Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7251 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by EasyMan »

namiami wrote: 21/02/2022 10:09
EasyMan wrote: 21/02/2022 10:06 ali kazem da ne mogu sada oduzimati licence.
Ne mogu sada, ali se treba definisati kada moze, te treba omoguciti neograničen broj licenci uz određene uslove, pa neka najbolji budu tu :)

Samo pogledati dostavljačke službe i raju koja vozi. Trebao se zmaj pobudniti sto oni imaju svoju dostavu, a konkurencija nije imala i sada koristi dostavljacke sluzbe? Nije moguce, proces je takav, nezaustavljiv, nebitno sta mislim ja, ti, ili vrhovni vodja sa taksija :D
A zasto ti zelis da se licenca oduzima nekome ko je ispravan i radi dobro svoj posao? Ako se oduzima oduzimace se svima. Evo meni konkretno, a i vecini ljudi koji znam problem spore drzavne institucije. Zasto forumaki demagozi ne traze da se ti “ljubazni” i “sposobni” ljudi uklone sa radnih mjesta da zaposlimo mlade i sposobne? Ili su taksisti jedini i najveci problem ove drzave? Evo sta uzmemo im licence i zaposlimo novih hiljadu ljudi, to je nista specijalno. Uhljeba ima stotine hiljada u drzavi.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7252 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by foxlife »

EasyMan wrote: 21/02/2022 10:06
foxlife wrote: 21/02/2022 09:59

a jesi li ti normalan
nigdje ne pise u zakonu sto i jeste problem
to sto ti zakljucujes sta ja predstavljam je tvoj problem jer ocito zakljucujes samo sto tebi odgovara
ti si obrtna djelatnost dok su taksisti javni prevoznici bez obzira da li oni imaju privatnu "firmu"
ti mozes u biti ograniciti s kim ces raditi iako je to mislim protivno zakonu a sto ne znas engleski npr samo te ogranicava da poslujes jos bolje
kao sto rekoh taksi kao javni prevoznik bi morao znati strani jezik jer im je licencu prodala drzava tj grad
dok tebi za djelatnost ne treba licenca

pporedis 2 neuporedive stvari
Pa ja upravo pricam da treba da se mijenja zakon i neka uvedu da se mora znati engleski, ali kazem da ne mogu sada oduzimati licence.
Ti pricas ovdje da se ljudima oduzmu licence ako ne znaju engleski, a zakon ne trazi engleski jezik. Nego sta nego ti svoje misljenje postavljas kao zakon.
to si ti zakljucio sta ja pricam
ja pricam da se oslobodi broj ogranicenja licenci i da uslov bude znanje engleskog jezika uz to uvesti zakon da je engleski ili jedan strani jezik pod moranje pa onda oduzimati licence i koje su ranije kupljene i koje su dobijene poslije ukidanja ogranicenja
i ja moje misljenje ne postavljam kao zakon jer si ti to zakljucio jer iz nekog razloga imas negativno misljenje prema meni i pokusavas svaki put da kao meni suknes ili nesto sl a to mene uopste ne dodiruje

do tebe je sto gledas iz svog ugla taj posao zbog oca i do tebe je sto si kivan na mene zbog nekih tebi poznatih razloga
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7253 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by foxlife »

EasyMan wrote: 21/02/2022 10:17
namiami wrote: 21/02/2022 10:09

Ne mogu sada, ali se treba definisati kada moze, te treba omoguciti neograničen broj licenci uz određene uslove, pa neka najbolji budu tu :)

Samo pogledati dostavljačke službe i raju koja vozi. Trebao se zmaj pobudniti sto oni imaju svoju dostavu, a konkurencija nije imala i sada koristi dostavljacke sluzbe? Nije moguce, proces je takav, nezaustavljiv, nebitno sta mislim ja, ti, ili vrhovni vodja sa taksija :D
A zasto ti zelis da se licenca oduzima nekome ko je ispravan i radi dobro svoj posao? Ako se oduzima oduzimace se svima. Evo meni konkretno, a i vecini ljudi koji znam problem spore drzavne institucije. Zasto forumaki demagozi ne traze da se ti “ljubazni” i “sposobni” ljudi uklone sa radnih mjesta da zaposlimo mlade i sposobne? Ili su taksisti jedini i najveci problem ove drzave? Evo sta uzmemo im licence i zaposlimo novih hiljadu ljudi, to je nista specijalno. Uhljeba ima stotine hiljada u drzavi.
ko uopste pominje da se ispravnom oduzima licenca?
takvima ako ne znaju engleski moze se dopustiti neki period da nauce bar osnovno makar to bila godina dvije nebitno
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#7254 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Laplace »

