Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
oyada
Posts: 61
Joined: 24/08/2010 21:16

#6301 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by oyada »

bumerangss wrote:
VenomousV wrote:
bumerangss wrote:Cujem da Sa taxisti idu na baždarenje taximetara da ce start poskupiti na 1,90 KM i kilometar za 0,20 KM :D

A drugi privatnici nece poskupiti pa vidite sta kako dalje :skoljka:

Danas sam se ja vozila s jednim takvim. Iznenadila sam se kad sam vidjela start 1,90 pa mi co'jek rece da su poskupili

Relacija koja inace kosta nesto manje od 7 KM izasla 8,24
Da da... i relacija na kojoj sam ja cesto koristio taxi bila je tacno 5 KM ili 20 30 feninga manje ali uvijek halalim 5KM a od sad ce biti oko 6,5 KM pa kome nije malo 1,50 KM da dadne više neka koristi Sa-taxi a ja cu druge privatnike :D
Svi su poskupili, nisi ti u toku. Svi zajedno su podnijeli zahtjev za povecanje cijena ministarstvu još u Februaru kad su akcize stupile,
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6302 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bitanga_sa_otesa »

najbolje se vozit gras-om ili pjeske...rekreacija...
dozadnjekapi
Posts: 118
Joined: 13/03/2018 12:49

#6303 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dozadnjekapi »

Ja se vozim vlastitim automobilom.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6304 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bitanga_sa_otesa »

dozadnjekapi wrote:Ja se vozim vlastitim automobilom.
i ja isto,nego kazem za ove sto im je sve skupo :gras,taxi,gorivo,registracija,parking....
Hakiz
Posts: 40289
Joined: 30/07/2015 20:01

#6305 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

oyada wrote: Svi su poskupili, nisi ti u toku. Svi zajedno su podnijeli zahtjev za povecanje cijena ministarstvu još u Februaru kad su akcize stupile,
Svi su podnijeli zahtjev, ministarstvo saobraćaja nije odgovorilo na taj zahtjev, za sada je informacija da je sam od sebe Sarajevo taxi podigao cijene. Drugi nisu spomenuti. Ne znači da nisu podigli, ali nisu spomenuti.

Zaboravljaš da ovo povećanje cijena nije došlo od ministarstva kantona, nego je Sarajevo taksi sam odlučio da podigne cijene. Ministarstvo to povećanje nije ovjerilo, tako da je siva zona. Ministarstvo samo ovjerava cjenovnik, ne određuje cijene, ali ako cjenovnik sa povećanim cijenama nije ovjeren, onda Sarajevo taksi ili je ili u prekršaju ili je u krivičnom djelu. To će pravnici bolje znati.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2507
Joined: 16/06/2014 20:33

#6306 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Dosadno mii »

Kao da se mora ići taksijem.
User avatar
thekupus
Posts: 6805
Joined: 25/06/2011 22:38

#6307 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by thekupus »

"Ostali privredni subjekti i udruženja nisu dostavili zahtjev za povećanje osim Sarajevo taxija čije je poskupljenje, što se tiče zakonskog rješenja, uredu", odgovorio je Fišo.
Dakle, nisu svi trazili povecanje cijena
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#6308 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

za lijekova im usfalilo
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#6309 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by O'zone »

Poskupit će i privatni, samo polako.
User avatar
pepeljara
Posts: 6560
Joined: 22/08/2003 00:00

#6310 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by pepeljara »

Generalno nam treba uber, da se odjebu ovi sto prate vlast. Umjesto da budu prvi na cesti da blokiraju zbog poskupljenja oni prate vlast. Narod ko j.be.

Narode, imate svoje pare, dobro razmislite kome dajete. Nista nije daleko da se proseta, koristi biciklo, tramvaj...
Hakiz
Posts: 40289
Joined: 30/07/2015 20:01

#6311 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

Neka poskupe. Ja kafu plaćam 1,5 KM, ali vidim da je i Olomanka u kojoj je kafa 3 KM puna.

Ima mušterija. Da li za sve ne znam, moguće da će neki od taksita (vjerovatno privatnika) propasti, ali ima mušterija.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6312 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by JThomas »

ne znam šta bi rekao, i ovo poskupljenje nije veliko kad se vidi koliko je sve ostalo poskupilo zadnjih desetak godina. i takso od onoga što mu ostane mora platiti skuplje režije, hranu i sve ostalo. međutim prosječni takso NE konta da mu je niska cijena povećala tržište i omogućila da ima vožnji bukvalno koliko god je voljan raditi, bez obzira na nivo usluge, komfor auta i ostalo. imali smo mi i ovdje tih mentalnih sklopova što su mislili da je za njih negativno a ne pozitivno što se "svako vozi taksijem" :mrgreen: što je naravno smiješno. pa vidjećemo.
Hakiz
Posts: 40289
Joined: 30/07/2015 20:01

#6313 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

JThomas wrote:ne znam šta bi rekao, i ovo poskupljenje nije veliko kad se vidi koliko je sve ostalo poskupilo zadnjih desetak godina. i takso od onoga što mu ostane mora platiti skuplje režije, hranu i sve ostalo. međutim prosječni takso NE konta da mu je niska cijena povećala tržište i omogućila da ima vožnji bukvalno koliko god je voljan raditi, bez obzira na nivo usluge, komfor auta i ostalo. imali smo mi i ovdje tih mentalnih sklopova što su mislili da je za njih negativno a ne pozitivno što se "svako vozi taksijem" :mrgreen: što je naravno smiješno. pa vidjećemo.
Nije uopšte problem poskupljenje samo po sebi.

Samo, kao i tom taksisti, i svima ostalima su poskupjeli i režije i hrana itd. Ali, za razliku od taksista, mnogima plate već deceniju i više nisu povećavane. Tako da svako poskupljenje pred nas stavja pitanje čega se odreći.

Nije stvar u tome da ja neću da se vozim taksijem od sada iz inata, nego zato što sam do sada mogao pored svih ostalih troškova plaćati taksi, sada to postaje problematično. I kada biram čega da se odreknem, odricanje od taksija je najbezbolnije za zadržavanje stila života koji vodim.

Ovo nije poskupljenje uzrokovano povećanjem standarda. Ovo je poskupljenje uzrokovan dodatnim nametom, dakle vještačko poskupljenje. Oni kojima je namet poskupio uslugu žele da ostanu na istom nivou zarade, ali kako je rad onih koji tu uslugu plaćaju ostao na istom nivou, njima postaje teže da to finansiraju. Dakle, ako sam do juče sabi odedio 10 KM dnevno za "lične troškove mimo računa i elementarnih potreba" dnevno, pa priuštio 7 KM taksi i 2-3 KM za kafu, sada ću morati platiti 8,5 KM taksi i odreći se kafe. Ili koristiti druge vidove prevoza i ipak sebi priuštiti tu kafu. A kako je kafa jo ista, ostane mi 7-8 KM, pa sada umjesto taksija moože i čokolada, ili pivo ili vino ili još neka sitnica.

Ispašće da taksistima trebamo zahvaliti za poskupljenje jer ćemo taksi zamijeniti drugim zadovoljstvima kojih smo se odricali da platimo u suštini nepotrebne vožnje taksijem.

Hvala vam dragi taksisti.

Zato su ovakva poskupljenja problematična. Nisu "organska".

Biće toga još. Poskupljenja svakakvih. A mi ćemo svaki put još jednu stvar koju koristimo skidati sa liste nabavke i odricati je se. Nećemo imati čime da plaćamo.
Last edited by Hakiz on 10/06/2018 15:45, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6314 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by JThomas »

to i ja kažem, tržište će se neminovno smanjiti, pa bar malo. i ne mora značiti da će im sa višom cijenom uvijek ostajati više. ista cijena dok je sve drugo raslo njima je povećala tržište i omogućila da bukvalno uvijek imaju vožnji.
Hakiz
Posts: 40289
Joined: 30/07/2015 20:01

#6315 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

Usput ćemo se više kretati vlastitim pogonom, tabanović fijakerom, pa ćemo biti zdraviji i mršaviji.

Hvala dragi taksisti.
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#6316 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bumerangss »

Hakiz wrote:
oyada wrote: Svi su poskupili, nisi ti u toku. Svi zajedno su podnijeli zahtjev za povecanje cijena ministarstvu još u Februaru kad su akcize stupile,
Svi su podnijeli zahtjev, ministarstvo saobraćaja nije odgovorilo na taj zahtjev, za sada je informacija da je sam od sebe Sarajevo taxi podigao cijene. Drugi nisu spomenuti. Ne znači da nisu podigli, ali nisu spomenuti.

