Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6476 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by tempuser »

To su poznati lihvari i ucjenjivaci. Neki dan gledam jednog na autobuskoj, brlati neku stariju zenu, a nabio neke bijele cvike na glavu ko da je na rave partiju.
One na aerodromu ne treba spominjati, fizionomije za KPZ-a.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6477 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by tempuser »

Kad neko naruci taksi na adresi "Viza na buducnost - plato", sve taksi centrale znaju da je to tesanjska 1 - 11, osim dispecera koji je veceras radio u Crvenom taksiju. Nazovem i kazem lokaciju, on odgovara vozilo 2-3 min. Poslije 10 min nema vozila i necu da posaljem takssistu po cevape i nazome ponovo. Kaze dispecer cekao taksi 10 min i otisao. Gdje je cekao? Na glavnoj cesti? Na kojoj glavnoj cesti? Kaze na izlivnoj traka prema Velesicima. U kojoj ulici je zgrada Viza za buducnost? U Tesanjskoj. U kojoj je ulici izlivna traka prema Velesicima? Kranjcevicenoj. Sta ce taksi u Kranjecivevoj kad je narucen u Tesanjskoj? Kakav majmun!
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#6478 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Matijevic_Vlado »

Jbt koji si ti.. Ja konto raja te lozi bezveze a ti fakat..
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#6479 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by thekupus »

Lik rekao lokaciju iz tv serije i naljutio se što mu taksi nije došao :-) :-) :-) :lol: :lol: :lol: :lol: :run:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6480 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by tempuser »

thekupus wrote:Lik rekao lokaciju iz tv serije i naljutio se što mu taksi nije došao :-) :-) :-) :lol: :lol: :lol: :lol: :run:
20 godina se tako ta lokacija proziva na taksi centralama jer gotovo niko ne zove na kucni broj zato sto je to slijepa ulica iz koje mu treba 10 min da se izvlaci u rikverc, a ako kazes ulicu bez broja to moze biti bilo gdje od Kranjeviceve do Kosevskog.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#6481 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vauvau »

tempuser wrote:To su poznati lihvari i ucjenjivaci. Neki dan gledam jednog na autobuskoj, brlati neku stariju zenu, a nabio neke bijele cvike na glavu ko da je na rave partiju.
One na aerodromu ne treba spominjati, fizionomije za KPZ-a.
https://youtu.be/q7Zulpx03C8
Matijevic_Vlado wrote:Jbt koji si ti.. Ja konto raja te lozi bezveze a ti fakat..
:lol:
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2546
Joined: 28/02/2010 19:25

#6482 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Plavo-bijeli »

Zna li neko otprilike koliko je sada od stajališta na Marijin Dvoru do Malte(proširenje)? Znam da je nekad bilo od Skenderija do Malte 5km. I sad me vozio neki glavati seljak, nije uključio taximetar kaže 7km.. pa reko šta bolan 7km .. čuj 7km ne moze bit 7 da ga jebeš.. kaze poskupilo... helem u raspravu i svađu na kraju izašli na 6km.. .fakat nisam očekivao ovo pa da sam se spremio na ovaj tip rasprave, jebo marku gore dole, ali neću da me levat levati, pu mater vam lopovsku... naredni put ću znati šta ću reći.. ako je fakat ta cijena onda ok, ali opet je trebao uključiti.
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#6483 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by thekupus »

Plavo-bijeli wrote:Zna li neko otprilike koliko je sada od stajališta na Marijin Dvoru do Malte(proširenje)? Znam da je nekad bilo od Skenderija do Malte 5km. I sad me vozio neki glavati seljak, nije uključio taximetar kaže 7km.. pa reko šta bolan 7km .. čuj 7km ne moze bit 7 da ga jebeš.. kaze poskupilo... helem u raspravu i svađu na kraju izašli na 6km.. .fakat nisam očekivao ovo pa da sam se spremio na ovaj tip rasprave, jebo marku gore dole, ali neću da me levat levati, pu mater vam lopovsku... naredni put ću znati šta ću reći.. ako je fakat ta cijena onda ok, ali opet je trebao uključiti.
Čim ti nije upalio taksimetar, sve je jasno.
Od taxi stajališta kod hotela Zagreb do proširenja na Dolac Malti je, po google maps, 2,6 km. To znači 2,6 x 1,20= 3,12. Na to dodaš start 1,90, to je 5 KM, i par feninga gore.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2546
Joined: 28/02/2010 19:25

