Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2276 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

aduka11 wrote:
bansky wrote:
hopi wrote:aerodrom-holiday inn 30KM
isto i meni, prijie tri mjeseca. nije mi se dalo raspravljati.
Šutnjom odobravate, a ovde palamudite kako vam smeta ? Pa što ne kažete nakon 100 metara ako nije upaljen taximetar da vam stane da izađete, sačekate drugo vozilo, ovo prijavite centrali i to je to. Ako ga dva put prijave, treći put će on sam pitat' hoćemol' paliti il' po dogovoru budite sigurni. :D
Lijepi strah :oops:
User avatar
bansky
Posts: 20
Joined: 28/11/2012 22:10

#2277 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bansky »

aduka11 wrote:
bansky wrote:
hopi wrote:aerodrom-holiday inn 30KM
isto i meni, prijie tri mjeseca. nije mi se dalo raspravljati.
Šutnjom odobravate, a ovde palamudite kako vam smeta ? Pa što ne kažete nakon 100 metara ako nije upaljen taximetar da vam stane da izađete, sačekate drugo vozilo, ovo prijavite centrali i to je to. Ako ga dva put prijave, treći put će on sam pitat' hoćemol' paliti il' po dogovoru budite sigurni. :D
iskreno, meni svejedno, 10KM ili 30KM ako sam se vec odlucio voziti s njima. nisam neka gospoda da ih cesto koristim, pa mi ne smeta toliko. a, ima i dosta gorih stvari koje bi trebalo prijaviti, nego neko "klepanje po usima"...

a ovo prethodno sam napisao kao potvrdu da to rade. jer, i ja sam ovdje saznao koliko i kako naplacuju po sarajevu. pa, ko nije ravnodusan borit' ce se protiv toga.
aduka11
Posts: 294
Joined: 19/09/2012 22:21

#2278 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by aduka11 »

Pa kad si tako široke ruke sad ću ja tebi broj na PM poslati pa ti buraz mene zovi, e'o ja ću ti 20 uzimati, neću bit' bezobrazan pa 30. :D
User avatar
bansky
Posts: 20
Joined: 28/11/2012 22:10

#2279 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bansky »

aduka11 wrote:Pa kad si tako široke ruke sad ću ja tebi broj na PM poslati pa ti buraz mene zovi, e'o ja ću ti 20 uzimati, neću bit' bezobrazan pa 30. :D
hvala ti. nisam gospoda, inace ne koristim taxi. a kad koristim, onda mi je svejedno. bitno mi je doci do "cilja".
a to sto rade po sarajevskom aerodromu, rade svagdje u svijetu, tj. ako imaju i malo pameti. nisu turisti, dzaba turisti.
User avatar
urban.
Posts: 124
Joined: 17/04/2012 02:51

#2280 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by urban. »

u nedjelju poslije utakmice, zaustavio sam taxi na grbavici, bez TA tablica, bez taksimetra. 6KM do breke. Osjecao sam se ugodnije nego u vecini vozila Sarajevo taksija.

Mahala mi je puna nelegalnih, neregularnih taksista, inspekcija kad izadje na cestu, uredno dobiju dojavu i nigdje nikoga. Sada je u trendu da ne pise Taxi nego Rent-a-car, a rade uredno kao taksisti. :D
User avatar
Irelevantan
Posts: 825
Joined: 21/05/2008 13:15
Location: u pm

#2281 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Irelevantan »

urban. wrote:u nedjelju poslije utakmice, zaustavio sam taxi na grbavici, bez TA tablica, bez taksimetra. 6KM do breke. Osjecao sam se ugodnije nego u vecini vozila Sarajevo taksija.

Mahala mi je puna nelegalnih, neregularnih taksista, inspekcija kad izadje na cestu, uredno dobiju dojavu i nigdje nikoga. Sada je u trendu da ne pise Taxi nego Rent-a-car, a rade uredno kao taksisti. :D
To si se ugodnije osjećao zbog manje cijene :lol:

Ma sve gola jajara :wink:
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2282 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

urban. wrote:u nedjelju poslije utakmice, zaustavio sam taxi na grbavici, bez TA tablica, bez taksimetra. 6KM do breke. Osjecao sam se ugodnije nego u vecini vozila Sarajevo taksija.

