Sarajevski kafici nekad i sad...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1851 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by high_volume »

.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1852 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by tempuser »

high_volume wrote:.
Znam da je radio do zore... Moj najbolji drug iz djetinjstva je zivio pored i kad bih ostao da prespavam kod njega smo sa njegovog prozora gledali na taj kafic, al ne znam jel Mond ili '84.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1853 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Banksy »

goodbar wrote:Mislim da sam zakasnio na ovu temu,ali ipak da kazem i da pitam nesto,s nadom da ce ovo procitati neko ko zna,pa ce odgovoriti.Ja nisam u Sarajevu,ni u BiH,pa da pocnem-Krajem 70-ih u trendu je bio kafic "Dibek",neko je napisao da je to bila bosanska kafana,to je sada,onda nije bila,vec kafic sa alkoholom.Radio je konobar kome sam zaboravio ime,visok,debeo,jedno 120 kg,koji se odlicno kretao kroz guzvu,uz opasku"Samo dva milimetra da prodje Tvigi".Da li neko zna gdje je taj covjek?Neko pomenu i Murgu,konobara iz kafica "071",on je zapoceo konobarisanje u "Staklu".oko '79.god.Sta se desilo sa njim?Inace"Staklo",bosanska kafana,u to vrijeme,se zvanicno zvalo "Bascarsija",a na izlogu je visila tabla sa natpisom "STAKLO",da nisam nikad skonto,zasto to visi i kog debila to upozorava,da ne bi prosao kroz staklo.Sada je tu neki restoran koji se zvanicno zove "Staklo",ali vise nije to to.Iznad tramvajske na carsiji u nekadasnjoj "Milosa Obilica",svasta,bio je "A klub",gdje nisu sluzili pice vojsci,dalje je bio "Ski 84",gdje sam najcesce dolazio.Drzao je Huso Zagic,cesto je dolazio,tada,pocetkom 80-ih,Sevcet Hodza,clan nekadasnje grupe "Vatreni poljubac".Sta je sa tom dvojicom?Ko sto sada gledam,za sankom jedna manekenka,koja je,vjerovatno,imala gratis pice od Husa i Drita,Albanka iz Vase Miskina,s kojom sam furao 2-3 dana.Zna li neko sta je sa njom?Ova prva,manekenka,igrala je posle neku epizodnu ulogu u Kustinom filmu "Otac..."Pored "84"ski,to naglasavam,jer je bio jos jedan kafic "84"olimpik,s bocne strane "Sarajke"prema kinu "Dubrovnik".u koji je dolazila "neka"raja,dakle pored ski "84"su otvoreni "Mond" i "Monokl",ali '82 god.Dolje,niz carsiju,u jednoj od onih ulicica,bili su "Kalimero"i"Mirela",kafancine,u koje su dolazili jalijasi,slusala se narodna i bile su ceste frke.Ja bio po jednom,u svakoj. Ako ima neko da mi odgovori na ova pitanja,unaprjed zahvaljujem.VOZDRA
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1854 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

tempuser wrote:
Gajo Vucicevic je uvijek bio uvezan sa kriminalcima. Pekaru je ostavio na "cuvanje" mislim Celi Bajramovicu.
Vojvoda sa Kosevskog se zove Muhamed Usanovic. On sam tvrdi da je nadimak dobio iz zezancije u ratu kad mu je celo dao da da "komanduje" cetom VP-a na Kosevskom.
Ja se kao dijete, to je nekad oko Olimpijade, sjecam kafica u ex. Milosa Obilica, odnosno onom sokaku iznad, ali nisam siguran kako se zvao, Mond ili '84?
Mond se zvao u Patkama :-D a "Mali raj" Halida Zagica kad kreneš desno ka Kovacima pa odma s lijeve strane :-D kasnije preimenovan u 84
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1855 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by tempuser »

