Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6426 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by japin_mutapi »

taksi je vazda bio za gospodu
ako hoće seljaci i fukara da glume gospodu i da se voze taksijem neka onda plate koliko i treba da plate, a ne ko do sada, haman pa džaba

neka dižu cijene i ovo je prejeftino, treba još skuplje
niko nikoga ne tjera da se vozi taksijem, ljudi ovdje na taj način liječe komplekse
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#6427 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by espn »

.
Last edited by espn on 15/07/2018 14:04, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#6428 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

japin_mutapi wrote:taksi je vazda bio za gospodu
ako hoće seljaci i fukara da glume gospodu i da se voze taksijem neka onda plate koliko i treba da plate, a ne ko do sada, haman pa džaba

neka dižu cijene i ovo je prejeftino, treba još skuplje
niko nikoga ne tjera da se vozi taksijem, ljudi ovdje na taj način liječe komplekse
Gospoda ima svoj auto i svog vozača. Ili u najgoram slučaju iznajme vozilo, limuzinu, sa vozačem.

Gospoda se ne vozi taksijem u koji svako sa ulice može ući. Taksi je za plebs i raju, ne za gospodu.

Loš pokušaj, na popravni.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6429 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by japin_mutapi »

јаране ово је босна, овдје се таксијем лијече комплекси
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#6430 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Averus »

Izvinite ne pratim temu, pa ako mi neko može napisati koje taksi agencije još nisu digle cijene


Hvala
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#6431 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

Averus wrote:Izvinite ne pratim temu, pa ako mi neko može napisati koje taksi agencije još nisu digle cijene


Hvala
Kako izgleda, Holland i Kale. Za Paja ne piše ništa.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uprkos- ... /180712059
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#6432 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Averus »

Hvala :)
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6434 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Logovan »

Nefs-i Mulhima wrote::-x
Image
Jebo mater, ne bih se čudio da se ovaj više nikad ne vrati, a druge će odgovarati da ne dolaze u Sarajevo.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#6435 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azdralovic »

Logovan wrote:
Nefs-i Mulhima wrote::-x
Image
Jebo mater, ne bih se čudio da se ovaj više nikad ne vrati, a druge će odgovarati da ne dolaze u Sarajevo.
jesu u pitanju dvojica ili sta? posto prva slika je mercedes...
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#6436 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by invincible1921 »

Cijena nije problem bila niti ce ikad bit taman da je cener start...ako hoces vozi se ako neces ne moras.

Problem je lopovluk, neljubaznost, bahatost i polozaj sarajevo taxia koji se ponasa ko da je bogom dat....pocevsi od monopola firme pa do vozaca
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#6437 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bumerangss »

Joj sad pocinje SFF a to je taxistima najplodniji dio godine jer za 10 dana uzmu (otmu) 5 prosjecnih plata :D
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#6438 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by trambusek88 »

invincible1921 wrote:Cijena nije problem bila niti ce ikad bit taman da je cener start...ako hoces vozi se ako neces ne moras.

Problem je lopovluk, neljubaznost, bahatost i polozaj sarajevo taxia koji se ponasa ko da je bogom dat....pocevsi od monopola firme pa do vozaca
Sarajevo Taxi nije firma, nego udruženje samostalnih vozača. Vozač Sarajevo Taxija je sam svoj gazda.

Žuti taxi on the road again.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6439 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

Moze biti gazda u svojoj kuci. Ja kada sjednem u njegov automobil, onda je usluzni radnik. Ukoliko sam ja normalan, prav i u svjesnom stanju, MORA me voziti. Sve drugo, da je normalna drzava, vodilo bi ka ukidanju licence.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#6440 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by invincible1921 »

trambusek88 wrote:
invincible1921 wrote:Cijena nije problem bila niti ce ikad bit taman da je cener start...ako hoces vozi se ako neces ne moras.

Problem je lopovluk, neljubaznost, bahatost i polozaj sarajevo taxia koji se ponasa ko da je bogom dat....pocevsi od monopola firme pa do vozaca
Sarajevo Taxi nije firma, nego udruženje samostalnih vozača. Vozač Sarajevo Taxija je sam svoj gazda.