madesa wrote: 20/02/2022 09:57
vjeshalica wrote: 20/02/2022 08:34

Jel crvena sestica? :mrgreen:
Mislim da je siva, strasno izgleda :D
Šestica ili taksista?
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7255 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by EasyMan »

foxlife wrote: 21/02/2022 10:18
EasyMan wrote: 21/02/2022 10:06

Pa ja upravo pricam da treba da se mijenja zakon i neka uvedu da se mora znati engleski, ali kazem da ne mogu sada oduzimati licence.
Ti pricas ovdje da se ljudima oduzmu licence ako ne znaju engleski, a zakon ne trazi engleski jezik. Nego sta nego ti svoje misljenje postavljas kao zakon.
to si ti zakljucio sta ja pricam
ja pricam da se oslobodi broj ogranicenja licenci i da uslov bude znanje engleskog jezika uz to uvesti zakon da je engleski ili jedan strani jezik pod moranje pa onda oduzimati licence i koje su ranije kupljene i koje su dobijene poslije ukidanja ogranicenja
i ja moje misljenje ne postavljam kao zakon jer si ti to zakljucio jer iz nekog razloga imas negativno misljenje prema meni i pokusavas svaki put da kao meni suknes ili nesto sl a to mene uopste ne dodiruje

do tebe je sto gledas iz svog ugla taj posao zbog oca i do tebe je sto si kivan na mene zbog nekih tebi poznatih razloga
Covjece s tobom cirkuza cijeli forum jer se na svakoj temi pravis najpametniji. Kad god si napisao nesto pametno ja sam te podrzao.
Ja vec pisao i opet cu, moj stari ce u penziju prije ubera 99% i prije bilo kakvih promjena, a ja ne mislim na taxi izlaziti. Iskreno zaboli me dupe kakav ce se zakon donijeti.
Ovdje sam se javio jer su pojedini pisali gadosti i gluposti koje nisu tacne. Zamisli sjednes u taksi i kaze ti od aurodroma do otoke petobanka i ti pristanes i poslije pricas taksista ovakav, onakav :lol:
Pa druze tog taksistu trebas da hraknes i izadjes iz auta, ako ne smijes onda mu zoves inspekciju i policiju. Evo ti stalno policiju zoves za parking, jesi li ikada prijavio bahatog taksistu?
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#7256 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Laplace »

ljubicasti limun wrote: 20/02/2022 16:11 Zaboravih ovdje napisati. Prije par dana, Sa taxi mi uze 15 KM, Mojmilo- autobusna stanica, 1 kofer i jedna manja sportska torba.
Za istu relaciju, Crveni 9 i jos nesto, zaokruzeno 10.
Mora da si mu nekad presporo prelazila cestu pa da se osveti. :D
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#7257 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by ljubicasti limun »

Laplace wrote: 21/02/2022 10:26
ljubicasti limun wrote: 20/02/2022 16:11 Zaboravih ovdje napisati. Prije par dana, Sa taxi mi uze 15 KM, Mojmilo- autobusna stanica, 1 kofer i jedna manja sportska torba.
Za istu relaciju, Crveni 9 i jos nesto, zaokruzeno 10.
Mora da si mu nekad presporo prelazila cestu pa da se osveti. :D
:lol:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7258 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by EasyMan »

namiami wrote: 21/02/2022 10:23
EasyMan wrote: 21/02/2022 10:17 A zasto ti zelis da se licenca oduzima nekome ko je ispravan i radi dobro svoj posao?
Nisam ja to nigdje rekao. Rekao sam da trebaju biti pravila, pa ako neko prekrši ta pravila, da se oduzima licenca. Vjerovatno i sada ima takvih pravila, ali ako je za 5 godina oduzeto isto toliko licenci, prosto bi bio šokiran

Ja kazem da trziste treba biti slobodno i uz neke normalne uslove. Ne moze se ograničiti broj taksista, posebno jer je Sarajevo turistički grad i imaš priliv broja ljudi.

Pa prema tome, ne vidim razlog zašto da se ne dopusti veci broj licenci, osim da se ne stvara konkurencija trenutnim taksistima? Jbga, ovo je kapitalizam, nema toga.