muha_sa wrote:
tempuser wrote:
Gajo Vucicevic je uvijek bio uvezan sa kriminalcima. Pekaru je ostavio na "cuvanje" mislim Celi Bajramovicu.
Vojvoda sa Kosevskog se zove Muhamed Usanovic. On sam tvrdi da je nadimak dobio iz zezancije u ratu kad mu je celo dao da da "komanduje" cetom VP-a na Kosevskom.
Ja se kao dijete, to je nekad oko Olimpijade, sjecam kafica u ex. Milosa Obilica, odnosno onom sokaku iznad, ali nisam siguran kako se zvao, Mond ili '84?
Mond se zvao u Patkama :-D a "Mali raj" Halida Zagica kad kreneš desno ka Kovacima pa odma s lijeve strane :-D kasnije preimenovan u 84
Znaci oba su bilu u 10m! sad po glavi vrtim raspored stana i na koju stranu je bila njegova soba da skontam koji smo mogli vidjeti s prozora, vjerovatno '84. Ovo je bilo mozda 83-84.
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1856 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

Banksy wrote:
goodbar wrote:Mislim da sam zakasnio na ovu temu,ali ipak da kazem i da pitam nesto,s nadom da ce ovo procitati neko ko zna,pa ce odgovoriti.Ja nisam u Sarajevu,ni u BiH,pa da pocnem-Krajem 70-ih u trendu je bio kafic "Dibek",neko je napisao da je to bila bosanska kafana,to je sada,onda nije bila,vec kafic sa alkoholom.Radio je konobar kome sam zaboravio ime,visok,debeo,jedno 120 kg,koji se odlicno kretao kroz guzvu,uz opasku"Samo dva milimetra da prodje Tvigi".Da li neko zna gdje je taj covjek?Neko pomenu i Murgu,konobara iz kafica "071",on je zapoceo konobarisanje u "Staklu".oko '79.god.Sta se desilo sa njim?Inace"Staklo",bosanska kafana,u to vrijeme,se zvanicno zvalo "Bascarsija",a na izlogu je visila tabla sa natpisom "STAKLO",da nisam nikad skonto,zasto to visi i kog debila to upozorava,da ne bi prosao kroz staklo.Sada je tu neki restoran koji se zvanicno zove "Staklo",ali vise nije to to.Iznad tramvajske na carsiji u nekadasnjoj "Milosa Obilica",svasta,bio je "A klub",gdje nisu sluzili pice vojsci,dalje je bio "Ski 84",gdje sam najcesce dolazio.Drzao je Huso Zagic,cesto je dolazio,tada,pocetkom 80-ih,Sevcet Hodza,clan nekadasnje grupe "Vatreni poljubac".Sta je sa tom dvojicom?Ko sto sada gledam,za sankom jedna manekenka,koja je,vjerovatno,imala gratis pice od Husa i Drita,Albanka iz Vase Miskina,s kojom sam furao 2-3 dana.Zna li neko sta je sa njom?Ova prva,manekenka,igrala je posle neku epizodnu ulogu u Kustinom filmu "Otac..."Pored "84"ski,to naglasavam,jer je bio jos jedan kafic "84"olimpik,s bocne strane "Sarajke"prema kinu "Dubrovnik".u koji je dolazila "neka"raja,dakle pored ski "84"su otvoreni "Mond" i "Monokl",ali '82 god.Dolje,niz carsiju,u jednoj od onih ulicica,bili su "Kalimero"i"Mirela",kafancine,u koje su dolazili jalijasi,slusala se narodna i bile su ceste frke.Ja bio po jednom,u svakoj. Ako ima neko da mi odgovori na ova pitanja,unaprjed zahvaljujem.VOZDRA
Bila bosanska--držali Ahmo i Omer a konobar za kojeg pitaš se zvao Smajo--prije Dibeka radio kod Ote preko puta sebilja :)

"Kalimero" držo Rešo Torlak i volio sam tamo otic na kajganu i ne sjecam se da su bile ikakve frke :-) možda kasnije--kad sam ja posto porodican cOjk :D