#6484 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Plavo-bijeli »

thekupus wrote:
Plavo-bijeli wrote:Zna li neko otprilike koliko je sada od stajališta na Marijin Dvoru do Malte(proširenje)? Znam da je nekad bilo od Skenderija do Malte 5km. I sad me vozio neki glavati seljak, nije uključio taximetar kaže 7km.. pa reko šta bolan 7km .. čuj 7km ne moze bit 7 da ga jebeš.. kaze poskupilo... helem u raspravu i svađu na kraju izašli na 6km.. .fakat nisam očekivao ovo pa da sam se spremio na ovaj tip rasprave, jebo marku gore dole, ali neću da me levat levati, pu mater vam lopovsku... naredni put ću znati šta ću reći.. ako je fakat ta cijena onda ok, ali opet je trebao uključiti.
Čim ti nije upalio taksimetar, sve je jasno.
Od taxi stajališta kod hotela Zagreb do proširenja na Dolac Malti je, po google maps, 2,6 km. To znači 2,6 x 1,20= 3,12. Na to dodaš start 1,90, to je 5 KM, i par feninga gore.
da otprilike kako sam očekivao. Jedva čekam naredni put da naletim na nekog takvog, doslovno priželjkujem :), em što ću odmah ugovoriti cijenu, em što ću ga prijaviti. Pa idemo!
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#6485 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bluemore »

Plavo-bijeli wrote:
thekupus wrote:
Plavo-bijeli wrote:Zna li neko otprilike koliko je sada od stajališta na Marijin Dvoru do Malte(proširenje)? Znam da je nekad bilo od Skenderija do Malte 5km. I sad me vozio neki glavati seljak, nije uključio taximetar kaže 7km.. pa reko šta bolan 7km .. čuj 7km ne moze bit 7 da ga jebeš.. kaze poskupilo... helem u raspravu i svađu na kraju izašli na 6km.. .fakat nisam očekivao ovo pa da sam se spremio na ovaj tip rasprave, jebo marku gore dole, ali neću da me levat levati, pu mater vam lopovsku... naredni put ću znati šta ću reći.. ako je fakat ta cijena onda ok, ali opet je trebao uključiti.
Čim ti nije upalio taksimetar, sve je jasno.
Od taxi stajališta kod hotela Zagreb do proširenja na Dolac Malti je, po google maps, 2,6 km. To znači 2,6 x 1,20= 3,12. Na to dodaš start 1,90, to je 5 KM, i par feninga gore.
da otprilike kako sam očekivao. Jedva čekam naredni put da naletim na nekog takvog, doslovno priželjkujem :), em što ću odmah ugovoriti cijenu, em što ću ga prijaviti. Pa idemo!
Prijaviti? Sretno :)
Nemas ti nista od te prijave jer njemu nece nista biti od toga
Ja ne prijavljujem Vec se ne vozim sa sa taxi jer ne mogu da bacam grah kakav ce doci ok ili kabadahija Tako da ih zaobilazim ima srecom korektne konkurencije
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40711
Joined: 29/06/2011 23:39

#6486 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

thekupus wrote:
Plavo-bijeli wrote:Zna li neko otprilike koliko je sada od stajališta na Marijin Dvoru do Malte(proširenje)? Znam da je nekad bilo od Skenderija do Malte 5km. I sad me vozio neki glavati seljak, nije uključio taximetar kaže 7km.. pa reko šta bolan 7km .. čuj 7km ne moze bit 7 da ga jebeš.. kaze poskupilo... helem u raspravu i svađu na kraju izašli na 6km.. .fakat nisam očekivao ovo pa da sam se spremio na ovaj tip rasprave, jebo marku gore dole, ali neću da me levat levati, pu mater vam lopovsku... naredni put ću znati šta ću reći.. ako je fakat ta cijena onda ok, ali opet je trebao uključiti.
Čim ti nije upalio taksimetar, sve je jasno.
Od taxi stajališta kod hotela Zagreb do proširenja na Dolac Malti je, po google maps, 2,6 km. To znači 2,6 x 1,20= 3,12. Na to dodaš start 1,90, to je 5 KM, i par feninga gore.
Jest samo sto taksimetar otkucava i kad auto stoji na crvenom, kad je guzva, on ne otkucava samo na duzinu voznje nego i na "prazan hod".

E sad, cim on nije upalio taksimetar, mutljaros. U tom slucaju samo izadjes iz auta i kazes "dovidjenja, niste upalili taksimetar sto znaci da mi poklanjate voznju".
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#6487 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by thekupus »

dječak sa šibicama wrote: Jest samo sto taksimetar otkucava i kad auto stoji na crvenom, kad je guzva, on ne otkucava samo na duzinu voznje nego i na "prazan hod".

