Sarajevski derbi

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#34326 Re: Sarajevski derbi

Post by Chmoljo »

svi u napad wrote: 03/03/2024 22:18 Cestitke kone ne pobjedi. Zalosno kako se ofirno namjestilo. Supcic od novinara napise maestralan gol Hirosa. Meni zaista nije zao sto smo izgubili jer treba spasiti kone nego mi je krivo sto par iskusnih forumasa (Chmoljo, Sime i Hrasno) koji su poznavaoci fudbala se prave naivci ko da nisu gledali tekmu. Uz svo duzno postovanje i razumjevanje da su navijaci ljudi njihovog kova i starinskih manira bi se bar trebali uzdrzati komentara i porediti ovu tekmu sa zadnjom tekmom na Kosevu. Dakle dragi moji pogledajte sutra na miru prvi "maestralni" gol Hirosa i sve bi vam trebalo biti jasno. Golman stao 7 metara ispred linije otisao u svoju lijevu stranu i pade gol. Svi vi dobro znate da bi svaki golman juniora ovo odbranio jer "maestralni" udarac sa Huma nije bio ni jak niti je isao pod precku.
Cestitam jos jednom i molim vas da ne polemisemo oko ove tekme. Zivjeli.
:lol:

lijepo ste zaredali pa dajete svima redom :D
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#34327 Re: Sarajevski derbi

Post by Charuga »

svi u napad wrote: 03/03/2024 22:39 Mene zaista cudi da samo Last Mochicanos i ja pored dosta starih i iskusnih navijaca vidimo neke stvari koje se vide iz aviona. Zeljo je morao pobjediti veceras inace bi ispali is lige. Pogledajte prvi gol kako govance od novinara napsia "maestralni" gol Hirosa. Iliev stoji 7 metara ispred linije i skroz lijevo. Nikakav udarac (ni jak niti pod precku) prolazi pored golmandzije koji se jos i baca kasno. Njegov i drugi gol. Pogledajte kako skrece loptu. Onda pred kraj teatralno bez razloga (da se vlasi ne dosjete) udara covjeka i dobiva zasluzeno crveni. Ko fol njemu nesto krivo i krv mu udarila u glavu. Neki dan gledam kako u CG namjestise tekmu i danas kod nas. Vec sam ranije pisao i pitao da li ima mogucnosti da se vidi ko je dobio lovu na kladari.
Nije meni zao sto smo izgubili jer treba pomoci konama da ne ispadnu ali brate ne pravi bas toliki cirkus i odigraj 2:1 ili 1:0 a ne da sada seljadija i papci pisaju po nama misleci da su bolji.
Kao sto sam vec nekoliko puta napisao mi cemo osvojiti Kup i tako zaljeciti rane u ovoj sramotno namjestenoj ligi. Zivjeli
svi u napad wrote: 03/03/2024 22:18 Cestitke kone ne pobjedi. Zalosno kako se ofirno namjestilo. Supcic od novinara napise maestralan gol Hirosa. Meni zaista nije zao sto smo izgubili jer treba spasiti kone nego mi je krivo sto par iskusnih forumasa (Chmoljo, Sime i Hrasno) koji su poznavaoci fudbala se prave naivci ko da nisu gledali tekmu. Uz svo duzno postovanje i razumjevanje da su navijaci ljudi njihovog kova i starinskih manira bi se bar trebali uzdrzati komentara i porediti ovu tekmu sa zadnjom tekmom na Kosevu. Dakle dragi moji pogledajte sutra na miru prvi "maestralni" gol Hirosa i sve bi vam trebalo biti jasno. Golman stao 7 metara ispred linije otisao u svoju lijevu stranu i pade gol. Svi vi dobro znate da bi svaki golman juniora ovo odbranio jer "maestralni" udarac sa Huma nije bio ni jak niti je isao pod precku.
Cestitam jos jednom i molim vas da ne polemisemo oko ove tekme. Zivjeli.
Zato se ja i ne radujem, i ne pišem ništa. Jebo poklonjenu pobjedu u derbiju.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#34328 Re: Sarajevski derbi