Inače, siguran sam da velika većina građana Sarajeva nema nista protiv povecanja broja licenci, kao i uvođenja pravilnika, kako za taksiste, tako i za korisnike usluga, jer ima stoke i na drugoj strani :D Naranvo, nisu svi isti :)
Pravila imaju, ali se slabo to kontrolise. Ja znam slucajeve gdje su oduzimali licence, ali to je samo ako imaju dug koji ne mogu izmiriti prema drzavi.
Evo neka uvedu pravila strozija, neka se mora znati engleski jezik, neka kontrolisu kako su obuceni taksisti jer ih ima da rade u kratkom sorcu i papucama itd…
Pravilcnici postoje, da li su dobri ne znam jer ih ne poznajem, ali se ne provode bas toliko.
Stoke ima itekako, ja iskreno ne vjerujem da bi mogao taksirati. Roman bi stari mogao napisati za ovih 25-30 godina taksiranja :D
Nekidan musterija krenula da zapali u autu, on ne dozvoli, kaze covjek stani mi da izadjem. Stari kaze nikakav problem, cijena do sad je toliko, platite i izadjite, kaze covjek stani mi na prvi stand da predjem u drugi taksi. On produzi do malte kad su dosli do standa vrati cigare i kaze ma hajde vozi :D

Prosli mjesec udje u auto 4 arapkinje i arap od nekih 13-14 godina i malac mu digne noge na sjediste i ramena :lol:
Zaustavi se izbaci ih iz auta i nastavi.

Koliko situacija sa narkomanima, pijancima, kriminalcima ne mogu se izbrojati…
Coldplay1
Posts: 166
Joined: 06/11/2021 16:16

#7259 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Coldplay1 »

sime_cipol wrote: 21/02/2022 10:09 Moze drzava promijeniti zakon.
Nije trenutni zakon o taksistima napisan u Musafu.
Sutra sjednica, novi zakon, pustamo novih 10k licenci po 10k KM. Vazi 10 godina.
Bujrum ko hoce. I potencijalnih 100 miliona u budzet.
Moze sve ali ne u EU, ovaj zakon je prepisan po EU standardima i on govori po omjeru broja stanovnika koliko ide taksija. Trenutno ih je preko tog broja i radi se na smanjenju istih. Malo je ovo ruzno od raje, nek komsiji crkne krava pa cemo lako za ostalo.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7260 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by foxlife »

EasyMan wrote: 21/02/2022 10:26
foxlife wrote: 21/02/2022 10:18

to si ti zakljucio sta ja pricam
ja pricam da se oslobodi broj ogranicenja licenci i da uslov bude znanje engleskog jezika uz to uvesti zakon da je engleski ili jedan strani jezik pod moranje pa onda oduzimati licence i koje su ranije kupljene i koje su dobijene poslije ukidanja ogranicenja
i ja moje misljenje ne postavljam kao zakon jer si ti to zakljucio jer iz nekog razloga imas negativno misljenje prema meni i pokusavas svaki put da kao meni suknes ili nesto sl a to mene uopste ne dodiruje

do tebe je sto gledas iz svog ugla taj posao zbog oca i do tebe je sto si kivan na mene zbog nekih tebi poznatih razloga
Covjece s tobom cirkuza cijeli forum jer se na svakoj temi pravis najpametniji. Kad god si napisao nesto pametno ja sam te podrzao.
Ja vec pisao i opet cu, moj stari ce u penziju prije ubera 99% i prije bilo kakvih promjena, a ja ne mislim na taxi izlaziti. Iskreno zaboli me dupe kakav ce se zakon donijeti.
Ovdje sam se javio jer su pojedini pisali gadosti i gluposti koje nisu tacne. Zamisli sjednes u taksi i kaze ti od aurodroma do otoke petobanka i ti pristanes i poslije pricas taksista ovakav, onakav :lol:
Pa druze tog taksistu trebas da hraknes i izadjes iz auta, ako ne smijes onda mu zoves inspekciju i policiju. Evo ti stalno policiju zoves za parking, jesi li ikada prijavio bahatog taksistu?
cirkuzaju papci uglavnom kojima je domet makarska i kojima se nazalost u gradu raja divi
to je onaj tip ljudi koji u zvijedze ukiva "legende" tipa cace cele campe spahovica nijaza hastora itd
al nebitno kad znam da me takvi prozivaju znam da radim ispravno
na bas svakoj temi na forumu?
da ima bezobraznih musterija ima naravno
ipak ovdje sam ja procitao situacije gdje zenska mora platiti x cifru koja je prevelika
i sta treba zvati policiju dok je zakljucana u taksiju?
drugo neko je napisao isto da je zvao inspekciju i da mu je inspektor rekao nema racuna i onda na sudu rijec protiv rijeci
nisam prijavio taksistu jer nikad nisam imao neugodno iskustvo s njima a ionako se vozam slabo s njima

