Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#5826 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Saka »

Ma nisu ni iz Uber-a cvjećke. Često su čak i skuplji od regularnog taxija. Samo što imaju manje mogućnosti za prevare jer se plaća preko aplikacije i ne mogu odbiti vožnju. Al imaju i oni svoje marifetluke, prihvate vožnju pa lafo ne mogu naći pa ponište, pa čekaš pola sata, nestane ti interneta skinu ti pare jer si kao ti poništio itd.

Sve u svemu nisu krivi taksisti, svako će krasti kad mu se dopusti. Krive su inspekcije koje nikad nikog nisu kaznile što je odbio vožnju. Kad jednom oduzmu licencu loli koji odbije vožnju da vidiš kako će svi s pjesmom da te voze. Do tad nema šanse da će taxe same od sebe da se poprave.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#5827 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Mišo_Kovač »

"Ko je sataxi/gras poznavao, ni pakao mu neće teško pasti"... daj ti meni te uberove marifetluke i privatizirani gras, samo da ne gledam više oblu, kocku, ćošku i inu sandžačko-seljačku bratiju... :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40798
Joined: 29/06/2011 23:39

#5828 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

rumenige_brajtner wrote:
dječak sa šibicama wrote:
rumenige_brajtner wrote:u ponedjeljak naveče, oko pola 2, zovem crveni taksi. javlja se onaj dispečer, kojijevećkuac, i ko iz topa kaže "nema vozila"?!! al nije ni probao da prozove nekoga, nego odma on. reko, kako znaš boga ti, nisi nikog ni pitao, ni prozvao, šuti debil i spusti slušalicu. dakle, i crveni su postali govnari.
Crveni ima na ekranu racunara pozicije svih taxija, vjerovatno je odmah vidio da u tvojoj blizini nema nikoga.

Ne mogu oni sa 40 vozila pokriti cijeli grad, nikako.
E nisam znao za to, al mozda je mogao rec nesto u tom smislu, ili da cu cekat 20 min, sta znam, jbg
Vjerovatno je imao gomilu poziva pa i njemu dokurcilo sto nema vozila :D

Oni imaju "cipove" u autima, posto je gazda vlasnik vozila, uvijek znaju gdje se vozila nalaze. Sjecam se da je Zuti imao i kamere u vozilima, pratio je svaki pokret vozaca, da slucajno ne zabusavaju... ne znam je li tako i u crvenom. Mislim da nije, znam par vozaca koji tamo rade ili su radili, zadovoljni su odnosom sa firmom. Sto se za nekadasnje vozace Zutog ne moze reci, njih su bas izrabljivali.
Kod Crvenog rade na procenat, pa im se i isplati sto vise raditi i zaraditi.

Koliko sam ja shvatio, dispecer zna gdje su vozila ali ne moze im odrediti ili narediti da idu na odredjeni poziv jer ne zna ima li musteriju i slicno. Ima ona jedna zenska u centrali, non stop se svadja sa vozacima :D vozaci imaju odredjenu autonomiju ali definitivno ne smiju zjake hvatati, ako ih gazda ulovi da zabusavaju ili odbijaju voznje, noga mu je. Tako sam ja cuo, pa sad :D

Taxe su djubrad u vecini, Crveni kakav je god, ima posteniji odnos do putnika. Cuj ti njima logike "nije taxi za svakoga", taxi je putnicki prevoz i nije taxino da bira ko ce mu uci u taxi. On smije odbiti samo pijanog covjeka ili tako neka ekstremna situacija.
Taj neki "ja sam hadzija, vi ste siromasna raja" stav, to je samo posljedica esdeaovsko seljacke politike koja vlada nekadasnjom metropolom. On je kurcina, a ne hadzija, i to sto svi vozaju dobra kola govori samo da im se itekako isplati biti taksista. Nego stoka bi da nista ne radi, da imaju tri voznje na dan po 40-50 km, da cuvaju auta i da sjede po standovima i naprdjuju o dnevnoj politici.