Post by svi u napad »

Charuga wrote: 04/03/2024 00:09 Zato se ja i ne radujem, i ne pišem ništa. Jebo poklonjenu pobjedu u derbiju.
Dragi Charuga :thumbup: jebes derbi kad smo svi ravnodusni. Ja gledao tekmu sa zetom Strumfom i obojica ko pokisli. Zove buraz (isto Strumf - dva izroda u familiji :D ) isto nikakav pita sta je ono? Hajd nek se odigralo i kako rece fudbalski mag Rozman uoci tekme "igrace se fudbal u ponedeljak bez obzira na rezultat" (necu ovo tumaciti da ne hajcam raju). Znas mene kao penzionera zabrinjava ovo sa navijacima oba kluba. Jebo te neki gilipteri iz Horde tuku se sa policijom. Prefarbavaju se murali. Ne smijes sa djetetom na tekmu otici. Ne znam kud ovo sve vodi. Hej ogranicavaju broj karata protivnickim navijacima. Pa kad je to bilo prije rata. Nekad se isalo zajedno na tekmu. Sjedili jedni pored drugih Smisljale se kulturne zajebancije i lagano se "mezetilo" do slijedeceg derbija. Ljudi na Carsiji farbali radnje u plavo ili bordo kad bi njihov tim izgubio. Sjecam se kad je jedan zlatar morao popiti litru ulja kad je SAraj´vo izgubilo (covjek kad nije umro al opklada je opklada). Na tekmama juniora ova dva kluba bilo po 5-6 hiljada navijaca a koliko ih je sad? Ne znam kud sve ovo vodi. Nekad reknem necu vise ih gledat al dzaba slab karakter pa upalim tv i onda se razocaram.
Izvini sto ja ovako s brda s zdola svasta napisa al ko stariji covjek da se malo ispusem. Nek je Zeljo pobjedio jer bez Zelje i Saraj´va nema derbija .Ziv i zdrav mi bio. :bih:
User avatar
LSD
Posts: 27300
Joined: 24/07/2007 08:26

#34329 Re: Sarajevski derbi

Post by LSD »

Qler wrote: 03/03/2024 22:21 Ma ja, naravno da nije Željo pobijedio nego mu je Sarajevo dalo pobjedu...
Aha, siroke ruke su. Daju da im zabiju po 3 gola :lol:
Da hoce svaki put ovako davati :gunjastajl:
Dead Man Walking
Posts: 6374
Joined: 28/05/2004 21:49

#34330 Re: Sarajevski derbi

Post by Dead Man Walking »

Zet pobjednik, nakon 3-0 ko pokiso. Doduse i meni je malo sjeb sto je posjed lopte bio 50-50 al nekako sam prezivio.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55694
Joined: 15/12/2008 16:53

#34331 Re: Sarajevski derbi

Post by ultima_palabra »

svi u napad wrote: 03/03/2024 22:18 Cestitke kone ne pobjedi. Zalosno kako se ofirno namjestilo. Supcic od novinara napise maestralan gol Hirosa. Meni zaista nije zao sto smo izgubili jer treba spasiti kone nego mi je krivo sto par iskusnih forumasa (Chmoljo, Sime i Hrasno) koji su poznavaoci fudbala se prave naivci ko da nisu gledali tekmu. Uz svo duzno postovanje i razumjevanje da su navijaci ljudi njihovog kova i starinskih manira bi se bar trebali uzdrzati komentara i porediti ovu tekmu sa zadnjom tekmom na Kosevu. Dakle dragi moji pogledajte sutra na miru prvi "maestralni" gol Hirosa i sve bi vam trebalo biti jasno. Golman stao 7 metara ispred linije otisao u svoju lijevu stranu i pade gol. Svi vi dobro znate da bi svaki golman juniora ovo odbranio jer "maestralni" udarac sa Huma nije bio ni jak niti je isao pod precku.
Cestitam jos jednom i molim vas da ne polemisemo oko ove tekme. Zivjeli.
Ovuli jabuku.
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#34332 Re: Sarajevski derbi