Žuti taxi on the road again.
Ma...razumijes sta sam htio rec :D
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#6441 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Saka »

Mislio sam da znam sve fazone sarajevskih taksista, ali svaki put me uspiju nanovo iznenaditi. Neki dan ne radi tramvaj (po običaju) i hajde zaustavimo taxi kod kampusa. Jedva jer nema ni taxija kad ne radi tramvaj. Neka žena stoji i ona treba taxi, reko dokle ćete gospođo, kaže do Otoke, reko sjedajte, idemo skupa, mi ćemo na Stup. I tako krene taxo, Sarajevo taxi, novi golf. Reko do Stupa, samo ćete stati gospođi na Otoci da izađe. Žena kaže daj da ja odmah platim, i vidim ja taxo se nešto uskomeša, on bi da uzme pare. Reko nećete gospođo, usput je, ništa ne treba. Tu se taxo nešto naljuti i vidim ja ne priča ništa i nešto tersa, zalijeće se autom, ludo vozi. Kad smo stigli do Otoke reko tu ćete na proširenju stati da gospođa izađe. Žena izlazi i zahvaljuje se nama, kad taxo revoltirano: "Nema na čemu gospođo!". Nastavlja dalje i onda konačno progovori u smislu: "Ne volim ja ovo". Šta reko ne voliš? Pa kaže ove vožnje džaba. Tu mi povuče živac, reko pa nije džaba, ja plaćam vožnju. Idemo do Stupa, koliko otkuca toliko ću platiti! Tu se on poklopi i kao: dobro, izvinjavam se, nisam razumio. Došli do Stupa, na taximetru 9,90KM, dam mu cenera, izađemo i opet on po gasu ljutito ode.

Pa mamicu im cigansku, znači zaustavim ga na glavnoj ulici kuda je svakako prolazio, nije morao dolaziti po mene nigdje, napravim mu vožnju strogo po ravnom od 10KM i umjesto da bude sav sretan i ljubazan on nešto tersa što nije duplo naplatio, gospođi od maršalke do Otoke, a meni od maršalke do Stupa. Kakav je to mozak smetljarski da tako razmišlja? I to što je stao na Otoci 10 sekundi i to je naplaćeno jer taksimetar kuca. Nikad im se načuditi, ali eto drago mi je bar da ne nasjedam na njihov bezobrazluk i da sam ga sasjekao u korijenu i kvalitetno ga iznervirao. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6442 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by JThomas »

jel gospođa platila vožnju, nije. jel to za nju vožnja džaba, jeste. ima li čovjek pravo da to ne voli, ima. logično :mrgreen:

Image
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6443 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ommadawn »

Saka wrote:Mislio sam da znam sve fazone sarajevskih taksista, ali svaki put me uspiju nanovo iznenaditi. Neki dan ne radi tramvaj (po običaju) i hajde zaustavimo taxi kod kampusa. Jedva jer nema ni taxija kad ne radi tramvaj. Neka žena stoji i ona treba taxi, reko dokle ćete gospođo, kaže do Otoke, reko sjedajte, idemo skupa, mi ćemo na Stup. I tako krene taxo, Sarajevo taxi, novi golf. Reko do Stupa, samo ćete stati gospođi na Otoci da izađe. Žena kaže daj da ja odmah platim, i vidim ja taxo se nešto uskomeša, on bi da uzme pare. Reko nećete gospođo, usput je, ništa ne treba. Tu se taxo nešto naljuti i vidim ja ne priča ništa i nešto tersa, zalijeće se autom, ludo vozi. Kad smo stigli do Otoke reko tu ćete na proširenju stati da gospođa izađe. Žena izlazi i zahvaljuje se nama, kad taxo revoltirano: "Nema na čemu gospođo!". Nastavlja dalje i onda konačno progovori u smislu: "Ne volim ja ovo". Šta reko ne voliš? Pa kaže ove vožnje džaba. Tu mi povuče živac, reko pa nije džaba, ja plaćam vožnju. Idemo do Stupa, koliko otkuca toliko ću platiti! Tu se on poklopi i kao: dobro, izvinjavam se, nisam razumio. Došli do Stupa, na taximetru 9,90KM, dam mu cenera, izađemo i opet on po gasu ljutito ode.

