Sarajevski kafici nekad i sad...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1876 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Challenger_ »

Porodice Foht wrote:Usao par puta u njega tada ko pubertetlija ali ostanu uspomene.
Isto. Ulazio, prolazio onom gužvarom vikendom naveče a o njima saznao naknadno i posredno, preko sporova. Iz priča znam da je slučaj bio komplikovan, možda je imao ugovor o podzakupu sa Bukvićem, ne sjećam se detalja priče, ali pouzdano znam da se upravo najstariji Kosmajac sporio.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1877 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by bitanga_sa_otesa »

imao je i spor sa ED,zbog zagradjenog ulaza u trafostanicu,godinama smo prolazili kroz kuhinju da bi usli,plus sto je cijeli kafic napravljen na vn i nn kablovima,svaki put kad sam dolazio ja govorio evo ovde kod sanka je kvar sad ce kompresor doci :lol:
vidim sad su probili nova vrata u trafostanicu ,kod onog trovaca se ulazi direktno s dalmatinske ulice.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1878 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by zateznistub »

:-)
User avatar
ljevoruki
Posts: 4746
Joined: 20/05/2011 22:49

#1879 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by ljevoruki »

Porodice Foht wrote:Ko je drzao Kogo do rata?

Kosmajac.
Tacno, Kosmajac, zaboravio sam mu ime. Seljacina sa Sokoca, sirovina neopjevana.
Pricalo se po gradu da je Pape, bivsi selektor BiH, trazio da dobije taj prostor i da je umalo presao u Dinamo kad je saznao da su dali covjeku koji je do tada cak i zivio na Sokocu, nije jos bio “sljego” u grad.
Ipak, Kogo je bio dobar local, pohovani mozak i palacinci sa sirom su bili vrhunski.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1880 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Banksy »

KOsmajac GOran - Kogo...
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2793
Joined: 14/01/2019 04:56

#1881 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Porodice Foht »

Banksy wrote:KOsmajac GOran - Kogo...
Pretpostavljao sam da je taj neki fol. :thumbup:
Da nije ona picerija Alo Alo od nekog Alomerovica iz Sandzaka? :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1882 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Banksy »

Porodice Foht wrote:
Banksy wrote:KOsmajac GOran - Kogo...
Pretpostavljao sam da je taj neki fol. :thumbup:
Da nije ona picerija Alo Alo od nekog Alomerovica iz Sandzaka? :mrgreen:
Ne bih rekla :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1883 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

Porodice Foht wrote:
Banksy wrote:KOsmajac GOran - Kogo...
Pretpostavljao sam da je taj neki fol. :thumbup:
Da nije ona picerija Alo Alo od nekog Alomerovica iz Sandzaka? :mrgreen:
Nije :-) vlasnik je sin nekad poznatog buregdzije/cevabdzije Muje Dzinovica

Rahmetli Samir Dzinovic :(
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#1884 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by zli_hordas »

Banksy wrote:
goodbar wrote:Mislim da sam zakasnio na ovu temu,ali ipak da kazem i da pitam nesto,s nadom da ce ovo procitati neko ko zna,pa ce odgovoriti.Ja nisam u Sarajevu,ni u BiH,pa da pocnem-Krajem 70-ih u trendu je bio kafic "Dibek",neko je napisao da je to bila bosanska kafana,to je sada,onda nije bila,vec kafic sa alkoholom.Radio je konobar kome sam zaboravio ime,visok,debeo,jedno 120 kg,koji se odlicno kretao kroz guzvu,uz opasku"Samo dva milimetra da prodje Tvigi".Da li neko zna gdje je taj covjek?Neko pomenu i Murgu,konobara iz kafica "071",on je zapoceo konobarisanje u "Staklu".oko '79.god.Sta se desilo sa njim?Inace"Staklo",bosanska kafana,u to vrijeme,se zvanicno zvalo "Bascarsija",a na izlogu je visila tabla sa natpisom "STAKLO",da nisam nikad skonto,zasto to visi i kog debila to upozorava,da ne bi prosao kroz staklo.Sada je tu neki restoran koji se zvanicno zove "Staklo",ali vise nije to to.Iznad tramvajske na carsiji u nekadasnjoj "Milosa Obilica",svasta,bio je "A klub",gdje nisu sluzili pice vojsci,dalje je bio "Ski 84",gdje sam najcesce dolazio.Drzao je Huso Zagic,cesto je dolazio,tada,pocetkom 80-ih,Sevcet Hodza,clan nekadasnje grupe "Vatreni poljubac".Sta je sa tom dvojicom?Ko sto sada gledam,za sankom jedna manekenka,koja je,vjerovatno,imala gratis pice od Husa i Drita,Albanka iz Vase Miskina,s kojom sam furao 2-3 dana.Zna li neko sta je sa njom?Ova prva,manekenka,igrala je posle neku epizodnu ulogu u Kustinom filmu "Otac..."Pored "84"ski,to naglasavam,jer je bio jos jedan kafic "84"olimpik,s bocne strane "Sarajke"prema kinu "Dubrovnik".u koji je dolazila "neka"raja,dakle pored ski "84"su otvoreni "Mond" i "Monokl",ali '82 god.Dolje,niz carsiju,u jednoj od onih ulicica,bili su "Kalimero"i"Mirela",kafancine,u koje su dolazili jalijasi,slusala se narodna i bile su ceste frke.Ja bio po jednom,u svakoj. Ako ima neko da mi odgovori na ova pitanja,unaprjed zahvaljujem.VOZDRA
Murga konobar sada radi u fabrici obuce na vrbanjusi bivsoj ktk
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#1885 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by addy_sa »

