Sarajevski derbi

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45216
Joined: 29/12/2005 01:20

#10201 Re: Sarajevski derbi

Post by jeza u ledja »

A, dzem?
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 974
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#10202 Re: Sarajevski derbi

Post by JoeyTribbiani »

Haj ba, pogledajte Dupovca, vec se ukenj'o
F&N
Posts: 3974
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#10203 Re: Sarajevski derbi

Post by F&N »

JoeyTribbiani wrote:Haj ba, pogledajte Dupovca, vec se ukenj'o
Nije nego ga tuga ufatila kad je vidio u kakvom je fukaraluku komsija.
User avatar
omega369
Posts: 9391
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#10204 Re: Sarajevski derbi

Post by omega369 »

al stejdz je jeftin pokusaj kopiranja...zar ne mozete nesto bolje skontati?

eki i tablet stavili, donedavno rukama zastavice cuvali :P

:D
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 974
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#10205 Re: Sarajevski derbi

Post by JoeyTribbiani »

Auu sukova. Pa bolan to samo pokazuje kolika ste fukara do jucer bili. Sad dosli do para pa guzica zinula I svaki suk se na to svodi. Fasunga vam je, dzaba vam I Home na klupi decki :mrgreen:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#10206 Re: Sarajevski derbi

Post by todd_smith »

Baltazar_khan wrote:pa šta je adžeme kakav je ovo duck face :mrgreen:

Image
Nemoj da ti Adzem salje slike :mrgreen:
User avatar
ZonFon
Posts: 2120
Joined: 17/11/2013 01:58

#10207 Re: Sarajevski derbi

Post by ZonFon »

JoeyTribbiani wrote:Auu sukova. Pa bolan to samo pokazuje kolika ste fukara do jucer bili. Sad dosli do para pa guzica zinula I svaki suk se na to svodi. Fasunga vam je, dzaba vam I Home na klupi decki :mrgreen:
Branko, jes' to ti?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45216
Joined: 29/12/2005 01:20

#10208 Re: Sarajevski derbi

Post by jeza u ledja »

Ricken wrote: Osnivanje udruženja definira član 11:"Udruženje mogu osnovati najmanje tri fizička odnosno pravna lica koja su državljani Bosne i Hercegovine, ili stranci koji su stalno nastanjeni ili borave duže od jedne godine na teritoriji Federacije sami ili zajedno s građanima Federacije." Nemože strani UG djelovati u BiH, već starnopredstavništvo UG-a. Bitna razlika.
Nebitno. Bitno je da stranac moze biti clan domaceg UG.
Stojim iza toga da zakon UG ne poznaje većinu, većinu uloga ili upravljačkih prava, jer je ta rečenica bila vezana za uloge a ne donođenje odluka. Niti zakon o UG poznaje taj izvor finansiraja, sam si nabrojao i vidiš da zakon ne poznaje taj vid prikupljanja prihoda. Zakon ne poznaje niti prefernicjalna prava onih članova koj iplate veću članarinu u odnosu na druge, jer plaćanje članarine na dobrovoljnoj bazi. No to kod vas nije članarina.
Pojam vecine je u zakonu svakako spomenut, ali i to je nebitno sto se tice drzave. Zasto bi im bilo bitno? Njima je jedino bitno ko donosi odluke ispred UG, a koje se ticu drzave. Shvati da to sto nesto nije spomenuto u zakonu ne znaci da je to nezakonito. Nezakonito je ono sto zakon zabranjuje. Sto se tice izvora financiranja vidis da je nabrojan citav niz nacina. Ti izaberi sta hoces, kao clanarinu, kao dobrovoljni prilog, kao poklon. No opet, sve je to ponavljam nebitno jer ako nije spomenuto u tim tackama ne znaci da je nezakonito.
Ti o ovome pricas kao da Tan nekome daje novac. Tan je dio FKS (odnosno Lim Men Kwong ili kako se vec zove njegov predstavnik).

Također, nemože prodaja upravljačkih prava biti statutarni cilj udruženja, djelatnost upravljanja drugim subjektima je privrdna djelatnost koja se registruje. Prodaja prava i sticanje koristi po tom osnovu su trgovinski poslovi, oporezivi PDV-om i porezom na dobit. Međutim, ova priča između mene i tebe nije pokrenuta jer ja kritikujem ono što ste vi uradili, to je dobro, jer pravna praksa je nekad bitnija od duha zakona. Ali na osnovu rečenog, smatram da više niste gradski klub, nego klub koji posluje po komercijalnim načelima u interesu vlasnika upravljačkih prava koji su strana fizička lica i stoga treba da budete korisnik zadnjeg ranga bilo kojih vrsta subvencija sa karakterom javnih prihoda. Inače imamo materijal za SIPU.
Prodaja prava nije cilj udruzenja. O kakvoj djelatnosti upravljanja drugim subjektima pricas? Da podsjetim jos jednom, UG MOZE obavljati privredne djelatnosti. Za poreze ne treba da se brines.