doduse jednom u voznji on zove nekoga na mobitel
i ja mu fino kazem mozete li prekinuti razgovor na mobitel dok mene vozite
prekinu i pita me sta je sta je problem sta smeta samo sam mu odgovorio vozite i ignorisao ga do kraja voznje
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#7261 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Laplace »

ljubicasti limun wrote: 20/02/2022 20:33
EasyMan wrote: 20/02/2022 20:24 Koliko znam uber u hrvatskoj mogu voziti samo taksisti koji imaju licencu. Znaci ako je tako i ovdje da se pokrene uber radice taksisti koji imaju licencu. Sto je i posteno. Zamisli kad bi drzava legalno pustila da ti bez ikakve licence i papira otvoris kiosk sa hranom ispred svakog restorana i slicno.
Ima taksista da te bog sacuva, znam ih dosta takvih, ali mi je i otac taksista kao i par drugova i nemaju veze s tim kabadahijama. Moj stari vecinom ima stalne musterije koje ga zovu i na dalje ture tako da bas fino zaradi, a ne radi puno. Prvu smjenu odradi i kuci pici.
Trebate da shvatite da sarajevo taxi nije firma nego udruzenje taksista i svaki taj taksista moze da se iskljuci iz udruzenja i radi sam za sebe. Ima slucajeva gdje su neki taksisti izbaceni iz udruzenja, ali su rijetki.
Tata ti je u Sa taxiju pretpostavljam?
Zna li on mozda zbog cega se ne sankcioniraju bahati vozaci, vozaci koji pljackaju narod, ne zele voziti kratke relacije, deru se na putnike, itd.?
Konkretno, vise puta sam prijavljivala vozaca sa Aut. stanice (tipa, ubace 5 osoba, svakom zaracunaju po 10 km ili proizvoljno odredjuju cijene, pa ti za relaciju koja kosta 10 km, zele naplatiti 20), kao i vozace sa aerodroma i kod bbi centra.
Zasto najgori vozaci (po karakteru) imaju najbolje standove. Ovo je, pretpostavljam, do Udruzenja.

Ne znam, evo, mene bi udruzenje moje struke izbacilo symo tako da sam se i 10. dio ponasala ovako neprofesionalno, bezobrazno, cak i po klijente opasno.

Ima, naravno svijetlih primjera, evo sa naseg standa (Mojmilo), svi taksisti i novi i stari su stvarno super i profesionalni. Ali ima ih da Bog sacuva. Zanima ne zasto ih Udruzenje ne sankcionira.
Ja sam u ovih nekoliko godina samo jednom koristio taxi u Sarajevu. Sa mnom je ušla neka djevojka, ona je izašla prije mene a iznenadio sam se kad mi je taksista naplatio samo razliku puta, tj. samo onoliko koliko je produžio zbog mene. Očekivao sam da i meni naplati punu cijenu rute, jer je i mene vozio od početne do krajnje tačke. Biće da sam imao sreće.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7262 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by foxlife »

Coldplay1 wrote: 21/02/2022 10:33
sime_cipol wrote: 21/02/2022 10:09 Moze drzava promijeniti zakon.
Nije trenutni zakon o taksistima napisan u Musafu.
Sutra sjednica, novi zakon, pustamo novih 10k licenci po 10k KM. Vazi 10 godina.
Bujrum ko hoce. I potencijalnih 100 miliona u budzet.
Moze sve ali ne u EU, ovaj zakon je prepisan po EU standardima i on govori po omjeru broja stanovnika koliko ide taksija. Trenutno ih je preko tog broja i radi se na smanjenju istih. Malo je ovo ruzno od raje, nek komsiji crkne krava pa cemo lako za ostalo.
al isto tako u eu moze dodatni prevoznik u vidu ubera i ko vec postoji lyft cini mi se gdje nema ogranicenja
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7263 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by EasyMan »

namiami wrote: 21/02/2022 10:32
EasyMan wrote: 21/02/2022 10:26 Pa druze tog taksistu trebas da hraknes i izadjes iz auta, ako ne smijes onda mu zoves inspekciju i policiju. Evo ti stalno policiju zoves za parking, jesi li ikada prijavio bahatog taksistu?
Aha, u pravnoj drzavi bi tako moglo :) Ovako mu zovnes policiju/inspekciju, a on te dočeka kao sekjuriti u nekom od klubova u sa :D
Znaci vas problem sa taksistima je sto ih se bojite i ne smijete im se suprotstaviti? :D