Samo kukaju a sve se nova vozila kupuju.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#5829 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by orinoco »

Zašto taxi-vozilo stane na saobraćajnici kad hoće, stane gdje hoće, da uzme putnika ili da ostavi putnika? Ima li to pravo?
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5830 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Sarajevo1970 »

_BataZiv_0809 wrote:Lakseg posla, a da je vise parali i da si sam svoj gazda,nema.
Bas to.
Ja da bi znao gdje je koja ulica, sutra bi kupio licence i poceo raditi. Bi bogami.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#5831 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by MOSALJOZE »

Sarajevo1970 wrote:
Bas to.
Ja da bi znao gdje je koja ulica, sutra bi kupio licence i poceo raditi. Bi bogami.
E jest i to mudro slovo naučiti :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5832 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by insomnia78 »

Mišo_Kovač wrote:"Ko je sataxi/gras poznavao, ni pakao mu neće teško pasti"... daj ti meni te uberove marifetluke i privatizirani gras, samo da ne gledam više oblu, kocku, ćošku i inu sandžačko-seljačku bratiju... :D
A za Uber ce voziti raja iz Londona, Pariza, Beča? :lol:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5608
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#5833 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azurna_obala »

Krenuli mi u dom zdravlja s bebom, otišli na stajalište sa taxija, nema nikoga, nazovem ih, dispečer je toliko bio nerazgovjetan i tolikom brzinom spustio slušalicu, da sam jedva skontala broj vozila.
Dolazi auto, a pored nas se stvori neka ženska, kaže njeno vozilo, kako bona tvoje, taj broj su nama rekli, kaže ona, meni su isti. Sjede ženska u auto. Gledam i ne vjerujem očima svojim.
Ne znam koga sam htjela prebiti ondje. Nju koja vidi da nosimo bebu ili taxistu, koji je otvorio prozor i viče poslaćemo vam drugi.

Nazovem crveni, dodje brzo, a iza ide Sarajevo taxi i svira, kao njega su poslali. Mi smo se uredno spakovali u crveni i otišli.

Samo mi je zao sto mu srednji prst ne pokazah, ali i onaj osjećaj da sam sad ja vas zajebala bio dovoljan.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5834 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Sarajevo1970 »

azurna_obala wrote: Nazovem crveni, dodje brzo, a iza ide Sarajevo taxi i svira, kao njega su poslali. Mi smo se uredno spakovali u crveni i otišli.

Samo mi je zao sto mu srednji prst ne pokazah, ali i onaj osjećaj da sam sad ja vas zajebala bio dovoljan.
Cuj glupost ovu, pa nije ti taksista kriv za to nego dispeč. :roll:
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#5835 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Sarajevo1970 »

MOSALJOZE wrote:
Sarajevo1970 wrote:
Bas to.
Ja da bi znao gdje je koja ulica, sutra bi kupio licence i poceo raditi. Bi bogami.
E jest i to mudro slovo naučiti :-)
Nepoznajes ti mene jarane, ja sam ti onaj tip koji cak i svoju ulicu nepamti. :lol:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5608
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#5836 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azurna_obala »

Sarajevo1970 wrote:
azurna_obala wrote: Nazovem crveni, dodje brzo, a iza ide Sarajevo taxi i svira, kao njega su poslali. Mi smo se uredno spakovali u crveni i otišli.

Samo mi je zao sto mu srednji prst ne pokazah, ali i onaj osjećaj da sam sad ja vas zajebala bio dovoljan.
Cuj glupost ovu, pa nije ti taksista kriv za to nego dispeč. :roll:
Naravno, kriva je ona što je obukla suknju.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5837 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

azurna_obala wrote:
Sarajevo1970 wrote:
azurna_obala wrote: Nazovem crveni, dodje brzo, a iza ide Sarajevo taxi i svira, kao njega su poslali. Mi smo se uredno spakovali u crveni i otišli.

