Sarajevske općine i načelnici

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#101 Re: Sarajevske općine i načelnici

Post by Thorgerson »

Zasto u bankama onda nemaju staklo?

Nije. Nego je ova bagra navikla na ovaj birokratski fazon. Ogradi nas od sirotinje bogati. Evo vidis i razmisljanja. Svi krezavi, ne peru zube i sl. Tako salterasi misle o nama obicnom puku.

Pa jbmu nisam jednom cekao u redu u opstini. Prije bih rekao da druga strana zna prismrdit od cigara, bureka i cevapa.

I ok, aj nek su stavili staklo, ali bolan ostavis mi 5 cm da provlacim papire ispod, pa vise prostora imaju oni po zatvorima...Da ne govorim o tome da se one salteruse zavale, pa jos im moras i njusku dole uvuc da im kazes nesto jer nista ne cuju, ili moras uho nabit jer ni ti njih ne cujes.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24792
Joined: 08/09/2005 20:08

#102 Re: Sarajevske općine i načelnici

Post by Haris.ba »

Thorgerson wrote:
Haris.ba wrote:U Sarajevu nema problema osim stakala na šalterima u općinama. :D

Pošteno je priznati da je dobar potez nova šalter sala. Treba pohvaliti.

Hajmo malo o problemima koji postoji u općinama? Ja nemam puno zamjerki na Novi Grad. Najveći kiks ispade sa sportskim plohama. U javnosti nema puno informacija (barem ja nisam našao), da li je formiranje Lokoma ispunilo ciljeve.

Nezna se još ni je li konačno Efendić zakuco ekser u mrtvački kovčeg gradskom autoputu u Halilovićima. Možemo pričati šta hoćemo. Kasarna Safet Zajko je odličan projekat. A transferzala je odličan projekat (izgleda da se niko osim Efendića neće moći pohvaliti novom cestom pred izbore).

Dom zdravlja Kumrovec je nešta za šta ga treba prozivati. Al' eto. Problem stakla na šalteru.
Ne kontam ovaj post. Izbacilo mi vijest da se pravi nova sala, pogledao vijest, nacrte i to postavio i komentarisao. U cemu je problem.
Jesam ja igdje napisao da nema drugih problema i da je meni staklo jedini problem?

Nisam. U kontekstu obnove opstine, staklo mi jeste problem. Sta tu nije jasno.

To je isto da napises, eh pricamo o problemima u novom gradu, a djeca u etiopiji nemaju ciste vode za pice.

:run:
Veoma je jednostavno. Nije problem pričati o staklima. Ali, vidim razvukla se priča o njima. A ja mislim da je glupost o tome raspravljati. Nek se raspravlja, ali i ja samo kažem da je glupo o tome raspravljati.
Meni nije problem što si napisao da ti smetaju stakla. Ali, smiješno mi je što se uopće raspravlja o tome.

U usporedbi sa stvarima o kojima treba pričati, priča o staklima podsjeća na čuveni slučaj kad je muslimanska ulema u Bagdadu raspravljala čuva li se abdest ako se nosaju staklene cipelice, a mongolska vojka nadirala i spaljivala Bagdad.

Ja sam dao neke primjere o kojima bi trebalo pričati. Svako može napisati da su glupi.


A što se tiče Efendića, treba ponavljati da je općina dala pare za Kumrovec. Nije dužna. I za to treba imati veliki plus.

I shvatam izjavu:
– Nadamo se da će krajnji rok završetka radova Doma zdravlja “Novi Grad” – “Kumrovec” na Otoci bio kraj ljeta. Podsjetio je da je cijela 2015.godina “izgubljena” zbog nepotpisivanja Ugovora o nadzoru radova, te zbog izbora novog direktora Zavoda zdravstvenog osiguranja KS i još nekih drugih prepreka – kazao je Efendić.

Naglasio je da je ovo posao gdje imam pet direktnih sudionika pa je djelimično i to uzrok zbog kašnjenja radova.
smrdim/efendic-i-konakovic-ne ... jeta-foto/

A, i imamo - ovo:
Predviđeno je da se sanacija, rekonstrukcija i dogradnja objekta izvode u 2013./2014. godini. Okončanjem radova, stanovnici općine Novi Grad i Kantona Sarajevo dobit će lijepu i multifunkcionalnu zdravstvenu ustanovu, malu kliniku, koja će biti potpuno komparativna sa većim klinikama u gradu Sarajevu.
http://www.novigradsarajevo.ba/site/vij ... kt_id=1064

Eto, problem opet Zakon o javnim nabavkama. A, iz mog iskustva, problemi se javljaju samo kad nesposobnjakovići provode tendersku proceduru. I, naravno, neće vrana vrani oći kopati. I, naravno prazne su prijetnje da će doći do raskida ugovora, jer ipak izvođač je prijatelj stranke. Tako da je i to šuplja.

A da ne pričam o projektu novog saobraćajnog pristupa Kumrovcu, a koji je maestralno napravljen kao javni interes, a ustvari radi privatnog investitora i stanogradnje.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#103 Re: Sarajevske općine i načelnici

Post by Thorgerson »

Ovaj prilaz sa glavne saobracajnice je meni ok, da jeste sigurno ucinjena ogromna usluga investitoru tj. investitorima (jer citav onaj dio ce biti stambeni).

Image

Da ti imas ondje stan, da li se bunio protiv ovog prilaza, naravno da nebi.

Drugo, sta je lose u tome da i Dom zdravlja ima vise prilaza, pa to je super stvar. A koliko vidim prema RP bice prilazi haman sa svih strana i to je dakle problem, a nije bio problem dosadasnji onaj prcasti prilaz gdje se nisi mogao mimoici. To je ok bilo?

p.s. jbg ti meni prigovaras o staklu, a najveci ti problem prilaz koji je ono ok, mislim ima vise koristi od njega nego nedostataka, zar ne?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24792
Joined: 08/09/2005 20:08

#104 Re: Sarajevske općine i načelnici

Post by Haris.ba »

Već se odstupilo od ovog regulacionog u pogledu pristupne saobraćajnice. A kako će to na kraju ispasti, vidjećemo.

I, ja nisam rekao da se nije trebala praviti nova saobraćajnica. Samo da je ustvari tu bio primaran privatni interes, a ne javni. A jahalo se na javnom interesu za tu saobraćajnicu.
Post Reply