U "Mirelu" sam isto cesto išo i to gore na spratu-haman potkrovlje :D nije ni tad bilo nikakve frke (moguce da je bilo al mene obilazile :lol: ) mahom se skupljali autoprevoznici ciji je "štand" bio kod kafane "Visoko" preko puta careva mosta :D dolazila raja autoprevoznika koji je bio u vezi sa gazdaricom--zaboravio sam joj ime :-) zafrkana žena bila :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1857 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

tempuser wrote:
muha_sa wrote:
tempuser wrote:
Gajo Vucicevic je uvijek bio uvezan sa kriminalcima. Pekaru je ostavio na "cuvanje" mislim Celi Bajramovicu.
Vojvoda sa Kosevskog se zove Muhamed Usanovic. On sam tvrdi da je nadimak dobio iz zezancije u ratu kad mu je celo dao da da "komanduje" cetom VP-a na Kosevskom.
Ja se kao dijete, to je nekad oko Olimpijade, sjecam kafica u ex. Milosa Obilica, odnosno onom sokaku iznad, ali nisam siguran kako se zvao, Mond ili '84?
Mond se zvao u Patkama :-D a "Mali raj" Halida Zagica kad kreneš desno ka Kovacima pa odma s lijeve strane :-D kasnije preimenovan u 84
Znaci oba su bilu u 10m! sad po glavi vrtim raspored stana i na koju stranu je bila njegova soba da skontam koji smo mogli vidjeti s prozora, vjerovatno '84. Ovo je bilo mozda 83-84.
mi smo znali tu osvanut---a oko 2 il 3 nocu izadjemo da nam pekar dadne vreo hljeb :lol: pekarska radionica (nije pekara gdje se moglo regularno kupit vec se samo tu pravio hljeb) bila tacno preko puta tog skretanja za Kovace--u Miloša Obilica ulici
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1858 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by tempuser »

muha_sa wrote:
tempuser wrote:
Znaci oba su bilu u 10m! sad po glavi vrtim raspored stana i na koju stranu je bila njegova soba da skontam koji smo mogli vidjeti s prozora, vjerovatno '84. Ovo je bilo mozda 83-84.
mi smo znali tu osvanut---a oko 2 il 3 nocu izadjemo da nam pekar dadne vreo hljeb :lol: pekarska radionica (nije pekara gdje se moglo regularno kupit vec se samo tu pravio hljeb) bila tacno preko puta tog skretanja za Kovace--u Miloša Obilica ulici
Kuca iz koje smo kao klinci virili na '84 (ili Mond) je bila (i danas je tu)na samom skretanju za Kovace, 2 sprata, ulaz iz dvorista, na fasadi pisalo Vila Milosa Obilica 1930, a u prizemlju je valjda bio frizerski salon ili brico, ulazilo se direkt sa raskrsnice.
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1859 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

tempuser wrote:
muha_sa wrote:
tempuser wrote:
Znaci oba su bilu u 10m! sad po glavi vrtim raspored stana i na koju stranu je bila njegova soba da skontam koji smo mogli vidjeti s prozora, vjerovatno '84. Ovo je bilo mozda 83-84.
mi smo znali tu osvanut---a oko 2 il 3 nocu izadjemo da nam pekar dadne vreo hljeb :lol: pekarska radionica (nije pekara gdje se moglo regularno kupit vec se samo tu pravio hljeb) bila tacno preko puta tog skretanja za Kovace--u Miloša Obilica ulici
Kuca iz koje smo kao klinci virili na '84 (ili Mond) je bila (i danas je tu)na samom skretanju za Kovace, 2 sprata, ulaz iz dvorista, na fasadi pisalo Vila Milosa Obilica 1930, a u prizemlju je valjda bio frizerski salon ili brico.
:thumbup:

tu smo se skupljali jer su mi u toj vili odrasli dobri jarani iz djetinjstva--Goran i Zlatko sa kojim se i danas haman svakodnevno družim :-D

Image
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1860 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by tempuser »

Bravo Muha, to je ta!
Moj drug se sa svojim roditeljima doselio na 2. sprat te vole mozda neke 83. godine, ne znam ko je zivio prije njih (mozda upravo tvoji jarani), a odselili su se neke 86-87 kad su se umjesto njih uselili nasi prijatelji, par bez djeteta. Na 1. spratu je zivio par sa jednim sinom, mislm da su se prezovali Njegus.
Sad kad gledam sliku i dozivam iz glave raspored soba i njegova soba bi trebao biti otprilike iznad natpisa Servis, ali ne znam na koju je stranu gledao krovni prozor. Ako je '84 bio u ulici prema Kovacima onda je morao biti sa lijeve strane ulice (kad se gleda uzbrdo), a mene sjecanje sluzi da je ovaj kafic koji smo gledali bio s desne (kad se gleda od raskrnice) sto bi trebao biti Mond u Patkama.
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#1861 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by golman »

..sjeća li se iko reklame "žurim i hitam u Evroritam"

Ja sam pred rat tek počeo izlaziti,uglavnom išlo se u Slogu,Teatar,Pikadili i diskoteku u hotelu Evropa..sjećam se uđu u slogu Avdić i Sejo Bukva i vire im glave pola metra u onoj masi :D
Nisam češljao cijelu temu i nevidjeh da je iko pomenuo "Brazil",zna li iko kako se zvao gazda?
U Teatar kod pozorišta se nije moglo ući ako nemaš propusnicu ili ako nisi lijepo obučen.Klošarima bio zabranjen ulaz :-D

Sjeća li se iko koncerta Ramba Amadeusa u Domu mladih,nekih mjesec dana prije rata?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1862 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by tempuser »

golman wrote:..sjeća li se iko reklame "žurim i hitam u Evroritam"

Ja sam pred rat tek počeo izlaziti,uglavnom išlo se u Slogu,Teatar,Pikadili i diskoteku u hotelu Evropa..sjećam se uđu u slogu Avdić i Sejo Bukva i vire im glave pola metra u onoj masi :D
Nisam češljao cijelu temu i nevidjeh da je iko pomenuo "Brazil",zna li iko kako se zvao gazda?
U Teatar kod pozorišta se nije moglo ući ako nemaš propusnicu ili ako nisi lijepo obučen.Klošarima bio zabranjen ulaz :-D

Sjeća li se iko koncerta Ramba Amadeusa u Domu mladih,nekih mjesec dana prije rata?
Crvena galerija, BB... Za Teatar su se prodavale polugodisnje i godisnje clanske.
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1863 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by duga puska »

golman wrote:..sjeća li se iko reklame "žurim i hitam u Evroritam"

Ja sam pred rat tek počeo izlaziti,uglavnom išlo se u Slogu,Teatar,Pikadili i diskoteku u hotelu Evropa..sjećam se uđu u slogu Avdić i Sejo Bukva i vire im glave pola metra u onoj masi :D
Nisam češljao cijelu temu i nevidjeh da je iko pomenuo "Brazil",zna li iko kako se zvao gazda?
U Teatar kod pozorišta se nije moglo ući ako nemaš propusnicu ili ako nisi lijepo obučen.Klošarima bio zabranjen ulaz :-D

Sjeća li se iko koncerta Ramba Amadeusa u Domu mladih,nekih mjesec dana prije rata?
To mi je bio jedan zadnjih predratnih koncerata. Bio štovalac Ramba od njegovog pocetka. Turbo lilihip Show pravio u Teatru, ali to nisam gledao, nesto me nije privlačio.
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1864 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by duga puska »

Ja sam pred rat tek počeo izlaziti,uglavnom išlo se u Slogu,Teatar,Pikadili i diskoteku u hotelu Evropa..sjećam se uđu u slogu Avdić i Sejo Bukva i vire im glave pola metra u onoj masi :D
Nisam češljao cijelu temu i nevidjeh da je iko pomenuo "Brazil",zna li iko kako se zvao gazda?
U Teatar kod pozorišta se nije moglo ući ako nemaš propusnicu ili ako nisi lijepo obučen.Klošarima bio zabranjen ulaz :-D

Sjeća li se iko koncerta Ramba Amadeusa u Domu mladih,nekih mjesec dana prije rata?[/quote]
To mi je bio jedan zadnjih predratnih koncerata. Bio štovalac Ramba od njegovog pocetka. Turbo lilihip Show pravio u Teatru, ali to nisam gledao, nesto me nije privlačio.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1865 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by tempuser »

duga puska wrote: To mi je bio jedan zadnjih predratnih koncerata. Bio štovalac Ramba od njegovog pocetka. Turbo lilihip Show pravio u Teatru, ali to nisam gledao, nesto me nije privlačio.
Atomski slijeva sa Jasnom Berry! :lol: :lol:
Uh, Psihološko propagandni komplet M-91 uoci rata, Jemo voli jem, Smrt Popa Mila jovovica, Inspektor Nagib... to se slusalo samo tako...
Jest ono bila mrtva ratna psihoza, Dubrovnik, Vukovar, al me tako neke dobre stvari vezu za tu jesen...
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#1866 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by golman »

