Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6126 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by pici »

jooojjj meni se desilo sjednem kod vjecne vatre i kazem mu vozi na bjelave... on meni mrtvo hladno, samo vozim po ravnom :lol: :lol: :lol: :lol: i sHa smu izadjem iz vozila i zaustavim drugog... zajebo se coek konta ovo mu novi sad :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6127 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Logovan »

pici wrote:jooojjj meni se desilo sjednem kod vjecne vatre i kazem mu vozi na bjelave... on meni mrtvo hladno, samo vozim po ravnom :lol: :lol: :lol: :lol: i sHa smu izadjem iz vozila i zaustavim drugog... zajebo se coek konta ovo mu novi sad :mrgreen:
Čuj vozi samo po ravnom. :-) Ja idiota.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#6128 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Zejnep »

Račun u taksiju? :shock: nikad mi nije to.palo na um :-)
Ali ko bi se s njima raspravljo :roll:
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#6129 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bumerangss »

Zejnep wrote:Račun u taksiju? :shock: nikad mi nije to.palo na um :-)
Ali ko bi se s njima raspravljo :roll:
Da, racun izdaje taksista na zahtjev mušterije. Svaki taksista ima pečat sa svojim imenom, prezimenom i imenom firme tj Sarajevo-taxi. Mnogi poslovni ljudi traže racun da im firma plati taj dolazak na posao...
Svaka mušterija ima pravo da na kraju vožnje prije placanja zatraži racun od taksiste kojeg je isti dužan izdati a ako odbije da vam dadne racun vi niste dužni platiti tu vožnju. To isto važi i u pekari i kod frizera i u restoranu...
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#6130 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zipoo »

previse ste bahati i kad vec hocete biti mangupi budite do kraja, a ne kad vam se suprostavi ko najvece picke na gas
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#6131 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jara »

pici wrote:jooojjj meni se desilo sjednem kod vjecne vatre i kazem mu vozi na bjelave... on meni mrtvo hladno, samo vozim po ravnom :lol: :lol: :lol: :lol: i sHa smu izadjem iz vozila i zaustavim drugog... zajebo se coek konta ovo mu novi sad :mrgreen:
:lol: :lol: A ovi sa štanda kod principovog i na čaršiji uglavnom voze samo uzbrdo! :lol: Ne zbog brda kao takvog :lol: nego više zarade, idu gore - dolje svaki čas. Nekad povezu više ljudi, nekad manje, cijena po dogovoru, za minutu su "gore".
:autic:
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#6132 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bdzs »

Logovan wrote:
pici wrote:jooojjj meni se desilo sjednem kod vjecne vatre i kazem mu vozi na bjelave... on meni mrtvo hladno, samo vozim po ravnom :lol: :lol: :lol: :lol: i sHa smu izadjem iz vozila i zaustavim drugog... zajebo se coek konta ovo mu novi sad :mrgreen:
Čuj vozi samo po ravnom. :-) Ja idiota.
To je živa istina. Meni je to rekao taksista na štandu u Radićevoj. Kaže tip, vozi samo kud tramvaj vozi. :lol:
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6133 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by pici »

bdzs wrote:
Logovan wrote:
pici wrote:jooojjj meni se desilo sjednem kod vjecne vatre i kazem mu vozi na bjelave... on meni mrtvo hladno, samo vozim po ravnom :lol: :lol: :lol: :lol: i sHa smu izadjem iz vozila i zaustavim drugog... zajebo se coek konta ovo mu novi sad :mrgreen:
Čuj vozi samo po ravnom. :-) Ja idiota.
To je živa istina. Meni je to rekao taksista na štandu u Radićevoj. Kaže tip, vozi samo kud tramvaj vozi. :lol:
najgori su oni kod katedrale tj buregdzinice lejla... neda ti sjest ako ne kazes dje ces... ja sam prije rata par puta uspio sjest kod njiHa i nit jednom visHe... kad odem kod lejle na zvrkusHu bureka sjednem uz izlog i gledam kako ko indijanci iskacu i tjeraju musterije a i izgovori su im ono, ispuhana guma, krepo akumulator, umrla mi punica, zena mi poradja itd itd... ako to ne uspije fino ti jalijaski pridje i kaze ne radim van radnog vremena :lol: :lol: :lol: :lol: ma cirkuz... zao mi raje bas ono sjebada :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6134 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Logovan »

bdzs wrote: To je živa istina. Meni je to rekao taksista na štandu u Radićevoj. Kaže tip, vozi samo kud tramvaj vozi. :lol:
A hoće da zarađuju, hoće da imaju dobre pare od vožnje, itd. :roll: I hoće da su mušterije pristojne, kulturne, itd. :oops:
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#6135 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by pecpec »