Samo mi je zao sto mu srednji prst ne pokazah, ali i onaj osjećaj da sam sad ja vas zajebala bio dovoljan.
Cuj glupost ovu, pa nije ti taksista kriv za to nego dispeč. :roll:
Naravno, kriva je ona što je obukla suknju.
Zato trebaju uvesti da ti odmah skinu pare sa kartice, pa onda dizi srednji prst koliko hoces. :wink:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5608
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#5838 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azurna_obala »

:thumbup:
Bujrum :wink:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5839 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bleee_sa »

Eto tebi na čelu piše da si baš ti ta koja je zvala taxi pa te taxo odma prepozna :D
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#5840 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dgL_ »

nepass1 wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Šta li toliko satare taxi ljude da su toliko bezobrazni, nametni, kradljivi, baš neka zadnja sorta najgorih ljudi. A baš zbog lošeg iskustva/iskustava nema mi ljepšeg meraka kad prolaziš pored taxi štanda pa lola pita gdje ideš momak. Kažem do Dobrinje a on se usplahiri ko vjeverica. Ma čekat ću neki usput kažem. Počne pjeniti :lol:

Na kraju lagano bus.
pa satru ih musterije, ko god radi sa ljudima pocne mrziti ljude.
znam iz iskustva, postajem asocijalan.
kad mi neko ko radi npr u racunovodstvu kaze kako mu je tezak posao pravo bih ga prebio.
brate koliko god tesko bilo bar onaj papir ne zanovjeta.
Nemas pojma koliko si upravu... Opcenito svaki rad je tezak, ali rad sa ljudima je zaista nesto najgore moguce... I prije ili kasnije zivci popuste i postanes ko taxo.. I onda ga razumjjes :))
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#5841 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by sheilak »

dgL_ wrote:
nepass1 wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Šta li toliko satare taxi ljude da su toliko bezobrazni, nametni, kradljivi, baš neka zadnja sorta najgorih ljudi. A baš zbog lošeg iskustva/iskustava nema mi ljepšeg meraka kad prolaziš pored taxi štanda pa lola pita gdje ideš momak. Kažem do Dobrinje a on se usplahiri ko vjeverica. Ma čekat ću neki usput kažem. Počne pjeniti :lol:

Na kraju lagano bus.
pa satru ih musterije, ko god radi sa ljudima pocne mrziti ljude.
znam iz iskustva, postajem asocijalan.
kad mi neko ko radi npr u racunovodstvu kaze kako mu je tezak posao pravo bih ga prebio.
brate koliko god tesko bilo bar onaj papir ne zanovjeta.
Nemas pojma koliko si upravu... Opcenito svaki rad je tezak, ali rad sa ljudima je zaista nesto najgore moguce... I prije ili kasnije zivci popuste i postanes ko taxo.. I onda ga razumjjes :))
Jeste, aha. Jedno je bit nadr*an, bahat, istresati se i pod*ebavat. Ali skroz drugo je zavrtati narod, varati i ne pruzati uslugu fer iako si placen za to.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#5842 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dgL_ »

Sve to sto si napisao dolazi, primjera radi kada 25 godina radis sa ljudima... I to ne bilo kakvim ljudima, nego retardiranim bosnjama... Jbg... Ne opravdavam nikoga ali je to istina...

Ti ljudi su psihicki jako losi... Ali Boze moj...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5843 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bloo »

bleee_sa wrote:Eto tebi na čelu piše da si baš ti ta koja je zvala taxi pa te taxo odma prepozna :D
Situacija:
- 2 mušterije koje tvrde da tebe čekaju
- jedna od mušterija ima bebu


:-?

Pa jarane valjda ćeš pokupiti onu sa bebom...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#5844 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by KatarinaKosaca »

Danas hollander poceo da gundja kako je kratka voznja, koja bi bila nekih pet km, kako on ima svoju racunicu. Kazem napisi vozim samo na relaciji Carsija-Aerodrom, izdjem kad je bilo 2,4 km, zovem mu firmu, ne javljaju se. Jos sam od zubara bila u bolu i poluosamucena. Zelim im sto vise divljaka
Hakiz
Posts: 40528
Joined: 30/07/2015 20:01

#5845 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

Bloo wrote:
bleee_sa wrote:Eto tebi na čelu piše da si baš ti ta koja je zvala taxi pa te taxo odma prepozna :D
Situacija:
- 2 mušterije koje tvrde da tebe čekaju
- jedna od mušterija ima bebu


:-?

