koliko je naplatila....tu je negdje


Jos nemam primjedbi... :-)
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#6586 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zomri »

Istrolovaše Suljagića da valja

http://source . ba/clanak/Amila/491695/Krenuli-smo-taksijem-sa-aerodroma-predstavljajuci-se-kao-strani-drzavljanin-evo-koliko-nam-je-naplatio
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6587 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by moonca »

(Taman tako, ok je kad ja ostavim baksis, ali da me ti nesto ucjenjujes, ma cao zdravo,stani na prvom prosirenju da se razilazimo.)

Apsolutno NE.
Kako ces ti odredjivati cijenu. Njegov biznis...on nudi...ti prihvatis I'll ne...

.na kratkim relacijama, zbilja treba imati razumjevanja..ili plati Malo vise...ili upotrijebi svoje brze nogice....
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#6588 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Blixen »

pitam urbanu glavicu dijametra od 60 cm na standu u gradu "moze li do Avlije?"
nece da vozi
kazem mu jarane ja sam posao u Avliju nisam na Aerodrom
nista on
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#6589 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by thekupus »

moonca wrote:(Taman tako, ok je kad ja ostavim baksis, ali da me ti nesto ucjenjujes, ma cao zdravo,stani na prvom prosirenju da se razilazimo.)

Apsolutno NE.
Kako ces ti odredjivati cijenu. Njegov biznis...on nudi...ti prihvatis I'll ne...

.na kratkim relacijama, zbilja treba imati razumjevanja..ili plati Malo vise...ili upotrijebi svoje brze nogice....
Hahahaha jesi li ti realan, Suljagiću? Privatni biznis ne znači da može postavljati cijenu kako mu prahne, Ministarstvo mora ovjeriti cjenovnik, a ne jednom naplatiš 5 KM, a drugi put cvaju.



Jebem ti ja mozak koji ovako razmišlja kao ti.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6590 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by moonca »

thekupus wrote:
moonca wrote:(Taman tako, ok je kad ja ostavim baksis, ali da me ti nesto ucjenjujes, ma cao zdravo,stani na prvom prosirenju da se razilazimo.)

Apsolutno NE.
Kako ces ti odredjivati cijenu. Njegov biznis...on nudi...ti prihvatis I'll ne...

.na kratkim relacijama, zbilja treba imati razumjevanja..ili plati Malo vise...ili upotrijebi svoje brze nogice....
Hahahaha jesi li ti realan, Suljagiću? Privatni biznis ne znači da može postavljati cijenu kako mu prahne, Ministarstvo mora ovjeriti cjenovnik, a ne jednom naplatiš 5 KM, a drugi put cvaju.



Jebem ti ja mozak koji ovako razmišlja kao ti.

Treba ih kazniti...vozis svoj auto...I Miran. :wink:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18711
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#6591 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by SmokingMan »

Ko će ih kazniti?Ljudi 10 godina uredno rade po principu dva cjenovnika. :D
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#6592 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by petunija »

Ne bih da kvarim dernek, ali lično nikad nisam imala problem ni sa jednim taksistom (najčešće koristim upravo SA taksi). Vozili su me i na kratku relaciju, uvijek uključe taksimetar i nisam ( još :D ) imala loše iskustvo.
I, ne započinju nikakvu priču ako i sama ćutim.
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#6593 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by ja1977 »

petunija wrote:Ne bih da kvarim dernek, ali lično nikad nisam imala problem ni sa jednim taksistom (najčešće koristim upravo SA taksi). Vozili su me i na kratku relaciju, uvijek uključe taksimetar i nisam ( još :D ) imala loše iskustvo.
I, ne započinju nikakvu priču ako i sama ćutim.
Blago vama, izuzetak koji potvrdjuje pravilo
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6594 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

SmokingMan wrote:Ko će ih kazniti?Ljudi 10 godina uredno rade po principu dva cjenovnika. :D
Da li ce biti kakvo skromno obiljezavanje obljetnice?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#6595 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Necu upotrijebiti svoje nogice nego cu cimnuti konkurenciju, platiti relaciju makar bila 2 kilometra, dobar dan dobar dan, dovidjenja dovidjenja.