Pa mamicu im cigansku, znači zaustavim ga na glavnoj ulici kuda je svakako prolazio, nije morao dolaziti po mene nigdje, napravim mu vožnju strogo po ravnom od 10KM i umjesto da bude sav sretan i ljubazan on nešto tersa što nije duplo naplatio, gospođi od maršalke do Otoke, a meni od maršalke do Stupa. Kakav je to mozak smetljarski da tako razmišlja? I to što je stao na Otoci 10 sekundi i to je naplaćeno jer taksimetar kuca. Nikad im se načuditi, ali eto drago mi je bar da ne nasjedam na njihov bezobrazluk i da sam ga sasjekao u korijenu i kvalitetno ga iznervirao. :D
Znaci vozila se dzabe.
I ima pravo da mu se ne svidja.
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#6444 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by slavemaster »

U Zenici bi svi platili :D i opet vas ne bi volio :D :D
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6445 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Logovan »

Ommadawn wrote: Znaci vozila se dzabe.
I ima pravo da mu se ne svidja.
Jeste se vozila džabe, ali šta treba, da ovaj što je napisao post plati do Stupa, a gospođa plati do Otoke, odnosno da bude posebno plaćanje isto kao da nisu u istom autu. :? :-)
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#6446 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Saka »

E tipično za bošnje da kontriraju svakome. Kako se vozila džaba kad sam ja platio za sve koji su se vozili? Ako je kome trebala platiti trebala je meni jer dijelimo vožnju. Ja rekao častim, gospođa se zahvalila i to se taxu ne tiče. Ne može nikako duplo naplatiti već onoliko koliko taksimetar otkuca za ukupnu vožnju.
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6447 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Logovan »

Saka wrote:E tipično za bošnje da kontriraju svakome. Kako se vozila džaba kad sam ja platio za sve koji su se vozili? Ako je kome trebala platiti trebala je meni jer dijelimo vožnju. Ja rekao častim, gospođa se zahvalila i to se taxu ne tiče. Ne može nikako duplo naplatiti već onoliko koliko taksimetar otkuca za ukupnu vožnju.
Džaba jer bi ti ionako taj put do Stupa platio. :D Gospođa uletila koja je krenula na lokaciju koja je usput. Nisi ništa zakinut (mogla je platiti, podijele se troškovi, a i ne mora), a ni taksista. A ovo oko duplog plaćanja se slažemo. Koliko otkuca toliko naplati. Ovom logikom može imati npr. 4 osobe u autu koje idu na 4 različite lokacije i uzme 4 puta više. :lol:
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#6448 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Mišo_Kovač »

Zato što je bila random gospodja, vozila se dzabe :P Da je bila njegova mater koja je morala izaci na pola puta ranije, onda ne bi bio problem :P

Taksi se ne naplacuje po osobi. Naplacuje se po kilometrazi i vremenu koje ceka.

Analogija bi bila da narucis pizzu u restoranu, daš nekome pola, konobar tom nekom naplati tu polovicu, a tebi naplati cijelu. Logično :P
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#6449 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Saka »

Upravo tako. Gospođi vožnja jeste bila džabe ali taxista nema ništa s tim. To je moja dobra volja što sam je počastio. Mene samo zanima taj mentalni sklop koji razmišlja da i ona taksisti treba platiti za nešto iako mu je kompletna vožnja već plaćena.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6450 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by славянин »

Mozes ti uci u taksi i reci vozi u krug od sarajeva do ilidze i da kupis i istovaras koga oces, dok god ti placas taksimetar, to ie tvoja stvar -taxi je u sustini sa vozacem iznajmljen tebi.... drugo je sto kod nas nasi supermozgovi ne mogu da neke osnovne pojmove shvate.
Post Reply