Pa jarane valjda ćeš pokupiti onu sa bebom...
Bio u sličnoj situaciji.

Taksista će voziti onoga ko mu prvi uđe u auto, a na mušterijama je da se potuku ako se ne mogu dogovoriti ko je zvao. Neće taksista razbijati glavu oko toga da li mu u auto ulazi mušterija koja je zvala ili padobranac. Njemu je jedino važno da ima mušteriju. Beba tu ne igra nikakvu ulogu.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#5846 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Matijevic_Vlado »

azurna_obala wrote:Krenuli mi u dom zdravlja s bebom, otišli na stajalište sa taxija, nema nikoga, nazovem ih, dispečer je toliko bio nerazgovjetan i tolikom brzinom spustio slušalicu, da sam jedva skontala broj vozila.
Dolazi auto, a pored nas se stvori neka ženska, kaže njeno vozilo, kako bona tvoje, taj broj su nama rekli, kaže ona, meni su isti. Sjede ženska u auto. Gledam i ne vjerujem očima svojim.
Ne znam koga sam htjela prebiti ondje. Nju koja vidi da nosimo bebu ili taxistu, koji je otvorio prozor i viče poslaćemo vam drugi.

Nazovem crveni, dodje brzo, a iza ide Sarajevo taxi i svira, kao njega su poslali. Mi smo se uredno spakovali u crveni i otišli.

Samo mi je zao sto mu srednji prst ne pokazah, ali i onaj osjećaj da sam sad ja vas zajebala bio dovoljan.
Mozda fakat nisi ni skontala? Mozda je i do tebe?
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#5847 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by slavemaster »

Hakiz wrote:
Bloo wrote:
bleee_sa wrote:Eto tebi na čelu piše da si baš ti ta koja je zvala taxi pa te taxo odma prepozna :D
Situacija:
- 2 mušterije koje tvrde da tebe čekaju
- jedna od mušterija ima bebu


:-?

Pa jarane valjda ćeš pokupiti onu sa bebom...
Bio u sličnoj situaciji.

Taksista će voziti onoga ko mu prvi uđe u auto, a na mušterijama je da se potuku ako se ne mogu dogovoriti ko je zvao. Neće taksista razbijati glavu oko toga da li mu u auto ulazi mušterija koja je zvala ili padobranac. Njemu je jedino važno da ima mušteriju. Beba tu ne igra nikakvu ulogu.
Svaka cast jarane
User avatar
Radar71
Posts: 7289
Joined: 21/07/2010 15:43

#5848 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Radar71 »

Hakiz wrote: Bio u sličnoj situaciji.

Taksista će voziti onoga ko mu prvi uđe u auto, a na mušterijama je da se potuku ako se ne mogu dogovoriti ko je zvao. Neće taksista razbijati glavu oko toga da li mu u auto ulazi mušterija koja je zvala ili padobranac. Njemu je jedino važno da ima mušteriju. Beba tu ne igra nikakvu ulogu.
E zato je u naslovu teme DNO DNA.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#5849 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

Jesu stoka, ali tako i treba. Kada pozoves taxi dobijes svoj broj. Na korisnicima je da se dogovore ukoliko ce neko da ustupi svoj red.
Hakiz
Posts: 40528
Joined: 30/07/2015 20:01

#5850 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

un1ted wrote:Jesu stoka, ali tako i treba. Kada pozoves taxi dobijes svoj broj. Na korisnicima je da se dogovore ukoliko ce neko da ustupi svoj red.
Dobiješ ti broj, ali taksista ne zna da si ti osoba koja je zvala. Nazoveš ti taksi, ja naiđem i sjednem u taksi koji si ti zvao. Kako taksista zna da si ti zvao a ne ja? Ako i pita jasam li ja zvao, kažem da jesam. Šta treba, da taksista prozove centralu pa da centrala nazove broj sa kojeg je dobila poziv, pa kome zazvoni telefon toga taksista vozi? To bi bilo rješenje, ali nema šanse da se to radi.
Post Reply