Mahala mi je puna nelegalnih, neregularnih taksista, inspekcija kad izadje na cestu, uredno dobiju dojavu i nigdje nikoga. Sada je u trendu da ne pise Taxi nego Rent-a-car, a rade uredno kao taksisti. :D
Cuj Rent-a-car :lol: alasalamet, pa ko je vozio ti ili taj sto ti je dovezao auto?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2283 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

Danas sam vidio dva zuta rent-a-car :x :x Ne znam kako im se to dopusta !? Ne volim sa taxi radi njihovog papanluka, ali i zuti sa ovim rent-a-car ide prema tome. Nadam se da ce se otme stati u kraj, i da ce svi imati iste uslove pa neka se takmice ko je bolji ;)
titanik
Posts: 45
Joined: 06/10/2012 02:46

#2284 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by titanik »

nimajneb wrote:Danas sam vidio dva zuta rent-a-car :x :x Ne znam kako im se to dopusta !? Ne volim sa taxi radi njihovog papanluka, ali i zuti sa ovim rent-a-car ide prema tome. Nadam se da ce se otme stati u kraj, i da ce svi imati iste uslove pa neka se takmice ko je bolji ;)
Slazem se.
esmer saric
Posts: 32
Joined: 26/04/2011 19:07

#2285 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by esmer saric »

I,ko će stati tom bezobrazluku u kraj-policija neće,provjereno,samo vas upute da se žališ "centrali".(BOŽE DRAGI,ŠTO LI INSISTIRAJU NA IMENU;): ma,ovo je užas,....!Neka me tjeraju iz rodnog grada,vrlo brzo sam naišao na čovjeka koji pošteno radi svoj posao i nije bilo nikakvih problema-KO SU TE KABADAHIJE ? kAKO DA OSLOBODE ŠTAND ZA ONE KOJI HOĆE DA RADE? pOSLIJE OVOGA A NIJE PRVI PUT JOŠ ĆE NAS TUĆI KAKO JE KRENULO!
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#2286 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Avetinho »

aduka11 wrote:
bansky wrote:
hopi wrote:aerodrom-holiday inn 30KM
isto i meni, prijie tri mjeseca. nije mi se dalo raspravljati.
Šutnjom odobravate, a ovde palamudite kako vam smeta ? Pa što ne kažete nakon 100 metara ako nije upaljen taximetar da vam stane da izađete, sačekate drugo vozilo, ovo prijavite centrali i to je to. Ako ga dva put prijave, treći put će on sam pitat' hoćemol' paliti il' po dogovoru budite sigurni. :D
Nije valjda ovo neka nova "normala" kako treba s klijentima? Kukala nam majka svima ako se ovakvo "poslovanje" rasiri po ostalim djelatnostima.
esmer saric
Posts: 32
Joined: 26/04/2011 19:07

#2287 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by esmer saric »

Naravno da se reaguje,ali koji smisao,Jednom sam jedsnog "doveo " pred PU centar jer me je vozao "okolo".I šta mislite šta sam postigao?!-Dobro sam i prošao kako su se zajebavali na moj račun!
vrbas1979
Posts: 1389
Joined: 27/06/2012 13:34

#2288 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vrbas1979 »

Večeras sjeo u SA-taxi (mada sam govorio da nikada neću više) i on na samom startu majku Tihiću, Lagumgdžiji, Izetbegoviću, Dodiku, ali doslovno jebe matere i bez prestanka cijelo vrijeme vožnje. (izvninite na izrazu, ali to sam doživio i to je ta kao usluga)

I očekivano, 4.20 je na kraju je zaokruženo na 5 maraka.

Jednom ću se i ja nečije matere....
Last edited by vrbas1979 on 01/12/2012 00:26, edited 1 time in total.
aduka11
Posts: 294
Joined: 19/09/2012 22:21

#2289 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by aduka11 »

@ Ja sam odavle
Niko ne kaže da je normala, ali ko ti je kriv ako dozvoljavaš da neko pravi budalu od tebe ? Isto ko kad bi ja sutra otišao u poštu da platim račun od 70 KM, a meni teta sa šaltera kaže 75 zbog provizije. :lol:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#2290 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Avetinho »

aduka11 wrote:@ Ja sam odavle
Niko ne kaže da je normala, ali ko ti je kriv ako dozvoljavaš da neko pravi budalu od tebe ? Isto ko kad bi ja sutra otišao u poštu da platim račun od 70 KM, a meni teta sa šaltera kaže 75 zbog provizije. :lol:
Pa je li ti se to ikad dogodilo u posti? Nije. A vidis, u taksiju jeste.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#2291 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by kojeime »

aduka11 je napisao/la:

Šutnjom odobravate, a ovde palamudite kako vam smeta ? Pa što ne kažete nakon 100 metara ako nije upaljen taximetar da vam stane da izađete, sačekate drugo vozilo, ovo prijavite centrali i to je to. Ako ga dva put prijave, treći put će on sam pitat' hoćemol' paliti il' po dogovoru budite sigurni. :D


Prijavljivao. Zvao i izdiktirao brojeve taksija. Nisu htjeli da voze sa Ilidze do OBIja. Zvao pred njima, na standu.. Nikakve koristi. Zato pusti tu pricu da treba prijaviti.

Zato od tramvajske do OBIja pjeske, a od OBIja kada nakupujem sta mi treba do Pofalica zovem Crveni ili Zuti. Kada vec taksiste Sarajevo taksija nece da rade svoj posao. Zbog toga sto nece da vozi voznju od 3,5 KM nece voziti ni onu od 20. Sam je sebi kriv.
vrbas1979
Posts: 1389
Joined: 27/06/2012 13:34

#2292 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vrbas1979 »

aduka11 je napisao/la:

Šutnjom odobravate, a ovde palamudite kako vam smeta ? Pa što ne kažete nakon 100 metara ako nije upaljen taximetar da vam stane da izađete, sačekate drugo vozilo, ovo prijavite centrali i to je to. Ako ga dva put prijave, treći put će on sam pitat' hoćemol' paliti il' po dogovoru budite sigurni. :D[/b]
Baš me zanima kako bi to izgledalo da gospodina vozača sarajevotaxi pokupiš sa štanda i nakon 100 metara kažeš da stane jer nije upalio taksimetar. Dodajmo i tome eventualne faktore da je bio prvi u redu na štandu, nije popio jutarnju kaficu, noćas mu žena nije dala, sin pobjegao iz škole, nije bilo bureka u najdražoj pekari za doručak...


Baš, ali baš bi bilo veselo.

I ja sam zvao i žalio se, ali nikad ništa od toga nije bilo. Obično ti kažu nazovi na ovaj broj, s toga te prebace na treći, pa na pedesetosmi, i onda "morate nazvati sutra oko 12", pošaljite pismeni zahtejev, obratite se....

Ne zajebaji, da izvineš i ne pravi nas budalama.
Od žalbi nikada ništa nije ni bilo!
aduka11
Posts: 294
Joined: 19/09/2012 22:21

#2293 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by aduka11 »

vrbas1979 wrote:
aduka11 je napisao/la:

Šutnjom odobravate, a ovde palamudite kako vam smeta ? Pa što ne kažete nakon 100 metara ako nije upaljen taximetar da vam stane da izađete, sačekate drugo vozilo, ovo prijavite centrali i to je to. Ako ga dva put prijave, treći put će on sam pitat' hoćemol' paliti il' po dogovoru budite sigurni. :D[/b]
Baš me zanima kako bi to izgledalo da gospodina vozača sarajevotaxi pokupiš sa štanda i nakon 100 metara kažeš da stane jer nije upalio taksimetar. Dodajmo i tome eventualne faktore da je bio prvi u redu na štandu, nije popio jutarnju kaficu, noćas mu žena nije dala, sin pobjegao iz škole, nije bilo bureka u najdražoj pekari za doručak...


Baš, ali baš bi bilo veselo.

I ja sam zvao i žalio se, ali nikad ništa od toga nije bilo. Obično ti kažu nazovi na ovaj broj, s toga te prebace na treći, pa na pedesetosmi, i onda "morate nazvati sutra oko 12", pošaljite pismeni zahtejev, obratite se....

Ne zajebaji, da izvineš i ne pravi nas budalama.
Od žalbi nikada ništa nije ni bilo!
To što ti nemaš damu kad su upitanju tvoje pare stvarno nije moja stvar. Ja bi danas na ovakvom vaktu za 5 KM neko glavu s ramena skinuo. :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#2294 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by kokuz_sa »

sam da pozdravim taksistu koji mi je tetku dovezao s aerodroma do alipasina i trazio zeni 20 za voznju..
i kad je ona kazala da cu ja da platim jer nema nasih para on je fino meni ponovio istu cijenu
al eto nazad je otisao sa gvozdenim petakom al u KM-ovima
jos je eto i za kafu dobio garant preko 2KM
User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#2295 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Entropio »

kokuz_sa wrote:sam da pozdravim taksistu koji mi je tetku dovezao s aerodroma do alipasina i trazio zeni 20 za voznju..
i kad je ona kazala da cu ja da platim jer nema nasih para on je fino meni ponovio istu cijenu
al eto nazad je otisao sa gvozdenim petakom al u KM-ovima
jos je eto i za kafu dobio garant preko 2KM
:lol: :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2296 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by mayab »

kokuz_sa wrote:sam da pozdravim taksistu koji mi je tetku dovezao s aerodroma do alipasina i trazio zeni 20 za voznju..
i kad je ona kazala da cu ja da platim jer nema nasih para on je fino meni ponovio istu cijenu
al eto nazad je otisao sa gvozdenim petakom al u KM-ovima
jos je eto i za kafu dobio garant preko 2KM
Samo tako treba :thumbup:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2297 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

kokuz_sa wrote:sam da pozdravim taksistu koji mi je tetku dovezao s aerodroma do alipasina i trazio zeni 20 za voznju..
i kad je ona kazala da cu ja da platim jer nema nasih para on je fino meni ponovio istu cijenu
al eto nazad je otisao sa gvozdenim petakom al u KM-ovima
jos je eto i za kafu dobio garant preko 2KM
:thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#2298 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by febo_acm »

Samo izbjegavati Sarajevo Taxi...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2299 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by agent_zero »

kokuz_sa wrote:sam da pozdravim taksistu koji mi je tetku dovezao s aerodroma do alipasina i trazio zeni 20 za voznju..
i kad je ona kazala da cu ja da platim jer nema nasih para on je fino meni ponovio istu cijenu
al eto nazad je otisao sa gvozdenim petakom al u KM-ovima
jos je eto i za kafu dobio garant preko 2KM
Takvoj stoci ništa nisi ni trebao platiti.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2300 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

Tema malo zamrla !? Da je vratimo u zivot :) No necu odmah krenuti sa kritikovanjem sa taxista, vec cu to uraditi prema zutom iako oni nisu tema, ali eto, generalno ce dobro doci informacija.

Prije par dana na autobuskoj sam cekao rodicu i starija zena me upitala za gdje se nalazi taksi. Posto joj je prva posjeta Sarajevu nakon dugo vremena kako sama rece, i da ide na Kosevo u posjetu u bolnicu predlozio sam joj da pozovem drugog taxi prevoznika jer ce je vjerovatno ogulititi ovi sa standa. Pozvao sam zuti i rekli su da salju vozilo broj 96 sive boje koje je za par minuta doslo. Ono sto je mene nanerviralo je cinjenica da je doticni samo pitao za koga je taxi, te se nije ni potrudio da pomogne gospodji da unese stvari u taxi, koje je trebalo staviti u gepex (da se razumijemo nista tesko i veliko vec 2 rucna prtljaga i jos neka kesa) te je zena na dva puta unosila u taxi na zadnje sjedalo :x :x :x Nije mi se dalo zajebavati i zvati ih da prijavim ovog debila, ali eto, meni zuti vise nikada nece poslati "sivog". Mislim da je rijec bilo o Adin i Benjo, ili tako nesto, znam da je u kombinaciji s Benjom :D

Eh sada sarajevo taxi :)
Prije 3-4 dana kod Merkatora u Svrakinom, debil, drugacije ga ne mogu nazvati je spalio lamelu pokusavajuci da s mercedesom koji ima zadnju vucu dodje do svoje kuce. Pokusavao je 5 minuta, proklizavao, da se 10 metara osjetio smrad lamele, da bi dosao na fenomenalnu ideju, zaustavi se, ubaci u rikverc i krene nazad, no vec na pola brda ga je pocelo nositi i PROKLIZAO JE SKROZ DO GLAVNE CESTE!!! Srecom, ne znam ni sam kako u tom trenu niko nije prolazio iz oba smjera pa nije doslo do sudara. Na kraju je ipak nekako uspio da dodje do odredista :) Posto nemam snimak kada je proklizao nazad, evo kratkog snimka da se vidi ko je doticni i gdje je pokusavao da izadje.

Post Reply