Zao mi sto onako lijepa lokacija, kultni prostor Estrada propada. Hem ruglo hem neiskorišteno.
Pretpostavljam imovinskopravni nisu ok.
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#1886 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by black »

addy_sa wrote:Zao mi sto onako lijepa lokacija, kultni prostor Estrada propada. Hem ruglo hem neiskorišteno.
Pretpostavljam imovinskopravni nisu ok.
moja posljednja sjedeljka u estradi... :mrgreen:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8547
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#1887 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Pitar sa Kariba »

Vala su sranje napravili sa ovom galerijom. I valjala je dok Je "Ada" bila, i imala pravu bastu.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1888 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by tempuser »

Ja sam nekad 96-97 znao izaci u Estradu, ne znam ko je drzao (Celo se jos nije bio vratio iz DE i kupio zgradu), nesto mi u glavi Zijo Ramona, ali se sjecam da je Hike bio izbacivac.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1889 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by julisiz es grant »

tempuser wrote:Ja sam nekad 96-97 znao izaci u Estradu, ne znam ko je drzao (Celo se jos nije bio vratio iz DE i kupio zgradu), nesto mi u glavi Zijo Ramona, ali se sjecam da je Hike bio izbacivac.
Zijo Međuseljac ja mislim.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2793
Joined: 14/01/2019 04:56

#1890 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Porodice Foht »

julisiz es grant wrote:
tempuser wrote:Ja sam nekad 96-97 znao izaci u Estradu, ne znam ko je drzao (Celo se jos nije bio vratio iz DE i kupio zgradu), nesto mi u glavi Zijo Ramona, ali se sjecam da je Hike bio izbacivac.
Zijo Međuseljac ja mislim.
Jeste, Medjuselac. On odavno ore nebeske njive. Ima bar 5-6 godina.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1891 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by julisiz es grant »

Držao je i Bazene negdje u to vrijeme. Valjda je to bila vse ista firma.
Nisam znao da je rahmetli.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1892 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by corsa »

Porodice Foht wrote:
julisiz es grant wrote:
tempuser wrote:Ja sam nekad 96-97 znao izaci u Estradu, ne znam ko je drzao (Celo se jos nije bio vratio iz DE i kupio zgradu), nesto mi u glavi Zijo Ramona, ali se sjecam da je Hike bio izbacivac.
Zijo Međuseljac ja mislim.
Jeste, Medjuselac. On odavno ore nebeske njive. Ima bar 5-6 godina.
Zijo Međuseljac nije držao Estradu. I sada drži Brazil i Vanni i živ je.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4746
Joined: 20/05/2011 22:49

#1893 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by ljevoruki »

Estrada, stojis napolju a 14-ka mota sa obale pa se moras sklanjati da te ne satare. :run:
:thumbup:
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2793
Joined: 14/01/2019 04:56

#1894 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Porodice Foht »

Zijo Međuseljac nije držao Estradu. I sada drži Brazil i Vanni i živ je.
U pravu si, do mene je. Pobrko s onim likom iz te branse sto je umro a motao se nekad tamo.
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#1895 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by MaxPayne »

radi li onaj restoran pored kozije ćuprije i ko drži to
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#1896 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Pravi Valter »

ljevoruki wrote:Estrada, stojis napolju a 14-ka mota sa obale pa se moras sklanjati da te ne satare. :run:
:thumbup:
I uredno me opali onim retrovizorom. A ja ne smijem skićati od boli da se ne izofiram :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1897 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

MaxPayne wrote:radi li onaj restoran pored kozije ćuprije i ko drži to
odavno ne radi
Pravi Valter wrote:
ljevoruki wrote:Estrada, stojis napolju a 14-ka mota sa obale pa se moras sklanjati da te ne satare. :run:
:thumbup:
I uredno me opali onim retrovizorom. A ja ne smijem skićati od boli da se ne izofiram :lol:
:kiss: :kiss:
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#1898 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Pravi Valter »

muha_sa wrote:
MaxPayne wrote:radi li onaj restoran pored kozije ćuprije i ko drži to
odavno ne radi
Pravi Valter wrote:
ljevoruki wrote:Estrada, stojis napolju a 14-ka mota sa obale pa se moras sklanjati da te ne satare. :run:
:thumbup:
I uredno me opali onim retrovizorom. A ja ne smijem skićati od boli da se ne izofiram :lol:
:kiss: :kiss:
Oko moje lijepoooooo :kiss:
User avatar
ljevoruki
Posts: 4746
Joined: 20/05/2011 22:49

#1899 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by ljevoruki »

Pravi Valter wrote:
ljevoruki wrote:Estrada, stojis napolju a 14-ka mota sa obale pa se moras sklanjati da te ne satare. :run:
:thumbup:
I uredno me opali onim retrovizorom. A ja ne smijem skićati od boli da se ne izofiram :lol:
:run: :lol:
il dottore
Posts: 1442
Joined: 12/04/2014 20:35

#1900 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by il dottore »

ljevoruki wrote:
Porodice Foht wrote:Ko je drzao Kogo do rata?

Kosmajac.
Tacno, Kosmajac, zaboravio sam mu ime. Seljacina sa Sokoca, sirovina neopjevana.
Pricalo se po gradu da je Pape, bivsi selektor BiH, trazio da dobije taj prostor i da je umalo presao u Dinamo kad je saznao da su dali covjeku koji je do tada cak i zivio na Sokocu, nije jos bio “sljego” u grad.
Ipak, Kogo je bio dobar local, pohovani mozak i palacinci sa sirom su bili vrhunski.
Kako me nostalgija spuca kad se sjetim ovako kako je otisla prava raja a dosli papci
Nije ovo vise ono Sarajevo

Ima li ko da nam sredi da nam posalju par ovih sa Sokoca i Romanije, naci cemo im kakvih dobrih lokacija po gradu. Da nam vrate smek Sarajeva
Post Reply