Sarajevski derbi

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#29126 Re: Sarajevski derbi

Post by avetinja »

klosar pravi wrote:Ne nego nisu nasi dovoljno jaki da se upuste u takvu vrstu nereda što opet ponavljam percepcija ili ne neredi nisu niti su bili ikad.

Pa bice i to uhvate ih na kameri s bakljom i zabrana ulaska na stadion godina dana recimo svakiu utakmicu se moraš prijaviti u stanicu dok traje utakmica..Baš me nešto smijeh uhvatio dok pišem ovo kontam kad ce biti ovo za 20 godina? :lol:

Koliko je jedna Hrvatska ispred nas u svakom pogledu ljudi imaju ovo od 2009.. :lol:
Ili trolaš ili imaš iskrivljenu sliku o neredima. Šta je slomiti stotine stolica, igraju se djeca. :lol:

Moglo bi biti za godinu dana. Nije to nikakvo čudo.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#29127 Re: Sarajevski derbi

Post by klosar pravi »

avetinja wrote:
klosar pravi wrote:Ne nego nisu nasi dovoljno jaki da se upuste u takvu vrstu nereda što opet ponavljam percepcija ili ne neredi nisu niti su bili ikad.

Pa bice i to uhvate ih na kameri s bakljom i zabrana ulaska na stadion godina dana recimo svakiu utakmicu se moraš prijaviti u stanicu dok traje utakmica..Baš me nešto smijeh uhvatio dok pišem ovo kontam kad ce biti ovo za 20 godina? :lol:

Koliko je jedna Hrvatska ispred nas u svakom pogledu ljudi imaju ovo od 2009.. :lol:
Ili trolaš ili imaš iskrivljenu sliku o neredima. Šta je slomiti stotine stolica, igraju se djeca. :lol:

Moglo bi biti za godinu dana. Nije to nikakvo čudo.

Ma imam iskrivljenu jer sam upravo jedan od tih što je lomio u svoje vrijeme..
Znaš što smo 90 posto lomili?

Da bi imali nešto da se branimo od drotovskih pendreka vjeruj mi na rijec kad ti kazem ovo..
Znaci u mojoj karijeri navijaca ( išao sam svaku gostujucu ) i domacu 99 posto tih nereda je upravo krenulo od drotova koji krenu da pendreče bez apsolutno bilo kakvog povoda.
Smiješno je što pokušavam da ovo pišem jer ce naletiti neko i nazvati nas opet klošarima i propalicama koje treba udarat, a pojma nema kako stoje stvari.
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#29128 Re: Sarajevski derbi

Post by avetinja »

klosar pravi wrote:Ma imam iskrivljenu jer sam upravo jedan od tih što je lomio u svoje vrijeme..
Znaš što smo 90 posto lomili?

Da bi imali nešto da se branimo od drotovskih pendreka vjeruj mi na rijec kad ti kazem ovo..
Znaci u mojoj karijeri navijaca ( išao sam svaku gostujucu ) i domacu 99 posto tih nereda je upravo krenulo od drotova koji krenu da pendreče bez apsolutno bilo kakvog povoda.
Smiješno je što pokušavam da ovo pišem jer ce naletiti neko i nazvati nas opet klošarima i propalicama koje treba udarat, a pojma nema kako stoje stvari.
Upoznat sam sa neprofesionalnim ponašanjem policije i to ne opravdavam, ali ne drži ti vodu priča da ste ono megalomansko lomljenje stolica prije dvije godine činili u svrhu samoodbrane.

A za postrojavanje u blatu, prijetnje, psovanje sam upoznat i neopravdavam takvo ponašanje policije.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#29129 Re: Sarajevski derbi

Post by Velkoski »

pa jebem mu, je l' ti poznata "psihologija mase"? :D pošalješ najveće dijete cvijeća na gostovanje i ono ukrade nešto na pumpi :mrgreen:
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#29130 Re: Sarajevski derbi

Post by avetinja »

Nije. :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#29131 Re: Sarajevski derbi

Post by Velkoski »

eh uglavnom, kad budeš im'o malca ne daj mu na gostovanja, em će krasti em će vući linije :!: :mrgreen:
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#29132 Re: Sarajevski derbi

Post by avetinja »

Ako će babi dati pare, neka ide.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#29133 Re: Sarajevski derbi

Post by klosar pravi »

Velkoski wrote:eh uglavnom, kad budeš im'o malca ne daj mu na gostovanja, em će krasti em će vući linije :!: :mrgreen:

Kad se sjetim Žepča ja golobrad sjeo u najgori moguci dio u vozu ne bi vjerovao znaci sve ono što je smatrano spidašima i travarima otpadom u to vrijeme ja bio s njima..
Onako 15tak godina što nije malo, al' jednostavno sam znao samo za pivu tad i to ponekad..
Htio ja travu uglavnom da probam, al' s obzirom da nisam nikad cigare ispušio nisam znao bukvalno kako. :lol:
Elem zapalili ljudi 5 debelih zatvorili vrata prozor i ja bio bogin. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#29134 Re: Sarajevski derbi

Post by Velkoski »

ma samo kad se sjetim svih cirkusa... pa u Travniku 90% Drvoprometa iznijeli, jedan lik platio smoki i to je to :lol:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#29135 Re: Sarajevski derbi

Post by klosar pravi »

Velkoski wrote:ma samo kad se sjetim svih cirkusa... pa u Travniku 90% Drvoprometa iznijeli, jedan lik platio smoki i to je to :lol:
Joj da vidiš Trebinja brate tamo 2008 ili 9 ne znam ni sam ja mislim da je drugo gostovanje poslije onog kad se išlo svi u bordo majici ljubav za tebe mjera nema..
Uglavnom u povratku na benzinskoj je radio neki mlad momak ma nije on imao ni 18 sigurno brate ti kad kazes 90 posto ja znam da pretjeruješ samo ovaj put bukvalno 90 posto 2 frizidera su otisla sve police od čipseva..
Naravno glavni odgovorni momci s bistrika znaš dobro ko su.. :lol:

Do koljena je bilo smeca u Sarajevu. :D

Dan danas mi nije jasno kako nije zaustavljen bus u povratku..
Last edited by klosar pravi on 16/08/2018 17:29, edited 1 time in total.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#29136 Re: Sarajevski derbi

Post by mirza_15 »

ultima_palabra wrote:Onaj "faul" nad golmanom je navučen maksimalno. Intenzitet kontakta nikakav.
Udario ga je u ruku zbog cega mu je lopta ispala. Ne treba intenzitet za to. Isto kao kad si u punom trku, a neko te samo malo dofati po jednoj nozi. Intenzitet nikakav, a ti se polomio. Pored toga je Krpic igrao rukom.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#29137 Re: Sarajevski derbi

Post by last mohicans »

hrasno38 wrote:
last mohicans wrote:Sad ozbiljno, mislim da ipak imate vise zadovoljstva za ostavareni remi, dva puta ste gubili, vile vas malo pronosale. Fakat misliš da je ova slika neko mjerilo da li je bio ofsajd ili ne?
Ma jok....mjerilo je sudija koji je osvjedoceni navijac i bivsi igrac Sarajeva!
Misliš na linijskog ili glavnog? Ipak je linijski u ovakvim situacijama odgovorniji i on je signalizirao ofsajd. Ova slika gore ničemu ne sluzi, jer je polozaj kamere dvadesetak metara nize, pa po defaultu otpada iz predmeta bilo kakvog raspravljanja.
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#29138 Re: Sarajevski derbi

Post by Bazinga1234 »

Image
:D reakcija Husrefa :D
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#29139 Re: Sarajevski derbi

Post by klosar pravi »

Bazinga1234 wrote:Image
:D reakcija Husrefa :D

Kako je debilno ispao iz igre nevjerovatno
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#29140 Re: Sarajevski derbi

Post by Ricken »

ultima_palabra wrote:Onaj "faul" nad golmanom je navučen maksimalno. Intenzitet kontakta nikakav.
Ti ako nastaviš tako perfidno zajebavat, Kaljanac će ti dići ofsajd.

Inače ovaj derbi je poseban, mislim da nikad jednoj ekipi u derbiju nisu poništena 3 gola. Svirali su svaki put kad smo pogledali prema golu. I ova druga ekipa, opet primi dva gola. :D
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#29141 Re: Sarajevski derbi

Post by klosar pravi »

Ricken wrote:
ultima_palabra wrote:Onaj "faul" nad golmanom je navučen maksimalno. Intenzitet kontakta nikakav.
Ti ako nastaviš tako perfidno zajebavat, Kaljanac će ti dići ofsajd.

Inače ovaj derbi je poseban, mislim da nikad jednoj ekipi u derbiju nisu poništena 3 gola. Svirali su svaki put kad smo pogledali prema golu. I ova druga ekipa, opet primi dva gola. :D
Zašto su svirali svaki put kad ste pogledali prema golu?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#29142 Re: Sarajevski derbi

Post by ultima_palabra »

mirza_15 wrote:
ultima_palabra wrote:Onaj "faul" nad golmanom je navučen maksimalno. Intenzitet kontakta nikakav.
Udario ga je u ruku zbog cega mu je lopta ispala. Ne treba intenzitet za to. Isto kao kad si u punom trku, a neko te samo malo dofati po jednoj nozi. Intenzitet nikakav, a ti se polomio. Pored toga je Krpic igrao rukom.
Golman vec ima svu slobodu u svom sesnaestercu i mora onakve situacije bolje rjesavati... Krpic je isao glavom na loptu, a ne na njega... nije mu uvalio ni tijelo, ni lakat. Tacno je da je doslo do kontakta glave i ruke, ali to samo po sebi ne znaci faul.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#29143 Re: Sarajevski derbi

Post by klosar pravi »

ultima_palabra wrote:
mirza_15 wrote:
ultima_palabra wrote:Onaj "faul" nad golmanom je navučen maksimalno. Intenzitet kontakta nikakav.
Udario ga je u ruku zbog cega mu je lopta ispala. Ne treba intenzitet za to. Isto kao kad si u punom trku, a neko te samo malo dofati po jednoj nozi. Intenzitet nikakav, a ti se polomio. Pored toga je Krpic igrao rukom.
Golman vec ima svu slobodu u svom sesnaestercu i mora onakve situacije bolje rjesavati... Krpic je isao glavom na loptu, a ne na njega... nije mu uvalio ni tijelo, ni lakat. Tacno je da je doslo do kontakta glave i ruke, ali to samo po sebi ne znaci faul.
Što je najgore znaci iako nije bio faul ono ce svaki sudija na planeti svirat..
User avatar
Logovan
Posts: 94414
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#29144 Re: Sarajevski derbi

Post by Logovan »

ultima_palabra wrote:
mirza_15 wrote:
ultima_palabra wrote:Onaj "faul" nad golmanom je navučen maksimalno. Intenzitet kontakta nikakav.
Udario ga je u ruku zbog cega mu je lopta ispala. Ne treba intenzitet za to. Isto kao kad si u punom trku, a neko te samo malo dofati po jednoj nozi. Intenzitet nikakav, a ti se polomio. Pored toga je Krpic igrao rukom.
Golman vec ima svu slobodu u svom sesnaestercu i mora onakve situacije bolje rjesavati... Krpic je isao glavom na loptu, a ne na njega... nije mu uvalio ni tijelo, ni lakat. Tacno je da je doslo do kontakta glave i ruke, ali to samo po sebi ne znaci faul.
Nebitno je li išao na loptu ili na njega, faul je kako god okreneš.

Ovaj gore što napisa: "svirali su svaki put kad smo pogledali prema golu"
Ni stida, ni obraza.
User avatar
hrasno38
Posts: 31492
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#29145 Re: Sarajevski derbi

Post by hrasno38 »

Logovan wrote:Nebitno je li išao na loptu ili na njega, faul je kako god okreneš.

Ovaj gore što napisa: "svirali su svaki put kad smo pogledali prema golu"
Ni stida, ni obraza.


Pa sto evo na evropskom prvenstvu ne svirase faul Giroudu za postignuti gol.....bio kontakt sa golmanom (3.20 lijepo usporeno). Mora da su tamo levati sudije a inace se radi o EP 2016. Vrlo slicna situacija s tim sto napadac postize direktan gol.....
User avatar
Logovan
Posts: 94414
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#29146 Re: Sarajevski derbi

Post by Logovan »

Dobar si, dobar. :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31492
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#29147 Re: Sarajevski derbi

Post by hrasno38 »

Logovan wrote:Dobar si, dobar. :thumbup:
Odlican nikad bolji ako je to ono sto ti je odgovor!
User avatar
Logovan
Posts: 94414
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#29148 Re: Sarajevski derbi

Post by Logovan »

hrasno38 wrote:
Logovan wrote:Dobar si, dobar. :thumbup:
Odlican nikad bolji ako je to ono sto ti je odgovor!
Ma ne znam šta više da vam kažem. :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31492
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#29149 Re: Sarajevski derbi

Post by hrasno38 »

Logovan wrote:
hrasno38 wrote:
Logovan wrote:Dobar si, dobar. :thumbup:
Odlican nikad bolji ako je to ono sto ti je odgovor!
Ma ne znam šta više da vam kažem. :D
Ma ja.....
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#29150 Re: Sarajevski derbi

Post by Velkoski »

hrasno38 wrote:
Logovan wrote:Nebitno je li išao na loptu ili na njega, faul je kako god okreneš.

Ovaj gore što napisa: "svirali su svaki put kad smo pogledali prema golu"
Ni stida, ni obraza.


Pa sto evo na evropskom prvenstvu ne svirase faul Giroudu za postignuti gol.....bio kontakt sa golmanom (3.20 lijepo usporeno). Mora da su tamo levati sudije a inace se radi o EP 2016. Vrlo slicna situacija s tim sto napadac postize direktan gol.....


Evo da se zna kako i sudije inače pogrešno tumače pravilo o ruci, ovo je ispravno s videa.
Post Reply