Ja se prije par godina ispred alte zamalo ne pobih sa taksistom, pa se poslije izvinjavao. Ima tu svakakvog sljama slazem se s vama za dosta stvari.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7264 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by EasyMan »

Coldplay1 wrote: 21/02/2022 10:33
sime_cipol wrote: 21/02/2022 10:09 Moze drzava promijeniti zakon.
Nije trenutni zakon o taksistima napisan u Musafu.
Sutra sjednica, novi zakon, pustamo novih 10k licenci po 10k KM. Vazi 10 godina.
Bujrum ko hoce. I potencijalnih 100 miliona u budzet.
Moze sve ali ne u EU, ovaj zakon je prepisan po EU standardima i on govori po omjeru broja stanovnika koliko ide taksija. Trenutno ih je preko tog broja i radi se na smanjenju istih. Malo je ovo ruzno od raje, nek komsiji crkne krava pa cemo lako za ostalo.
Dupli
Last edited by EasyMan on 21/02/2022 10:39, edited 1 time in total.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7265 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by EasyMan »

Coldplay1 wrote: 21/02/2022 10:33
sime_cipol wrote: 21/02/2022 10:09 Moze drzava promijeniti zakon.
Nije trenutni zakon o taksistima napisan u Musafu.
Sutra sjednica, novi zakon, pustamo novih 10k licenci po 10k KM. Vazi 10 godina.
Bujrum ko hoce. I potencijalnih 100 miliona u budzet.
Moze sve ali ne u EU, ovaj zakon je prepisan po EU standardima i on govori po omjeru broja stanovnika koliko ide taksija. Trenutno ih je preko tog broja i radi se na smanjenju istih. Malo je ovo ruzno od raje, nek komsiji crkne krava pa cemo lako za ostalo.
Upravo tako!

Vecinom raja pise takve stvari jer su ogorceni na pojedince.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#7266 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by sime_cipol »

Coldplay1 wrote: 21/02/2022 10:33
sime_cipol wrote: 21/02/2022 10:09 Moze drzava promijeniti zakon.
Nije trenutni zakon o taksistima napisan u Musafu.
Sutra sjednica, novi zakon, pustamo novih 10k licenci po 10k KM. Vazi 10 godina.
Bujrum ko hoce. I potencijalnih 100 miliona u budzet.
Moze sve ali ne u EU, ovaj zakon je prepisan po EU standardima i on govori po omjeru broja stanovnika koliko ide taksija. Trenutno ih je preko tog broja i radi se na smanjenju istih. Malo je ovo ruzno od raje, nek komsiji crkne krava pa cemo lako za ostalo.
Ne daj Boze da nekom zelim zlo. Manje vise svugdje u svijetu se broj licenci veze za broj stanovnika. I to je ok.
Mozemo potegnuti broj stanovnika, koliko ljudi stvarno zivi u Sarajevu, a koliki broj gravitira Sarajevu i radi u njemu i skoluje se u njemu. Na osnovu kojeg broja stanovnika se donio broj licenci. Nevjerovatno je da u spicama ne mozes docekati taksi po 20' da sjednes u njega. Ili nazoves, a sa druge strane ti kaze nemamo trenutno slobodnih vozila.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7267 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by EasyMan »

@namiami upravo covjek pise da se ne moze povecati broj taksista jer ih ima previse, moraju smanjivati broj taksista.

Svi se mi bojimo necega, neko boga, neko zene, neko taksiste :D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7268 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by EasyMan »

sime_cipol wrote: 21/02/2022 10:40
Coldplay1 wrote: 21/02/2022 10:33
Moze sve ali ne u EU, ovaj zakon je prepisan po EU standardima i on govori po omjeru broja stanovnika koliko ide taksija. Trenutno ih je preko tog broja i radi se na smanjenju istih. Malo je ovo ruzno od raje, nek komsiji crkne krava pa cemo lako za ostalo.
Ne daj Boze da nekom zelim zlo. Manje vise svugdje u svijetu se broj licenci veze za broj stanovnika. I to je ok.
Mozemo potegnuti broj stanovnika, koliko ljudi stvarno zivi u Sarajevu, a koliki broj gravitira Sarajevu i radi u njemu i skoluje se u njemu. Na osnovu kojeg broja stanovnika se donio broj licenci. Nevjerovatno je da u spicama ne mozes docekati taksi po 20' da sjednes u njega. Ili nazoves, a sa druge strane ti kaze nemamo trenutno slobodnih vozila.
U spici nema sanse dobiti taksi jedino na cesti da ga sretnes pa da uletis. Vecinom taksisti ne rade u spici.
Desavalo se da stari uzme voznju i zbog guzve musterija mora izaci i pjeske ici a on recimo izasao na glavnu ulicu pa mu treba nazad do standa pola sata :lol: Zato on u 14h bjezi kuci.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7269 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by foxlife »