tempuser wrote:
duga puska wrote: To mi je bio jedan zadnjih predratnih koncerata. Bio štovalac Ramba od njegovog pocetka. Turbo lilihip Show pravio u Teatru, ali to nisam gledao, nesto me nije privlačio.
Atomski slijeva sa Jasnom Berry! :lol: :lol:
Uh, Psihološko propagandni komplet M-91 uoci rata, Jemo voli jem, Smrt Popa Mila jovovica, Inspektor Nagib... to se slusalo samo tako...
Jest ono bila mrtva ratna psihoza, Dubrovnik, Vukovar, al me tako neke dobre stvari vezu za tu jesen...
Turbo-lilihip je bio kao neki erotski kviz..najbolje je bilo kad repuju"da si mala fapova mašina,šalto bi te u 7 brzina". :lol:
sjećam se mnogih detalja iz Teatra sa Rambovih nastupa..a i meni je njegov koncert na Skenderiji bio poslednji predratni.
U hotelu Evropa sam negdje 91.prvi put u životu uživo gledao ženski striptiz :lol:
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1867 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by duga puska »

golman wrote:
tempuser wrote:
duga puska wrote: To mi je bio jedan zadnjih predratnih koncerata. Bio štovalac Ramba od njegovog pocetka. Turbo lilihip Show pravio u Teatru, ali to nisam gledao, nesto me nije privlačio.
Atomski slijeva sa Jasnom Berry! :lol: :lol:
Uh, Psihološko propagandni komplet M-91 uoci rata, Jemo voli jem, Smrt Popa Mila jovovica, Inspektor Nagib... to se slusalo samo tako...
Jest ono bila mrtva ratna psihoza, Dubrovnik, Vukovar, al me tako neke dobre stvari vezu za tu jesen...
Turbo-lilihip je bio kao neki erotski kviz..najbolje je bilo kad repuju"da si mala fapova mašina,šalto bi te u 7 brzina". :lol:
sjećam se mnogih detalja iz Teatra sa Rambovih nastupa..a i meni je njegov koncert na Skenderiji bio poslednji predratni.
U hotelu Evropa sam negdje 91.prvi put u životu uživo gledao ženski striptiz :lol:
Asocijacija da mi je to vjerovatno jedan od zadnjih koncerata jeste da sam na tom koncertu otkrio jednu jako mladu damu :D , tek dijet poceo vani sa rajom izlaziti (to sam kasnije otkrio, to da je dobrom mlada :-D ).Mala nevjerovatno napredna za svoje godine bila, a pride blizu i stanovala.Na koncertu pao jak inicijalni munt, samo se trebalo drugi put naci u gradu.E drugi put je ne stigoh vidjeti, jer su je roditelji poslali nekoj rodbini u Srbiji kao i mnoge druge tih dana :D .
Tih nekoliko godina pred rat se motalo bas po gore navedenim institucijama, tipa :Pikadili,BB,Posta,mada sam ja pola godine pred raat otkrio sve blagodati studentskih domova Nedjarici :izet: .Tu se malo brze dolazilo do konkretnijih stvari, a ja zeljan, mlad, frisak iz JNA :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1868 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by tempuser »

duga puska wrote:jak inicijalni munt,
:thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#1869 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by PapakizSarajeva »

muha_sa wrote:
tempuser wrote:
Gajo Vucicevic je uvijek bio uvezan sa kriminalcima. Pekaru je ostavio na "cuvanje" mislim Celi Bajramovicu.
Vojvoda sa Kosevskog se zove Muhamed Usanovic. On sam tvrdi da je nadimak dobio iz zezancije u ratu kad mu je celo dao da da "komanduje" cetom VP-a na Kosevskom.
Ja se kao dijete, to je nekad oko Olimpijade, sjecam kafica u ex. Milosa Obilica, odnosno onom sokaku iznad, ali nisam siguran kako se zvao, Mond ili '84?
Mond se zvao u Patkama :-D a "Mali raj" Halida Zagica kad kreneš desno ka Kovacima pa odma s lijeve strane :-D kasnije preimenovan u 84
Muha, onaj u Patkama se zvao "A Club" i drzao ga Eso Taljanovic. Halid Zagic jeste drzao kafic SKI 84, onaj prema Kovacima. Mond je bila picerija, ravno uzbrdo, na pocetku ulice Piruša. Ski 84 je malo kasnije preselio i bio je u onoj ulicici lijevo (zvala se tada Prijepoljceva ili Konstantina Jeftica, ne sjecam se tacno), malo prije tekije. Taj Ski 84 mi je bio "zadnja" stanica kad krenem kuci iz izlaska, ono "jos po jedna" ...
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1870 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