Post by Ricken »

Dead Man Walking wrote: 04/03/2024 01:31 Zet pobjednik, nakon 3-0 ko pokiso. Doduse i meni je malo sjeb sto je posjed lopte bio 50-50 al nekako sam prezivio.
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55694
Joined: 15/12/2008 16:53

#34333 Re: Sarajevski derbi

Post by ultima_palabra »

hrasno38 wrote: 03/03/2024 21:57 Ova pobjeda je kopija pobjede Sarajeva u proljece. Obe pobjede uz totalnu dominaciju i sa istim brojem golova i sto je najvaznije sportski i zasluzeno bez prstiju ljudi u zutom.
Kopija jeste u smislu da jedna ekipa nije nista napravila, a druga jeste nesto malo, ali je zato svaku priliku iskoristila. Nismo mi bili toliko dobri, koliko borbeni i zeljni pobjede, a realizacija za divno cudo bila odlicna i to od beka koji nikad ne daje golove.

Pamtim puno derbija ali nijedan gdje kone nisu bukvalno akcije odigrali. Da ima obraza Slovenac bi sam razgulio.
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#34334 Re: Sarajevski derbi

Post by tutku »

Zasluzena pobjeda jedine ekipe koja je izasla na Grbavicu s mudima i odigrala pravi derbi. :thumbup:

Uzivao sam u tekmi, hvala im nakon mjeseci uzasnih rezultata i igre, nadam se da ce ovo biti prekretnica i da ce pobjedu potvrditi u Ugljeviku.

Sto se tice desavanja van terena, pod hitno se mora nesto ozbiljno poduzeti da bi se sprijecila neka tragedija. Danasnje scene sa letvama i palicama u sred dana po naselju gdje je raja izasla sa djecom, penzioneri piju kafe, je blago receno uzasna. Citav zivot idem na derbije i ne sjecam se da je ovog bilo na ovom nivou. Odgovornost je sigurno na svima, ali najvise na MUP KS, nazalost pogresna furka je zavladala, prilicno agresivna, pod hitno se ovo mora zaustaviti.
Awakened
Posts: 597
Joined: 19/08/2013 03:33

#34335 Re: Sarajevski derbi

Post by Awakened »

Cestitke Zelji na muskoj, boljoj igri i zasluzenoj pobjedi. Trener i igraci znali sta je plan i kako da ga sprovedu. Nasi treneri i igraci pogubljeni u pokusaju fudbala iz 80-ih godina.

Ne znam vise koji je klinac ovim probisvjetima koji sebe nazivaju navijacima. Jedni otimaju i tuku dijete od 16 godina, drugi glume neke horde po gradu za koji su momci njihovih godina ginuli...jebite se svi!!!
Škobo Habu
Posts: 9049
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#34336 Re: Sarajevski derbi

Post by Škobo Habu »

Ja ne pamtim ovakav nivo merhametluka kod pitara još od doba kad se Ćelo voz'o u fijakeru po koševskoj tartan stazi, a Horde u glas pjevale: "Alija, sokole, Horde Zla su uz tebe".
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#34337 Re: Sarajevski derbi

Post by Mea_parvitas »

Krkacina, taslacina, tarabljenje.
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#34338 Re: Sarajevski derbi

Post by F&N »

E cuj namjesteno.
Morebit jedino ako su homer i Tan trpali keca po kladarama u Aziji.

U prvih 15 minuta se vidjelo da cemo izgubiti. Pristup, trka, ideja. Zeljeznicar je istrcao sa namjerom da dobije znaci u svakom startu i sprintu se to vidjelo. Nasi pogubljeni uostalom kao i od pred kraj prosle polusezone.

Iskreno mislio sam da ima tog kvaliteta kod nas da odigramo na tu tranziciju, da na kontru ili polukontru nesta uradimo, ali dzaba, Golman retard. Hiros smekerski.

No eto makar je sad 3:3 :mrgreen: vidjecemo na kraju ko ce biti bolji.


Je li moze neko poslati dopis u sva udruzenja pametnih pratilaca ino fudbala da ne seru vise o tome kako su sarajevski derbiji dosadni i bez golova.
User avatar
Logovan
Posts: 94417
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#34339 Re: Sarajevski derbi

Post by Logovan »

Ma jest malo sutra namješteno.
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#34340 Re: Sarajevski derbi

Post by F&N »

Najjace od svega fucking Galic ti zabije 2 gola :run:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25828
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#34341 Re: Sarajevski derbi

Post by BHF_Manijak »

svi u napad wrote: 03/03/2024 22:18 Cestitke kone ne pobjedi. Zalosno kako se ofirno namjestilo. Supcic od novinara napise maestralan gol Hirosa. Meni zaista nije zao sto smo izgubili jer treba spasiti kone nego mi je krivo sto par iskusnih forumasa (Chmoljo, Sime i Hrasno) koji su poznavaoci fudbala se prave naivci ko da nisu gledali tekmu. Uz svo duzno postovanje i razumjevanje da su navijaci ljudi njihovog kova i starinskih manira bi se bar trebali uzdrzati komentara i porediti ovu tekmu sa zadnjom tekmom na Kosevu. Dakle dragi moji pogledajte sutra na miru prvi "maestralni" gol Hirosa i sve bi vam trebalo biti jasno. Golman stao 7 metara ispred linije otisao u svoju lijevu stranu i pade gol. Svi vi dobro znate da bi svaki golman juniora ovo odbranio jer "maestralni" udarac sa Huma nije bio ni jak niti je isao pod precku.
Cestitam jos jednom i molim vas da ne polemisemo oko ove tekme. Zivjeli.
Hiros/Aurelio. 8-) 8-)

Last edited by BHF_Manijak on 04/03/2024 09:41, edited 1 time in total.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16340
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#34342 Re: Sarajevski derbi

Post by sime_cipol »

Mislis Fabio 8-)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25828
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#34343 Re: Sarajevski derbi

Post by BHF_Manijak »

sime_cipol wrote: 04/03/2024 09:40 Mislis Fabio 8-)
Ja ba. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#34344 Re: Sarajevski derbi

Post by Charuga »

svi u napad wrote: 04/03/2024 01:01
Charuga wrote: 04/03/2024 00:09 Zato se ja i ne radujem, i ne pišem ništa. Jebo poklonjenu pobjedu u derbiju.
Dragi Charuga :thumbup: jebes derbi kad smo svi ravnodusni. Ja gledao tekmu sa zetom Strumfom i obojica ko pokisli. Zove buraz (isto Strumf - dva izroda u familiji :D ) isto nikakav pita sta je ono? Hajd nek se odigralo i kako rece fudbalski mag Rozman uoci tekme "igrace se fudbal u ponedeljak bez obzira na rezultat" (necu ovo tumaciti da ne hajcam raju). Znas mene kao penzionera zabrinjava ovo sa navijacima oba kluba. Jebo te neki gilipteri iz Horde tuku se sa policijom. Prefarbavaju se murali. Ne smijes sa djetetom na tekmu otici. Ne znam kud ovo sve vodi. Hej ogranicavaju broj karata protivnickim navijacima. Pa kad je to bilo prije rata. Nekad se isalo zajedno na tekmu. Sjedili jedni pored drugih Smisljale se kulturne zajebancije i lagano se "mezetilo" do slijedeceg derbija. Ljudi na Carsiji farbali radnje u plavo ili bordo kad bi njihov tim izgubio. Sjecam se kad je jedan zlatar morao popiti litru ulja kad je SAraj´vo izgubilo (covjek kad nije umro al opklada je opklada). Na tekmama juniora ova dva kluba bilo po 5-6 hiljada navijaca a koliko ih je sad? Ne znam kud sve ovo vodi. Nekad reknem necu vise ih gledat al dzaba slab karakter pa upalim tv i onda se razocaram.
Izvini sto ja ovako s brda s zdola svasta napisa al ko stariji covjek da se malo ispusem. Nek je Zeljo pobjedio jer bez Zelje i Saraj´va nema derbija .Ziv i zdrav mi bio. :bih:
Sve ja tebe razumijem oko prijašnjih zajebancija prije i poslije derbija, i o novim naraštajima koji rade to što rade.
Ali ne mogu da razumijem zeta i brata ti, koji su ravnodušni nakon onakve pobjede. Boriš se za ostanak, dobiješ u derbiju 3:0 i ti ravnodušan. Nešto sa njima dvojicom nije u redu ... :mrgreen:

Živ bio ... :thumbup:
last mohicans
Posts: 11990
Joined: 09/08/2012 23:19

#34345 Re: Sarajevski derbi

Post by last mohicans »

LSD wrote: 04/03/2024 01:09
Qler wrote: 03/03/2024 22:21 Ma ja, naravno da nije Željo pobijedio nego mu je Sarajevo dalo pobjedu...
Aha, siroke ruke su. Daju da im zabiju po 3 gola :lol:
Da hoce svaki put ovako davati :gunjastajl:
Sha je ba, poklonu se ne gleda u zube. Ne bismo te vidjeli ovdje, izbivaš godinu dana :mrgreen:
User avatar
LSD
Posts: 27300
Joined: 24/07/2007 08:26

#34346 Re: Sarajevski derbi

Post by LSD »

last mohicans wrote: 04/03/2024 10:57
LSD wrote: 04/03/2024 01:09
Qler wrote: 03/03/2024 22:21 Ma ja, naravno da nije Željo pobijedio nego mu je Sarajevo dalo pobjedu...
Aha, siroke ruke su. Daju da im zabiju po 3 gola :lol:
Da hoce svaki put ovako davati :gunjastajl:
Sha je ba, poklonu se ne gleda u zube. Ne bismo te vidjeli ovdje, izbivaš godinu dana :mrgreen:
Na ovoj temi nisam pisao pa ima tri godine :D
Al drago mi je sto pratis moj lik i djelo, mozda nesto i naucis o fudbalu :gunjastajl:
last mohicans
Posts: 11990
Joined: 09/08/2012 23:19

#34347 Re: Sarajevski derbi

Post by last mohicans »

LSD wrote: 04/03/2024 12:36
last mohicans wrote: 04/03/2024 10:57
LSD wrote: 04/03/2024 01:09

Aha, siroke ruke su. Daju da im zabiju po 3 gola :lol:
Da hoce svaki put ovako davati :gunjastajl:
Sha je ba, poklonu se ne gleda u zube. Ne bismo te vidjeli ovdje, izbivaš godinu dana :mrgreen:
Na ovoj temi nisam pisao pa ima tri godine :D
Al drago mi je sto pratis moj lik i djelo, mozda nesto i naucis o fudbalu :gunjastajl:
Eh, što ga prećera, tipični manijak kratkog sjećanja. Morate se prozivati kad vas niđe nema, vidiš kako mi muški dođemo. Recite Jadovcu ako ga ja sretnem ni štoljpi mu neće pomoći, koji jad i smrad.
Image
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10802
Joined: 27/04/2021 22:52