Logovan wrote:
pici wrote:jooojjj meni se desilo sjednem kod vjecne vatre i kazem mu vozi na bjelave... on meni mrtvo hladno, samo vozim po ravnom :lol: :lol: :lol: :lol: i sHa smu izadjem iz vozila i zaustavim drugog... zajebo se coek konta ovo mu novi sad :mrgreen:
Čuj vozi samo po ravnom. :-) Ja idiota.
Mozda covjek nema polozeno,neko ga dovuce ujutru a ovaj voza po ravnom do navece :D
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6136 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by pici »

joojj i oni na carsiji su katastrofa na standu iza trajvanske... kupio ti ja prije desetak godina dva monitora i stavio ih u ceker malo veci... i ja ti u taHi naravno onaj prvi na standu i to iza na sjedista kad se okrenu baja "nemre sa cekerom u vozilo" :shock: ja ono reko izvini monitori su to nije kupus, krompir... čistiji su i od tebe i od ove kočije nabijem te na qurac i izadjem lupim mu vratima i sacekam ocel konj izac... nista, sjednem u drugi odmah iza njega i na alipasino :mrgreen:
tak
Posts: 14
Joined: 09/10/2014 21:59

#6137 SARAJEVO TAXI

Post by tak »

Pošto su sve teme "Sarajevo taxi" koliko vidim zaključane, moram otvoriti novu. Shvatam da je ovo postala seljačka država, ali ono što se događa u njihovim vozilima prevazilazi svaku mjeru i ukusa i ponašanja i bilo kakve elementarne ljudskosti, da skratim. Ljudi dragi, za svoje pare neko te maltretira, i čak mi je jasno da taj ZAISTA ni ne razumije da te maltretira, nego je toliko zaguljen da je njemu sve ravno. Već godinama se ne vozim sa njima, ali u nuždi, i zbog nedavne priče da su se "podmladili", naivno uđem u njihovo vozilo - i ponovo ista stvar. Ne znam. Da ne širim govor mržnje. Nešto se mora uraditi.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#6138 Re: SARAJEVO TAXI

Post by muha_sa »

tak wrote:Pošto su sve teme "Sarajevo taxi" koliko vidim zaključane, moram otvoriti novu. Shvatam da je ovo postala seljačka država, ali ono što se događa u njihovim vozilima prevazilazi svaku mjeru i ukusa i ponašanja i bilo kakve elementarne ljudskosti, da skratim. Ljudi dragi, za svoje pare neko te maltretira, i čak mi je jasno da taj ZAISTA ni ne razumije da te maltretira, nego je toliko zaguljen da je njemu sve ravno. Već godinama se ne vozim sa njima, ali u nuždi, i zbog nedavne priče da su se "podmladili", naivno uđem u njihovo vozilo - i ponovo ista stvar. Ne znam. Da ne širim govor mržnje. Nešto se mora uraditi.
nisu teme zakljucane :-)

bujrum pa opleti
sarajevski-taksisti-dno-dna-t27921.html
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6139 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

Sta je ovo ovdje bilo pa pometeno 15 dana?
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6140 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

Kakav je stav zauzeo Sarajevo taxi o taksi vozilima bez vozaca? :oops:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/uber ... /180319136
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6141 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

Edin H. wrote:Kakav je stav zauzeo Sarajevo taxi o taksi vozilima bez vozaca? :oops:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/uber ... /180319136
pa njima to idealno. Sjede kuci, a auta im zaradjuju. Naravno da niko drugi ne smije dobiti licencu, to je njihova babovina.
oyada
Posts: 61
Joined: 24/08/2010 21:16