santo gral wrote:Muha , majke ti jesi li izlazio u Dva Goluba, pošto vidim da si iz te mahale.
:-D

jašta :D nema rupcage u koju nismo svratili i bar pokoje pice popili :D odmah do Muharemagine pekare a do kafane bila vulkanizerska--moje školske jaranice H. otac držo :-D
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1871 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

PapakizSarajeva wrote:
muha_sa wrote:
tempuser wrote:
Gajo Vucicevic je uvijek bio uvezan sa kriminalcima. Pekaru je ostavio na "cuvanje" mislim Celi Bajramovicu.
Vojvoda sa Kosevskog se zove Muhamed Usanovic. On sam tvrdi da je nadimak dobio iz zezancije u ratu kad mu je celo dao da da "komanduje" cetom VP-a na Kosevskom.
Ja se kao dijete, to je nekad oko Olimpijade, sjecam kafica u ex. Milosa Obilica, odnosno onom sokaku iznad, ali nisam siguran kako se zvao, Mond ili '84?
Mond se zvao u Patkama :-D a "Mali raj" Halida Zagica kad kreneš desno ka Kovacima pa odma s lijeve strane :-D kasnije preimenovan u 84
Muha, onaj u Patkama se zvao "A Club" i drzao ga Eso Taljanovic. Halid Zagic jeste drzao kafic SKI 84, onaj prema Kovacima. Mond je bila picerija, ravno uzbrdo, na pocetku ulice Piruša. Ski 84 je malo kasnije preselio i bio je u onoj ulicici lijevo (zvala se tada Prijepoljceva ili Konstantina Jeftica, ne sjecam se tacno), malo prije tekije. Taj Ski 84 mi je bio "zadnja" stanica kad krenem kuci iz izlaska, ono "jos po jedna" ...
lapsus sam napravio što se tice ulice gdje je "Mond" bio (star cojk :lol: ) nisu Patke vec Piruša a Mond držo sadašnji gazda "Rimskog mosta"--rahmetli Asafa brat :)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#1872 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by dječak sa šibicama »

Jel vojvoda drzao nekad popularan lokal Papilon na Kosevskom, ili sam ja nesto pomijesao... inace, cova drzi rekord u broju bacenih kasikara pod automobil, parkirao po Kosevskom svako malo kasikara pod auto, na kraju poceo po ciglanama parkirati ali dzaba, kasikara nadje put.
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1873 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

dječak sa šibicama wrote:Jel vojvoda drzao nekad popularan lokal Papilon na Kosevskom, ili sam ja nesto pomijesao... inace, cova drzi rekord u broju bacenih kasikara pod automobil, parkirao po Kosevskom svako malo kasikara pod auto, na kraju poceo po ciglanama parkirati ali dzaba, kasikara nadje put.
Nije--ne znam kad se vojvoda poceo bavit ugostiteljstvom (mislim da je poslije rata) al znam ko je bio gazda Papilona--zaboravio ime :-)
na zidu mu naslikan veliki leptir jer je kaficu dao ime po cuvenom filmu Papillon :) lokal bio za 10 :thumbup:

User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1874 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Challenger_ »

Kosmajac, sa Alifakovca, ima brata i stestru, vani su. Kanada ako se ne varam. Ne znam da li je i u kakvom talu bio sa Bukvićem, ali znam da je (Kosmajac) angažovao advokate poslije rata da vode spor oko prostora.

Za te sporove pozdano znam.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2793
Joined: 14/01/2019 04:56

#1875 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Porodice Foht »

Challenger_ wrote:
Porodice Foht wrote:Ko je drzao Kogo do rata?
Kosmajac.
:thumbup: Nisam znao. Usao par puta u njega tada ko pubertetlija ali ostanu uspomene.
Post Reply