#34348 Re: Sarajevski derbi

Post by tramvajtrojka »

last mohicans wrote: 04/03/2024 13:00
LSD wrote: 04/03/2024 12:36
last mohicans wrote: 04/03/2024 10:57
Sha je ba, poklonu se ne gleda u zube. Ne bismo te vidjeli ovdje, izbivaš godinu dana :mrgreen:
Na ovoj temi nisam pisao pa ima tri godine :D
Al drago mi je sto pratis moj lik i djelo, mozda nesto i naucis o fudbalu :gunjastajl:
Eh, što ga prećera, tipični manijak kratkog sjećanja. Morate se prozivati kad vas niđe nema, vidiš kako mi muški dođemo. Recite Jadovcu ako ga ja sretnem ni štoljpi mu neće pomoći, koji jad i smrad.
Image
=https://ibb.co/HT3BGwM]Image

Kad ga sretnes nemoj zaboraviti dodatnu opremu :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#34349 Re: Sarajevski derbi

Post by Chmoljo »

BHF_Manijak wrote: 04/03/2024 09:33
svi u napad wrote: 03/03/2024 22:18 Cestitke kone ne pobjedi. Zalosno kako se ofirno namjestilo. Supcic od novinara napise maestralan gol Hirosa. Meni zaista nije zao sto smo izgubili jer treba spasiti kone nego mi je krivo sto par iskusnih forumasa (Chmoljo, Sime i Hrasno) koji su poznavaoci fudbala se prave naivci ko da nisu gledali tekmu. Uz svo duzno postovanje i razumjevanje da su navijaci ljudi njihovog kova i starinskih manira bi se bar trebali uzdrzati komentara i porediti ovu tekmu sa zadnjom tekmom na Kosevu. Dakle dragi moji pogledajte sutra na miru prvi "maestralni" gol Hirosa i sve bi vam trebalo biti jasno. Golman stao 7 metara ispred linije otisao u svoju lijevu stranu i pade gol. Svi vi dobro znate da bi svaki golman juniora ovo odbranio jer "maestralni" udarac sa Huma nije bio ni jak niti je isao pod precku.
Cestitam jos jednom i molim vas da ne polemisemo oko ove tekme. Zivjeli.
Hiros/Aurelio. 8-) 8-)

jel Liverpoolu trebalo da ne ispa'ne?
Bambino Blu
Posts: 2057
Joined: 24/07/2014 15:38

#34350 Re: Sarajevski derbi

Post by Bambino Blu »

Pitar sa Kariba wrote: 03/03/2024 18:44 Nek' ostane zapisano da ne znaju ni koje je kolo po rasporedu! :lol:

Image
Ubit' cemo ih! :evil:
svi u napad wrote: 03/03/2024 22:18 Cestitke kone ne pobjedi. Zalosno kako se ofirno namjestilo. Supcic od novinara napise maestralan gol Hirosa. Meni zaista nije zao sto smo izgubili jer treba spasiti kone nego mi je krivo sto par iskusnih forumasa (Chmoljo, Sime i Hrasno) koji su poznavaoci fudbala se prave naivci ko da nisu gledali tekmu. Uz svo duzno postovanje i razumjevanje da su navijaci ljudi njihovog kova i starinskih manira bi se bar trebali uzdrzati komentara i porediti ovu tekmu sa zadnjom tekmom na Kosevu. Dakle dragi moji pogledajte sutra na miru prvi "maestralni" gol Hirosa i sve bi vam trebalo biti jasno. Golman stao 7 metara ispred linije otisao u svoju lijevu stranu i pade gol. Svi vi dobro znate da bi svaki golman juniora ovo odbranio jer "maestralni" udarac sa Huma nije bio ni jak niti je isao pod precku.
Cestitam jos jednom i molim vas da ne polemisemo oko ove tekme. Zivjeli.
luckylaka wrote: 03/03/2024 23:00 Namjestena utakmica.Sarajevo ko Merhamet dijeli bodove za opstanak i prvaka.Pogurase Zrinjski,Zvijezdu,Siroki,Zelju valjda ce i Igmana spasiti.


Da sam pitar ja ne bih im'o snaa.... :evil: :evil:

Image
Post Reply