Usput taxo ostao bez 4 marke. Ko mu jebe mater, neka ceka musteriju za aerodrom.
Hakiz
Posts: 40544
Joined: 30/07/2015 20:01

#6596 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

moonca wrote:
thekupus wrote:
moonca wrote:(Taman tako, ok je kad ja ostavim baksis, ali da me ti nesto ucjenjujes, ma cao zdravo,stani na prvom prosirenju da se razilazimo.)

Apsolutno NE.
Kako ces ti odredjivati cijenu. Njegov biznis...on nudi...ti prihvatis I'll ne...

.na kratkim relacijama, zbilja treba imati razumjevanja..ili plati Malo vise...ili upotrijebi svoje brze nogice....
Hahahaha jesi li ti realan, Suljagiću? Privatni biznis ne znači da može postavljati cijenu kako mu prahne, Ministarstvo mora ovjeriti cjenovnik, a ne jednom naplatiš 5 KM, a drugi put cvaju.



Jebem ti ja mozak koji ovako razmišlja kao ti.

Treba ih kazniti...vozis svoj auto...I Miran. :wink:
Nismo svi buržuji.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#6597 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Dope_Man »

moonca wrote: Imala Sam kracu voznju..Pofalici- C. Vila...kad Sam mu rekla destinaciju....zakolutao ocima....kazem naplati koliko hoces..ne mogu hodati...I bilo je 5 km......mislim da je fer...
.
Nema tu fer ili nije fer. Zna se cijena pocetna + kilometraza po taksimetru. Fer je da on rsdi svoj posao kako treba da radi, a ne da izvolijeva i da mu je mrsko voziti jer ne moze odmah oguliti. Nikad mu marke ne bi dao, mogao bi mu samo zalupiti vrata da se tako ijedan ponasao u rijetkim prilikama kad sam uzimao taxi.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6598 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by moonca »

Dope_Man wrote:
moonca wrote: Imala Sam kracu voznju..Pofalici- C. Vila...kad Sam mu rekla destinaciju....zakolutao ocima....kazem naplati koliko hoces..ne mogu hodati...I bilo je 5 km......mislim da je fer...
.
Nema tu fer ili nije fer. Zna se cijena pocetna + kilometraza po taksimetru. Fer je da on rsdi svoj posao kako treba da radi, a ne da izvolijeva i da mu je mrsko voziti jer ne moze odmah oguliti. Nikad mu marke ne bi dao, mogao bi mu samo zalupiti vrata da se tako ijedan ponasao u rijetkim prilikama kad sam uzimao taxi.

U nazad par godina su bili bezobrazniji....kako sam mogla primjrtiti, sada su ljubazniji....mada uvijek. Ce ih biti nezadovoljnih..
Ne,znam....znala sam da ce reagovati..ovaj je bio pristojan i zezao se .....

Meni vise semta kada sporo vozi ...jedan je bio jako dobar, svaku sansu je koristio da ubrza i koristi tramvajsku traku...
User avatar
Ady88
Posts: 1128
Joined: 08/02/2009 07:50
Location: Nikad saznat' nećemo

#6599 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ady88 »

Evo mozete uzeti 1000KM samo snimite video :)

Prilog Source.ba portala o taksisti dobio epilog: Dajemo nagradu 1000 KM onome ko donese račun sa aerodroma da mu je naplaćeno više
Nakon što smo objavili video prilog o taksisti, koji nam je vožnju od aerodroma do SCC-a naplatio 30KM, dobili smo poziv iz Sarajevo taksija.

Code: Select all

http://--- NO LINKS ---/mobile/clanak/Amila/491752
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#6600 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bluemore »

Racun :-) :thumbup:
Post Reply