Na kraju smo dosli na to da kazes "da je dobro ovo sto FKS radi", a poceo si pricu o nelegalnim aktivnostima.

Hvala i dovidjenja. :ginisovac:
F&N
Posts: 3974
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#10209 Re: Sarajevski derbi

Post by F&N »

Nego niko da mi od zeljeznicara odgovori ko je moguca zamjena za Kvesica?
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#10210 Re: Sarajevski derbi

Post by Baltazar_khan »

eki klix obrisao fotografiju sa članka :lol:
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#10211 Re: Sarajevski derbi

Post by Ricken »

jeza u ledja wrote:
Ricken wrote: Osnivanje udruženja definira član 11:"Udruženje mogu osnovati najmanje tri fizička odnosno pravna lica koja su državljani Bosne i Hercegovine, ili stranci koji su stalno nastanjeni ili borave duže od jedne godine na teritoriji Federacije sami ili zajedno s građanima Federacije." Nemože strani UG djelovati u BiH, već starnopredstavništvo UG-a. Bitna razlika.
Nebitno. Bitno je da stranac moze biti clan domaceg UG.
Stojim iza toga da zakon UG ne poznaje većinu, većinu uloga ili upravljačkih prava, jer je ta rečenica bila vezana za uloge a ne donođenje odluka. Niti zakon o UG poznaje taj izvor finansiraja, sam si nabrojao i vidiš da zakon ne poznaje taj vid prikupljanja prihoda. Zakon ne poznaje niti prefernicjalna prava onih članova koj iplate veću članarinu u odnosu na druge, jer plaćanje članarine na dobrovoljnoj bazi. No to kod vas nije članarina.
Pojam vecine je u zakonu svakako spomenut, ali i to je nebitno sto se tice drzave. Zasto bi im bilo bitno? Njima je jedino bitno ko donosi odluke ispred UG, a koje se ticu drzave. Shvati da to sto nesto nije spomenuto u zakonu ne znaci da je to nezakonito. Nezakonito je ono sto zakon zabranjuje. Sto se tice izvora financiranja vidis da je nabrojan citav niz nacina. Ti izaberi sta hoces, kao clanarinu, kao dobrovoljni prilog, kao poklon. No opet, sve je to ponavljam nebitno jer ako nije spomenuto u tim tackama ne znaci da je nezakonito.
Ti o ovome pricas kao da Tan nekome daje novac. Tan je dio FKS (odnosno Lim Men Kwong ili kako se vec zove njegov predstavnik).

Također, nemože prodaja upravljačkih prava biti statutarni cilj udruženja, djelatnost upravljanja drugim subjektima je privrdna djelatnost koja se registruje. Prodaja prava i sticanje koristi po tom osnovu su trgovinski poslovi, oporezivi PDV-om i porezom na dobit. Međutim, ova priča između mene i tebe nije pokrenuta jer ja kritikujem ono što ste vi uradili, to je dobro, jer pravna praksa je nekad bitnija od duha zakona. Ali na osnovu rečenog, smatram da više niste gradski klub, nego klub koji posluje po komercijalnim načelima u interesu vlasnika upravljačkih prava koji su strana fizička lica i stoga treba da budete korisnik zadnjeg ranga bilo kojih vrsta subvencija sa karakterom javnih prihoda. Inače imamo materijal za SIPU.
Prodaja prava nije cilj udruzenja. O kakvoj djelatnosti upravljanja drugim subjektima pricas? Da podsjetim jos jednom, UG MOZE obavljati privredne djelatnosti. Za poreze ne treba da se brines.

Na kraju smo dosli na to da kazes "da je dobro ovo sto FKS radi", a poceo si pricu o nelegalnim aktivnostima.

Hvala i dovidjenja. :ginisovac:
Član 16 kaže: "Član udruženja može biti državljanin Bosne i Hercegovine, strano lice koje ima stalni ili privremeni boravak u Bosni i Hercegovini ili pravno lice koje dobrovoljno pristupi udruženju na način propisan statutom"

Znači nemožestranac biti ni član ni osnovač niti imati upravljačka prava koja zakon nepoznaje!

Član 4 kaže: "Udruženje i fondacija mogu radi ostvarivanja svojih statutarnih ciljeva i djelatnosti osnivati subjekte za privrednu i drugu djelatnost pod uvjetima utvrđenim zakonom i statutom udruženja odnosno fondacije.

Udruženje ili fondacija mogu obavljati nesrodne privredne djelatnosti (privredne djelatnosti koje nisu neposredno povezane s ostvarivanjem osnovnih statutarnih ciljeva udruženja ili fondacije) samo preko posebno osnovanog pravnog lica."
Potpuno pogrešno da je zabranjeno samo ono što je zakonom zabranjeno, zabranjeno je i ono pto zakonom nije predviđeno.

Ja ti opet kažem da je nelegalno i manje bitno! Potpuno si neravnopravan sugovornik bez osnovnih znanja.
Last edited by Ricken on 31/10/2014 16:45, edited 2 times in total.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#10212 Re: Sarajevski derbi

Post by Lakat Jebić »

F&N wrote:Nego niko da mi od zeljeznicara odgovori ko je moguca zamjena za Kvesica?
ima vise opcija i rotacija. otvori zadnje dvije stranice
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72784
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10213 Re: Sarajevski derbi

Post by Velkoski »

Ja stvarno ne vidim način na koji mi možemo izgubiti. :shock:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#10214 Re: Sarajevski derbi

Post by Havatar »

Velkoski wrote:Ja stvarno ne vidim način na koji mi možemo izgubiti. :shock:
Image
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#10215 Re: Sarajevski derbi

Post by todd_smith »

Havatar wrote:
Velkoski wrote:Ja stvarno ne vidim način na koji mi možemo izgubiti. :shock:
Image
Doduse jeste Dupovac u losoj formi, upravu si.
User avatar
omega369
Posts: 9391
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#10216 Re: Sarajevski derbi

Post by omega369 »

JoeyTribbiani wrote:Auu sukova. Pa bolan to samo pokazuje kolika ste fukara do jucer bili. Sad dosli do para pa guzica zinula I svaki suk se na to svodi. Fasunga vam je, dzaba vam I Home na klupi decki :mrgreen:
nije to poenta. pitanje je sto nas kopirate? ofirno je... mislim, meni nije... :izet:
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#10217 Re: Sarajevski derbi

Post by Maharadza »

Velkoski wrote:Ja stvarno ne vidim način na koji mi možemo izgubiti. :shock:
Jedino mogu da pretvore teren u oranicu pa da "uspore" našu igru, ali neće im ni to proći jer tu su:

Image

Image

Image

A mislim i nadam se da će im ipak brat presuditi:



Image

Sedžda pa makar i na oranici! 8-)
Last edited by Maharadza on 31/10/2014 17:14, edited 3 times in total.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#10218 Re: Sarajevski derbi

Post by todd_smith »

Nama samo 3 boda odgovaraju ako gledamo na 1. mjesto. Sve ostalo je kiks, Zelji pase kako god.
User avatar
Lim Meng Kwong
Posts: 265
Joined: 18/01/2014 14:21

#10219 Re: Sarajevski derbi

Post by Lim Meng Kwong »

Oni bi sad pristali na 0-1.
User avatar
PravimHaos
Posts: 1430
Joined: 04/02/2014 13:35

#10220 Re: Sarajevski derbi

Post by PravimHaos »

Strah i trepet!

Posebno ova zvjer na drugoj slici! Ne zaslužujete ga.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#10221 Re: Sarajevski derbi

Post by todd_smith »

PravimHaos wrote:Strah i trepet!

Posebno ova zvjer na drugoj slici! Ne zaslužujete ga.
Krste brat :thumbup:
User avatar
PravimHaos
Posts: 1430
Joined: 04/02/2014 13:35

#10222 Re: Sarajevski derbi

Post by PravimHaos »

Nisam na njega mislio. :pisnuo:
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#10223 Re: Sarajevski derbi

Post by Max Bunker »

Ricken wrote:
Pa jeste to dokazuje da su navijači Sarajeva iz okolnih mjesta mahom. :D Iamli ste jako uporište na Romaniji.
Dogovorite se između sebe jesmo li mi klub koji je nastao da bi čaršija imala za koga navijati ili za nas navija Romanija.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#10224 Re: Sarajevski derbi

Post by Havatar »

Max Bunker wrote:
Ricken wrote:
Pa jeste to dokazuje da su navijači Sarajeva iz okolnih mjesta mahom. :D Iamli ste jako uporište na Romaniji.
Dogovorite se između sebe jesmo li mi klub koji je nastao da bi čaršija imala za koga navijati ili za nas navija Romanija.
Imala je čaršia uvijek za koga navijati
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#10225 Re: Sarajevski derbi

Post by BlueBlood »

Velkoski wrote:Ja stvarno ne vidim način na koji mi možemo izgubiti. :shock:
Velkoski wrote:Image

bujrum, odguraj kucu/stan na dvicu, dobijes novu s velikom terasom kad si toliko siguran :mrgreen:
Post Reply