treba onda u zakon staviti koliko taksista npr mora biti u svakom trenutku na cesti a ne da taksista jednom dnevno provoza nekog tajkuna koji mu plati voznju 100 maraka i gotov za taj dan
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7270 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by EasyMan »

foxlife wrote: 21/02/2022 10:48 treba onda u zakon staviti koliko taksista npr mora biti u svakom trenutku na cesti a ne da taksista jednom dnevno provoza nekog tajkuna koji mu plati voznju 100 maraka i gotov za taj dan
Slazem se za ovo, na nekim standovima zbog velikog broja taksista su napravili smjene ili cak da jedan dan na stand dolaze jedni, a drugi dan drugi taksisti.
Cinjenica je da musterija mora moci naci taksi u svako doba dana, ali ih niko ne moze natjerati kad ce da rade.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7271 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by EasyMan »

namiami wrote: 21/02/2022 10:53
EasyMan wrote: 21/02/2022 10:43 @namiami upravo covjek pise da se ne moze povecati broj taksista jer ih ima previse, moraju smanjivati broj taksista.

Svi se mi bojimo necega, neko boga, neko zene, neko taksiste :D
Ako ja moram čekati 20 minutta na taksi i ako ga platim (moje mišljenje) skupo, onda nema dovoljno taksista. Ponuda i potražnja, a ne broj građana.
Evo odgovorio sam foxlifeu. Slazem se u potpunosti s tim.

Ps: nema samo sarajevo problem sa nedostatkom taksi vozila na cesti kada je spica.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7272 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by foxlife »

EasyMan wrote: 21/02/2022 11:13
foxlife wrote: 21/02/2022 10:48 treba onda u zakon staviti koliko taksista npr mora biti u svakom trenutku na cesti a ne da taksista jednom dnevno provoza nekog tajkuna koji mu plati voznju 100 maraka i gotov za taj dan
Slazem se za ovo, na nekim standovima zbog velikog broja taksista su napravili smjene ili cak da jedan dan na stand dolaze jedni, a drugi dan drugi taksisti.
Cinjenica je da musterija mora moci naci taksi u svako doba dana, ali ih niko ne moze natjerati kad ce da rade.
promjenom zakona bi se mogli natjerati bar djelimicno
kao sto kamion ne smije se voziti preko 8 sati ili koliko vec tako staviti taksisti dnevno mora napraviti x sati voznje bilo u pokretu ili na standu svejedno je
da li ce on na standu zadnji stajati i pustati kolege ispred njegova stvar al "ne smije" kuci

mozda ne ovako kako sam napisao al se moze naci rjesenje
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40324
Joined: 29/06/2011 23:39

#7273 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Image

sto ne mogu na rende kora... zovite inspekcije, udruzenje, iskljucice neodgovorne, zakoni, drzava, a ovakav notorni mafijas sjedi na celu "udruzenja", svi znamo kako djeluju, kakve veze sa ministarstvom imaju, uostalom Sakicka je pod optuznicom valjda zbog postovanja zakona, inspekcija i ostalih trica i kucina
Hakiz
Posts: 39903
Joined: 30/07/2015 20:01

#7274 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

Taksista ima previše od Baščaršije do Marindvora. Iza te relacije su rjeđi od dobitka na lutriji.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7275 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by EasyMan »

dječak sa šibicama wrote: 21/02/2022 11:40 Image

sto ne mogu na rende kora... zovite inspekcije, udruzenje, iskljucice neodgovorne, zakoni, drzava, a ovakav notorni mafijas sjedi na celu "udruzenja", svi znamo kako djeluju, kakve veze sa ministarstvom imaju, uostalom Sakicka je pod optuznicom valjda zbog postovanja zakona, inspekcija i ostalih trica i kucina
On je na celu bahatih i bezobraznih. Sto kazes kriminalac koji guli prije svega taksiste o kojima pricamo.
Post Reply