E sad, cim on nije upalio taksimetar, mutljaros. U tom slucaju samo izadjes iz auta i kazes "dovidjenja, niste upalili taksimetar sto znaci da mi poklanjate voznju".
Vidiš, zaboravio sam na to. Mislim da na jedan minut stajanja ide 10 feninga, tako da nikako nije mogao nabrojati još toliko.

SAMO CRVENI! Razlika je drastična.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6488 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by tempuser »

dječak sa šibicama wrote:
thekupus wrote:
Jest samo sto taksimetar otkucava i kad auto stoji na crvenom, kad je guzva, on ne otkucava samo na duzinu voznje nego i na "prazan hod".

E sad, cim on nije upalio taksimetar, mutljaros. U tom slucaju samo izadjes iz auta i kazes "dovidjenja, niste upalili taksimetar sto znaci da mi poklanjate voznju".
Sat cekanja je 12 KM, sto znaci da je minut nekih 0,20 KM.
Udruzenje Sarajevo taksi decenijama tolerise klasicnu otimacinu na aerodromu, tako da je prijava voznje bez taksimetar pisanje uz vjetar. Dovoljno se samo sjetiti ko je na celu udruzenja.
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#6489 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by isx »

...
Dino79
Posts: 803
Joined: 05/02/2017 13:41

#6490 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Dino79 »

Zna li neko kome su dodijeljene licence prijeratnih taksista.
Bilo je sigurno par stotina taksista srba. Kod koga suzavrsile njihove licence ?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6491 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by JThomas »

bačene lavovima u pionirskoj.
User avatar
konektovan
Posts: 40525
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6492 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by konektovan »

JThomas wrote:bačene lavovima u pionirskoj.
:lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6493 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by JThomas »

joj da znam te programe pa da namontiram kako lav žvaće taxi naljepnicu...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6494 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by tempuser »

Dino79 wrote:Zna li neko kome su dodijeljene licence prijeratnih taksista.
Bilo je sigurno par stotina taksista srba. Kod koga suzavrsile njihove licence ?
Ja mislim da je sve revidirano poslije rata, da je bio neki rok za obnvu licenci. Znam sigurno da je poslije rata bilo bodovanje za standove, da se uzimalo u obzir ucesce u ARBiH, ranjavanja itd.
Jaran moj prije rata radio u nekoj gradj. firmi, uzme 24 licna dohotka napusti firmu, kupio licencu, s tim da se namjeravao baviti nekim privatnim biznisom, ali se zaratilo tako da nikad nije iasao na taksi. U ratu bio u ARBiH, ranjen, poslije rata redovno uplacivao sebi doprinose kao taksista i kad je doslo do raspodjele standova njega zapadne premija, kod hotela Central.
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#6495 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by thekupus »

Joj, jedan od najgorih štandova ubjedljivo. Takvi papci su tamo! Nadam se da nije jedan od njih.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6496 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by tempuser »

thekupus wrote:Joj, jedan od najgorih štandova ubjedljivo. Takvi papci su tamo! Nadam se da nije jedan od njih.
Nije, ovaj lik ne razglaba bjelosvjetske teme na cosku kod "Bosnafolklora", radi od 8 od 4 i uglavom je u autu i cita knjigu.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6497 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by KatarinaKosaca »

Meni se prosto ne mili uzeti taxi za kratku relaciju radi njihovog gundjanja. Prosto tjeraju ljude da im se izvinjavaju bez obzira na baksis samo zato sto nije relacija do aerodroma. Bagra!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6498 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by tempuser »

Ja se zbog toga odavno orjentisem na taxi firme i vrlo cesto pozivam telefonom umjesto da masem.
User avatar
W0rM
Posts: 2347
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#6499 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by W0rM »

Da ne bude da su samo losi pimjeri, da navedem jedan dobar. Neki dan se vozim s likom, u pricu, ha hu, kad ce lik radio sam prije za "x" taxi firmu, sad radim za sebe, objasni mi kako je poceo itd. Uglavnom normala lik nije pegla, nije se zalio sto je kratka relacija i put na nekim dijelovima nije dobar. Kaze da moze fino zaraditi i da mu je bolje otkako radi za sebe, te da mu je trebalo vremena da se uhoda, ali da je ok sad.

Et, da ne bude da su svi dno, ima hvala Bogu i lijepih primjera ^^
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6500 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by tempuser »

W0rM wrote: Kaze da moze fino zaraditi i da mu je bolje otkako radi za sebe, te da mu je trebalo vremena da se uhoda, ali da je ok sad.

Et, da ne bude da su svi dno, ima hvala Bogu i lijepih primjera ^^
Dok se jos malo ne uhoda pa bude ko i ostali! :D
Post Reply