#6142 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by oyada »

drugi profil wrote:
Edin H. wrote:Kakav je stav zauzeo Sarajevo taxi o taksi vozilima bez vozaca? :oops:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/uber ... /180319136
pa njima to idealno. Sjede kuci, a auta im zaradjuju. Naravno da niko drugi ne smije dobiti licencu, to je njihova babovina.
Pogrešno si informiran licencu moze da kupi ko god ima državni i približno 100.000.KM
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6143 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

Od koga se kupuje ta licenca pa je 100K maraka?
oyada
Posts: 61
Joined: 24/08/2010 21:16

#6144 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by oyada »

drugi profil wrote:Od koga se kupuje ta licenca pa je 100K maraka?
Pa od vlasnika licence taxiste, jedna je 40 milja potrebne su ti dvije (80.000) plus 8000 taxi koje kakvih i auto desetak milja eto te na stotku.
User avatar
thekupus
Posts: 6812
Joined: 25/06/2011 22:38

#6145 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by thekupus »

Zasto dvije?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6146 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

oyada wrote:
drugi profil wrote:Od koga se kupuje ta licenca pa je 100K maraka?
Pa od vlasnika licence taxiste, jedna je 40 milja potrebne su ti dvije (80.000) plus 8000 taxi koje kakvih i auto desetak milja eto te na stotku.
Ja hocu da kupim od drzave, ne od taksista. Nije to njihova prcija.
Ne može?
Pa tako reci.
Znači babovina im je.
User avatar
Alternativac1
Posts: 1412
Joined: 23/07/2016 04:43

#6147 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Alternativac1 »

Mene stvarno nervira, npr. nedelja naveče zovem 3 taksi udruženja ili šta već i kao nema slobodnih taksija... Ma hajte molim vas, znači ljudi u ovoj državi su tako lijeni da je to neviđeno... Pa grad od pola miliona stanovnika bi zaista trebao da u svakom momentu ima slobodnih taksija... Kandžijom bi ja to na pos'o natjer'o... :evil:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#6148 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Nastasia »

bumerangss wrote:
Zejnep wrote:Račun u taksiju? :shock: nikad mi nije to.palo na um :-)
Ali ko bi se s njima raspravljo :roll:
Da, racun izdaje taksista na zahtjev mušterije. Svaki taksista ima pečat sa svojim imenom, prezimenom i imenom firme tj Sarajevo-taxi. Mnogi poslovni ljudi traže racun da im firma plati taj dolazak na posao...
Svaka mušterija ima pravo da na kraju vožnje prije placanja zatraži racun od taksiste kojeg je isti dužan izdati a ako odbije da vam dadne racun vi niste dužni platiti tu vožnju. To isto važi i u pekari i kod frizera i u restoranu...
U pekari, frizerskom, restoranu su ti dužni dati račun, ne na tvoj zahtjev, već oni vama račun, vi njima novac.

Prije par mjeseci sam radila u radnji, došla je tržišna inspekcija i ovako je njihov izvještaj otprilike glasio:
" U objektu su zatečene tri osobe sa izdatim računima." Nema to da ti zahtjevaš račun, oni ti ga i ovako i onako moraju dati.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6149 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by JThomas »

evo u usk uhapšen glavni tržišni inspektor zbog uzimanja mita. kakav vakat dođe... :mrgreen: neće niko ni htjeti da bude inspektor.
oyada
Posts: 61
Joined: 24/08/2010 21:16

#6150 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by oyada »

drugi profil wrote:
oyada wrote:
drugi profil wrote:Od koga se kupuje ta licenca pa je 100K maraka?
Pa od vlasnika licence taxiste, jedna je 40 milja potrebne su ti dvije (80.000) plus 8000 taxi koje kakvih i auto desetak milja eto te na stotku.
Ja hocu da kupim od drzave, ne od taksista. Nije to njihova prcija.
Ne može?
Pa tako reci.
Znači babovina im je.
Na šta bi to ličilo kad bi država tako prodavala. A licenca je njihovo vlasnistvo isto kao i tvoje sto bi bilo da kupiš.
I oni su svi kupili od nekoga. A ti ako kupiš posle možeš nekom da pokloniš :)
Post Reply