Zaboravljaš da ovo povećanje cijena nije došlo od ministarstva kantona, nego je Sarajevo taksi sam odlučio da podigne cijene. Ministarstvo to povećanje nije ovjerilo, tako da je siva zona. Ministarstvo samo ovjerava cjenovnik, ne određuje cijene, ali ako cjenovnik sa povećanim cijenama nije ovjeren, onda Sarajevo taksi ili je ili u prekršaju ili je u krivičnom djelu. To će pravnici bolje znati.
Jesam u toku i za sad je samo Sa-taxi poskupio a ostali privatnici cekaju reakciju ministarstva i prve efekte ovog poskupljenja jer ako narod bude sad koristio vise njihove usluge onda nece poskupiti
oyada
Posts: 61
Joined: 24/08/2010 21:16

#6317 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by oyada »

bumerangss wrote:
Hakiz wrote:
oyada wrote: Svi su poskupili, nisi ti u toku. Svi zajedno su podnijeli zahtjev za povecanje cijena ministarstvu još u Februaru kad su akcize stupile,
Svi su podnijeli zahtjev, ministarstvo saobraćaja nije odgovorilo na taj zahtjev, za sada je informacija da je sam od sebe Sarajevo taxi podigao cijene. Drugi nisu spomenuti. Ne znači da nisu podigli, ali nisu spomenuti.

Zaboravljaš da ovo povećanje cijena nije došlo od ministarstva kantona, nego je Sarajevo taksi sam odlučio da podigne cijene. Ministarstvo to povećanje nije ovjerilo, tako da je siva zona. Ministarstvo samo ovjerava cjenovnik, ne određuje cijene, ali ako cjenovnik sa povećanim cijenama nije ovjeren, onda Sarajevo taksi ili je ili u prekršaju ili je u krivičnom djelu. To će pravnici bolje znati.
Jesam u toku i za sad je samo Sa-taxi poskupio a ostali privatnici cekaju reakciju ministarstva i prve efekte ovog poskupljenja jer ako narod bude sad koristio vise njihove usluge onda nece poskupiti
uuuuuu
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#6318 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by O'zone »

Rekoh ja da će i privatnici dići cijene

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nakon-s ... /180611140
Hakiz
Posts: 40289
Joined: 30/07/2015 20:01

#6319 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

Ostali su nebitni. Crveni je jedina prava protivteža Sarajevotaxiju.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5593
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#6320 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azurna_obala »

Paja taxi :D
Na brzom biranju :oops:
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4818
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#6321 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Kale taxi :srce:
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#6322 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hajlac »

Prije 15 minuta, izmedju Bosmala i bosmalovog mosta - balkanska stoka u vozilu Samir & Emir taksija dobacuje biciklisti koji se PO PROPISIMA uredno kretao 1m od desne ivice trake za skretanje prema otockoj pijaci, tjerajuci ga s ceste i pokazujuci na nepostojecu biciklisticku stazu na tom dijelu od Robota prema Otoci :evil: :twisted:

Prethodno je profurao tik do drugog ucesnika u saobracaju - bicikliste nesrazmjerno velikom brzinom s obzirom da je na raskrsnici prije mosta bilo crveno svjetlo.

Mame ti se :izet: gamadi jedna nepismena i nekulturna!

Image

Image

Image

Image

Image
UČI STOKO! POLAŽI PONOVO i ne ugrozavaj druge RAVNOPRAVNE učesnike u saobraćaju!
Last edited by Hajlac on 12/06/2018 19:35, edited 2 times in total.
dozadnjekapi
Posts: 118
Joined: 13/03/2018 12:49

#6323 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dozadnjekapi »

Hajlac wrote:Prije 15 minuta, izmedju Bosmala i bosmalovog mosta - balkanska stoka u vozilu Samir & Emir taksija dobacuje biciklisti koji se PO PROPISIMA uredno kretao 1m od desne ivice trake za skretanje prema otockoj pijaci, tjerajuci ga s ceste i pokazujuci na nepostojecu biciklisticku stazu na tom dijelu od Robota prema Otoci :evil: :twisted:

Prethodno je profurao tik do drugog ucesnika u saobracaju - bicikliste nesrazmjerno velikom brzinom s obzirom da je na raskrsnici prije mosta bilo crveno svjetlo.

Mame ti se :izet: gamadi jedna nepismena i nekulturna!

Image

Evo ga suljagicevi poceli cyber zastitu adano sofera.
User avatar
thekupus
Posts: 6805
Joined: 25/06/2011 22:38

#6324 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by thekupus »

Jao situacije maloprije. Srebrna škoda karavan, Paja taxi (nisam vidio broj) prolazi obalom pored muzeja atentata, i baja kroz prozor hladno izbaci maramicu na ulicu. Ja blenuo, kontam zajebavam me neko. Fuj s kakvim seljačinama dijelimo grad
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#6325 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by O'zone »

Post Reply