Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#33576 Re: Sarajevski derbi

Post by sime_cipol »

90minut wrote: 01/03/2021 21:14 Image

Evo i ovako mada se vidi i bez linija da nije ofsajd
Ne treba gledati stopalo, nego koljeno Zeljinog igraca, ono je najblize poprecnoj liniji terena, a sa njim se moze postici gol

sime_cipol wrote: 01/03/2021 21:24

Pa nesto sumnjam da je najbolji bh sudija vidio da se casica koljena igraca Zelje nalazi u gol sansi i da je u ofsajdu od citava 3 mm :lol:

Ne bih rekao da je Bojo lose odigrao. Stilic je definitivno veceras zakazao
Ma jasta je i Bojo ko sivonja. U prvom poluvreneu ide sa desne strane prema golu i umjesto samo da gurne na peterac loptu Jurcicu on je opuca ko sivonja na jug.
Ali defanzivno je odlicno odigrao. U prvom poluvremenu je Osim isao na to da ugusi sredinu terena i to je odlicno uradio. Bili smo prisiljeni igrati na duge lopte. U drugom je valjda i umor ucinio svoje pa smo poceli kroz sredinu igrati
Ugusio je on moju cunu imali ste veci posjed lopte u oba poluvremena i imali ste vise udaraca na gol 2:1 :D duplo :D bjezi ba nemoj zajebavati. Proitv Sarajeva se mora ici uvijek na pobjedu sa najboljom ekipom. Ovo veceras nije bila najbolja ekipa ni blizu. Trebao je u drugom poluvremenu napsati sa dva napadaca (Zec i Jurcic), zamjeniti Boju Mujezzinovicem i Kosorica Vrhovcem. Ja bih i umjesto Alispahica uveo Gasala. Pa napadni sta bude bude.

Post by Ricken »

Da nije diro loptu, sigurno ne bi bilo ofsajda, a lopta je išla u gol. Glupan. Ovako, pošteno govoreći samo možemo konstatovati da je ugao u klincu, da bi se mogao donijeti neki pošten zaključak.

Iako meni kao navijaču Željezničara ovo nije ofsajd :D.
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Contact:

#33581 Re: Sarajevski derbi

hrasno38 wrote: 01/03/2021 21:27

Ma kakva otvorena igra sa sporom odbranom, Fanimo bi se nadavo golova.

Post by Didier »

Ali @hrasno38 , da je igrao kako ti predlažeš, Sarajevo bi nam sada bježalo 12 bodova :).

Kosorić je odlično odigrao, dao je i gol koji je nepravedno poništen, a ti bi ga mijenjao likom za kojeg ne znamo ni kako igra.

#33584 Re: Sarajevski derbi

Sudiji se u ovoj situaciji nema sta zamjeriti, mozda jeste, mozda nije, ali ovaj sto je povukao liniju je pogresno uradio

#33587 Re: Sarajevski derbi

vicious wrote: 01/03/2021 21:32 Ovo je nezabilježeno u istoriji, pitari ubjeđuju štrumfove da im je neopravdano poništen gol, a ovi ne daju reći :lol:
Evo i ja gledam. Otkako je utakmica zavrsila ubjedjujemo ih da je gol, a oni nas da nije :lol:

:lol: :lol:
90minut

Post by tataćusak »

Kako bolan nije ofsajd, igracu zelje trebas gledati glavu i ramena jer je naget prema golu a igracu sarajeva noge jer je naget u kontru. Cist ofsajd kao suza. Plus je ovo zaustavljeno malo ranije znaci ofsajd je dublji nego sto je ovdje prikazano

Zahvaljujem na podukama, korisna definicija :D . :thumbup:

Opet mislim da si nepotrebno oštar u komunikaciji ili sa mnom, ili na temu Samira Cerića. Pretpostavljam, više ovo drugo, jer mi je fascinantno koliko ga recimo moji prijatelji koji su ostali živjeti u Londonu ne podnose, a ako sam te dobro shvatio, živiš trenutno u Londonu.
Priznao sam kad sam ponovo pročitao da si spot on, premda si me malo zbunio u početku. Ustvari zapitao sam se od kuda ovo znaš, jer većina ljudi ne zna.

Koketa :D ne poznajem, znam samo da je davno nešto muljao sa Hajatovim karticama.

Ko zna možda je i stekao neki krug utjecajnih prijatelja, i Abramović je počeo na pijaci, ali nisam uvjeren.

Post by Ripicipi »

Mislim da je gornji dio tijela, s tim i glava, logicno, igraca u plavom dresu ipak bila u oPsajdu...
Last edited by Ripicipi on 01/03/2021 21:51, edited 1 time in total.

Ricken wrote: 01/03/2021 21:30
Koja crna spora odbrana pa Vrhovac je sigurno pokretniji od Kosorica. Nisam rekao da je trebao nesto posebno dirati u odbrani ali vezni red i napad sigurno. Mujezinovic nije sporiji od Boje a nije vala u vezi ni Bekric od Alispahica. Ali nejse jos jednom prosuti bodovi na Grbavici od legendarnog Osima!
Last edited by hrasno38 on 01/03/2021 21:57, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.

#33596 Re: Sarajevski derbi

Poznata je činjenica da su navijači sarajevskih klubova nadasve fer i korektni, te da im je važnije da ne izgovore pogrešnu riječ protivniku umjesto vlastitog uspjeha. :oops: